Blog o kultu maminek s kočárky na idnes. Váš názor?

binki
20. črc 2008

Co říkáte na tento příspěvek?
http://svarc.blog.idnes.cz/c/40941/Kult-maminek...

gedren
22. črc 2008

No joo halus, kdyz vono je to tezky, jak ma nebohej kolemjdouci poznat, ktera matka chce s kocarkem/detma pomoct a akorat je prilis placha na to, aby si rekla, a kterou to naopak prudi 🙂

To Mirkovi je vzdycky blby, kdyz ma Helcu v ergu a lidi ho chtej pustit sednout, no a on nechce (jednak ma sil a energie dost i na stani, druhak Helca v sede obcas protestuje), tak nevi, jak ma odmitnout tak setrne, aby to ty lidi neodradilo od toho, aby se takto nekomu jinemu nabizeli v budoucnu (protoze treba ja kdyz nesu dite, tak misto na sezeni urcite ocenim 🙂).

Co se tyce pousteni v tehotenstvi, nemyslim, ze jiny stav je hned neco privilegovanyho, ale prece je normalni, ze pustime sednout nekoho, komu je zle (nejen z cireho soucitu, ale i v zajmu vsech v ty tramvaji, aby se tam nezblil, neslozil apod.), takze pokud tehotny fakt neni dobre, tak proc by si chudera nemohla sednout. A ja si teda v tehotenstvi rada sednu i kdyz mi zrovna blbe neni, proste jsem unavena a hotovo. Nicmene asi neni mozne ocekavat od lidi jasnovidectvi a vyskakovani z mist, proste slusne poprosit a je to 🙂

haluskacz
22. črc 2008

hehe mumu 😀 jo, to znam 😀 Ja zase vetsinou delam, ze jsem necim hrozne zamestnana 😀

Nas teda jinak lidi poustej sednout (nad matkou se trema detma se vzdycky nekdo slituje 😀), ale vetsinou nam staci jedno misto - na to posadim holky a sama radsi stojim. Jen kdyz je to na delsi vzdalenost, prehazuju Vaska na bricho a sednu si taky.

iza
22. črc 2008

jo holky ještě jsem si dneska vzpomněla na pár bezva scének co jsem coby matka s kočárkem zažila:v obchodě s kabelkama mi prodavačka řekla, že s kočárkem nesmím do prodejny neb bych s ním mohla srazit kabelky a pak že si stejně žádnou nekoupím neb jsem na mateřský a kabelky nepotřebuju...a další scénka byla v parfumerii FAN kde za mnou furt loznila ochranka a když jsem se ho docela naštvaně zeptala proč za mnou furt chodí tak mi odpověděl, že má pokyny od šéfové neb maminky na MD často kradou 😀 😀 😀 no nic...jen mě to tak napadlo v rámci toho jak máme všude ty výhody hehe

mumumu
22. črc 2008

Jo, tak za mnou už leze ochranka i když jsem bez dětí, nějak jsem za tu dobu na MD zpustla nebo co, mám z toho ale spíš prdel a ještě se schválně chovám "divně", jako že se hrabu v báglu hned u stojanu apod. Naposledy dnes na nákupu v Plusu, no je fakt, že jsem vracela batoh lahví od piva... 😀

kocicatko
22. črc 2008

Přečetla jsem si článek a říkám si, že jeho autor má za sebou prostě nějakou špatnou zkušenost, tak o ní napsal, stejně jako my na MK píšeme o čemkoli co nás aktuálně trápí nebo prudí. Já teda nevidím problém v kultu matek, ale chápu, že vzhledem k baby boomu, kdy se s těhulkami a maminkami roztrhl pytel, byla by hloupost kdyby toho trh i politika nevyužili... tím že přibývá dětí, logicky přibývá i rodin s dětmi, takže když politická strana hlásá, co všechno pro ně udělá, neměl by se nad tím autor článku čílit, ale měl by to vzít jen jako dobrý marketingový tah.

Na druhou stranu chápu, že když nějaká maminka si myslí, že je středobod vesmíru, může to kdekoho dost naštvat. Ale myslím si, že to není o tom, že jde o maminku, ale je to o povaze té ženy, která se takhle blbě chovala pravděpodobně už předtím než otěhotněla (upřímně - namyšlených fiflen, které si myslí, že si z nich všichni sednou na zadek je podle mě víc než matek, které čekají totéž). Stejně si ale myslím, že by lidé měli mít k matkám a těhulkám trochu úcty - přeci jen přivádí na svět nového člověka a to je docela podstatný přínos světu. Stejně by měli pohlížet i na zbytek populace, ale přeci jen taková těhule s obrovským břichem, stejně jako důchodce nebo invalida rádi uvítají vstřícné slovo "chcete se posadit" i když toho třeba nevyužijí.

A co se zákazu kouření týče - nemyslím si, že by to mělo něco společného s matkami a dětmi - neznám statistiky, ale domnívám se, že maminek přibývá zatímco kuřáků ubývá, takže opět je to asi o nabídce a poptávce a jednotlivé podniky se přizpůsobují tak, aby to pro ně bylo výhodné...

A ještě poslední věc - ano, sedět v letadle a nechat si do ucha řvát dítětem, to musí být nepříjemné, ale ono je nepříjemné i sedět vedle smradlavého chlápka, co meje jen když musí, sedět vedle nadávaícího důchodce, kterého se*e celý svět a nebo poslouchat hlasitý smích dvou puberťaček, které si myslí, že celý autobus zajímá, co měl XY za trenky...

haluskacz
23. črc 2008

mumu 😀 ty me fakt dostavas 😀

mumumu
23. črc 2008

Kočičátko, hlasuji, že nejhorší je poslouchat nadávání na to, jak zdražili, jaký jsou ti doktoři zloději apod...

gedren
23. črc 2008

Mumumu ses fakt hlasic! 🙂

mamka7
4. srp 2008

Přečetla jsem si ostatni čliánky tohoto pána a on asi trochu praštěnej bude! 😀 😀 😀

musko
4. srp 2008

Ahojte!
Tak blog zaujímavý a v niečom súhlasím s gedren a v niečom zas s babal. Ale skúste sa - napríklad zanett - vžiť do situácie rodičov, ktorým to dieťa v tom lietadle/buse/vlaku plače. Ani im to nie je príjemné a určite by boli radšej, keby dieťatko znášalo cestu ukážkovo, ale žiaľ-nevyšlo to. Určite, ak viem, že moje dieťa zle znáša presuny, tak ich obmedzím na minimum, lenže niekedy sa musí niekam presunúť a potom je to ako za trest - pre dieťa, rodičov, spolucestujúcich.... A tiež si myslím, že hovoriť o kulte je trochu silná káva - v Uk, Taliansku a pod - prosím, ale u nás? Veď aj rodičia sú len ľudia a aj maminy s kočíkmi a deťmi si radi občas vyjdú do mesta, na kávu, zmrzlinu, ale je málo takých zariedení - aj cukrární - kde sa vobec dostanete s kočíkom, prípadne sa tam to dieťa nudí - nie je tam detský kútik (jasné, že tam viackrát nepojdem, alebo sama). v ČR teda je to ale neporovnateľne lepšie, ako na SK.....
Trochu mimo tému - ale veľmi sa mi páčilo v Čes. Krumlove a Čes. Budějovicích - ohromné možnosti pre rodičov s deťmi - aj vačšími.....