Barvení hennou. Múžu kombinovat rúzné výrobky?

martinamik
23. dub 2008

Ahoj,
právě jsem poprvé vyzkoušela hennu. Vybrala jsem českou Henna z DM - kaštanovou. Bohužel to chytlo spíš do zrz (původně jsem tmavší blondýnka). Uvažuju, že to přebarvím francouzskou hennou, taky kaštan. Myslíte, že můžu hned? Chytne to spíš do hněda, nebo se zvýrazní zrz? Máte někdo zkušenosti s přidáním citronové šťávy (prý se zvýrazní rezavé odlesky) nebo kávy (je to spíš do hněda)?
Díky za odpověď a přeji krásný den 🙂

zitaje
6. čer 2009

klirkad, ja som chcela ten tizian... hnede mam svoje, aj farbu mam taku viac-menej hnedu (zase trochu do rysava), ale hlavne som sa farbila cca. pred mesiacom, to neva??? Ci mam este pockat?

klirkad
6. čer 2009

to je tazko takto radit, nevidim kvalitu tvojich vlasov. Ale ak su vyrastene 1cm mozes farbit, pouzi potom dobru kvalitnu masku na vlasy, alebo kuru.

zitaje
6. čer 2009

Tu kuru az po henne? 😉
Ja viem, ze takto sa tazko radi, ale moja kadernicka mi bude odporucat obycajnu farbu, tak ja ani neviem s kym sa mam poradit... Inak kvalita nic moc...

zitaje
6. čer 2009

myslim kvalita vlasov nic moc. 😉

klirkad
6. čer 2009

kuru vzdy po farbeni, ale ver , ze ti to este viac vysusi vlasy potom treba aspon konce zostrihat... 🙂 tak potom daj vediet ako to dopadlo 😉

zitaje
6. čer 2009

No ja ani nie konce mam zle, ako celkovo, taka slama, musim to mat stale v cope lebo nedrzia tvar a to som mavala celkom slusnu hrivu kedysi. Ked sa odhodlam, urcite zreferujem.

klirkad
6. čer 2009

tak potom skus zafarbyt cele vlasy color-tac samponom, ale to maju len v kaderku. Nevysusuje , celim vlasom doda lesk a po nich zostavaju vlasy prirodzenejsie aj farebne. 🙂 🙂

tereziep
9. čer 2009

ahoj Zitaje. Teď jsem koukala na krabičku henny z DM tam píšou, že pokud máš chemickou barvu tak počkat min. 4 týdny a před aplikací důkladně umýt hlavu. Já bych počkala tak 6 týdnů.
Jinak jsem včera použila kombinaci henna z DM a urtekram a zatím dobrý. Uvidíme až si ji párkrát umyju. Potřebovala bych, aby mě vlasi trochu vysušila. Je to děs. Začali se mi docela dost mastit.

henna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tereziep
23. čer 2009

henna já bych měla zájem. Kdyžtak mi pošli nějaké info do IP pošty. Právě já bych chtěla kvalitní a nejlépe čistou hennu. dík

angelik
23. čer 2009

takze vyprsala domena (This domain name expired on Jun 18 2009 02:35AM ), tak sa niet na co pozriet 😖

mozes mi poslat do IP blizsie, dik

henna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bubba
23. čer 2009

ja som vzdy mavala riedke vlasy a ked som prisla do puberty a chcela som si prvy krat farbit vlasy tak mi mama dovolila ale len hennu...kuuurnik tak som nadavala asi 2 roky som si s tym farbila vlasy............a tie mi tak zhustli,ze dodnes ich mam na dve hlavy 🙂 🙂 milujem hennu 😉 len skoda ze je tazko aplikovatelna a mojej tete raz chytilo nazeleno kedze na sedivy vlas sa to neodporuca pouzivat teda aspon kedysi teraz neviem ake henny vyrabaju mozno su uz trosku ine

zitaje
23. čer 2009

bubba, ja som pouzivala hennu celu mladost a prestala som preto, lebo mi to tych par sedivych chytilo na oranzovo a zbytok notrmalka na taku tmavu rysavu (mam hnede vlasy). Teraz lutujem, mam vlasy nejake znicene a chcela by som sa vratit k henne, len sa bojim ze mi ozelenie hlava, ked dam hennu na priemyselne farbene vlasy. ☹

mracik
23. čer 2009

zitaje pokiaľ nemáš blond, tak ti hlava určite neozelenie. Ja som si ju tiež dávala na zafarbené vlasy a bolo to úplne v pohode. Tiež som mala nejakú "ryšavú" farbu. 😉

zitaje
23. čer 2009

Ja mam svoje take na ake si ich teraz farbim (priblizne) vid fotka v pase. Takze mracik myslis ze ok? Tie konce uz mam take "vypelichane", vyprate do rysava, velmi by potrebovali nejaku vyzivu a aj farbu, nepamatam sa kedy som sa naposledy farbila ale uz tipujem aspon mesiac a pol.

henna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mracik
23. čer 2009

zitaje, ja som sa aj pýtala predavačky, či to je problém a vraj nie, len pri odfarbených vlasoch.
Alebo potom je problém, keď sa chceš vrátiť ku chemickým farbám - nechytajú. Ale opačne je to v pohode 😉
Ja som mala permanentne zafarbené vlasy takmer 10 rokov, potom som prešla na hennu a zmena bola úžasná. 😵

mamutka
23. čer 2009

henna je super, pouzivala som pred rokmi, ale neviem si predstavit ze si budem to blato patlat na hlavu teraz, pri malom, ved mi to vzdy trvalo neskutocne dlho - rozmiesat na jemno, nech sa to dobre rozotiera, potom naniest a potom vyplachnut, no to bol dalsi des, ako si pamatam....toto mi drobec tolerovat nebude 😝
este stale to takto funguje, ci uz je to predavane aj v znesitelnejsej forme? ale to uz by bola asi taka chemia ako ostatne...

zitaje
23. čer 2009

No ja mam take podozrenie, ze v tej farbe co mam ja na hlave je aj nejaky peroxid. 😕 Moja kadernicka tvrdi, ze inak by mi to nechytilo dost. Ach.

mracik
23. čer 2009

mamutka, býva aj gélová forma, občas používam aj tú.
Ja si ju dám večer na hlavu a spím s tou gebuzinkou na hlave celú noc, popri tom aj pár krát kojím 😅 . Takže dá sa to aj s drobcom
No je pravda, že už som si ju tri mesiace na hlavu nedala, ale inšpirovali ste ma a zajtra vyváram hennu 😀

mamutka
23. čer 2009

gelova? a to maju tiez aj v DM? celu noc? no tak to sa da, kym to nerozbabrem po vankusi 😀
som namotana, vytrhnem tie tri sediny co mi trcia hore, nech neozeleneju a idem hladat gebuzinu 😵
teda zajtra 🙂

henna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mracik
23. čer 2009

mam, ja to kupujem u nás v špeci obchodíku 😉 je to značka himalaya, neviem, či to majú ešte niekde inde.
vankúš to zatiaľ neschytal 😉, najprv to zabalím do igelitky a potom ešte do takého uterákového turbana.

henna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
henna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mracik
23. čer 2009

henna, jasné najviac prírodná je prášková, tej dávam prednosť
tú gélovú používam len keď sa mi moc nechce babrať, alebo nemám čas.
zloženie to isté, ako prášková + parabény - pochopiteľne, inak by sa to pokazilo. V porovnaní s chemickou farbou je to stále oveľa lepšie 😉

henna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamutka
23. čer 2009

no s igelitom na hlave by som maleho v noci pri kojeni asi nepotesila....staci ako skuma ked si dam vecer po sprche uterak na hlavu, v noci keby pokukoval ked sa prebera sa mi este nalaka chudatko 😅
asi zozeniem prasok a muzik nech sa stara cez vikend o potomka, to tiez sice zaigelitujem, na to uterak, ale to bude vramci spestrenia dna pre prcka, ziadne nocne strasenie

angelik
24. čer 2009

tak ta gelova znie zaujimavo, ale asi zostanem pri prasku 🙂