Baby Art. Jak funguje? Poraďte

endel
8. čer 2008

Ahojte, potřebuju poradit. Koupili jsme si Baby art ( ten typ co vám z toho vyleze 3D odlitek ruky nebo nohy), ale nějak ani po přečtení návodu mi není úplně jasné jak to funguje. Máte to někdo vyzkoušené a může mi poradit? Moc nechápu když do té hmoty tu ručičku ponořím, jak ji vytáhnu, abych ten otis nezničila? Nebo je ta hmota pružná? Děkuji

lendy1
8. čer 2008
andys26
8. čer 2008

Ahoj, tak s tím jsme na začátku měli také problémy. Chtěla jsem otisknout ručičky, protože nožičku máme otisklou na papříe z porodnice, jenomže malý ručičku nenechá rozevřenou. Takže když jsme jí přiložili, a chtěli vytáhnout, tak nám to celé rozhrabal a bylo to. I po několikátem pokusu se nám to boužel nepodařilo. Otiskli jsme teda nožičku, museli jsme ale pořádně přitlačit aby byly vidět všechny prstíky, protože ta hmota i po roztáhnutí do rámečku zůstávala docela tuhá. Výsledek vypadá ale celkem dobře 😉

kitty68
8. čer 2008

jezis no to byl boj
my js to meli jako modurit podobne, ale museli js ji tam tu nozku fakt hodne pritlacit, aby slo neco videt s tema 3d nemam zkusenost

endel
autor
8. čer 2008

No pravě my máme to 3D. Mám to vymyšlené, že až mi usne při kojení tak mu tam manžel tu ručičku namočí pak počkáme 2min. a vytáhnem. Jen mi není jasné co se stane když v té hmotě tou ručičkou pohne a potom při tom vytahování té ručičky podle mě se ta forma zničí nebo se pak ta hmota vrátí do původního tvaru? Potřebuju někoho kdo s tím má zkušenost, protože ten návod je nic moc. 😝

cazadora
8. čer 2008

endel tak my jsme otisky dělali když bylo malé 11 týdnů a byl to adrouš dělali jsme to když spinkala ručičku v té době měla pořád v pěst takže tak je i otisk a to jí vůbec neprobudilo, no ale nožička to byl horor celou dobu s ní mrskala protože přeci jen strčit spící nožku do studené hmoty nic moc, no takže manža držel nádobu a společnejma silama sme se snažili držet nožičku mysleli sme že z toho nic nebude ale nožka se povedla jen prstíky se museli poupravit takže se nebojte a s chutí dotoho ono to dopadne dobře. a ta hmota je jakoby silikon a je pružná takže končětina jde vpohodě vytáhnout 😉

cazadora
8. čer 2008

no fuj ty překlepy, moc se omlouvam 😅

endel
autor
9. čer 2008

Moc děkuju 😵 snad nám z toho něco výjde 😉

lucianka
9. čer 2008

Mám to doma už od prosince a zatím jsem neměla odvahu to risknout 😒 Přijde mi to neskutečně složitý a čekat 2 min. bez hnutí - to je pro naše asi taky nadlidský výkon... i ve spánku 😀

kasli
10. čer 2008

Lucianka my jsme už měli dva neúspěšné pokusy o vytvoření 3D odlitku, pokaždé když jsem prckovi ponořila ručičku do té hmoty, tak se probudil a začal protestovat a nakonec byla hmota úplně všude!! Byla jsem z toho tak naštvaná a nešťastná zároveň, že po zničení jedné krabice mi manžel koupil ještě jednu a ta teď je pod gaučem v obýváku, protože nemám odvahu to znovu zkusit 😅
Ale znám spoustu lidí co se jim odlitek povedl, ale bohužel mi k nim nepatříme 😒

lucianka
10. čer 2008

Kasli, to je právě to, čeho se bojím ☹ I jak tam popisujou, jak se má ta hmota vytvořit... ☹ No, nevím, jestli to někdy použiju 😀

endel
autor
10. čer 2008

Jé lucianka tak jsem myslela, žeí jsem jediná která to má koupené už od prosince 😀

kometka5
11. čer 2008

tak my jsme měli taky dva neúspěšné pokusy...napřed jsme koupili baby art, ale malá se vždycky probudila, takže v tý hmotě otáčela rukou i nohou, nedalo se to nijak ovlivnit, takže výtvor se nepovedl a pak mi to nedalo a jelikož máme známou zubařku a ze stejný hmoty se dělají otisky zubů, tak mi to dala, a ani druhý pokus nevyšel...malou vždycky vzbudila ta studená hmota...takže jsem vzdala naše umělecké pokusy a vzdychám, když vidím povedený výtvor... 🙂

přeji úspěšný pokus..... 😀

nikkos
5. zář 2008

Ahojky, prosím Vás mám dotaz - máme Baby Art na otisk nožičky - v návodu píšou že se ta hmota má položit na hliníkovou folii. Bohužel v balení ta folie chybí. Kdo jste to již používal, je to nějaká speciální folie, je tak nutná? Nešel by místo toho použít třeba klasický "staniol"? Nechce se mi zas letět to reklamovat 😠