Barvení hennou. Múžu kombinovat rúzné výrobky?

martinamik
23. dub 2008

Ahoj,
právě jsem poprvé vyzkoušela hennu. Vybrala jsem českou Henna z DM - kaštanovou. Bohužel to chytlo spíš do zrz (původně jsem tmavší blondýnka). Uvažuju, že to přebarvím francouzskou hennou, taky kaštan. Myslíte, že můžu hned? Chytne to spíš do hněda, nebo se zvýrazní zrz? Máte někdo zkušenosti s přidáním citronové šťávy (prý se zvýrazní rezavé odlesky) nebo kávy (je to spíš do hněda)?
Díky za odpověď a přeji krásný den 🙂

aponchie
23. dub 2008

Ahoj,ja pouzivam obcas,driv teda casteji hennu a nemuzu si ji vynachvalit ovsem ta z DM je takova celkem prumerna a me moc nevyhovovala ,dovezla sem si z Anglie pravou hennu a ta je uzasna jenze uz mam jen zbytecek 😒 je pravda,ze pokud jses trosku svetlejsi je mozne ,ze to tak chytlo.Citronova stava opravdu zduraznuje lesky a navic paradne tuzi 😀 ale bacha na vosy 😀 a tobe se ten odstin zrz nelibi? 🙂

nensy
23. dub 2008

jo tak já jsem se jednou když mi bylo 18 obarvila henou a dopadlo to katastroficky byla jsem zrzavá jak liška .takže už nikdy.ted mám melír a v pohodě dost dlouho jsem se barvila na bordo. 😀 😀 😀

pattie
23. dub 2008

Holky, kamarádka se barví hennou na černo a kupuje jí v nějakém obchodě s přírodními produkty (někde kolem Kotvy v Praze), mám dokonce pocit, že říkala, že je v kosce a že se strouhá???? (ale to nevím jistě, v arabských zemích jsem jí vždycky viděla jako prášek)

aponchie
23. dub 2008

ja jsem ji taky koupila jako prasek primo v indicke prodejne v Londyne a maji vic barev a druhu nez jen cerna hneda a tak ,ale fakt barvi lip a primo tu barvu nez u nas.. 😒

mirka414
23. dub 2008

nemsy ver mi to si dopadla este super,mojj kamosk to chytilo na slnecnych lucoch do zelena 😀 tiez sme mali sladkych 18nast...

martinabarak
23. dub 2008

Baby a v com su vyhody-nevyhody farbenia hennou ? Viem o tom asi tolko, ze je to prirodne a ic viac.... 😨

lendy1
23. dub 2008

pattie, myslím, že to má kámoška odsud 😉
http://www.lush.cz/obchod/obchod.php?akce=vypis...

také jsem do toho chtěla jít, ale bohužel se henna nevymývá, musí se to nechat odrůst, takže do toho nejdu 😝 . Myslím, že henna na světlých vlasech nedopadne nejlépe, určitě je lepší pro hnědé až černé vlasy, kdy dodá vlasům lesk a výraznější barvičku s odlesky.

lante
23. dub 2008

Ja som farbila hennou. Dávala som si odtieň Tizian. Moje pôvodné vlasy sú niečo ako popolavý blond. Takže mi na moje vlasy chytila tak ako som chcela. Tu je foto:
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

Ale pravda je, že keď som chcela ísť s5 na blond, bolo to zdĺhavé. Hena je vraj "kovová" farba a tými klasickými neide tak ľahko prekryť.

Ale akurát pred dvomi týždňami som nad ňou uvažovala o5 😀

nensy
23. dub 2008

no tak to teda musel vypadat já myslela když sem to sundala a umila že mě trefí 😀

magg
23. dub 2008

ja pouzivam hennu stale, som maximalne spokojna, pretoze vlasy su krasne leskle a menej vypadavaju, existuje aj bezfarebna henna , ktora sluzi skor ako zabal. Ja si stale hennu, aj farebnu nechavam celu noc, dam si na to igelit, ciapku a v pohode

aponchie
23. dub 2008

jako kura na vlasy je uzasna ,ja mam tmave vlasy takze se mi to nezadouci zabarveni nikdy nestalo 🙂 a vlasy sou po tom nadherne leskle

pattie
23. dub 2008

lendy1: to bude ono! 😉 Já to naštěstí nepotřebuju... jen jako tip pro ostatní....

magg
23. dub 2008

lendy1 - prosim ta nevies mi povedat, ci je ta kocka len na jedno pouzitie, alebo to vyjde na viackrat, lebo ja co kupujem praskovu, tak ma len 100g a bohate mi to na vlasy staci a pri tej kocke je napisane az 325g, ale v navode sa nespomina na kolko je pouziti

lendy1
23. dub 2008

magg, zkus mrknout přímo na jednotlivé ty henny, tam pod tím jsou vždy názory lidí, co to zkusili. Myslím, že tam někdo psal, že stačí 2-3 ty kostičky z té henny. Já osobně s tím zkušenost nemám, tak neporadím...ale ten obsah je fakt velký, takže to bude určitě na několk použití..

jééé, teď jsem tam ještě našla toto s odpovědí přímo někoho z toho obchodu:

Otázka: dobrý den,mám středně dlouhé husté vlasy,kolik budu potřebovat HENY na obarvení???děkuji

Odpověď: Mám také středně dlouhé husté vlasy a doporučuji pro co nejpohodlnější nanášení použít 2 až 3 kostičky heny (jeden blok jich obsahuje šest).

a ještě něco k henně, třeba to někomu pomůže:

Otázka: dobrý den,mám dotaz,zda mohu použít vaši HENU,když mám trvalou a obarvené vlasy několika barvami...Mám dlouhé zničené vlasy.Zajímá mě,zda mi ta HENA chytne...děkuji

Odpověď: Na trvalou henu určitě použít můžete, já sama jsem ji na trvalené vlasy používala také. Vzhledem k tomu, že tím vlasy dostávájí dost zabrat, je bezva je ještě víc nezatěžovat chemickou barvou, ale hýčkat je henou. Hena působila na trvalené vlasy téměř jako maska, byly vždy krásně lesklé a jemné, a ne hrubé a krepaté, jak se často stává. Velmi důležitou otázkou je, jakou barvu máte na vlasech teď. Pokud je barva hnědá, kaštanová, černá nebo v podobném odstínu, neměl by být s použitím heny (Caca Brun, Marron, Noir) a dosažení dobrého barevného výsledku problém. Pokud máte vlasy na zrzavo či nějaký z červených odstínů, použijte Caca Rouge. Důležité je aplikovat aspoň na první barvení co nejpodobnější odstín heny tomu, který máte nyní. Postupně pak můžete například na Caca Rouge aplikovat hnědou či černou henu a odstín tak ztmavit, vyhnete se tak tomu, že by hena chytla na různých místech vlasu (tam kde byly použity rozdílné chemické barvy) odlišně. Jediný problém by byly vlasy odbarvené, tedy blond odstíny. Na ty bych příliš nedoporučovala henu použít. Mohlo by se stát že Caca Noir-černá a Caca Brun-hnědá, chytnou do zelena a Caca Rouge-červená a Caca Marron do oranžova. Pokud máte odbarvené vlasy a chcete to přesto zkusit, doporučovala bych smíchat dva díly Caca Brun a jeden díl Caca Marron. To je kombinace, která by mohla být na začátek nejbezpečnější. Určitě doporučuji provést zkoušku odstínu na malém pramínku spodních vlasů. Přeju úspěch!

Otázka: Dobrý den, ráda bych si zvýraznila barvu vlasů - mám takovou tu klasickou myší šeď 🙂 Zaujala mě hnědá kostka henny Caca Brun. Nejsem si ale jistá, zda se barva časem vymyje nebo vybledne nebo snad odrůstá? Odrostů bych se ráda vyvarovala. Děkuji Lenka

Odpověď: O henně by se dalo povídat hodiny. Hned na začátku bych ráda řekla, že výsledek je na každých vlasech nevyzpytatelný a je třeba nejdřív hennu vyzkoušet na malém pramínku, jen tak lze dopředu bezpečně odhadnout výsledek. Přesto existuje pár zákonitostí, které platí pro všechny hlavinky. Henna má tendenci se vymývat a postupně blednout, nicméně se nevymyje úplně a tak je potřeba ji nechat odrůst. Záleží samozřejmě také na tom, kolikrát a s jakou intenzitou byly vlasy barvené. A v neposlední řadě je dost důležité zmínit, že kadeřníci většinou odmítají vlasy barvené hennou ošetřovat a barvit, protože nemohou zaručit barevný výsledek chemického barvení.

magg
23. dub 2008

lendy1 dakujem ti velmi pekne, teraz uz len posla niekoho do bratislavy, aby mi ju kupil 😀

lendy1
23. dub 2008

magg, nemusíš čekat, Lush máte i na Slovensku na netu a teď je poštovné zdarma 😉 - vy se máte 😀
http://lush.sk/clanky/553613

magg
23. dub 2008

vaazne,, tak to som si tam teda nevsimla, no ja som asi slepa,a le dakujem 😉

katka432
23. dub 2008

baby...ale hena by sa nemala davat aspon take 3 tyzdne po farbeni chemickou farbou alebo po trvale...a na velmi odfarbene vlasy...na to tretie sme doplatili aj mi,chytilo to total do zelena a nedalo sa troho uplne zbavit..
takisto by sa nemala davat aspon 3t.po farbeni chcem.farba ani trvala

kajkas
3. kvě 2008

Ahojte, henou si farbime vlasy baby v celej rodine, objednavame ju cez jednu kocku v BA,resp. nosime z Egypta, suhlasim s katkou, ze hena by sa nemala davat na farbene vlasy a tiez si myslim, ze nieje moc vhodne farbit henou, ak mate moc svetle vlasy... a miesame ju s teplou vodou, olivovym olejom,kym z toho nieje "blato", ked sa pridaju zomlete klinceky bude farba tmavsia - ale pozor, urcite nie cerstvo pomlete, lebo to bude stipat na hlave 🙂

kitty68
4. kvě 2008

ja js kdysi davno taky zkousela, odstin tizian, bylo to do zrz, kvalita vlasu potom byla neskutecna 😵

aponchie
4. kvě 2008

kitty zijes jeste? 🙂

kitty68
4. kvě 2008

joooooooooo 😎

tereziep
27. kvě 2009

Ahoj, oživuji tuhle diskusi. Doufám, že mi někdo pomůže. Před cca 15 lety jsem používala hennu. Pak jsem začala používat chemické barvy - sama doma, občas trvalá a melír u holičky. Po posledním melíru mi vypadali skoro všechny vlasy melírované - holička mi je spálila. Od té doby vlasy nic moc. Chtěla bych se opět vrátit k henně. Už jsem zkoušela z DM, potom Hennacolor a nakonec Logonu. Žádná nic moc na vlasech. Jednou jsem vyzkoušela něco, co bylo supr. Vlasi mi potom krásně voněli a vydrželo to cca měsíc a vlasy měli fajn barvu. Jenže jsem už zapomněla co to bylo za hennu. Zkoušela jsem jednou henu Urtekram. Problém je, že nemůžu spát s ničím na hlavě - tedy nelze barvy přes noc. Je tam napsáno, že stačí 30 min až hodinka. Nechávám tak dvě, ale žádný efekt. Vlasy nejsou tak tvrdé jako dřív. Ještě musím dodat, že mám docela jemné vlasy. Prosím poraďte mi někdo nějakou značku, která je kvalitní a dostane se přes net v Čechách. Dík

angelik
27. kvě 2009

tereziep, asi velmi nepomozem, mne staci aj ta z dm, tiez mam jemne vlasy
viem, ze ma este lush, ale neskusala som, tak neviem...

tereziep
28. kvě 2009

angelik, možná zkusím znovu tu z DM. Možná to byla nějaká špatná dodávka. Protože jejich šampón mi docela vyhovuje. A kolik si toho dáváš? Já jsem právě četla několik diskusí a tam na DM docela dost nadávali a chválili tu Logonu, jenže mě právě ta připadala horší. A to potřebuješ celé balení a stojí přes 200 Kč.

angelik
28. kvě 2009

v krabicke su 2 sacky, ale ja rozrabam len jeden, aj ked mam dlhe vlasy
pouzivam tizian, co len zvyraznuje farbu mojich vlasov, takze ziadna radikalna zmena 😉
predtym som to nanasala ku korienkom pekne stetcom, ale posledne roky na to kaslem
sklonim sa nad vanou a vtieram si to len tak rukami (v rukaviciach)... a snazim sa ku korienkom a potom vmasirovat aj do zvysku vlasov, lebo predsa len, trosku to steka
a nechavam posobit asi 35min-1hod, podla toho, kolko casu mam

z logony som neskusala, takze neviem porovnat

ale henu mam rada, dobre mi robi na vlasy, nie su az tak jemne a nemastneju sa tak rychlo

tereziep
28. kvě 2009

Mě právě taky vyhovovala. Jenže co jsem po porodu, tak to stále není ono. Možná to chce změnu. Teď jsem zkusila Urtekram - zábal i barvu. Tak zkusím tu z DM. Možná je to vlasama. Nějak, když používám něco dlouho, tak si na to zvyknout a pak se mi mastí a plihnou druhý den. Je to děs. Když si tam dám henu, tak to mám tak 3 dny dobrý - ale hned po aplikaci. No a po prvním umytí to je zas druhý den děs.
Jinak já ji chci používat právě jen pro její účinky. S barvou jsem spokojená a nechci žádnou výraznou změnu.
Je fakt, že mít hennu cca 3-5 hodin už nejde. Dřív jsem si jí dávala o víkendu dopoledne, ale co mám dítě, tak jenom večer.
Chtěla jsem už kvůli plihnutí a maštění vlasů zkusit i normální barvu, ale vždy si spomenu na moji holičku, která mě před tím varovala. Pokud to budu používat, tak si můžu opět poničit vlasy a to já nechci. Tak asi dneska vyrazím do DM a koupím ji.

goromiki
6. čer 2009

Ahoj, vsichni vsude pisou jak je Henna perfektni, jak zpevnuje vlasy a jaky jim da lesk. Ja mam na Hennu naprosto jiny nazor. A to jsem jich vyzkousela od vice znacek! Henna strasne vlasy vysusuje! Mozna je fakt dobra, jak se o ni pise, ale jen pro MASTNE vlasy, ne pro vlasy poskozene a uz vubec ne suche!!!! Me strasne vlasy znicila. Uplne mi polamala a vysusila konecky. Musela jsem to ostrihat! Nejak zvlast moc lesku jsem tam take nepozorovala. No uplny chemlon! Takze ja uz do Henny NIKDY VIC nejdu!

zitaje
6. čer 2009

Ahojte baby, ja som dlhe roky pouzivala hennu z DM, farba Tizian, super mi vyhovovala, i ked som si musela davat aspon 3 sacky (1,5 krabky). Vlasy mam hnede, tak stredne az tmavsie a mala som ich po henne super, pevne, leskle, lahka do rysava, menej sa mastili, proste uzasne. Po nejakom case som ale zacala mat viac sedivych vlasov a Henna mi ich chytala iba do zlta az oranzova co sa mi nepacilo, tak som sa zacala farbit normalnou farbou, aj som zabudla na to, ze som Hennu vobec pouzivala (je to uz viac rokov dozadu).
No a teraz mam vlasy desne, dokonca som uvazovala aj o tom, ze sa dam na jezka 😝 , no ale teraz vidim temu o henne, tak rozmyslam: aky musi byt odstup medzi farbenim farbou a hennou, neviete? Lebo zas do zelena ist nechcem... Ze by som dala henne druhu sancu. Hadam by som si zohnala nejaku riadnu, a isla do toho. Co vy na to?

klirkad
6. čer 2009

ahoj. Suhlasim z goromiki. Zitaje nepojdes do zelena ked si primiesas do hnedej trochu cervenej 🙂