Babské rady na vyvolání porodu. Jaké znáte? Zabraly?

agnes2ivory
10. lis 2017

Ahoj holky, druhe tehotenstvi me neuveritelne zmaha. Termin mam 7.12. a prenaset me pry nenechaji. Jake znate babske rady k "pobidnuti" miminka k ceste na svet? Bezpecne a nenasilne 🙂 A zabralo vam neco?

jitka0a
10. lis 2017

Umýt okna 🙂, pálivé jídlo a sex 🙂, ale osobně si myslím, že pokud mimi chtít nebude, tak s tím nic neuděláš. Já osobně jsem vyprala a pověsila plenky a o půlnoci jsem jela 🙂

janulkakraniska
10. lis 2017

Prý pomáhá skoricovy čaj...
Já si večer dala a ve 3 ráno mi praskla voda...jestli to bylo tím čajem,nevím😀

pethaa
10. lis 2017

Sex

agnes2ivory
autor
10. lis 2017

@janulkakraniska skorici mam rada, to bych mohla zkusit, az tu bude 40tt

sthanina
10. lis 2017

@agnes2ivory Každé tělo je jiné... Já zkoušela vše víše napsané + výšlap na rozhlednu, teplá koupel s levandulí, čaj z listů malinovníku a nic nepomohlo... Syn na svět opravdu nechtěl...

terka_viktorka
10. lis 2017

Ahojky,mě bohužel nepomohlo vůbec nic,horka vana,sex,stimulace bradavek,sklenka vina,ostré jídlo,to jsou věci co mi poradila doktorka a nic...tak snad to bude u tebe úspěšnější 😊

bekyc
10. lis 2017

čaj ze zázvoru, skořice a hřebíčku... prý se musí pít aspoň 3 dny, já 4. den porodila. 🙂 den před porodem jsem si ještě dala delší procházku, masáž hráze, pár cviků jógy, sklenka vína a sex.. a v noci jsme jeli. Měla jsem týden do termínu.

martulka6188
10. lis 2017

Ruzne caje v kombinacich, jak psaly holky vyse, ananas, palive jidlo, cervene vino v horke vane, dlouhe prochazky, chuze do schodu a do kopce, myti oken, pleveleni zahradky, myti podlahy na ctyrech, skakani na balonu, sex, masaz bradavek, masaz hraze... nic z toho mi nepomohlo a 12. den po TP jsem sla na vyvolani. Ale nase holcicka ma holt uz od briska svoji hlavu, to mi umi velmi dobre ukazat uz ted, v peti mesicich 😀

syrinxka
10. lis 2017

Já zkoušela pití maliníku, jedla lněné semínko, udělala velkej úklid, sexovali jsme,procházky byly taky hodně velký, chůze po schodech a nepomohlo. Vyvolání porodu jsem se nevyhla. Příště bych ale zkusila ještě ricinový olej, prý to může taky pomoci.

zutinka
10. lis 2017

U me az tabletka na vyvolani

lenkaluk
10. lis 2017

@agnes2ivory sex, dlouhe vychazky. Pry i paliva jidla. Pred prvnim porodem dlouha vychazka. Pred druhym vychazka 11km a vecer sex a jeli jsme.

tomikjoejoe
10. lis 2017

sex, pak ricinovy koktejl - odzkouseno na trech porodech, ale pokud neni miminko pripravene, tak s nim nic nehne

karlajasmine
10. lis 2017

Zkusila jsem naprosto vse a vyvolavali mi porod 10 dni po terminu 😅 Termin porodu sedel. Pokud miminko ven nechce, muzete se treba postavit na hlavu a ven proste nepujde :D

siille
10. lis 2017

Sex 🙂.Důvodem je mužské sperma, které obsahuje takzvané hormony prostaglandiny, které mohou opravdu vyvolat kontrakce a samotný porod.

sirka1
11. lis 2017

Zkoušela jsem sex, fyzickou námahu, sklenku vína, teplou vanu a nepomohlo nic 😀

marenkav
12. lis 2017

Mohla jsem se stavet na hlavu a nepomohlo nic. Fyzicka namaha (sekani zahrady,ryti zahonu,myti oken,vychazky se psem do terenu), sex, horka vana, skoricovy caj...pomohl az jeden den pobytu v nemocnici,asi strach z vyvolani. Nebo to tak proste melo byt 🙂

jitavrtule
12. lis 2017

Fyzickou namahu mam cely těhotenství, palivy jidlo me udrzuje při životě a horka vana je to jediny co ulevi mym bolavym zádum. Takze za spolehlive vyhanece bych je rozhodne nepovazovala 🙂 mozna zabere sila vule a přesvědčit miminko, ze uz se na nej opravdu hodne hodne tesime... Ne, samozřejmě jak pisou holky - kdyz se mu ještě nechce, tak se muze člověk na hlavu stavet a smula, z delohy ho nevytrese 🙂

vladienka
12. lis 2017

Mimino to nerozhoduje.. zatiaľ sa neprišlo na mechanizmus ktorý spustí porod. To len tak btw.

agnes2ivory
autor
13. lis 2017

@vladienka vidis a ja jsem zas cetla nejak studii, kde uvadeli, ze porod spousti miminko. Tedy ne ze by si reklo "tak ja jdu", ale po jeho dozrani je vyplaven urcity konkretni koltejl hormonu a chemikalii, ktery spousti porod. Samozrejme predcasne porody pod to nespadaji, tak jsou to zase infekce, vrozene anomalie delohy a dalsi a dalsi faktory, mnohdy i nevysvetlitelne.

agnes2ivory
autor
13. lis 2017

Holky diky za vase prispevky. O vetsine tech rad jsem uz slysela. Mam asi tri nedele do terminu a uz se fakt tesim, az to peklo jmenem tehotenstvi skonci 🙂

nikoulinka
13. lis 2017

Jak je vyse uz nekolikrat vyse zmineno. Sam doktor mi doporucoval sex. Konkretne muzske sperma. Jelikoz jedna tableta na vyvolani, obsahuje to, co dvojta davka muzskeho spermatu. Chtela jš m vyzkouset, nicmene, mamzel byl proti. Asi se bal, ze jej maly chytne pri sexu za pytel 😂 coz me nakonec behem naší konverzace vytocilo tak, ze jsem zacala rodit 😂 takze za me funguje nechat se vytočit 😂

blahova_andrea
13. lis 2017

já si masírovala bradavky a začalo mi být divně, dala jsem horkou sprchu a z ní to sotva stihla do porodnice 😉

kata267
13. lis 2017

Fyzicka namaha, prochazky, poskakovani ze schodu, sex, vino, tepla vana, piti ruznych caju...proste takovy klasiky...u prvniho ditete mi nezabralo vubec nic az vyvolavacka v porodnici, u druhyho to vypada uplne stejne zatim-mam 4dny do TP a vubec nic (to sem dokonce tepovala na kolenou koberce fakt drina..) takze za me tyto babsky rady nefungujou 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru