Bathory. Videli ste to už?

susik77
17. črc 2008

Ahojte, chystame sa na to do kina. Uz ste na tom boli? Ako sa vam to pacilo?

titkovamiriam
17. črc 2008

zbytocne je to dlhe ale je to pekny film 🙂 ,proste jakubisko je jakubisko

mirip
17. črc 2008

nie nebola som na tom v kine, dokonca to v júli u nás v meste ani nie je na pgorrame na júl ale určite ak bude v auguste nan pojdeme 😀

susik77
autor
17. črc 2008

miriam: a bolo to moc strasidelne? 😎

titkovamiriam
17. črc 2008

Ani nie

snehulienka
17. črc 2008

mne kazdy kto to videl povie nechcem ta ovplyvnovat, pozri si to sama a spravis si nazor.
to tam vsetkym kazali alebo co??? 😕 😅

aponchie
17. črc 2008

pokud bude zitra vecer prset tak na to jdeme do kina 😝

nika000
17. črc 2008

ahojte tak my sme boli s mužom a nám sa to páčilo 🙂

margaretka11
17. črc 2008

ja sa s manželom na tento film chystám a veľmi sa teším. Som náramne zvedavá na Jakubiskovo spracovanie 😉

bambusko
17. črc 2008

mne sa to pacilo, dojmy hned po kine neboli euforicke, ale to asi preto, ze o tom tolko vsade pisu a hovoria a clovek potom ma nejake ocakavania. treba to nechat dozniet, ja som na film myslela intenzivne cely nasledujuci den, zanechal vo mne dobry dojem, stale vo vnutri nieco rezonuje a rozmyslam o tom, proste nie je to rozhodne film, na ktory zabudnes, ci si ho vobec videla alebo o com bol. tiez som za, ze je to zbytocne dlhe, asi polhodinku by som vystrihla, take tie typicke jakubiskove tanecky, len mozno potom by to bolo ine a posobilo to ako celok inaksie, no darmo, nie som odbornik 🙂 co sa tyka historickych scen a kostymov, nemaju chybu a caravaggio tiez nie 😀

alysea
18. črc 2008

Podľa mňa to bolo super, veľmi sa mi to páčilo aj po obsahovej stránke.

janulevrtule
18. črc 2008

ahoj, my jsme na tom byli v kine a stoji to za to, ale teda musim rict, ze v 38 tt to na me uz bylo hoooodne dlouhy,ale nelituju 😵

satyyy
18. črc 2008

videli jsme to minuly tyden a bylo to uuuzasny..... dve a pul hodiny je sice hodne, ale utece to, je porad na co koukat..... a ja se bojim i u pohadky s drakem 😅 ale tady jsem se koukala jen asi trikrat jsem zavrela oci 😔

alika54
18. črc 2008

ja sa chystam na to do kina buduci tyzden tak som mooooc zvedava 🙂 ,,ma to ale byt super tak sa tesim,,,

sasenka
18. črc 2008

u nas v Cinemaxe bde od 31.7. a chystáme sa, radšej nič nečítam, žiadne recenzie, trailery... niekedy sa stáva že potom očakávam vela, a som sklamaná... 😉 Ale teším sa, hlavne ked som nebola v kine 7 rokov! 😲

bardott
18. črc 2008

Tak holky. Bathory len a len odporúčam. Je to veľmi, veľmi emotívny príbeh, ktorý treba ale skutočne vidieť. Nedá sa opísať lebo hádže na Bathoryčku úplne iné svetlo ako sme zvyknutý. Treba si uvedomiť, že film je celý na historickom podklade a história je história a legendy sú legendy. Takže tak. Inak ja mám osobne veľmi rada filmy od Jakubiska. Jeho tvorba je ťažká na pochopenie ale zázračne je aj v tomto Bathory iný. Ľahšie pochopiteľný ale aj tak sa treba na ten film sústrediť aby vám neušli súvislosti. Anna Friel predstaviteľka Bathoryčky podala úplne skvelý výkon a podľa mňa by si zaslúžila oskara. Právom. Jednoducho film treba vidieť a urobiť si názor ale kto čaká dajaké krvavé scény bude veľmi sklamaný. Už viac neprezradím ale odporúčam ....... 😉 🙂

matar
18. črc 2008

aj ja len odporúčam. a tiež som nevedela bezprostredne po filme povedať svoj názor, človek si to musí nechať rozležať v hlave. je to síce moooc dlhé, ale nemyslím že by tam boli zbytočné scény. a Anna Friel bola ozaj úžasná, dúfam, že sa jej ozaj ujde nejaká cena a Jakubiskovi samozrejme tiež.

dzidzuska
18. črc 2008

mne sa to velmi pacilo!!!

janula34
18. črc 2008

Odporučam, bolo to super, tiez som sa trochu bala, nie vsetky Jakubiskove filmy sa mi pacia, ale tento je vynikajuci. Bardott a Bambusko úplne ste to vystihli.

lencici
18. črc 2008

Mne a manželovi sa to veľmi páčilo ale naším kamošom nie lebo to nebol taký krvák ako si mysleli...

matullienka
18. črc 2008

aj ja velmi odporucam videla som ho tento tyzden velmi pekne spracovany a chystam sa nan este raz 😉 😉

ciatko
18. črc 2008

pripajam sa k tym spokojnym 🙂 velmi sa mi to pacilo, rozmyslam nad tym uz druhy den. to je pre mna zaruka dobreho filmu, ze mam o com rozmyslat aj po opusteni kina 😉
len nechapem niektorych nespokojnych, co sa tyka dlzky filmu...ved aj na markize davaju bezne vyse 2 hodinove filmy...sice s reklamami, ale nikomu to nevadi. mne praveze bolo luto, ze je uz koniec, cas som tam nevnimala.

biela.pani
18. črc 2008

aj ja súhlasím s ciatko, je to veľmi pekný film, taký tipický Jakubisko. 😉

bambusko
18. črc 2008

takze vysvetlim svoj pohlad - neslo mi o trvanie filmu, ak je putavy a pozeram ho jednym dychom, kludne moze mat aj 4 hodiny. mna nebavili niektore umelecke vsuvky - typicky jakubisko, ktorymi sa to natahovalo. samozrejme moj subjektivny nazor, ale nanho sa pytala susik a spol.

m311293
18. črc 2008

zatím jsem nebyla, už se těším, u nás to začínají hrát příští pátek. Čím horší čtu recenze tím víc se na to těším

bambusko
18. črc 2008

a su aj zle recenzie? ja som len dobre citala 🙂

m311293
18. črc 2008

tak já na atlasu četla jednu recenzi a nic moc. ani ohlasy diváku nejsou moc příznivé

bambusko
18. črc 2008

u jakubiska to tak byva, myslim, ze jeho cielom je, aby sa o tom hovorilo 🙂 a hovorit sa moze, ked to vidis 😅

zelvatko
18. črc 2008

my\ na to jdeme ve středu, tak jsem zvědavá.. knížka byla super, ale jestli je tohle něco jinýho.. uvidíme..

vanusak
18. črc 2008

I my s manželem máme za sebou návštěvu filmu a řekla bych, že spíš se více bude líbit ženám. Manžel to vzal více po faktické stránce, super natočeno, super do detailu všechno podchyceno a mě spíš víc zaujaly ty kostýmy, scéna a v neposlední řadě ta zvláštní směsice emocí, které ve vás Bathory určitě zanechá... A délka filmu k takovému druhu je asi adekvátní.

lucika
18. črc 2008

Taky se na ten film chystám. Nejdříve jsem si říkala, jestli nebudu zklamaná, když je to pojato jinak než jak vypráví Nižňanského kniha Čachtická paní, ale pak jsem si přečetla rozhovor s Jakubiskem a už se moc těším a jsem na film zvědavá.
http://www.lidovky.cz/za-kradezi-bathory-byl-ne...