Barvení hennou. Múžu kombinovat rúzné výrobky?

martinamik
23. dub 2008

Ahoj,
právě jsem poprvé vyzkoušela hennu. Vybrala jsem českou Henna z DM - kaštanovou. Bohužel to chytlo spíš do zrz (původně jsem tmavší blondýnka). Uvažuju, že to přebarvím francouzskou hennou, taky kaštan. Myslíte, že můžu hned? Chytne to spíš do hněda, nebo se zvýrazní zrz? Máte někdo zkušenosti s přidáním citronové šťávy (prý se zvýrazní rezavé odlesky) nebo kávy (je to spíš do hněda)?
Díky za odpověď a přeji krásný den 🙂

tereziep
24. čer 2009

mracik nemáš nějaký odkaz na tenhle typ henny? Nějak jsem to na netu nemohla najít. Nejhorší je, že mi připadá, že vlasy nejsou podle představ. Dřív mi připadali po heně lepší a pevnější, ale co jsem po porodu tak mi tak nepřipadají. I když jsem používala hennu z DM tak mi i po 5-6 umytích voněla po heně a teď nic. Nevím, zda je to hennou nebo vlasy.

ronie
24. čer 2009

ahojky sem si tu četla diskuzi včera a dneska si koupila hennu, nechápu, že mě to nenapadlo dřív, mám hnědý vlasy a chci si je teĎ nechat narůst, barvu teď nepoužívám delší dobu, koupila sem si tu hennu od lush coco braun, napatlala sem to ale na suchý vlasy-jak to děláte vy? Nechytlo mě to, ale nevadí, zítra zkusim znovu a jelikož nebude manžílek doma, tak si to nechám na noc, nevim teda ale jesi nakonec není lepší ta obyč prášková, rozhodně ale mi přijde že sem si koupila nový vlasy 😵 jsou krásný pevný, tak ještě ta barvička, ale nečekám, že to bude nějak extra vidět-hnědá na hnědou, chtěla sem to trochu ztmavit pač mám trochu vyšisovaný..no uvidíme, mě se hlavně líbí ten regenerační účinnek 🙂

martinamik
autor
11. črc 2009

Ahoj holky, jsem se zpátky vrátila k diskuzi, kterou jsem založila po prvním barvení. Po roce nedám na henu dopustit. DM mi přijde málo kvalitní. Používám Hennecolors. Původně jsem světlý blond. Začala jsem s kaštanem, pak hnědou barvou a teď jsem si na léto dala bordo. Hnědé vlasy jsem sice nikdy neměla, ale jsou dost tmavé se zrz odstínem. Časem přidám foto. Při míchání přidávám kafe a olivový olej. Většinou si henu nechávám na vlasech přes noc, ale jelikož už bydlím u přítele, tak jen odpoledne, asi tři hodinky. Přeju všem hodně štěstí při barvení! Čauky

vojtisek2007
15. led 2010

ahoj,
obnovuji toto téma s prosbou o radu....mám hnědé vlasy s melírem (už hodně odrostlým), vlasy mám zničené, hodně barvené,trvalená,žehlené,narovnávané....apod. hodně se mi mastí, myju denně,po porodu (porodech 😀 )i zesláblé, roztřepené, chemlonovité - myslíte si, že můžu použít henu na regeneraci, jen tu bezbarvou, nebo třeba i nějaký hnědý odstín ??? Co jsem pročetla, tak světlejší vlasy chytají "do zelena", tak abych ty proužky melíru neměla potom zelený....melír mám víc jak 6měsíců....díky za rady a tipy

jasminet
28. led 2010

ja sa uz niekolko rokov farbim hennou z DM a nemozem si stazovat. davam si bordo+mahagon, niekedy pridam hnedu. a farba je vzdy super (vid moj album). 😉 povodnu farbu mam svetlo hnedu, ja ju volam mysacia farba 😀

jonka2
26. únor 2011

našla som celkom podrobný návod na farbenie vlasov pomocou henny http://www.bionaturalstyl.sk/index.php?page=hen...

kalo
26. únor 2011

@vojtisek2007 v žádném případě bych to nezkoušela. Raději vlasy postupně zastřihuj a intenzivně regeneruj kůrama, ale hennu na vlasy, které mají na sobě chemii a melír ne! Píšu z vlastní zkušenosti. Kdysi jsem měla vlasy barvené na světlo a asi rok po tom jsem si dala hennu a fakt zelená!!!! 😠 A nemohla jsem se jí zbavit...Henna je boží na přírodní vlasy, ale s chemickými úpravami NE! Leda až ty barvené vlásky úplně odrostou.... 😉

mimkao
2. dub 2012

Prosím, poradte... hennu si dávate na suché, alebo na mokré vlasy? A pripravujete si pár hodín pred farbením tú kašičku z prášku, alebo len tesne pred farbením? ďakujem.

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diusik
14. črc 2012

Ahojte, @mimkao ja som si kedysi vala farbila hennou,na tej mojej pisu ze na vlhke vlasy,plus pridas citronovu stavu a pod.ja som si to nanasala asi po hodine,teda hodinu som to nechala v miske.Inak mam este 3 krabice hnedej.Francuzskej,keby si chcela dam ti ich,alebo niekomu koho poznas ze ju pouziva.
moja skusenost: este suchsie vlasy,ta kasicka je hnus smradlavy,aj vlasy mi smrdeli.O nejakom super ozdravovacom efekte nemozno hovorit.pekne bolo akurat ked som si primiesala do hnedej trochu z tej cervenej.Teraz pouzivam loreal farbu na vlasy a neda sa to porovnat.

nikolapekarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikolapekarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikolapekarova
12. črc 2019

Na Voono píšou, že moc se henna kombinovat s různou značkou nesmí, je to risk ,ale asi se nic nestane.