Blog o kultu maminek s kočárky na idnes. Váš názor?

binki
20. črc 2008

Co říkáte na tento příspěvek?
http://svarc.blog.idnes.cz/c/40941/Kult-maminek...

quinny
20. črc 2008

ahoj binki 🙂
já říkám pěkná blbost- výlev kuřáka, kterého prostě maminky s kočárky obtěžují už jen tím že jsou 😝 Ony se totiž jistě ošklivě koukají pokud si vedle nich zapálí - a s těmi souhlasím dělám totéž. A myslím že vůbec nejde o bary a noční kluby, které zmiňuje 😠 Nebydlím v Praze ale v okresním městě, a neexistuje tu jediná restaurace, kde by se nekouřilo, kam by se bylo možné posadit s dítětem. A děti jaksi někdy brečí, někdy řvou. A kopání do sedaček není vina dětí, ale jejich rodičů, kteří to nedokážou korigovat (to je o výchově, že 😅 )
K programům politických stran? občas by bylo dobré kdyby od slov došlo k činům, ale bohužel že 😎
a že výchova dalšího daňového poplatníka není zásluhou? no je vidět že autor žádné dítě nevychoval (sice uvádí že sám děti má, ale myslím že patří do generace otců, kteří výchovu svých potomků absolutně neřešili 🙄 )
tolik můj názor na tento v podstatě nesmyslný blog 😉
binki- zajímal by mě Tvůj názor 🙂

binki
autor
20. črc 2008

quinny: ahoj, byla jsem z tohoto blogu rozčarovaná, protože nejen, že lidé okolo bývají sobečtí, ale vlastně jsem pochopila, že ostatní lidi my maminky s kočárky obtěžujeme. můj názor je, že tento pán by kritizoval cokoliv, slunce svítí, slunce nesvítí, tráva je moc zelená, atd...
co vy ostatní?

draga
20. črc 2008

já to pročetla a na jednu stranu má ten pán i možná pravdu ...nechci se ho zastávat...ale na někoho kdo prostě nejezdí s kočárkem a nemá v bříšku mimi to tak působit může...koukni na to z jeho pohledu... 😀 😉

gedren
20. črc 2008

Mne se ten clanek libi, protoze nektery matky si fakt myslej, ze ony a jejich dite jsou stred sveta a vsichni si z nich musej sednout na prdel. Ja teda na jednu stranu bych nerada, kdybych nekam jen z titulu toho, ze mam s sebou dite, vylozene nesmela nebo me odtamtud vyhodili, ale nic takovyho se mi nedeje, no a jinak je moje materstvi prece muj problem, nikdo neni povinen mi pomahat s kocarem do tramvaje, obdivovat se memu rvoucimu diteti a tak 🙂.

Samozrejme vitam, kdyz je ve vlaku oddeleni pro matky s detmi, vitam nekurackou restauraci (moc jich teda bohuzel neznam...), ale beru to vsechno jako prijemnej bonus a ne ze by se celej svet mel prizpusobovat mymu materstvi. Proste se to ridi trhem, pokud restauraterovi dojde, ze matek s kocarky uz je dost, tak proste to koureni zakaze a zridi detskej koutek, zatimco pokud mu hlavni ksefty delaj zahuleny vozralove, tak nebude blbej, aby se prizpusoboval nekomu jinymu, zejo...

(S tim kourenim je to teda globalnejsi problem nez jen tykajici se matek, a jako nekuracka bych samozrejme rada, aby se to vyresilo, ale nejen kvuli matkam, kvuli vsem, co to musej cuchat.)

Kazdopadne ale mam proste docela rada politicky nekorektni clanky, ktery ukazou vec z jinyho uhlu, nez ze ktery ji prezentujou prizdiserouci mainstreamova media 🙂

kometka5
20. črc 2008

můj názor je úplně stejný jako gedren...nevytkla bych jí ani slovíčko.... 😉

nobody
20. črc 2008

v pohodě článek, žádný výlevy, nadávky, jen konstatování a názor člověka
takže fajn

kacamar
20. črc 2008

me to rozhodne neprijde jako vylev kuraka. do jiste miry s tim clovekem i souhlasim. Zazitek se rvoucim spratkem na sedadle prede mnou (v letadle) mam taky, jeste jsem dite nemela a desne me to obtezovalo. Obzvlast, kdyz se matka vubec neobtezovala dite uklidnit. I letusky chodili ulickou a hazeli omluvne pohledy,ale dotycne matce nerekli ani slovo. Dnes jako mama bych to dite mozna trosicku vic tolerovala, uz se na spoustu veci divam z te druhe strany, ze strany matky s kocarkem. Ale jeste pred rokem jsem mela podobne nazory jako pan v clanku. Je to jen jeho nazor a napsal to, co ze sve pozice citi. Jako kurak jsem se pohorsovala nad zakazy koureni, dnes jako nekurak bych jich uvitala vic, na vice mistech. Proste kazdej jsme jinej, mame jiny zivoty, kazdyho stve neco jinyho, je to normalni 🙂

zanett
20. črc 2008

Ja s tim panem souhlasim. Sice je to zde asi nepopularni nazor, ale tady v UK je nazorne videt, kam to speje, kdyz je cela spolecnost vedena k tomu se ze vsech deti doslova po*rat 😝 Denne kolem sebe vidim, jak rodice hledaji zasluhy za to, ze si poridili dite, ktere navic jeste ani nezvladaji 😝 Taktez mam bohuzel zkusenost s letem v pritomnosti rvouciho ditete: v kvetnu jsme se vraceli z Nice (Francie) do Londyna - byla to cca hodina a neco cesty a za mnou tam v podstate cely let vriskalo dite...a rodice? jeste se tvarili urazene, ze si cestujici dovolili divat se na ne pohorsene...to je totiz situace na provaz, pac kdyz me decka nekde obtezuji, zpravidla odchazim (restaurace, obchod atd), ale z leticiho letadla si asi nevystoupim, ze 😒
Vadi mi ty matky (a otcove), ktere se na nas bezdetne divaji jako na nekoho menecenneho, vadi mi ti, kteri svymi detmi omlouvaji svou neschopnost ci se za sve deti schovavaji, vadi mi ti, kteri jen proto, ze maji dite, ocekavaji nejaky vyssi respekt a nekonecne porozumeni...atd. A co my ostatni? To,ze nemane deti nas dela menecenne? Proc ja jako bezdetna nedostanu tolik respektu od okoli, jako matka s dvema harantikama, ktery ocividne nezvlada? Proc ta sama matka ocekava, ze ji budu respektovat/chapat, ale sama mi ten samy respekt a porozumeni nenabidne? Suma sumarum; ja s tim panem souhlasim do puntiku; kdyz vidim ty polobohy, ktery z dnesnich deti jejich rodice delaji, tak se desim toho, jaka z nich vyroste generace... 😝

babalala
20. črc 2008

No tak já teda s pánem zásadně nesouhlasím. Ledaže by - jo, má pravdu, spratci uřvaní, otravní, tak do deseti let - měli by se někam izolovat, aby se kvůli nim nikdo nemusel nijak omezovat a všechny ukňourané těhotné s nima. A když už jsme u toho - puberťáci jsou taky na nic, dělají kravál s těma svýma empétrojkama, taky mi lezou pěkně na nervy. Báby nad padesát taky nesnáším. A ti důchodci, pomalí, holema mávají - pryč s něma. A co teprv zaclánějící vozíčkaři a lidi s berlema - ty mě obvzvlášť se.ou, aby mezi něma člověk kličkoval..
No a je to - takhle by to na ulicích vypadalo mnohem líp, ne???

Tím jsem chtěla říct, že jako matka s děckem nevyžaduju žádné zvláštní ohledy, ale taky se nehodlám nechat nijak a nikým omezovat. Každá věková skupina má svoje nároky, které je třeba respektovat, a při troše tolerance se sem snad všichni vlezem.

babalala
20. črc 2008

Zanet - určitě se najdou i takoví lidé, o jakých píšeš, ale proč to zevšeobecňovat a paušálně urážet všechny rodiče s malými dětmi?

zanett
20. črc 2008

babalala, tys autoruv clanek evidentne nepochopila. Jemu neslo primarne o deti jako takove, ale o rodice a klima ve spolecnosti, ktere umele vytvari kult deti/rodicovstvi...Deti samy za nic nemohou, delaji jen to, co jim rodice dovoli - a o to prave jde. Ze mnozi dnesni rodicove si mysli, ze mit dite je nejaka extra zasluha a taky se podle toho chovaji a vychovavaji podle toho sve deti (ne vsichni, ale je jich hodne a autor v podstate premita nad tim, ze tento trend je v ceske spolecnosti na vzestupu)....Osobne myslim, ze nebude dlouho trvat (max. 15-20 let rekla bych) a ceske deti budou jako ty dnesni americke/anglicke atd (podotykam, ze mam s obema narodnostmi osobni zkusenosti) - proste dite je kral a rodice se z nej muzou podelat a totez ocekavaji od okoli. Ten kult snad nikdo nemuze poprit - pac kdyz jsem byla ja dite (napriklad) - je mi 25- tak, z nas rodice/ ucitele atd nebyli podelani...proste nas deti brali normalne; diteti nebylo dovolene mnohe to, co se detem dovoluje dnes - no a autor clanku to pricita prave tomu vzrustajicimu klima, ktere vytvari ten onen kult (pro nechapave: nejde o deti jako takove, ale o to, jak je vetsinova spolecnost instruovana se k detem/rodicovstvi stavet)...jeste nekdo, kdo to nechape? 😝 😀

sue
20. črc 2008

No... musela som si priznať, že ten pán má vo veľa veciach pravdu... Už dlhú dobu sa toľko matky s deťmi a rodiny s deťmi neskloňovali v každej vete tak ako v čase terajšieho baby boomu.
+ pánovi ŠVarcovi nevadia deti samotné ako skôr rodičia, ktorí si bez akéhokoľvek racionálneho posúdenia myslia, že ich dieťa je to naj - je pre nich roztomilé, ak sa dieťa škerí na pani stojacu v MHD namiesto toho, aby sa samé postavilo, vyplazuje jazyk a čo ja viem čo ešte... proste decká sú teraz brané ako vrchol všetkého a trošku sa obávam, že o pár rokov to bude u nás vyzerať podobne ako v USA, resp. v UK (to či je to spôsobené tým, že baba otehotnie dnes s oveľa väčšími problémami ako kedysi nechám na pováženie...) a rozmaznaní frackovia nám budú skákať po hlavách...
+ áno, nefajčiarske bary sú OK, ale pokiaľ si chce niekto sám ničiť zdravie, nech sa páči - nech majú na výber aj fajčiari...
+ 100% súhlasím s názorom "zanett" napriek tomu, že jedného krpca mám : Ja s tim panem souhlasim. Sice je to zde asi nepopularni nazor, ale tady v UK je nazorne videt, kam to speje, kdyz je cela spolecnost vedena k tomu se ze vsech deti doslova po*rat Denne kolem sebe vidim, jak rodice hledaji zasluhy za to, ze si poridili dite, ktere navic jeste ani nezvladaji Taktez mam bohuzel zkusenost s letem v pritomnosti rvouciho ditete: v kvetnu jsme se vraceli z Nice (Francie) do Londyna - byla to cca hodina a neco cesty a za mnou tam v podstate cely let vriskalo dite...a rodice? jeste se tvarili urazene, ze si cestujici dovolili divat se na ne pohorsene...to je totiz situace na provaz, pac kdyz me decka nekde obtezuji, zpravidla odchazim (restaurace, obchod atd), ale z leticiho letadla si asi nevystoupim, ze
Vadi mi ty matky (a otcove), ktere se na nas bezdetne divaji jako na nekoho menecenneho, vadi mi ti, kteri svymi detmi omlouvaji svou neschopnost ci se za sve deti schovavaji, vadi mi ti, kteri jen proto, ze maji dite, ocekavaji nejaky vyssi respekt a nekonecne porozumeni...atd. A co my ostatni? To,ze nemane deti nas dela menecenne? Proc ja jako bezdetna nedostanu tolik respektu od okoli, jako matka s dvema harantikama, ktery ocividne nezvlada? Proc ta sama matka ocekava, ze ji budu respektovat/chapat, ale sama mi ten samy respekt a porozumeni nenabidne? Suma sumarum; ja s tim panem souhlasim do puntiku; kdyz vidim ty polobohy, ktery z dnesnich deti jejich rodice delaji, tak se desim toho, jaka z nich vyroste generace... 😔

berynka
20. črc 2008

Ahoj, podle mne snůška polopravd a věcí vytržených z kontextu. V podstatě jen subjektivní myšlenkový průjem bez větší přidané hodnoty a čehokoli konstruktivního 😉 .

zanett
20. črc 2008

berynko a kdyz si do toho kontextu dosadis, tak ti vyjde co? Ze to vubec neni pravda a ze zadny kult deti neexistuje? 😕 A ano, blogy jsou subjektivni, neni to zadny objektivni vyzkum - je to blog. Nevim, kolik pridane hodnoty (jake konkretne?) a konstrukce bys k tomu jeste potrebovala? 😕 😕 😕 😕

berynka
20. črc 2008

zanett: já si prostě myslím, že to není tak (jednoduché), jak autor blogu píše. A napadat se dá cokoli a kdokoli a zavání to nesnášenlivostí a netolerancí 😖 .
A já nemyslela konstrukci, jak píšeš ty, ale konstruktivní přístup... ten mi třeba v tom článku docela chyběl. Zajímalo by mně, jak by sám autor problém řešil 😉 .

aponchie
20. črc 2008

me to prijde uplne v pohode,a vubec mi neprijde,ze se pan navazi do matek,ze je kurak a buhvi co a neberu to urcite jako utok a v mnohem mu davam za pravdu 😅

zanett
20. črc 2008

berynko, promin, ale tvuj prispevek mi pripada jako prispevek hystericke matky 🤐 Proste jsou na svete lide, kteri se nepodelaji z kazdyho decka (patrim mezi ne) - a co s takovymi hodlas delat? Ja osobne nesnasim netolerantni lidi obecne; - rodice, kteri si neumeji usmernit rozjiveny dite, ktery obtezuje okoli, to jsou podle me netolerantni lidi. Stejne tak jsou mi proti srsti ti (netolerantni) rodice, kteri svoje deti vychovavaji stylem, ze ono (dite) je nejuzasnejsi, nejlepsi, nejgenialnejsi atd atd atd 😝 , protoze to mnohdy neni pravda a zasevaji v nem seminko egoismu - coz se driv nebo pozdeji ukaze jako netolerantni vuci ostatnim. Takze to nejsou jen lidi, ktery nemaji v lasce deti (potazmo mekke rodice nezvladajici sve potomky), je to taky o netolerantnosti rodicu, kteri ocekavaji toleranci/pochopeni/zasluhy za nic....resp. za to, ze si poridili potomka 😝 Ale opakuji, ze konkretni blog nebyl o detech samotnych, ale kultu matek s kocarky (tedy o kultu deti obecne)...

PS. lidi si ocividne pletou blog s rozsahlou filizofickou uvahou - ucelem blogu neni navrhovat reseni (nechapu tedy, proc by mel autor neco resit? On se jen pozastavoval nad urcitou myslenkou)...a propos, berynko, kolik blogu mas na svem konte ty, ze panovi tak 'fundovane' radis? 😀 😀 😀

babalala
20. črc 2008

No dobře, Zanett, já jsem teda nechápavá, no..

Já zase ale nechápu tebe - pokud opravdu žiješ v UK a zároveň jsi ještě neztratila kontakt se situací s ČR, tak to přece VůBEC nemůžeš srovnávat!!! TAM jsou děti posvátné a hájené a jejich privilegia naprosto neotřesitelná a opravdu se tam dá o nějakém KULTU dítěte mluvit, ale v Česku???

Chápu, že dneska, když je všude plno mrňat (a jejich rodičů, kteří pro sebe žádají nějaké ty ohledy), se autor může cítit v defenzívě, ale dělat z toho vědu a utíkat se pro útěchu na net (kde se vždycky nějaký ten sympatizant najde) je trapné.. 😒

Tvoje věta: ...rodice, kteri si neumeji usmernit rozjiveny dite, ktery obtezuje okoli,... - v posledních letech, kdy se vyskytuji denně v prostředí s vysokou koncentrací "matek s kočárky" , jsem se ještě nesetkala se situací, kdy by nějaká matka nechala děcko někoho obtěžovat - naopak - u nás spíše převládá tendence děti kočírovat tak, aby, nedejbože, nenarušily ničí auru. Opravdu nevím, kde se ubohý autor s tou invazí nezvladatelných dětiček a jejich bojechtivých matek setkal..?

mumumu
20. črc 2008

No, já bych to stručně shrnula, že p. Švarc je lehce kouslej, ale taky už něco zažil, tak snad úplnej blb to taky nebude, pravděpodobně má nějaký osobní blbý zkušenosti, případně komplexy, nenaplněný potřeby, který by si možná zaboha nepřiznal...anebo prostě rád provokuje. Ale jinak pohled Gedren taky celkem beru.

Jinak já bych teda svý děti nikoho obtěžovat nenechala, oni teda obtěžujou zpravidla pouze svý rodiče, když odmyslím blbý řeči typu:"Ta paní má ošklivý ponožky". Ale v tomto případě dlužno říct, že názory a postřehy dětí nejsou většinou zas tak mimo 🙂. Dál se musím ohradit proti výrazům "nevychovaný parchant", protože dítě je právě ve stádiu vychovávání, takže jednání s ním je neustálá konfrontace vedoucí (prý, možná, snad, kdo ví) ke kýženému výsledku. Kdo ví něco o přirozeném rodičovství, ví, že existují děti bez separační úzkosti, období vzdoru či puberty, ale obávám se, že v naší společnosti něco takového očekávat je bláhovost... Atd. Autor jistě všechna tato období také prožil a vzhledem k tomu, že touha odlišovat se, protestovat, rýpat atd... mu zůstala do dospělosti, řekla bych, že minimálně jako puberťák byl taky nesnesitelnej parchant...🙂.

Jinak bych ještě dodala asi tohle:

😀 😀 😀 😀 😀

schnek
20. črc 2008

mám stejný názor jako babalala stran toho, že každá věková kategorie má svoje 😉

zanett, každý můžeme napsat svůj názor a myslím, že označit za to někoho jako možnou hysterickou matku mi nepřijde vhodné...

listicka77
20. črc 2008

Já bych se připojila k názoru Berynky o myšlenkovém průjmu. Ačkoliv se domnívám, že dělat z dítěte a sebe středobod vesmíru opravdu nemá smysl, tohle je fakt demagogie, slučující věci, co nemají nic společného (zákazy kouření v nočních barech opravdu nemají co společného s rodinami s dětmi). A že každá politická strana žvaní o podpoře rodin s dětmi? Proč asi? Neuvědomuje si ten pán, že ti řvoucí haranti v kočárcích mu budou vydělávat na důchod?

mumumu
20. črc 2008

Lišti, asi Asiati, pokud někdo 🙂
A přesně, slučování věcí spolu nesouvisejících, to jsem taky nepochopila... Asi ho serou přemnožený matky s břichama a kočárkama (ale za to může Husák a revoluce) a to, že nemůže pálit jednu vod druhý, kde se mu zachce a ňák se mu to v hlavě spojilo...
😉

simply.vero
20. črc 2008

mumumu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tys na to kápla 😉

listicka77
20. črc 2008

Ještě k tomu dodám, že číst blogy je ztráta času. Internet zkrátka dovoluje komukoliv publikovat cokoliv a já zas mám možnost to nečíst. Což jsem tedy měla udělat... 😀

babalala
20. črc 2008

A každý má možnost nepřispívat do nicneřešících diskuzí.. což jsem zas měla udělat já.. 😉

binki
autor
21. črc 2008

listicka77: máš pravdu, zajímalo mne, jestli to vnímáme podobně, v zaměstnání jsem se také setkala s lidmi smýšlejícími jako zanett, proto nemůžu říct, že by to byl ojedinělý názor.

mumumu
21. črc 2008

Zanett, tobě bych chtěla říct, že chápu tvé rozhořčení nad kultem dětí, když jsi to zažila v zahraničí, o tom už jsem taky leccos slyšela, z mého okolí je každá druhá holka bývalá au-pair, případně vdaná na západ od ČR. Nicméně z tvého projevu je cítit právě ta OSOBNÍ špatná zkušenost, tudíž nic, co by bylo dobré k nějakému persppektivnímu pohledu na věc. Sama bych děti jako polobohy nikdy nevychovávala a doufám, že nemám zamžený mozek a nedělám to. Osobně jsem byla mnohem kritičtější, než se mi narodilo první dítě, teď už věci chápu mnohem víc zeširoka, myslím. Taky se mi mnoho věcí ve společnosti nelíbí. Ale jenom na někoho plivat je k ničemu a názory typu, že mít dítě není žádná zásluha mi zavání sobeckým individualizmem, který vidím jako daleko větší společenský problém!

dendisa
21. črc 2008

mi teda víc vadí ten smraďoch s cigoškou v mé blízkosti, než malý hajzlík střílící mi do ksichtu dětskou pistolkou. Ani s jedním bohužel nic nenadělám a že se s tím setkávám furt, co se dá dělat.
Snad vychovám svoje dětičky tak, že nebudou zraňovat ničí city 😀.
Autor blogu je podle mě sobec a až bude mít svojeho haranta, snad zase napíše nějaký ten slovní průjem a podělí se se svými otcovskými city.

dendisa
21. črc 2008

ještě, abych tady nezranila něčí city já... tou cigoškou jsem myslela cigaretu! 😎

zanett
21. črc 2008

prosim vas, nez se zacnete navazet do autora blogu, neco si o nem prectete. Ma sve vlastni dve deti (dendiso) a zije v Praze, kde tez ziskal ony publikovane zkusenosti (babalala) a ne, neni to muj pribuzny ani znamy 😀

Jinak, binki, ano, samozrejme, ze lidi, kteri smysleji jako ja je mnoho, dokonce bych rekla, ze velmi mnoho (nebo alespon ja jich znam pomerne dost), jenze lide s podobnymi nazory se bezne nedruzi s vyslouzilymi matkami, proto o sobe tolik nevedi a matky (rodice) si casto mysli, ze takovi lide snad ani neexistuji (proto tu mnozi na moje nazory reaguji jako byk na rudou 😀 )

Jen poznamka na zaver: diskuze a blogy nemaji nutne nic resit. Slouzi k vymene nazoru, ke komunikaci, k podniceni mysleni, k rozvoji hypotez, ne k tomu, aby se nutne neco vyresilo...tim padem je jedine dobre, ze se sejdou rozdilne nazory (mne osobne nudi diskuze, kde spolu vsichni souhlasi, kazdy ma stejny nazor a diskuze je na jedno brdo 😝 )