Barva očí miminka. Jak a kdy se po narození změní?

douglaska
2. říj 2007

Ahoj holky, chtěla bych založit tuhle diskusi jen tak pro zajímavost a čistě informativně. Všichni mi říkají že se miminka rodí s typicky modrou barvou očí a pak se jim dobarvují podle rodičů. Zajímalo by mě, když ani jeden nemáme modré oči ( oba zelené ) jestli to bude také tak.

Jak jsou na tom vaše děti, s jakou barvou se narodili a jakou mají teď ???

lienockaa
14. črc 2008

hmm..nas syn, brumda..modrooky, svetlohnede vlasy..my obaja hnedooki a tmavovlasi.. 🙂 ale ma po mne nos a vela ma toho po manzelovi.. 🙂 iba farebne sa akosi vydaril inak..ze vraj po svokre, ale ja som ju nepoznala, pretoze uz nezije, tak sa neviem vyjadrit..ale rodina to hovori, ze po nej, aj na fotkach z detstva je mala modrooka blondinka.. 😵

dgm
24. zář 2008

Holky, kdyby vas to zajimalo, dala jsem nejake odkazy ohledne barvy oci dneska na diskuzi Pusty, syrova strava... tak se mrknete, je to pohled na oci zase z trochu jine strany. 🙂

titkovamiriam
24. zář 2008

ja som uz pozerala 😀 ,kamoska chodi k liecitelovi co zistuje z oci choroby a potom da na liecbu bylinky 😀

ssaara
24. zář 2008

Já mám modré oči,manžel zelené a náš malej hnědé 🙂

krista
9. lis 2008

kleris26 • 2d • Dnes v 10:28
Ahoj maminky a mamči, jaké máte zkušenosti s vybarvením oček svých dětí? Dcerunka má čokoládově hnedé a pětiměsíční synek má každý den jinou barvu... jednou ocelovou šedou, pak modrou, jindy dozelena.. Já mám oči modré, manžel tmavé hnědé... Myslíte, že je ještě čas na vybarvení nebo budou kloučkova očka modrá? Díky za odpovědi..

xsuzzi • 1d • Dnes ve 12:11
ahojky 🙂 kleris prý se očička zbarvují až do jednoho roku 🙂
my máme od narození taky modrý očička až doteď a tak taky čekám jestli se nezbarvěj do hněda po mě,pač se většinou zbarví do té dominantnější barvy,takže jestli máte třeba ty s manželem hnědý a modrý jako my,tak asi vyhraje hnědá 🙂 ale já ci taky,aby měl modrý 😅

petronilla • 2d • Dnes ve 12:19
Ahojky,malé se kolem 3.měsíce zbarvily do modra a zatím to přetrvává,tak snad vydrží 🙂 ,syn má taky po mně modré.

lendy1 • 1d • Dnes ve 12:34
stejné téma: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bibula
9. lis 2008

neviem,ci uz som pisala,ale mojmu bratovi sa zmenili z tmavohnedych na zelene cca 19 rokov 😀 😀 😀 ,inac kamoskinmu ,ked mal maly 1 rocik z modrych na hnede..... 😉 dcere sa zacinaju menit-ma 12rokov-z modrych na zelene,ale este to nie je celkom zelena 🙂 😉

suki
9. lis 2008

já mám oči hnědé, přítel modré a naše malinká je má mixnuté do všech barev a už to tak asu u zůstane, ale je to moc krásné 😵 😵 😵

agness02
9. lis 2008

taťka dal malýmu na výběr,( má jedno zelený a jedno modrý ) 😀 😀 😀 ,
ale má maminčiny hnědý 😉

konja
10. lis 2008

Tak syn je měl hooodně dlouho stále do modra a pak se mu pomalu změnily do hněda. Ale máme zase další zvláštnost - NIKDO u nás v rodině nebyl a není blonďatej.Jen náš syn.Narodil se s tmavejma vláskama,ale přebarvil se nám do světla.Všichni říkaly, že to nevydrží,ale...je mu pět a je snad čím dál tím víc blonďatej 😀

cessy
10. lis 2008

ja mam hnede, manzel ma hnede a maly bleducko modre,ale este stale sa mu mozu zmenit. inak ak by mu modre zostali, tak to by mal po detkoch, ty maju modre..

kalerat
9. říj 2009

artulikk • 1d • 5. říjen 2009 v 17:48
Ahojte, máme 2-měsíční miminko. Očička má naše malá princezna od narození pořád stejná, šedo-modrá. Já mám hnědé oči, manžel šedo-modré. V knížkách jsem vyčetla, že se miminkům barva může změnit do asi 6-ti měsíců. Kdy se vašim (hnědookým) drobečkům začala očka vybarvovat? Myslíme si, že kdyby naše míma měla být hnědoočka, už by to začínalo být vidět 🙂

nikollette • 1d • 5. říjen 2009 v 17:50
Ja som mala modré skoro do roka, mi mama vravela... a teraz mám hnedo zelené... po modrej ani náznak..
tak neviem 😅

malý mal najprv očká také neurčité šedé, a teraz má už modré 😉

beruska2x • 1d • 5. říjen 2009 v 17:51
ty jo uz si to vubec nepamatuju, ale urco mnohem dyl nez 2m, uz jsme si rikali ze mu modre sand zustanou a pak najednou byy pryc 😀 ale paradoxne jak mu ztmavly oci tak mu zesvetlaly vlasy 🙂 a to je mel pri narozenicerne a ted je skoro blondak 😀

vinifera • 1d • 5. říjen 2009 v 19:04
Tak narodil sa ako každé bábo s jasno modrými očami. Postupne prechádzali do šedej až čiernej. Z tej čiernej zosvetľovali do terajšej hnedej. A ešte vyzerajú, že pôjdu do hnedozelenej po mne. Máme 7 mesiacov.

poletucha • 1d • 5. říjen 2009 v 19:23
mne prislo pred tydnem z rodiny.cz emailem,ze v 11.tydnu uz je zakladni barva oci dana a uz se jenom dovybarvuje odstin 😕 ...Danny mel po narozeni sedo-modry a ted je ma takovy zarivy modry a cekam ze se vybarvi asi po manzelovi do jeste svetlejsi 😉

lienka79 • 1d • 5. říjen 2009 v 19:43
tiez si to nepamatam uplne presne...ale ako novorodenec mal krasne tmavomodre oci a postupne zacali tmavnut amyslim,ze okolo 6-7 mes. zacala prevladat hneda..teraz ich ma ako gastany 😀

janulla84 • 1d • 5. říjen 2009 v 19:46
NO my mame zatim taky porad modro sede a to jsem s manzou oba hnedoocky 😀 tak cekame a cekame kdy zacnou hnednout a fuuuuuuuuurt nic 😠

vinifera • 1d • 5. říjen 2009 v 19:51
Janula a sused má aké? 😀 😀 😀 😀 😀 ale dúfam, že sa neurazíš. Si robím srandu.

kutcher • 5. říjen 2009 v 19:59
My mame od 2 mesicu uplne cerny, do te doby mel takovy tmave brectalovy.

tictactoe • 1d • 5. říjen 2009 ve 20:26
kazde babo sa nerodi s modrymi ocami, ten moj ich ma cierne od narodenia 😀

sstefi • 1d • 5. říjen 2009 ve 20:29
aj moja ich mala čierne pri narodení, a teraz v nich pri pozornejšom sledovaní vidno nádych hnedej, ale čierne zostali. a vlasy boli tiež čierne pri narodení a teraz su takmer uplne blond. ale to sa iste ešte zmení 🙂

poletucha • 1d • 5. říjen 2009 ve 20:30
tictac 😀

jeudi • 2d • 5. říjen 2009 ve 21:13
ahojky ocicka se muzou zmenit do roka nas filipek ma oci hnede narodil se s sedomodryma a nas jirik ma uz od narozeni jasne modre a svetlaji mu vlasky,tak ze by blondacek 😵 tatinek je tmavovlasy a tmavooky ja jsem opak..vetsinou prevazuje tmava barva ale co jsem tak cetla tak kdyz jsou tmave oci a svetle oci tak je to 50 na 50..

jadviga • 1d • 5. říjen 2009 ve 21:52
Já mám oči zelené, manžel hnědé a naše malá modré.( je jí rok a týden) Dr. říkala, že barva nemusí být po rodičích,ale po prarodičích 😉

sisi.v • 1d • 5. říjen 2009 ve 22:05
naše malá se narodila s tmavě hnědýma a zůstaly...a já pořád čekala ty modré, co je mají mýt všechny mimi 😉. sama mám zelené a MM hnědé.

leonik • 2d • 5. říjen 2009 ve 22:20
ahoj, dcera měla po narození tmavě modrý oči, mysleli jsme že jí to už zůstane a nakonec se jí vybarvily do hněda 🙂A dlouho to trvalo. Synek je její opak, od narození má pomněnkově modrý očka a vypadá, že už tak zůstanou. Ale vlasy má blond, tak hnědý oči mít asi nebude 😅

laska.nezna.hranic • 1d • 5. říjen 2009 ve 22:41
náš malý má tmavě hnědá až téměř černá očka a s takovýma se i narodil. já mám oči zelené a manžel hnědé. všechna miminka nemají modrá očička, jak se v našich končinách traduje

niki2 • 2d • 5. říjen 2009 ve 23:07
Tak jelikoz jsme oba hnedooci, cekali jsme, kdy se starsimu synovi modre oci zmeni na hnede. Dokonce ma uvnitr takove hnede tecicky, tak jsem rikala, uz to zacina... Byla jsem v klidu, jak se rika, kazde dite se rodi s modryma ocima. Tak modre mu zustali.
Kdyz se narodil mladsi, hned mi bylo jasne, ze oci budou hnede. Byla to takova neurcita barva, ale proste tmava.

janulla84 • 1d • 6. říjen 2009 v 16:58
vinifera: ty jo vis ze jsem se zapomnela podivat 😀

senja • 1d • 6. říjen 2009 v 17:21
Nas mrnous ma 3 mesice a oci ma zatim sedo-modre se svetle zelenym koleckem uvnitr (ja mam oci hnede a manzel modre). Ptala jsem se na to sve tety - detske lekarky a rekla, ze az do roka nemame vyhrano 😀

mami.sk • 1d • 6. říjen 2009 v 18:10
dcerka ma od narodenia krasne modre ocka 😉
kedze aj ja, aj manzel mame hnede oci myslela som si ze malej sa oci zmenia ale ma uz skoro 10 mesiacov a zatial nic 😕

wali • 2d • 6. říjen 2009 ve 20:09
ja mam hnede a manzel modre oci - nas prvy syn mal od narodenia take tmavomodre akoby ocelove a zmenili sa mu na hnede, zato druha dcerka ma uz teraz jasne modre, uplne ine nez mal syn, tak tipujem, ze bude modrooka po tatinovi 🙂 ale to sa uvidi, ci sa nam to potvrdi!

acornika • 1d • 6. říjen 2009 ve 20:18
tak já mám hnědé oči, manža zelenomodré. Myslela jsem že naše malá bude mít hnědé očka po mě. Protože u nás v rodině je takové pravidlo že naše hnědooké ženský mají modrooké partnery a děcka jsou vždy tmavooká po mamce. No Jája je vyjímka. Očička má nádherně pomněnkově modrý 😉 Takže více podobné tatínkovi

katka1981 • 1d • 6. říjen 2009 ve 22:40
Svokra mala modre do dvoch rokov, a potom jej zhnedli.

ygreen • 1d • 6. říjen 2009 ve 22:44
můj syn má sytě modré od narození a já i manžel máme zeleno modré.

Tmavá barva je dominantní, takže většinou zvítězí barva po tmavším rodiči.

maart • 3d • 7. říjen 2009 v 08:08
Jo, to s tou dominantni barvou, to se rika...u nas to ale neplati. Ja jsem tmava (hnedy oci, hnedy vlasy), manzel svetly (sedive oci....vlasy.....ehmmm....ted uz skoro sedive 😀 , driv spinavy blondak)....Nase deti:

Jednicka...uplny blondak, sedive oci
Dvojka...hnede vlasy, tmave-hnede oci
Trojka...kopie Jednicky 😉 .

Takze tak.

lyongirl • 2d • 7. říjen 2009 v 08:37
aj ja som si vždy myslela, že tmavá farba je dominantná a asi to tak aj bude, ale v našom prípade nie... MM je je totálne tmavý, tmavé vlasy, oči, pokožka, čakala som, že drobci to zdedia a naše deťúrence sú biele po mne a majú po mne aj oči - zeleno-hnedé...

lyongirl • 2d • 7. říjen 2009 v 08:39
aha a mladšiemu sa oči "vyfarbujú" teraz, ešte stále má okraje modré, ale už asi dlho nie...

tytyta • 1d • 7. říjen 2009 v 09:34
Tak my se narodily s tmavě hnědýma očima a za celou dobu jsou pořád stejný.Myslim že nám to zůstane 🙂 ,každý kdo nás vidí,říká "ta má ale oči", hrajou jí v nich čertíci 🙂 .
A já mam oči hnědé,ale ne tak moc a manžel má všehochuť 😀

iinuska • 2d • 7. říjen 2009 v 09:46
tytyta, vsetky deticky sa rodia s tmavymi ockami

kalerat
9. říj 2009

tytyta • 1d • 7. říjen 2009 v 10:30
tak já nevim,někdo tady psal že se říká právě opak,že se rodí se světlýma očima a pak se vybarvujou 😉 .My prostě tak jak jsme se narodily,tak jsme pořád stejný 🙂 -to tim chtěl básník říci 🙂

dai • 1d • 7. říjen 2009 v 11:44
farba oci je o alelach, mate dominantne a myslim sa to vola regresivne...
hneda je dominantna A modra je regresivna a
mate otca a matku, ktori maju svojich rodicov takze mozu vznikat rozne kombinacie...

otec AA - hnede, matka AA - hnede - dieta ma hnede oci,
otec Aa- hnede, matka AA- hnede, dieta ma hnede oci
otec Aa - hnede , matka Aa - hnede - 25%modre na 75%hnede ( kombinacie: AA- hnede, Aa - hnede, aa - modre)
otec aa- modre, alebo zelene, matka Aa - hnede - kombinacie: aA - hnede, aa - modre, zelene - cize 50 na 50
otec aa - modre , zelene, matka - aa -modre , zelene - dieta : aa - modre, zelene...,

nie som si ista ci som postihla vsetky kombinacie a nepoplietla to s tymi dominatnymi aleolami ale v kazdom pripade aj rodicia hnedooky mozu mat dietatko so svetlymi ockami ( obycajne ked su stary rodicia svetlooky )

inak nasa mala ked sa narodila tak mala tmovosive az cierne oci, postupne jej bledli a teraz mame doma svetlomodrooku blondynu 🙂 ( ja mam oci modre, muz hnede... moji rodicia, modre a zelene, muzovi - otec hnede a mama modre... cize nasa mala obrovsku sancu mat modre ocka... )

boobinka • 1d • 7. říjen 2009 v 15:46
ja i byvaly mame hnede oci, tmave vlasy... a ditko? ma uz 15 mesicu a oci ma modre a vlasy mu postupne tmavnou... myslite, ze ztmavnou i oci?

iinuska • 2d • 7. říjen 2009 v 15:47
boobinka, podla mna uz nie

marselina • 2d • 7. říjen 2009 v 17:47
první syn oči hnědé,tatínek modro šedé,maminka zelené
druhý syn oči hnědé,tatínek hnědé,mamka zelené

dai • 1d • Včera ve 12:04
bobinka, tiez si myslim ze uz nie...
teraz citam po sebe tie kombinacie a samozrejme ze som to poplietla lebo som neuviedla vsetky mozne kombinacie, cize tie percenta moc nesedia... 😒 ale fakt ze hnede, hnede a moze vzniknut modrooke babo stale plati 🙂 len s inou pravdepodobnostou

diddi • 2d • Včera ve 13:50
Mia ma modre oci od narodenia,tie jej aj zostali modre...Ella mala modre asi do 8m...teraz ich ma gastanovo hnede a to su dvojicky 🙂 blond s modrymi ockami a hneda s hnedymi ockami

dai • 1d • Včera v 15:18
to mas doma krasne diddí 🙂

ygreen • 1d • Včera v 18:58
můj syn se narodil se světle modrýma očima které má dodnes

smoulinka.ciko • 1d • Včera ve 20:54
Kačenka se narodila se světlounkýma modrýmy očičkama. A až teď v 8 měsících ae jí zmněnily na zelené.

janneberuska • 1d, snž • Dnes v 08:24
No nevím nevím děvčata...někde jsem četla že když jsou oba rodiče tmavovlasý tak prcek bude zrzavý...no našemu malýmu budou 3měsíce...narodil se s očkama šedomodrýma a teď je má hnědozelené...já i přítel jsme tmavovlasý a tmavooký...a malej se zbarvuje něco mezi blond a zrzkem...jsem na to zvědavá 😝

dai • 1d • Dnes v 11:31
no, janneberuska,
farba vlasov zalezi len od mnozstva pigmentu, ten je sice ciastocne dedicny... ale nikdy som nepocula zeby mali dvaja tmavovlasy mat rysave deti 🙂 to by po svete len sami rysavi chodili 😉

wsmoulinkaa • 2d • Dnes ve 12:30
ahoj moje obě holky byly nazrzlý...světle hnědý vlasy-no na sluníčku jakoby zrzly 😀 a ted jedna špinavá blond a ta druhá ještě nevím 😖 ale já měla vlasy taky všelijaký od mala bílé vlasy, pak zrz, pak hnědé!
Manžel je taky hnedovlasý!!barva očí obou holek modrá, manža má hnědé a já modré.

kamarádka je hnědovlasá , manža taky a mimi se narodilo zrz, ale i řasy obočí....tak prej manža vyvalenej u porodu 😀 jestli je jeho 😀 😎 no fakt se to stává.

znám kuchaře který byl taky zrz od mala a tak kolem 30let mu to zhnědlo, vše může být jinak 😉

hlavně že jsou zdravé 😵 😵

wsmoulinkaa
10. říj 2009

😵 😵

vercasv82
10. říj 2009

Já jsem hnědooká, tatínek má oči modrozelený a naše Nelinka má krásný tmavě hnědý oči už od narození 🙂 Vždycky na ní koukali všude jak na "exota" - myšleno v dobrém 😉, že je taková tmavoočka. Ani nemá moc vidět panenky 😎

janulla84
17. říj 2009

Tak mame skoro 4 mesice a ocka se nam zabarvily do seda.

andykov
17. říj 2009

My je máme furt spíš domodra, z mý strany podle kalkukĺátoru je gen zelených očí, z partnerových gen modrých očí, ale hnědý je mít rozhodně nebude 😀 Spíš to bude víc domodra..

joa.n
21. říj 2009

ja jsem modrooka, manzel zelenooky a nase Kacka ma uplne cokoladove oci!!! 😀 takze jsem zvedava, zda zustanou nebo se zmeni...

emanka
21. říj 2009

ja mám zelené, priateľ zelené, malá má 5 mes a má modrošedé, no uvidíme ako to dopadne... 😎

micanek
21. říj 2009

Já mám hnědé ...manžel modré
Miky když se narodil, tak měl krásně modroučké,ale hned večer už je měl převážně hnědé ... teď je má hnědé ....

majkomajka
20. lis 2009

Ahojte maminky, my mame s manzelom obaja zelene oci a maly bude mat buduci tyzden 6 mesiacov a stale ma modre. Ani moji, ani manzelovi rodicia nemaju modre oci, iba moja babka. Maly je kraaasny modroocko, ale uz mi (aj manzelovi) niekedy lezu na nervy otazky typu "po kom ma modre ocka"?

lusana
20. lis 2009

no my máme obaja tmavé vlasy, manžel oči hnedo zelené a ja tmavo hnedé, máme modrookého blondiaka, vlasy ako odfarbené peroxidom. Má 13 mesiacov a to máš počuť tie poznámky, všade kam prídeme dokonca aj sestrička u doktora, manžel iba prevracia očami. Našťastie sa podobajú nosom a perami.

ilonkaa
20. lis 2009

Tak já mam oči zelenohnědé manžel hnědé a malej je má modré jak pomněnky a je mu 10měsiců,tak nevim.

dorinek
21. lis 2009

Ahojky, já myslim, že to není pravidlem, že se děti rodí s modrýma očima. Naše malá se narodila s čokoládovýma kukadlama a má je čím dál tím tmavší. Já mám oči hnědozelené, manžel šedozelené. Ale každý kdo nám kouká do kočárku se diví, že má tak tmavý oči. Hodně lidí má za to, že novorozeně má být modrooké 🙂

emanka
21. lis 2009

ja s priateľom máme zelené a malá má modré...od narodenia ich mala tmavo modré, ale postupne jej bledli...čakali sme do 6.mesiaca, že jej ozelenejú a nič, tak neviem, po kom ich má....ale môj brat aj mama majú modré a aj priateľova mama

kacka.va
21. lis 2009

naše malá taky neměla světlou modrou, ale spíš takovou tmavošedivou

erikasadek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marzzana
8. zář 2010

Ahoj holky..tak to u nás nám to malá pěkně vymňoukla:o))..Já mám očí hnědo-zelené,tatínek hnědé a malinká je má pořád modré a to jí bylo 10.měsíců..Ale je fakt,že ted v té hnědé začíná mít béžový proužek tak se to třeba trošku ještě vybarví..Jinak se kažký směje jak kdybych si někam odskočila:o)))))-k sousedovi:o))))..No ale z mé strany mamka a její rodiče mají všichni oči modré a z mm strany tatínek tak tam taky mají všichni modré..Ale vysvětluj to každému na potkání po kom ty očka teda má,že?no je to sranda co nám ta příroda nadělí:o)))

marzzana
8. zář 2010

Kalerat...prosím svoji kombinaci jem u tebe nenašla,nebo jak to tedy je??

teddyx2
8. zář 2010

Ahoj, tak naše Elinka se narodila s modrejma očima. Já mám oči modrý, manžel hnědý a teď se ty naše geny mezi sebou mydlí, protože jeden den je má do modra, druhej den do hněda, tak jsem fakt zvědavá 😀

babulina
8. zář 2010

u nas sa genetika pekne zahrala, my s mm sme obaja hnedooki hnedovlasi, a dceru mame bondinku s modrymi ocami - uz ma dva roky tak ta farba oci sa asi nezmeni, vlasy predpokladam ze s tmavnu, syn je bez vlaskov ale uz po dvoch mesiacoch hnedooky 🙂