Bathory. Videli ste to už?

susik77
17. črc 2008

Ahojte, chystame sa na to do kina. Uz ste na tom boli? Ako sa vam to pacilo?

adetka
18. črc 2008

chcela som veeelmi ist... aj sme k Mirke svokru zabezpecili... ale mali dva dni dopredu vypredane... 😢 ... ked sa nepodari este raz... tak o tyzden... tak si budem musiet pockat, kym ho daju v televizii... tusim to chcu rozobrat na tri casti 🙂

vanusak
18. črc 2008

Adetka - i ten film přímo je rozdělen do třech samostatně pojmenovaných dílů.

andelka
18. črc 2008

U nás už film běží, ae nějak se pořád nemůžem do kina dokopat. Určitě ale chci Bathory vidět. Já žádné zvláštní očekávání nemám, recenze jsou recenze a vkus lidí individuální. Že to bude jiné než legenda, to je mi jasné, jsem zvyklá nevidět historické postavy černobíle. Takže Jakubiskův postup oceňuju. A těším se.

lu777
18. črc 2008

tak ja jsem to videla minuly tyden a je to docela dobry film, ale uprimne jsem cekala vic

kostymy super
kamera super
obsazeni super
ovsem jsou tam prvky, ktere z toho spis v druhe polovine delaji takovou pohadku pro dospele...
ja cekala dobry historicky film, takze z tohohle hlediska trosku zklamani...
nevadi mi, ze to jakoby nedopovida obsahove tomu co vetsina lidi asi ceka, ale ze ve chvili kdy to hodinu speje k necemu a je tam vygradovane napeti, tam je najednou znicehonic komicky prvek.. a ten to proste shodi... coz je ok, jen to je pak spis jako ta pohadka... no uvidite sami, fakt to ma pohadkove prvky, na zacatku to tak nevypada, ale pak to je takove, jak rekl muj muz (American): "ten konec, to mozna delali pod vlivem americkych producentu"

ale za videni to stoji, vcelku bych to doporucila

mimkao
18. črc 2008

A neni tu niekto z Komárna, kto vie, či sa to nebude premietať aj v KN? Lebo nikde na nete som to nenašla. a veľmi rada by som si to kukla. Ďakujem. 😉

susik77
autor
19. črc 2008

Ahojte, tak my sme na tom dnes boli, bol to krasny film, mame super dojmy. Manzel ma historiu ako konicek, a aj jemu sa to pacilo 🙂 Akurat sme sa zhodli, ze je na skodu, ze tam dali tie obrazky Cachtickeho hradu ako vyzeral v minulosti tak nasilu 😒 Vyzera to ako past na oko 😒 Nieco ako tie dinosaury v ceste do praveku 😎
Ale vobec sa mi to nezdalo zdlhave, to snove, co tam dal Jakubisko bolo velmi pekne a povabne 🙂

nocturno
20. črc 2008

Mě tam vadil ten Polívka. 🙂

vanusak
20. črc 2008

Nocturno - máš pravdu. Ale nám ani tak herecky, jako spíš - mniši s "telefonem", na "in-linech", s "padákem"... Trochu utažené za vlasy...

zany
20. črc 2008

My jsme na Bathory vyrazili včera a mě se to moc líbilo 😵 Po dlouhé době film, který se mi líbil a na který se určitě podívám někdy znovu 😵
Já za sebe doporučuji 😵 😵 😵

cat
20. črc 2008

prosim vas, napiste mi niekto ci v tom filme nie je vela brutality a krvi, aby som sa tam v kine hlavne v tomto stave nepovracala ci neodpadla,pretoze take veci neznasam,ale tento film by som rada videla. vdaka.

bambusko
20. črc 2008

cat, su tam dost naturalisticke sceny z bitiek s turkami, stihanie hlav aj mrtvoly. navyse, je to dost hlucny film, mne vo vyssom stadiu tehotenstva to robilo v kine problemy, drobec v buchu sa strasne metal a druha vec, ci vydrzis obsediet takmer 2,5 hod. ja v 32.tt by som si to asi nechala na neskor 🙂

nanyka
20. črc 2008

mne sa ten film velmi pacil..a najviac ma uchvacoval karel roden..bol naozaj vyborny..

penelope2066
20. črc 2008

teraz som sa vratila z kina a som uchvatena.....bolo to fantasticke,bravurne.Ked sa skoncil film mala som chut vstat a tlieskat 🙂 este aj teraz som ako omamena

lu777
20. črc 2008

jo Polivka tam byl fakt mimo, to jsem prave myslela, ze to mel byt historicky film a timhle z toho trochu udelali pohadku... to je jako by byl film o atentatu na Hitlera a do toho prokladane humorne scenky 😅 jako to jsem nejak nepochopila...
muj muz je taky na historii a prave byl zklamany, ze tam plno veci neodpovidalo... a ten hrad tam fakt byl jak pest na oko..
je to skoda, ze to nedopilovali, jinak je to krasny film

labutienka
20. črc 2008

mne osobne sa film velmi pacil, ja tak ci tak milujem Jakubiskove filmy 🙂
zo zaciatku som sice nestihala vnimat, zdalo sa mi to prilis zostrihane, rychlo meniace sa sceny...
ale celkovy dojem stal za to. a isla by som nan znovu.
a co sa tyka tych vymyslenych scen, sam Jakubisko hovoril, ze tam budu vymyslene sceny, nie je to LEN historicky film, ktory zodpoveda 100 % pravde... tak ze ja nemam vobec nic proti takym scenam, ake tu boli spominane, mnisi na korculiach, s telefonom atd. bolo to uzasne a ludia v kine sa na tom smiali 🙂
a v porovnani s ostatnymi Jakubiskovymi filmami je toto riadny krvak...

inka04
20. črc 2008

Mne sa film pacil velmi, velmi, avsak az ked som si precitala po filme nejake tie historicke fakty na nete... Ja som na ten film sla len so znalostou mytu (ze vrazdila mlade dievcata a kupala sa v ich krvi)... trosku som vo filme nepochopila vsetky historicke linie a fakty, preto mi dodatocne informacie pomohli... Mne sa to spracovanie velmi pacilo... Konecne nie americky film!!!

liana
21. črc 2008

ja sa tiež chystám na tento film ale poviem pravdu, najskôr som si počkala na ohlasy. Naposledy som v kine od neho videla Post coitum a to mi teda vôbec ale vôbec nesadlo, považujem ten film doteraz za jeho najhorší. A včera som si pozrela 1000 ročnú včelu, tiež ťažšie na pochopenie. Tak uvidím čo so mnou urobí Bathory. Akurát som o tomto filme počula v rádiu to, že detský milovníci amerických krvákov si prídu na svoje. No neviem.

linddi
21. črc 2008

No baby, ste ma nabažili! Poobede "odkladáme" malú k babke a bežíme do kina 😀 😀 😀

anjelinka
21. črc 2008

Ja som si to stiahla zo servera, ale nejako ma to nenadchlo, ani som nedopozerala cele, obsadenie herecke je super, ale prilis nudny a natahovaci dej. 😕

lenadka
21. črc 2008

ty brdko, hod link odkial stiahnem si to tiez 😀 😉

certica
21. črc 2008

jo, dobry napad 😀 , nakolko o kine ja teraz mozem akurat tak snivat...

lenadka
21. črc 2008

certi u nas bude od 10.8, chcem ist 🙂

ciatko
21. črc 2008

baby, to snad nemyslite vazne s tym stahovanim ☹ treba podporit kinematografiu, aj ked to nie je celom slovensky film....a na platne to ukaze oooovela lepsie 😉

certica
21. črc 2008

ciatko, to urcite... ale ja fakt nemam sancu sa dostat do kina v dohladnej dobe 😉 , aj ked zas az tak extra velmi to vidiet nemusim

tripplebi
21. črc 2008

ešte som to nevidela a popravde sa mi na to veľmi do kina nechce. mojim známym, čo ten film videli, sa nepáčil. a ja osobne jakubiska veľmi nemusím. ale určite si ho raz pozriem, aj keď možno nie v kine.

cikyta
27. črc 2008

Včera som bola na nej v kine......Vela sexu,ale o tom to vo svete je:...Ked je chlap nenásitný a myslí len na seba....urobí sa vela zlého.A ak je v tom aj kus majetku,tragedia je na svete.ale film sa mi páčil.S každého rožku trošku....Len mi chýbala tá piesen od Knechtovej na konci.Spievala to len Báthorička-skôr recitovala zo 2 vety....Keby tam tá piesen zaznela,pol kina reve 100%

k.a.t.k.a.
27. črc 2008

svokra na tom bola a zhrnula to do jednej vety ... Senilný výtvor starého deda 😀

cikyta
27. črc 2008

Ale oplatilo sa mi na ten výtvor ísť.Bolo to dobré....

malaskoricka
27. črc 2008

u nas v kine bude Bathosy az 11septembra 😢 umriem dovtedy 😔 😢 😀

cikyta
27. črc 2008

Aspon nebudete mať v kine tak otrasne teplo 🙂