Bio potraviny. Má smysl je vůbec kupovat?

soanpe
30. črc 2009

Má smysl je vůbec kupovat?

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/175144-biopot...

Já třeba na zahradě pěstuju zeleninu, aniž bych jí stříkala a chem.ošetřovala, ale stává se mi, že mi ji napadnou plísně a jiný potvory.
Tak si říkám, mám kupovat obyč zeleninu s chemickými přísadami nebo bio s rizikem ,že je napadená nějakou skrytou plísní?
A teď babo raď 😀
Jo a ještě jedna otázka, kdo mi zaručí, že bio, je skutečne bio 😕 ?

jindri
6. srp 2009

Dvojka: to asi ale viděla celé kuře, ne? Prsa bývají dražší, ale máš pravdu, že tohle je pomalu s himalájskou přirážkou. Taky mám v plánu dávat 5x týdně. Ještě to řeknu své dr, co mi na to řekne.

dvojka
6. srp 2009

myslim,že doktorce to bude fuk.A máš pravdu,psala že to bylo celé kuře 😉

anezka14
8. srp 2009

Jindri, mas IP 😉

dvojka
8. srp 2009

anezka-já bych taky ráda věděla jaké jsou ceny.Prosím 😅

jeudi
8. srp 2009

tak ja bio potraviny kupuju jen obcas ale nejsem na tom ujeta..nakupuju dost ve zdrave vyzive a chodime tam i dost na obedy..jen co bych v zivote nekoupila tak vejce z obchodu ty dostavam od babicky domaci ja se tech z obchodu stitim..no a obcas koupim naky bio jogurt bio tvaroh atd ale aby jsme jedli jen bio to ne..mozna kdyby jsme byli bohatsi rodina tak to kupuju ,ale tyhle potraviny mi prijdou dost drahy a nektery se ani nedaji jist..a nejvic ujety mi prijde ze prodavaji i bio obleceni to uz neni nic pro me ...a papirove pleny taky to docela chapu ze jsou nebelene atd ale ta cena 😖

aponchie
8. srp 2009

hm bio jsem ted nakoupila plnej vozik ovozelu v kaufu..maji tam koutek BIO a sla jsem tam kouknout a tim jak to nikdo nekupuje a musi to co nejdriv prodat slevnuji a slevnuji tak jsem mela moznost porovnat alespon chut kdyz uz dovnitr toho nevidim a nic moc..meli jablka z49kc kg na 9kc zalisovane uplne krasne neprezrale super ..banany citrony pomerance a hrusky ..to vse jsme doma zkusili a hruza..za prve zadnej z vyrobku nebyl z CR coz me docela sralo pac nechapu proc kupovat z jine zeme neco co mame sami doma...tenpatriotismus me desne stve..kdyby jsme radsi brali vsecko od nas nemuseli bychom zrat nejake hnusy z ciziny,ktere nam navic nedelaji ani moc dobre..jen co kupuju BIO je bujon do polevky,ale to si nejsem jista jestli an nem je primo bio ,ale vim,ze je fakt lepsi nez nejake vitany a omackove fantazie a hloupe dobre nany apod..biobavlna je dle me kseft,ale nevadi mi si to koupit ja nebo nekdo jinej..maso nekupuju v marketu,ale u reznika znameho a dobre maso to s eneda zrat ani prdeli co je v obchode s prominutim..dokonce uz se ani neboji napsat,ze file je nastriknuto 15procenty vody.ha ha..super vedet..jsme oba kuchari s manzelem a ja jidle si zakladame..radsi mene a kvalitni nez hodne a levne..na zahrade taky pestujeme ovozel je chutove nekde jinde..rajcata po cuchu poznate jak jsou jine nez v obchode a jablka a papriky take..,ale nedelam si iluze o tom,ze je to stopro bio..pac neni..do pudy nevydim a nemam jeji rozbor

aponchie
8. srp 2009

mozna je lepsi jist jogurty co jsou jogurty a ne nahrazky levne,misto tavenaku aspon lucinu bez tavicich soli,pit vodu z vlastniho vodovodu jist ovozel z nasi krajiny,jist krizaly a jine susene a seminka a nejist 5a vicex tydne maso a spise stridmeji a bud eklid..u nas doma nenajdete margariny ramy perly pom.masla jen maslo sadlo olivovy olej a lucinu a jogurty jen bile smetanove nebo ve sklenickach a dzemy domaci 😎

anezka14
8. srp 2009

Dvojka, taky mas IP. 😉

jeudi
8. srp 2009

apo na ten bujon jsem zapomela to kupuju kvuli malymu protoze je to bez tech soli...je dobrej ale normalni bujony jsou taky fajn ale ty malymu nedavam..a tyhle bio taky jen obcas jen kdyz delam na rychlo polivku...

anezka14
8. srp 2009

Aponchie, souhlasim s tvym druhym prispevkem.Nase lednice vypada stejne jak ta tvoje. 🙂
No kdyz mam moznost dat malymu bio, tak to dam radej nez nebio. Vejce, kuratka,dzemy a zverinu mame od babicky. 🙂 🙂
Nepestuji nic, protoze bydlime v panelaku ☹ , tak na zelcu a ovoce chodim do mesta ☹
Taky si myslim, ze bio je spis souziti s prirodou a postoj k ni. Zit z toho co mame a ne z toho, co nam kdo doveze.Vzdyt jaky muze byt rozdil medzi bananama z Ekvadoru a "bio" bananama z Ekvadoru.Kdyz oba zrajou v kamionu??
Ja vim, takhle to vypada, ze si protiřečim,ale chci jenom řic ze i pri nakupu bia a nebia je nutne řidit se vlastnym rozumem, zohlednit, jestli je tahle nabidka realna, pripadne si to overit, jestli se skutecne jedna o bio....
A to ja takovej fanatik nejsem. Jednak na to nemam chut ani cas a kdybych chcela zivot vest v bio stylu, tak bych misto 1 mateskej musela do mesice dostavat aspon 5.