Blog o kultu maminek s kočárky na idnes. Váš názor?

binki
20. črc 2008

Co říkáte na tento příspěvek?
http://svarc.blog.idnes.cz/c/40941/Kult-maminek...

ygreen
21. črc 2008

zanett: tvé názory zní jako moje, když jsem byla v pubertě. Přece nepustim sednout v nacpané tramvaji těhulku - je to jen její problém, že se nechala zbouchnout. A že je jí šoufl - nemá chtít mít dítě. Parchanty chtěj stejně jen blbý domácí puťky, který nemaj na kariéru. A napsat takovou pičovinu o méně vzdělaných, tzn. blbých je dost hloupý a ubohý. Máš pocit, že každej, kdo nemá VŠ je blb??? A nejsem potrefená husa co se ozve - jsem Ing).
Tak já ti přeju abys změnila názor a jednou zažila jak je krásné mít své vlastní dítě. Myslím, že potom budou tvé názory vhodné i k uveřejnění tady na koníkovi.

kristi
21. črc 2008

ygreen,ale Zanett to zazit nechce, deti mit nebude a hotovo.

clanek je to o nicem, kazdej se s tim musi porvat sam. pana svym zpusobem chapu, i kdyz tam plete jedno s druhym, ale ono je super to mit na koho svest, ze?

ygreen
21. črc 2008

kristi: zanett neznám, a tak nějak jsem předpokládala, že na webu o dětech je bude minimálně v budoucnu chtít 😅 jak hloupé, že 😝 😀

haluskacz
21. črc 2008

btw se mi zda, ze kult materstvi byl docela normalni zalezitost v ruznych kulturach, leckde se uctivala / uctiva nejaka bohyne - matka, materstvi byla / je prikladana zvlastni vaha a je to myslim pro spolecnost vcelku zdrave. A at uz se to materstvi vyzdvihuje nabozenskou nebo nenabozenskou formou, deje se to proto, ze spolecnost skutecne potrebuje nove a nove generace, jinak by zanikla. Stat a dane bych do toho tak uplne netahala, protoze socialni system se v dejinach a v ruznych kulturach dost lisil a lisi. Za komunistu jsme rikali rodina - zaklad statu, ale ve skutecnosti je rodina zakladem spolecnosti. Takze materstvi ve spolecnosti musi mit urcitou vahu. Nic noveho pod sluncem.

kristi
21. črc 2008

ygreen, no neni to tady jen o maminkach, budoucich maminkach a pod. Mne jeji nazory vzdy krasne vycisti hlavu, protoze nejsou zatizene prave tim materstvim a uznejme, ze kdyz jsme byly bezdetne, tak jsme smyslely jinak a to,co jsme drive pokladaly za opruz tedka samy vyzadujeme nebo ocekavame....

caira
21. črc 2008

teda me ani tak nevytocil ten clanek jako ti pitomci co psali, ze deti nemaji co delat v letadlech atd.. Pokud ja vim, tak letadlo je hromadny dopravni prostredek coz znamena, ze tam proste nebudou sami a pokud jim vadi ostatni cestujici vcetne deti tak maji jezdit autem. 😠

A co se tyce nazoru, ze tehuli by clovek nenechal sednout atd.. teda ja i kdyz jsem nemela dite { a to, ze jsem driv deti fakt nemusela..} tak jsem tehotne, nebo starsi atd nechala v buse sednout, proste jsem slusne vychovana 😒

haluskacz
21. črc 2008

cairo 🙂 tak nejak. Rozhodne hodlam svoje deti vest k tomu, aby si vsimaly druhych lidi, braly na ne ohled a aby jim ostatni nebyli lhostejni. A to ne tim zpusobem, ze na ne budu jecet, aby nekoho pustily sednout, ale hlavne osobnim prikladem.

aponchie
21. črc 2008

jj souhlasim..rodic je vzorem pro chovani ditete takze nejakej parchant jak pan pise je spis rodic 😝

mumumu
21. črc 2008

Díkybohu je tu většina lidí furt ještě normálních...ale baví mě tady to objevování různých zákoutí, díky zanett! Díky bloggere, už se mi nechce hledat jméno... 😉

caira
21. črc 2008

je fakt, ze zanett ma v necem pravdu...ja taky ziju v UK a musim rict, ze bych ty rodice tady mlatila, co ti detem dovoli to je traga, fakt, oni se ti treba budou valet v obchodaku po zemi a jecet a jecet a matka bude stat a klidnym hlasem opakovat, prosim te, bud tak hodny a zvedni se a pojd..a kdyz neposlechne tak to proste bude rikat jeste petkrat a pak tam proste bude cekat nez se fakan rozhodne,ze to stacilo.. Ja rikam, ze jim tu chybi nase slovanska vychova, nerikam, ze deti mlatit, ale vetsina z nich by na prdel potrebovala..i kdyz nejdriv serezat rodice, za to, ze z tech deti vychovavaji takove rozpatlane fracky. Ale jsou i vyjimky, znam rodice jejich deti jsou slusne, respektuji ostatni, da se s nimi rozumne domluvit.. Ale anglie je v tomhle proste jina.. lide detem vazne vic dovoli..ale me prijde, ze to spis znamena, ze je nechaji rust jak drivi v lese bez jakych koliv hranic co je akceptovatelne a co ne....

mumumu
21. črc 2008

Nojo, Cairo, já se taky občas udržím a nevyletím případně nefláknu dítě po zadku, když se vzteká a jsem na ten klid i docela pyšná 🙂, takže matka, co tohle řeší s klidným hlasem, může mít i můj obdiv...ale jinak samozřejmě jo, chápu, o čem mluvíš, já jsem naštěstí UK poznala z mnohem přívětivějšího pohledu než je ten okolo ópérování, ale o dětěch tam něco vím, páč ten můj bývalý byl učitel na základce a já mu tam jeden školní rok chvíli i asistovala... 😖 a moje kámoška tam učí doteď (přivdaná Češka) a má z toho nervy nadranc.

Jo, Igora Hnízda na ně 🙂

lachtan1
22. črc 2008

Děkuji všem přítomným dámám za plné experimentální ověření pravdivosti všeho, co bylo obsahem mého blogu 😀

J.Š.

mumumu
22. črc 2008

povedený závěr 😀 😀 😀

iza
22. črc 2008

ahoj všem...
no ech..tak ten článekmi přijde, že je vlastně o ničem a že si nezaslouží, aby budil takovou pozornost ...nebo ještě jinak..je to článek jehož jedinou snahou je bu´d vyprovokovat všechny okolo a nebo měl autor blbej den a musel ne nějak odreagovat..aco si budempovídat matky se řvoucíma, nesnesitelnejma dětma jsou vcelku snadnej terč 😎
spíš mě zarážej některý reakce holeky tady na diskuzi...
😕
Já taky nemám ráda kult VELKÉ MATKY 😅 , ale to, že pustím těhotnou(důchodce, invalitu atd) v tramvaji, že pomůžu někomu s kočárkem(velkou taškou,kolem) s tím nemá nic společného ne? To je prostě slušné vychování....
děti v letadlech...no...mě teda víc obtěžujou puberťáci v tramvaji než mimina v letadlech haha(potkávám častěji,letím jednou za čas)..a hlavně..miminko má letenku, tudíž je to stejný spolucestující jako jakýkoliv jiný....a basta
zanett: ty poukazuješ že autor píše o kultu..tak to by se měl ohánět nějakejma lepšíma argumentama než barem pro nekuřáky ne ? 😉
jo a já se taky kolikrát setkala s tím, že si všichni myslej, že matka na MD nemá mozek a že umí mluvit jen o hovínkách a kašičkách...hold předsudky vládnou všem a všude 😅

iza
22. črc 2008

herdek píšu jak negramot.. 😀

johanda
22. črc 2008

hehe, lachtan našel MK a přispěl 🙂 . Doufám, že to nebyl místní hovněnek/ka, ta ovšem nemá tak šroubovaný styl

schinej
22. črc 2008

K příspěvku pana Švarce můžu říct to, že jako čerstvá matka ani jako bývalá těhule jsem žádné sedání si na zadek z mého stavu od nikoho nečekala. Ano, potěšilo mě, když mě v metru v devátém měsíci někdo pustil sednout, ale že bych to vyžadovala a dívala se na nezvedající se sedící pohoršeně? Myslím, že v naší společnosti je víc rodičů, kteří výchovu svých dětí zvládají a nemyslí si, že z nich rodičovství udělalo polobohy a z jejich dětí bohy. Většina z nás bere rodičovství jako něco naprosto přirozeného co k životu prostě patří, jako něco co nás hodně změní, ale nezmění pohled společnosti na nás. Vždyť kolik rodičů s dětmi denně potkáme? Ať už na ulici nebo v metru, autobuse, tramvaji? Spoustu, jenom si to neuvědomujeme, protože většina z nich po nás nic nechce. Nechtějí abychom si sedali na zadky z jejich dětí a obdivovali jak krásně umí tohle a tamhleto, prostě po nás nechtějí vůbec nic. Jenom s námi žijí...a dělat z pár nevychovaných smraďochů kult matek s kočárky?

caira
22. črc 2008

hele lachtane, zase si nefandi, porad si myslim, ze jsi ingrorantni blbec, co se navazi do vsech jen ne do svych "kurackych kamosu" ..protoze v tom prihlouplem clanu se popisovala situace v cr a ne v uk..takze v tom jsi porad jeste mimo misu 😝

karot
22. črc 2008

Co říkám na ten příspěvěk?.....................Směju se od ucha k uchu. 😀 😀 😀 😀
Je to zřejmě silný kuřák,který ráda holduje alkoholu,nemá rád přírodu,nezná nic jiného,než svou práci a nikdy neměl a nechce mít děti.Znám takových lidí několik a s názory jsou si dost podobní. 😀
Ještě šěstí,že růst naší populace není na takových lidech závislý,.................to bysme asi vyřeli. 😅

aponchie
22. črc 2008

karot on ma deti 😀

karot
22. črc 2008

Neříkej!...................To mi nějak uniklo. 😀

haluskacz
22. črc 2008

hele k tomu pousteni tehotnejch - ja si taky vzdycky hrala na statecnou, ze jako dekuju nechci, a pak mi jednou babka v tramvaji rekla, ze se taky nenechala pustit, ridic prudce zastavil, ona spadla, blbe se potloukla a potratila. Toz tak.

mumumu
22. črc 2008

Tak mě napadlo po dnešní invazi do města (nutnost zajít na poštu), kdy mi nezbývá, než jít s dětma. Takže matka s jedním dítětem na "motorce" (díky ní se dopravíme na větší vzdálenosti rychleji než slimák) a druhým v kočáře (nošení v Ergu omezeno kvůli bloku v bederní páteři), déšť, pláštěnky, protestující roční pacholek, který nechce sedět pod kočárovou pláštěnkou (to není rozmazlenost, prosím). Nutnost stále monitorovat starší dítě kontinuum nekontinuum, auta jsou rychlý, dítě přeci jen může sjet z chodníku. Hustý provoz na chodníku, přeci jen jsem s tím kočárem a dítětem vedle sebe trochu široká a část cesty ovládám kočár pouze jednou rukou a nejsem majitelkou žádného toho kočáru, co se dá ovládat jedním prstem, máme robustní trojkolku, co bez problému zvládne lesní cesty. Takže prostě nemohu být dost svižná a klikatící se mezi protijdoucími. Takže ač nečekám, že se ze mě někdo posadí na prdel, jsem přeci jen ráda, když protijdoucí pochopí (není-li to paní s hůlkou nebo vozíčkář), kdo z nás má větší možnosti vyjít tomu druhému vstříc a něco udělat pro to, abychom se nesrazili...Přesto se ze všech sil snažím udělat ze své strany maximum. To je myslím úplně normální lidská slušnost, ne? Jinak já fakt nečekám od nikoho, že mi pomůže s kočárem kamkoli, i když mám ještě jedno dítě za ruku, případně za krkem. Pokud se to ale stane, je to příjemné, i když kolikrát bych to sama zvládla líp...
😉

gabrielad
22. črc 2008

no já bych teda chtěla vidět, kde v nočních klubech a hernách se zakázalo kouření. A ani nic takového jako kult matek a dětí nijak moc nepociťuji. Jsem nekuřák a proti zákazu kouření jsem všemi deseti. Myslím, že to musí být i obtěžující i pro obsluhující personál. Vdyť ne každý číšník a servírka jsou kuřáci. Ale k tomu se dál nechci rozvádět.
S posledním odstavcem v článku souhlasím.
Co mi však vadí a to nejen v článku, ale i v diskuzi je nazývání dětí haranty, atd. Je pravda, že každý si může vyjádřit svůj názor, ale potom bych mohla napsat ten starej debil atd. Tím chci jen říct, že společnost je taková jakou se jí sami snažíme udělat.

haluskacz
22. črc 2008

mumu, me obcas ta preochota lidi, co mi furt chtej pomahat s detma, mirne sere. Nandavam Vaska do Erga nekde v krame (zrovna dneska - bylo hnusne, ja ho malo oblikla, tak jsme se stavili v sekaci pro nejakou vrstvu navic) a prodavacka hned ze mi s tim pomuze. Pritom ja mam naucenej grif, jak ho tam dam, co potrebuju, je prostor kolem sebe, a ne ruce nejakyho neohrabanyho dobrodince. Nebo nastupujeme / vystupujeme do / z dopravaniho prostredku, mame to nacviceny a nekdo se mi do toho primota a zacne mi ty deti podavat nebo co, z toho ja vzdycky rostu, protoze pak ztracim prehled o situaci. Ovsem dite na motorce a kocar, to je mazec, na to ja nemam nervy. Motorku zasadne nepouzivam na cesty nekde, kde jezdi auta, z toho bych zesedivela, a kocar k tomu, to nejde dohromady 😀

susik77
22. črc 2008

ja koureni nesnasim, vadi mi v restauracich, pizerii, kavarnach a pod., ze je tam malo mist pro nekuraky, nebo jsou tak de.ilne pardon-vyhrazene-ze jsou napr. 2 stoly pro nekuraky a hned vedle stoly pro kuraky...takze neni sance si sednout tak aby jsem nemusela inhalovat dym ☹
myslim, ze by vuuubec neuskodilo trhu, kdyby se otevrelo par nekurackych kavaren v Praze 😎 myslim, ze zatim jsem slysela jen o 1 ciste nekuracke 😎
Ten clanek ma neco do sebe, ten kult se ted fakt prehani, ale na druhou stranu-co ma delat ta matka v letadle, kdyz mimco place? hodit ho ven z letadla?nebo mu dat prasky na spani? 😎

haluskacz
22. črc 2008

susik, matka s ditetem ma prece sedet doma 😀

aponchie
22. črc 2008

ja jak to ctu a premyslim nad tim tak me neprijde ,ze by na vas vsecky nejak hrozne utocil a nesnasel deti nebo ho to sralo uplne moc,ja jsem ho tak trochu pochopila ,ale kdyz se oprostite od utocnych citatu tak podstata je vicemene pravdiva 😀 jeee a sup kamenujte 😀 😀

mumumu
22. črc 2008

Haluš, jo, je to mazáro...a vůbec nejlepší jsou lidi, co naznají, že takováhle máti je ten nejvhodnější objekt k nabídnutí nového telefonního tarifu, získání informace, jak se někam dostat v ruštině, případně popovídání o nejnovějším čísle Strážní věže, naštěstí už mám pro všechny stejnou odpověď (až na ty turisty, těch se občas ujmu)...dělám blbou.

Aponchie, já už jsem vlastně zapomněla, o čem to bylo... 😀

aponchie
22. črc 2008

hehe ja taky ja uz nic nevim ja ani nevim kdo sem a proc tu sem ..asi si dam vinko 😀