Bio kuřecí maso. Kde ho koupím ve Frýdku-Místku?

viviana
12. únor 2009

Dobrý den,
chci se zeptat, zda-li mi někdo poradí, kde lze koupit bio kuřecí maso ? Jsem z Frýdku-Místku, tak nejlépe tam, ale tak třeba v supermarketech je sortiment všude stejný, tak je to jedno, kde supermarket leží. Nikde jsem kuřecí neviděla ?
Děkuji, pěkný den Vlaďka

lidiab
29. bře 2010

Bio kuřata občas kupujeme v Bille nebo Globusu. Mývaji je také v Makru, a jsou tam výrazně levnější. Když tam jsou tak si vždy koupím 2 nebo 3, naporcuju a zmrazím. Ano, jsou to pálky, ale ta běžná kuřata fakt chutnaji jinak, je to opravdu poznát. Sice běžným kuřetem nepohrdnu, není to tak že bychom jedli jenom ty bio, ale když na to mám tak si připlatím za bio. Navíc jsou ta bio kuřata jaksi větší, masitější a sytější, také se dýl pečou a maji úplně jinou chut´. Co se týče bio vepřového nebo hovězího tak si ho nekupuju v supermarketech, ale občas objednám na jedné farmě. Vozí objednávky do velkých měst a jejích ceny jsou o něco levnější ty supermarketové a mají mnohem větší výběr. Mají i nějakou zeleninu a moc dobré uzeniny. Na biospotrebiteli.cz muzete take najít farmu kde chovají prasata a koupit si jedno cele prase, porazi ho vám, naporcují a nebude to stát víc než běžné vepřové z marketu či od řezníků. Bude toho sice víc, ale když se dáte s několika rodinami dohromady tak je to v pohodě. My jsme to tak dvakrát udělali, jedno prasátko na 4 rodiny a měli jsme každý asi 10kg masa. A lahůdka to byla. Před rokem jsme nějakou dobu odebírali i zeleninové a ovocné bio "bedýnky", jestli víte o čem mluvím, což je také super nápad. Až bude mimi moct přesnídávky se znova přidám. Občas byla v bedýnkách i výborná vajíčka, ale ne vždy.

barary
15. dub 2010

Ahoj Lidiab,
mohla bys me napsat na jake farme si to maso objednavas? Jaobcas kupuju BIO kurata v Makru nebo Hypernove, BIO hovezi v Tescu. Varim pro maleho syna a obyc. maso mu fakt davat nechci. Jestli to na te farme vyjde levneji, tak bych to uvitala!!!
Predem diky za odpoved!!!

lidiab
15. dub 2010

barary - poslu ti to do IP, tady se nesmi psat udaje firem 😕

farmer
1. led 2011

Taky jsem zkoušela vychovat bio kuřata.Nechat si dobírkou poslat 14-cti denní kuřata a piplat se stím .Chov trval skoro 4 měsíce.Náklady na 1 kg kuřete bez práce ,elektřiny,podstílky byla 130 kč.Průměrná hmotnost kuřete po opracování cca 2 kg.Maso bylo ale úžasné.

ofelieee
3. led 2011

@farmer tyjo farmer tak to smekám 🙂 taky by se mi to líbilo tak asi nejvíc. Dokonce je umím i zabít, když mi bylo asi 14 tak jsem měla potřebu se to naučit abych jako rozuměla podstatě života a nebyla pokrytecká a neošklíbala se nad smrtí baštíc maso 🙂 ale panelák takovýmu nápadu moc nepřeje.
My kupujeme vepřový a hovězí ze Sasova a jsme moc spokojený a kuřecí nám nechybí, ty druhý dvě masa mi přijdou takový opravdovější... ale je pravda že jíme maso tak 2x měsíčně, kdybysme ho potřebovali víc, tak asi budeme vyžadovat i větší výběr.