Bílé plomby do předních zubů. Platí se?

bajunka
20. bře 2010

Ahojky po porodu mě čeká návštěva zubaře,mezizubní kaz ☹ a v předních zubech a bylo mi řečeno, že se to platí, já si vždycky myslela že do předních jsou bílé plomby zadarmo, kdo by si tam taky dal amalgan, že jo 😅 . Nevíte jak to je?

makak21
20. bře 2010

Baju myslím, že v dnešní době už se za bílé plomby platí vždycky, ať se dávají kamkoliv 😒

bajunka
autor
20. bře 2010

Tak to mam radost 😠 ,mam to mezi jednickama i dvojkama takze to klidne muze byt 5000, a kdyz jsem na to uz pred sedmi lety upozornovala puvodniho zubare a pak jeste o par let pozdeji jineho tak mi rikali ze je to dobry( ze predu to neni vubec videt), ted jsem u noveho ten je peclivej, tak mi to konecne spravi, no doufam ze nebudu vypadat jak skret z pana prstenu, na zuby jsem dost hakliva a kor na predni.

aleachim
20. bře 2010

baju, dřív se to určitě neplatilo, ale teď nevím. Spíš bych řekla, že jo. No, zkus zavolat do ambulance a zeptat se, ať se na to můžeš připravit. Já bych si tam amalgán nenechala dát ani, kdybych to platila. Dala jsem si bílé plomby i do stoliček.

bajunka
autor
20. bře 2010

tak jasně že bych si nedala amalgan do předních 🙂, ale do zadních jsem si dala,ale ten placenej je pevnejsi a odolnejsi ani neni tak tmavej,

bajunka
autor
20. bře 2010

Tak jsem našla tohle...no mám radost 😒 :
Diskutované téma v ordinacích i mezi lidmi jsou platby za plomby. Zdravotní pojišťovnou je pro dospělého pacienta hrazena amalgámová (stříbrná, černá) výplň průměrné kvality na stoličky a nepříliš kvalitní bílá plomba na přední zuby.

Za nadstandard je považována kvalitní amalgámová výplň na stoličky a kvalitní bílá výplň (fotokompozitní materiál, výplň tuhnoucí po osvícení modrým světlem), a to jak na přední zuby, tak i na stoličky.

zdenicka
20. bře 2010

Zrovna v týdnu jsem u zubaře dala 1000kč za bílou blombu mezi jedničku a dvojku, byla jsem dost v šoku....

filipal
20. bře 2010

prave dnes je v idnes tema za ake plomby sa v cechach plati.
pozrite si. u nas su niektore tiez na poistovnu, ale doplaca sa za ne. vsetko zalezi aj od zubara....

beata.n
20. bře 2010

já mám na předních jedničkách taky bílou plombu a platila jsem si jí,platila jsem 1500 😠 je to dost,ale za hezké zuby mi to stojí

vanusak
20. bře 2010

Asi každý zubař má jiné ceny, já pravidelně dávám za bílou plombu 700 Kč, už asi 3 roky 😅

bettyna84
20. bře 2010

Já posledně platila 540,- za bílou na stoličku. Ale jinou už bych si nenechala dát, ty bílý jsou tak pohodlný 😉 (- hlavně pak člověk může hned jíst). Co vím, tak je cena různá podle počtu plošek, který ten zubař potřebuje. Takže to tu tisícovku klidně stát může.

markettka
21. bře 2010

Před dvěma týdny mi dělali bílou plombu na předním zubu - cena 650 Kč...

bajunka
autor
23. bře 2010

A fakt to nejde poznat? No po udelání asi ne,ale co treba za rok, jakoby v tom prechodu, neudelá se tam treba carka(jako kdyz mate prasklej talir), Ja teda nekourim,kafe, cerny caj ani cerveny vino nepiju, takze snad ty nejhorsi zabarvovace nekonzumuju,ale presto mam strach z toho ze to pak bude videt

georgik21
28. bře 2011

já to mám ještě horší...musím si koupit asi 3 nebo 4 kvalitní bílé plomby... 😒 😖

rips
22. kvě 2012

Obnovuju 🙂 🙂
Holky,čeká mě po těhotenství zaplombování 4 kazů,3 jsou ve stoličkách a jeden v předním zubu.Můj zubař má s mojí pojišťovnou smlouvu.
Jak je o nyní s doplácením za bílé výplně a kvalitní amalgámové výplně?Netuším,kolik peněz si mám nachystat,ale už teď se toho bojím 😝 ,posledně jsem byla tak vystresovaná,že jsem se zapomněla zeptat.
A co se týče znecitlivující injekce před vrtáním,kolik stojí ta?

alisek
22. kvě 2012

myslím že injekce tak do 300kč a bílé plomby se platí, já platila nejmín asi 800kč ale za stoličku, kde bylo víc plošek tak i 2tis.

rips
23. kvě 2012

@alisek upssss,tak to mě děsí,takže to tam můžu nechat za plomby i třeba 6 tis??Tak to mě odvezou 🙄

tynka9
18. únor 2013

v Brně u mé zubařky je 700 za bílou a 150 za lepší amalganovou

angl
21. únor 2017

Jak opravují dva pred ní vystiple zuby ani smát se mi nechce měl to tu někdo?