Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zanetik
11. únor 2010

Tak vám píšu celý dopoledne, takže už nevím co jsem chtěla 😀 , zas tady na mě visí Nela, bouchá se hlavou do židle, kňourá, Veru si skřípla prst do šuplíku, ale pohoda 😀

Mufy jsem strašně ráda, že to je jak je a bude to mít šťastný konec 😉 , tak doufám, že nám přijedeš ukázat bříško na srazík a Michi už bude mít taky bříško 😉

michina
11. únor 2010

Mufy, krásná fotka v pase a taky ten 10tt se tam nádherně vyjímá 🙂

Já zatím cekam na mrchu, pry pokud neprijde o vikendu, mam se objednat a kouknem se UZ, jak to tam vypada. Dneska sjem zase zacala chodit na rehabilitaci ke kamosce, tak me telicko pripravuje na IVF. Dneska mi paradne uvolnila zada a panev, akorat pry nic nemam fyzicky narocnehod elat a jit brzy spát. Takže uz jdu do postylky.
papa .-)

mufy
12. únor 2010

m.c ano jdu na genetiku do nemocnice.Nikde jinde to ani neznám.Do fakultky chodím snad na všechno.Ale je zase dobrý,že můj gyndař dělá genetiku přímo.
Moc přeji,aby Peťula byla zdravá a nenašlo se nic vážného.

Zan ty si teda s holkama užiješ.Ale jinak máš asi zlatíčka,ne?A taky si s nima užiješ kopec srandy.

Michi tak ať se pěkně připravíš na IVF.Já jsem byla po reahbilitaci taky vždycky vyřízená a musela jsem chodit brzy spát.

Jsem ráda,že je už pátek.Nějak se ty dny vlečou. 😒

sroubek
12. únor 2010

tak jsme doma
😵

michina
13. únor 2010

Gratuluju, sroubku!! Toto ale letííí 😅

mikulka
14. únor 2010

Jééé, šroubku, moc gratuluji, to je super zpráva!
Tak ať to zvládneš.

mufy
15. únor 2010

Sroubku taky moc gratuluji!!!!!!!!!!!! 🙂

grej
autor
22. únor 2010

Ahoj holky,
byly jsme na horách na tři dny, trochu se zrekreovat. Sice nám moc nevyšlo počasí, byla mlha jak prase, ale jinak super. Zato teĎ mi to zas Kačka vrací. Blbě spí, v noci se budí pomalu po dvou hodinách a taky divně jí... Snad se to spraví.

Šroubku - gratuluju!!! Než jsme se stihly sejít, tak už máš prcky dva 😀

Mufy - myslím na tebe! Za chvíli budeš mít první tři měsíce za sebou a bude to pohoda 😉

michina
23. únor 2010

mUFY, toto letí, už máš 12tt, ted uz je to nejhorsi zazehnano! Jak ti je, popisuj, nejake tehu priznaky, uz ti je spatne a rozcilujes se, co že jsi to chtela?? 😀 😀

zihu
23. únor 2010

Ahoj holky, jen prolitavam a zdravim vsechny!!!
Sroubku super! teda uteklo to jak voda!
mufy, uz 12?!? juuuuu

zihu
23. únor 2010

grej, koukam, jak uz Kacka hezky sedi, teda!

mufy
23. únor 2010

Ahojky holky, včera jsem byla na kontrole. Prcek roste jak má, už má 4,25 cm a máme krásnou fotečku.Už to fakt vypadá jako miminko.Je to moc krásné.....špatně mi není vůbec, jen moc jím, teda přímo žeru.Nejvíc čokoládu.Taky přibírám jak voraň.S takovou budu mít za chvíli metrák.... 😀 A to jsem byla ráda, když jsem ten minulej rok tak pěkně zhubla.No budu se muset krotit. Jinak nálady už pominuly a je mi fakt dobře.Ve čtvrtek jdu na genetiku tak sebou beru i manžu,ať se do toho taky zapojí.Jsem z toho nervózní tak snad bude vše dobré.Myslete na mě.Dnes bych měla být 11+4 tt.

Grej prý teď řádí nějaká chřipajzna.Hodně se u toho zvrací a je průjem,tak pozor.

Michi tak co jak pokračuješ??

michina
23. únor 2010

Mufy, ja zatím nijak, pořád čekám na MS po poslední injekci, už ej to přes 8 týdnu, tak jdu zítra na UZ,a t se na me kouknou. Tys MS vubec nedostala, že, pokud si pamatuju a rikali ti, že mas ovulaci i tak a sli do toho. Nebo jak to bylo, pamatujes si ejste?

grej
autor
23. únor 2010

Ahoj Zihu! Jak je v teple?? Nechybí ti ta naše sněhová kalamita?? 🙂 🙂
No, Kačka sedí, ale sama se neposadí. Musím jí posadit já. Ale sedí správně, tak to neřeším.
Ale konečně se včera naučila plazit. Sice vypadá jak po obrně, ael aspoň něco 🙂

Mufy - super období🙂 Jsi šťastná jak blecha, ale zároveň se hrozně bojíš, co? Neboj... Všechno dopadne dobře! Můžu se jen zeptat? Šli jste nakonec do dárce nebo jste to prubli s manželovýma spermiema?

Michi - taky jsem na tebe myslela, jestli dorazila MS na toho valentýna nebo ne... Mrcha jedna, dává na sebe čekat, co? Tak dej vědět, jak jsi dopadla.

U nás noc zase katastrofa, vzhůru po hodině. Se divim, že jsem ještě na živu, protože chodím spát až tak o půlnoci a vstávám v sedm. Asi porostou horní zuby.

Navíc mě začalo bolet v krku, takže si to "užívám" 😀

mufy
24. únor 2010

Michi já ms vůbec nedostala ani po dvou měsících,tak jsem už byla nervozní a šla jsem k doktorovi na UTZ, no a tam mi řekli,že mám zrovna ovulaci a že menstruace nevadí,že nepřišla, že se to někdy stává,že tělo nastartuje samo.

Grej tys mě rozesmála s tím jak Kačka se plazí jak po obrně.......musí to být pěkná podívaná. 😀
A s tím spánkem ti to vůbec nezávidím....já šla spát po ordinaci a ráno jsem vstávala ve čtyři a jsem hotová.............Nejraději bych zalehla a spala..... 😖

michina
24. únor 2010

Tak pořad to na UZ vypada jako před Ovulaci, stejne jako minule, 😉 tak nevim, jeslti uz je to jakoby druha ovulace nebo porad to stoji, sliznice 6mm, takže rikal doktor, že tomu pomuzem, dostala jsem 3x denne Norethisteron na 10 dni a pak by se to melo spustit. Pak normalne 5.DC zacit antikoncepce a pak stimulace. Kdyz jsem se ptala, jeslti to nebude nejaky sok pro telo dalsi, ž euz tech veci mam v sobe dost, tak rikal, že ne, že asi Diphereline porad lehce ucinkuje, takze doplnime progesteron, který chybi v druhe fazi cyklu, aby se sliznice premenila na menstruacni. Tak ja mu budu verit. At necekame haldu mesicu zase. Asi kdybych mela vejcovody, tak mi udelaji inseminaci, ale takhle proste tu MS mit musim, aby mohla byt stimulace... Takže tak, holky..
Uz jsem slupla prvni tabletu a doufam, že to bde fungovat! 😉

zanetik
24. únor 2010

Ahojda děvčata, tak v první řadě velká gratulace Šroubkovi, nějak to uteklo ne? Nerodila jsi dřív, že píšeš, že jste už doma a v pase má Lucinka už měsíc? Tak hlavně jestli je zdravá, jak budeš mít chvilku,tak mi to prosím vyjasni 🙂
Mufy, to je super, jak to letí a pokračuje, za to čekání jsme si zasloužily všichni celkem pohodové těhu, tak ty určo taky, taky by mě zajímalo jak Grej jak to bylo s těmi spermiemi...
Michi snad to bude taky co nejdřív, ať se začátkem léta sejdeme těhu a matky 😉

Grej mě se Nela naučila sednout záhadně z lehu na bříše, že roztáhla nohy a sedla, pak zase nohy roztáhla v sedě, lehla na břicho, nohy stáhla k sobě a platila se dál, Verunka se naučila sedět sami až když už uměla stát, takže teprve ze stoje si sedla...
Noci ti vůbec nezávidím, taky jsme měly takovou jednu když byly nemocný, to jsem 2x do hodiny vstávala, že kňouraly buď o dudlík nebo chrochtaly jak nemohly dýchat a ráno jsem byla k.o jednu podobnou jsme měly ještě z pátka na sobotu, to nevím jestli byly nějaký erupce a já nemohla ani spát, všechno jsem slyšela...

Jinak ťuk ťuk, já letos ještě nemarodila a nedovedu si to s holkama představit, když po mě pořád lezou.
Dávala jsem nějaký nový fotečky jestli jste nekoukaly...

mufy
25. únor 2010

Ahojky holky, tak jsem dneska byla na té genetice.
Bylo to moc krásné.Mimi se tam mlelo tak,že ho doktor nemohl skoro poměřit.Vypadalo to,že má šťukavku tak sebou vždycky hodil,že mě to strašně rozesmálo. 😀 Vyrostl o 3 mm.Už má 4,5 cm. fakt super. Manža byl se mnou.Taky se smál. No prostě moc pěknej zážitek.

Michi tak to už máš za pár.....Moc na tebe budeme myslet. 😉

Zan holky jsou moc krásný a taky je vidět,jak to utíká,že?

mufy
25. únor 2010

Zan ještě jsem se chtěla zeptat, obě holky mají jiná očička? Vidím,že jedna je má tmavé hnědé a druhá modré?
Ale jsou fakt moc krásné.
A prosím,kde jsi koupila ty malé sedačky na houpání a kolik stály?Houpou se i samy????Něco takového bych pak brala.

zihu
25. únor 2010

ahoj,
no snih sem si uzila ten mesic v cechach a bylo to super!
Grej, s tim sezenim.. B. by taky chtela a sedela by, ale zadicka ma kulata, tak ju nenechavam, Kacka ale sedi hezky🙂
Zan, holky jako jusk, dik za fota🙂
taky davam nejake aktualni, aby ste videly, jak B. roste, tak juknete🙂
michi, teda vlece se to, co? myslim na tebe!
mufy, spaaat? co to je????? 😀 ne, delam si srandu, B. celkem spi, i kdyz v noci porad cca 3x kojim, ale uz to planuju trochu utnout:-/ a hezky mufy spi, ja bych tehu prospala, kdyby to slo, jak sem byla unavena.....
tak holky, paaaaa

zihu
7. bře 2010

Halo halo, teda AZ NA PATE STRANE??!?!?!? poposouvam nas nahoru a prijdte nekdo, po "letech" sem zavotam a tady pusto-prazdno... 😨

mufy
8. bře 2010

Ahoj Zihu, no já bych to taky posunula,ale přeci si nebudu psát sama se sebou... 😀 😀 😀

Nevím,kde se holky flákají.Aspoň 5 minutek by si mohly najít.....

grej
autor
9. bře 2010

Ahoj holky, já se omlouvám, jsem ostuda. Já to mám pořád otevřený, vždycky vlezu na počítač a říkám si, že až vyřídím všechno potřebný, napíšu. No a vždycky mi do toho něco vleze 😅

Mufy - 14tt - krása 🙂

Zihu - tak to je nejlepší - užít si zimu a frr zpátky do tepla 🙂 Já už mám té zimy po krk. Ale zase jsem ráda, že trochu slezl sníh. JInak mi ty nízký stupně ani nevaděj. Kačka bude zocelená, neustále máme přechody z tepla do zimy a ani jí moc neoblíkám, protože v autě by se mi pak potila, takže třeba to bude mít dobrý vliv na její imunitu🙂

Michi - je to vopruz, ale zase kdo si počká - ten se dočká 😉

U nás žádný změny, Kačka se stále plazí jako Meresjev, s jednou nohou. Snad už jí konečně po 14 dnech vylezly horní jedničky, ale byl to boj!! V noci spí stále naprd, i když dnes to bylo lepší. Vzhůru jen v deset, to stačil dudlík. Pak v jedenáct, to bylo kojení. Pak o půlnoci, stačilo uhoupat v ruce. Pak ve dvě, to bylo kojení a pak v pět, to putovala k nám do postele. Vstávačka v půl sedmé. Prostě už to má takhle nějak naučený, takže se budí poměrně pravidelně. Jen občas si hodí jedno až dvě buzení mimo termín nebo je třeba i hodinu vzhůru. ALe pořád se chlácholím, že je to těma zubama a zlepší se to.

Kojím už jen v noci, tak jí to chci zatím zachovat.

Doma dobrý, žádný změny, naštěstí. Začínáme pokukovat po nové kuchyni, ale vzhledem k mojí nulové fantazii a naprosté nerozhodnosti to asi bude tvrdý oříšek 😉

V práci mám čím dál víc práce, a ta ženská, co je tam za mě, dělá čím dál víc chyb. Takže už se těším, až začne Kačka chodit nebo být celkově trošku samostatnější, že začnu zaučovat někoho jinýho. Viděla bych to tak na podzim. I když já bych se stejně chtěla do té práce zapojit i trochu víc, že bych třeba pracovala i víc z domova. Jsou totiž práce, který si člověk udělá nejlíp sám a mě pak drásá, když musím ty chyby neustále opravovat. Navíc všude stále figuruje moje jméno, tak pořád vypadám jak blbec, který dělá chyby 😅

Taky musíme začít vybírat novou sedačku, takhle už začíná být Kačce malá. ALe vůbec se mi jí nechce přendavat do té, co jezdí po směru. Ale co se dá dělat... Pořád zvažuju, jestli nekoupit od Volva, ta se dá vozit proti směru až do nějakých 3 let... Ale co pak, pokud by to Kačku přestalo bavit... Ale zase když nepozná nic jinýho, tak jí to třeba nepřijde... Nevím... Přeci jen jezdím téměř každý den...

mufy
9. bře 2010

Ahojky Grej, ty pořád pracuješ?A jak to zvládáš s malou?

A ona neexistuje sedačka,co se dá dát normálně do auta,aby se jelo směrem jízdy autem?Ne opačně?To jsem nevěděla. 😕

mikulka
9. bře 2010

Ahoj holky,

já na vás myslím furt, i když sem nechodím tak často. 😉

Grej: my teď kupovali sedačku römer duo plus s izofixem. Je už po směru a je výborná. Měli na ní slevu. Vylš dobře v testech. PO směru je to lepší, jak jsou děti větší, už chtějí tak víc vidět. 😉
Kajulín se taky hodně dlouho plazil a taky takovým divným způsobem. Sedl si snad až někdy v 10. měs.
Na kolínka se začal stavět tak v 11. měs.

S tím spaním je to teda dost hrůza! A to kojíš tedy ještě 3x v noci? TO se mi zdá dost, možná by to šlo už pomalu odbourat.

mufy: byla už jsi na prvním screeningu? A jak se cítíš, kočko?

Holky, my teď měli s MM trochu krizi. Ráda bych totiž šla z Prahy, koupila pozemek, prodala byt a koupila domek. MM moc zatím nechce. Tak jsme se kvůli tomu dost hádali. Mám o tom téma na volné diskusi.

Taky jsem mluvili o druhém dítěti. Jenže já po tom hyperstimuláku mám furt ještě potíže. Z uzlíků, které mi po hypers. zůstaly v břiše se udělaly myomy! Tak to asi př. roku budeme řešit - nevím, jestli nebude potzřeba operace.
Taky jsme se dohodli, že druhé dítě zkusíme s mrazáčkama, které máme. Kdyb to nevyšlo, do další stimulace bych nešla.

mikulka
9. bře 2010

Grej, a jak to že už pracuješ?

Já chi začít v září s nějakýma článkama pro jednu redakci. Nejlépe z domova.

Prosím tě, jak dlouho jste stavěli ten barák? A dělali jste to celé sami, nebo jste měli dělníky?

m.c.
9. bře 2010

čau,
grej, já jsem začala z domu pomalu pracovat asi kolem jejího 10. měsíce a víc práce jsem si začala brát loni v lednu, to měla 16 měsíců. Teď zas pomalu končím, mám docela hodně práce do konce března, pak si dávám oraz na neurčito 😅 .

Mufy, to je supr že NT vyšel dobře! Tak to už jseš klidná, co? A už tě chytá nakupovací mánie 🙂 ?

Já to druhý těhu beru úplně jinak než první, nestíhám se vůbec pozorovat, nemám vůbec na to čas, ani si moc neuvědomuju že jsem těhule, akorát břicho mi docela překáží 🙂. No plánuju že v dubnu prohlídnu věci co mám po Peťuli a zjistím co je potřeba nakoupit, doufám že toho moc nebude. Jinak na kontrole mi Dr. řekl že je mimčo otočený hlavičkou nahoru, tak doufám že se umoudří a přetočí, protože na císaře bych jít nechtěla... No uvidíme🙂.

mikulka
9. bře 2010

m.c.: a jsou ta těho podobná, tedy je tohle příznakově podobné tomu prvnímu?

Já měla těho hrozné, bojím se, že kdybychom se rozhodli pro 2. dítě, bude to taky taková hrůza, a jak to budu zvládat s dítětem? 😕 Nebo myslíš, že je to tím, že se člověk má času 1. těho víc pozorovat?

Mufy: takže ty máš ten screening už za sebou? To jsem si nevšimla? A co byste chtěli, chlapečka či holčičku?

mufy
10. bře 2010

MIkulko, ano už mám po prvním screeningu.Byla jsem tam před 2 týdny.A co to bude? To je mi jedno,hlavně,ať je to zdravé. Někdy si připadám,že to bude holka, protože jak se říká ubírá krásu a já si teď momentálně o sobě myslím,že vypadám hrozně,zkrátka se sobě nelíbím.Přibrala jsem, v papulce jsem oplácaná a dělají se mi různé pupínky... 😀
Na další kontrolu jdu 22.3. už se nemůžu dočkat. Koupila jsem si Angelsound a šmíruji srdíčko miminka.Někdy je to kumšt najít,ale poslední dobou mi to jde dobře,když už vím,kde je. 😀 Jinak jsem poslední dobou víc unavená,moc se v noci nevyspím,protože chodím častokrát na wc a navíc nám rýmu a špatně se mi dýchá.No fakt super,když nemůžu brát žádné léky.

Mikulko tak vy už přemýšlíte o druhém dítěti? Však je ještě čas.Určitě vám to vyjde i napodruhé.

m.c. nakupovací mánie mě ještě nechytá,zatím se jen dívám na netu, jsem v tomto asi opatrná.Nakupovat budu později,ještě je to moc brzy.Ale už bych si samozřejmě kupovala plno věciček,které se mi líbí,ale ještě je čas.
Tebe za chvíli čeká porod......Třeba se obrátí a na císařák nepůjdeš. 🙂

m.c.
10. bře 2010

Mikul, no spíš druhý těhu hůř snáším než první, protože nemám vůbec čas na odpočinek a večer bývám úplně KO a v noci zas nemůžu usnout 😝 . Zezačátku mi bylo hrozně špatně, až tak do 16 tt, taky mám křečový žíly co jsem v prvním těhu neměla 😝. Ale jinak je to podobný, třeba chutě mám úplně stejný jak v prvním těhu 😉 .