Batole a změna časového pásma. Jak se přizpůsobí?

nissanek
4. led 2009

Přemýšlím o dovolené s Kristýnkou u známých v USA, ale trochu se bojím změny časového pásma. Tam je o 9 hodin jinak a nevím jak se s tím Kika vypořádá? Máte někdo zkušenost? Za jak dlouho se dítě přešteluje a jak na to co nejšetrněji...

trixi
4. led 2009

ahoj nissanek, ja mam skusenosti so svojim synovcom, ktory bol u nas na navsteve v 7 mesiacoch, tiez mal 9 hodinovy casovy posun. Let k nam som s nimi nezazila, zato let spat do Kanady sme leteli spolu. Ked prisli k nam, tak mal v noci cca 3 hodinovy den, ale cca po 4 dnoch sa aklimatizoval a uplne bez problemov prisposobil. Nikomu to nerobilo problem, kedze nas bolo v dome vela, kto bol ochotny sa mu v noci venovat a tak sa moja sestra mohla vyspat a oddychnut si. U nas boli cca 3 mesiace, pocas ktorych sme este leteli s nim do Grecka a Turecka. Cesta spat do Kanady bola celkom Ok, maly nespal ani minutu a zazpal nam az tesne pred pristatim, a aklimatizacia doma v Kanade prebehla tiez v pohode, do normalu sa dostal skor, behom 2 dni. Mam kamaratky, ktore takto lietaju domov a deti to zvladaju bez problemov. Skor je to vycerpavajuce pre dospelych. My sme leteli este so psom, mojou sestrou a strasnou kopou batoziny. Moja sestra sa z cesty skoro psychicky zlozila ale dieta a pes to zvladli super a aj tu aklimatizaciu. Ja rozmyslam, ze poletim s nasim Matejom za nimi v lete, este vyuzijem, ze Matej bude maz zadarmo let. Snad nas nas tatino pusti 😉 .

mamol05
5. led 2009

Vebec se neboj, bydlime v Californii (9 hodin rozdil) a nase mala nema s cestovanim a casovym posunem zadne problemy. Naposledy jsme leteli, kdyz ji bylo 15 mesicu, cesta do byla v poho (je dobre zlovit let pres noc, leteli jsme s Deltou z Cali do Atlanty a z ATL primo do Prahy, velmi doporucuju!), mala spala skoro celou cestu, prvni dve noci po prijezdu se v CR budila, spala s nama, mela taky dost zizen jako my vsichni, spala dost i pres den (pres dve hodky), srovnala se do normalu tak za tri dny. Byli jsme v CR mesic.
Cestou zpatky z Prahy do ATL sice nespala, ale v druhem letadle usnula hned, prijeli jsme pozde vecer, v poho usnula v postylce, a potom byla vlastne hned na svem rozvrhu (tj. probudila se v hodinu, kterou je zvykla), prvni dva dny zase jen trosku vic spinkala pres den.
Uzijte si hezkou dovolenou!

nissanek
autor
6. led 2009

Diky za informace, ale koukam, to byly vzdy dlouhe pobyty, to ja jsem uvazovala tak o 14 dnech, to je asi malo, co? A ten prechod na jiny cas jste nechali prirozene, nebo jste treba nutili spat (kdyz zrovna uplne spat nechteli), nebo nutili nespat....

kacka79
7. led 2009

Ahojky, tak my jsme nezažili tak velký časový posun, ale máme zkušenost že 4-5 hodin není problém, děti to snášejí líp než my... my byli na dovče 3 týdny a během prvního dne byl OK, je fakt že jsme tam nemuseli dodržovat žádný režim..