Bílý šum. Víte o tom něco?

misellll
25. led 2010

Holky zajímalo by mne jestli některá nevíte jestli exzistuje přístroj který vydáva zvuk-bílí šum(který uklidňuje miminka)kamarádka říkala,že o tom něco slyšela,ale víc neví.Prý to má uklidnit miminka 😕

shaula
25. led 2010

Stačí obyčejný vysavač, fén, nenaladěná televize nebo rádio,... Na co utrácet peníze za zbytečnosti 😉

misellll
autor
25. led 2010

shaula:používali jsme fén,ale malá si na to tak zvykla,že neusne jinak než s ním a kolikrát musí být zapnutý celou noc.Podle mne je to docela nebezpečné nerada bych aby se přehřál a bouchnul,navíc je pak v pokoji strašné horko a sucho.A za ten fén zaplatíme 100krát víc než když koupíme generátor bílého šumu-už jsem si to našla a stojí 1900 kč našla jsem si ten který je vytvořený přímo pro děti zvuky z dělohy atd. na víc odbourává zvuky okolí což je super 😀 paja díky za ten odkaz 🙂

misellll
autor
25. led 2010

shaula:to víš když měla koliky tak jsme ho začali používat a teď je těžké jí to odnaučit ☹

berenika39
25. led 2010

misell, já nevím, ale není lepší ji pomalu učit, aby spala v klidu a bez šumu 😉 😉 ? S tím fénem to ti snad ani nevěřím 😉 😉 . 😉 Celou noc foukáš horký vzduch tam kde spí? Půlroční prcek už je podel mě dost velkej na to, aby se pomalu a v klidu odnaučil něco, co potřeboval třeba v šestinedělí...vem si jí do postele a šeptej jí do ucha, nebo na usnutí pust nějakou relax hudbu a pak at spí v klídku. Mě to přijde zbytečný, kam to povede? Ale tím ti to nějak nevyvracím, dělej podle sebe...

shaula
25. led 2010

Co jsem četla o bílém šumu, tak doporučovali nenaladěné rádio (to by ti snad požár nezpůsobilo 🙂 ) a hlasitost postupně snižovat tak, až se dítě nenásilně odnaučí.
S tím fénem - já bych postupovala tak, že bych ho vypnula chvilku poté, co usne. Prostě si bude muset zvykat, jinak to nevidím. Do žádného speciálního generátoru bych neinvestovala, Berenika má pravdu, to ho pak budete používat až do puberty? 😖

amallie
25. led 2010

Si ani nedovedu představit, že fén vydrží běžet 10 hodin v kuse. To musí bejt nějakej super fén, ne? Co zpívat? U nás pomáhá zklidnění v šátku, malá je pak klidná a usne krásně. Večer teda myslím, přes den jdeme třeba ven.

misellll
autor
26. led 2010

no jo holky mě to taky štve jenže fén jsme začali používat na radu naší bývalé pediatričky protže i ona věděla,že naše Bára je extrémně plačtivé miminko.A to bezesrandy.Není to takové to klasické miminko co pláče pár hodin.Bára vdržela plakat třeba icelý den a noc a to opravdu ☹ No a jelikož měla pupeční kýlu a jinak se nedala utěšit tak nám doktorka řekla začněte používat fén.Tak jsme začali.Někdy má dny kdy spí bez něj,ale někdy jsou takové dny,kdy jí nic jiného neuspí.Ovšem,že zkoušíme po tom co usne fén vypnout,ale prostě se okamžitě vzbudí a řev.Ten fén když máme zapnutej je u dveří tudíž horký vzduch nefouká v pokoji,ale na chodbu.Amallien ano vydržel klíďo i 10 hodin.Ovšem,že se snažíme jí naučit,aby spala bez fénu,ale prostě to nějak nejde ☹ Včera jsem našla zvuk moře na internetu a u toho taky krásně usnula.Takže fén šel do koše.Manžel už je taky z toho nervozní pořád,že se musí naučit spinkat bez nějakých zvuků jenže mě je jí prostě líto,když vím,že chce spinkat a nejde jí to a je tu prostě ta možnost jí něčím pomoct aby usnula,tak jí prostě využiji.Ovšem,že fén nechci používat do nekonečna.Ale prostě ty dny kdy neusne bez fénu jsou hlavně když má bolení bříška.Je to už lepší než když byla malinká,ale když to na ní příjde tak si připadam jak kdybych doma měla měsíční miminko co trpí na koliky ☹

shaula
26. led 2010

Miselll - to máš teda veselé ☹ Vyzkoušej třeba ten fén nahradit jiným bílým šumem - při usínání pusť třeba ten fén, jak usne, tak pusť jiný šum (např. to moře, to zní super) a fén vypni... No holt budete muset experimentovat, co zabere... Rozhodně bych zvolila ale něco, u čeho můžeš regulovat hlasitost - tak nebude takový problém ji pomalu odnaučit jako když jí najednou vypneš hlasitý fén...
Dovedu si představit, jak jsi zoufalá a že uděláš všechno, co malou uspí... Byla jsem na tom podobně, kluci nám až do půl roku taky strašně plakávali, ne asi zas tak extrémně, jako tvoje holčička, ale dost se to tomu blížilo. Tak držím palce, ať se Vám daří 😉

anicka164
26. led 2010

K tomu horkému vzduchu - na některých fénech jde nastavit, že fouká studeně. To je lepší, že se nepřehřeje 😉
A držím palce, náš rekord s fénem jsou asi 3 hodiny, pak už jsem to nevydržela a vypla. Naštěstí teď už to nepotřebujem...

misellll
autor
26. led 2010

shaula:přesně jak píšeš chci to takhle zkoušet.Budu ji to muset odnaučit,ale jak píšeš pomalinku.Kdybych to udělala na ráz tak by jsme se zbláznili určitě obě dvě a byly moc vyčerpané ☹ Ty jsi to taky musela mít a určitě jistě ještě občas máš těžké(vždyť ty máš doma broučky dva 🙂 )A děkuju ti moc za rady a i Vám ostatním holky 😉

medvik
11. únor 2010

Kdybyste někdo chtěl, klidně vám můžu poslat nahrávku fénu a vysavače. Přeci jen je škoda pouštět pořád ty spotřebiče 😉

shaula
11. únor 2010

Medvik, sice nepotřebuji, ale to je geniální nápad 😉

medvik
11. únor 2010

bohužel mě někdo předběhl 😀 v USA se prodávají celá CD za strašné ceny, já mám 3 mptrojky stažené zadarmo 😀

misellll
autor
11. únor 2010

medvídek pokud by jsi mi to poslala byla bych moc ráda 🙂

medvik
11. únor 2010

misellll: tak mi pošli e-mail do IP 😉

misellll
autor
11. únor 2010

medvidek:dostala jsi poštou ten muj mail 🙂

medvik
11. únor 2010

misellll :ne, nic tam není

misellll
autor
11. únor 2010

a teď?Snad už to došlo? ☹