Bojím sa, že druhé bábo nebudem milovať tol'ko ako prvé

bertica.h
27. pro 2006

Máme 14 mes.dcérku a pomaly začíname uvažovat,kedy a či vobec začat "pracovat na druhom".lenže ja sa toho bojím,že to druhe babo nebudem milovat tak neskutocne vela ako vikotrku,že to bude uplne iné,že to nezvládnem,na druhej strane chcem byt ešte tehotná,bolo to nádherné obdobie,aj ked sa viki narodila..ale vždy si predstavím len ju...neviem si predstavit že by som mala iné dietatko...neviem či je možne pochopit to,ale bojim sa že budem taká mama,čo bude uprednostnovat jedno dieta pred druhým.tak to mat radsej jedináčika... ☹

macik
27. pro 2006

Já jsem pro dvě děti-my máme i psy dva (teda spíš dvě), aby jedné nebylo smutno....a to upřednostňování, to je přece na tobě, to není nějaká vyšší vůle, jsi myslící bytost a navíc tě to trápí, takže určitě uděláš všechno proto, abys to dokázala korigovat....a mimochodem - já jsem prvorozená a neřekla bych, že mamka po mně milovala sestru méně-spíš naopak 🙂

1980mat
27. pro 2006

bertica.h: Druhého děťátka se neboj, i když to samozřejmě bude jiné než u toho prvního. Budeš muset dělit svou přízeň a energii mezi dvě děti a mnohdy to třeba nebudeš stíhat, ale zvládlo to spousta žen před Tebou, tak proč by si to nezvládla Ty? Já děti ještě nemám, ale moje stejně stará švagrová má dvě malé dcery. Jedné byly minulý týden tři roky a druhé je pět měsíců. Předtím než se narodila druhá neteř, moje švagrová dávala té starší vše, co mohla a prakticky ji nechtěla nikomu jinému půjčovat na hlídání, chování apod. Když se jí letos narodila druhá dcera, situace se změnila. Švagrová je ráda, když si se starší neteří někdo jiný hraje a bere ji na procházky, protože je unavená a potřebuje také čas pro sebe a pro druhou dceru. Myslím, že rozděluje lásku a péči spravedlivě mezi obě dcery a nikdy jsem nepocítila, že by některou z nich měla raději. Švagrová se hodně bála, jak třeba ta starší neteř přijme tu mladší, ale bylo to naprosto v pohodě. Tříletá neteř si hned v porodnici svou mladší sestřičku zamilovala a ráda pomáhá mamince s péči o sestřičku. Myslím, že to bertica také zvládneš. Jakmile se Ti narodí druhé mimčo, probudí se v Tobě zase mateřský pud a určitě si i svoje druhé miminko zamiluješ. 😉

lucisa
8. led 2007

Neboj, i když si teď myslíš, nebo máš obavy, že druhé dítě nebudeš mít stejně ráda, tak realita tě přesvědčí, že to jde. Prostě se mimčo narodí a ty když ho uvidíš, tak se do něj zblázníš, stejně jako do Viki. Tohle přichází samo, když ne přímo na sále, tak o nějakou tu hoďku později určitě. Některé maminky mívají (a hlavně kdysi mívaly) celou kopu dětí, a na všechny se dostane láska.
My jsme s manželem často uvažovali (a i dnes o tom občas přemýšlíme), jestli neupřednostňujeme jednu dcerku před druhou a tak. Když se mi zdá, že se manža třeba zachoval nespravedlivě (nebo i já samozřejmě), vždycky si to řeknem mimo děti a dáváme na to velký pozor. A to, že o tom přemýšlíš, není známka toho, že to tak bude, ale spíš nebude. Když už si teď říkáš, že chceš být spravedlivá, tak to tak bude.
Asi jsem to napsala nějak polopaticky, ale snad je to k pochopení. Prostě, když nad tím přemýšlíš, tak o tom víš, a chybu uděláš méně často, než kdybys to brala automaticky, jako že tobě se to stát nemůže.
I já někdy ujedu, třeba vynadám nespravedlivě starší dcerce a když mě upozorní, že to udělala mladší a ověřím si, že to tak fakt bylo, ani nevíš, jak mě to mrzí. Ale VŽDYCKY (a to zdůrazňuji) jsem se Noemce omluvila, pomazlila a prostě jí vysvětlila, že i dospěláci se mohou splést. Vyžaduju i od ní, aby se chovala stejně a můžu říct, že přesto, že má teprve 4 roky, tak to chápe, v rámci jejího věku.

gedren
14. led 2007

bertico, mas pravdu, ze to bude uplne jine 🙂 Ale opravdu se neboj, ze bys dru7he detatko nemela rada. Vzdyt Vikinku jsi taky zacla mit rada tehdy, kdyzs uvidela dve carky, ucitila prvni kopnuti, poprve jsi ji uvidela...a predtim sis to nedovedla predstavit, jaky to bude. Tak jak si to muzes predstavit u druheho, kdyz ho jeste nemas? Neboj, budes ho milovat od prvniho okamziku 🙂

Pro me je moje holcicka to nejuzasnejsi na svete, ale nebojim se, ze dalsi dite nebo deti bych nemela rada presne tak moc jako ji! 🙂 Clovek, a zvlast mama, ma v sobe more lasky pro uplne vsechny deti na svete 🙂

verusky
2. dub 2007

bertico, nechci ti brat optimismus, ale reknu druhou variantu. prve zapremyslej, cos cely zivot chtelA, KOLIK DETI,Z KOLIKA JSI SOUROZENCU. Pises, ze chces byt jeste tehotna,protoze to bylo nadherne obdobi. ale muzese take stat, ze to bude presny opak a ze ti bude spatne, ze treba nebudes mit sil se radostne starat o viktorku. tak se pak muzes zeptat, zda presto budes druhe dite bezmezne milkovat, kdyz te muze omezit v dobe tehotenstvi i po porodu. proto jsem mluvila o prvnich dvou otazkach, ty ti odpovi... jinak holky prede mnou maji pravdu, co materske lasky se tyce, te je vzdycky dost a poro vsechny. obzvlaste vlastni!

apricots
4. dub 2007

když se narodí první dítě, člověk nevěří, že by ještě někdy někoho mohl tak milovat. když se narodí další, zjistí, že tomu tak je. vejde se do nás spousta lásky....já tomu věřím🙂

andrealiskova
17. lis 2010

Já jsem taky měla takové obavy, a částečně i kvůli tomu jsem s dalším prckem tak váhala a nakonec tu mateřskou lásku musím dělit mezi 5 dětí a celkem to zvládám 😀

ined77
17. lis 2010

@bertica.h 🙂 ..myslím, že se toho nemusíš bát.mateřská láska se nedělí, ale násobí 😵 .
já se spíš téď bojím těch technických věcí, jako je uspávání atd. 😀 .
jinak osobně jsem za děti dvě (a kdo si troufne i více 😀 ).myslím, že mít sourozence je fajn 😉 .

zuzik.3
17. lis 2010

každopádně bertica.h už v tom má jasno, neboť druhá holčička už má 1,5 roku 😉

bertica.h
autor
17. lis 2010

Dievčence,na tento príspevok som uplne zabudla.
každopádne..už máme doma dve dievčatá a moja láska k nim je tak obrovská...milujem ich najviac na svete a myslím,že som spravodlivá mama. 😉