Bojím se porodu

mariola
22. dub 2008

co dodat , mo bych chtěla mimiko, ale strach je silnější jak já 😔

ladek
23. dub 2008

Ja jsem rodila na 34 tydnu ☹ a ver mi,ze pak mas strach o mimi a skoro vubec nevnimas bolesi 😉 Souhlasim s Tebou ASTRANE je to super zazitek 🙂 🙂 A pak,kdyz si to svoje mimi pochovas.................

kudrlenkaa
23. dub 2008

mariola : já si myslim, že když pak už budeš to mimi čekat tak ten strach trochu ustoupí 😉 a tak poslední měsíc už si budeš přát ať už je mimčo venku, já se zase nebála skoro vůbec a teď druhýho se budu bát hrozně 😅 , teď mi bylo nabídnuto, že jsem mohla rodit císařem (pozdě), ale já bych do toho stejně nešla

monik76
23. dub 2008

já bych na císař taky nešla, pokud bych teda nemusela a strach z porodu jsem měla šílenej až jsem byla všem k smíchu jak jsem jen vyzvídala ale nakonec vše proběhlo naprosto skvěle ten a teď mám 2 děti a klidně bych šla do třetího je to prostě fakt zážitek na celej život

zanett
23. dub 2008

mariolo, jakej babochlap??!?!!?!? 😕 Vzdyt jsem vam gratulovala....

marcicek84
9. srp 2010

no tak já se taky bojím porodu, myslím, že není ženy, která by se nebála...ale po těch příbězích , jsem se samotným porodem smířená (až jednou bude), ale nejsem smířená s případným nástřihem hráze a následným šitím (to šití je horší než porod, co jsem tady četla...a navíc to nechtějí umrtvovat...nehledě na to, že mnohé ženy pak mají problémy se sexem - bolí je to a dalšími věcmi). Až budu připravená na to mít dítě, myslím, že také budu připravena položit tuto možnou nejvyšší oběť, ale je to tak, že za nikoho to nikdo neporodí...a po císaři taky jizva jak prase a týden bolesti pak taky, takže se kdo chce děti, ten se tomu nevyhne...

kadlecova.misa
21. srp 2010

Holky,nebojte se!!! nástřih ani šití nebolí! je to fakt krásněj zážitek,a stojí to za to. 😀 ..a sex? ted uz je zas fajn..ale sex po porodu.. byla jsem jak "panna" 🙂

andelka
21. srp 2010

@marcicek84 když už se někdo rozhodne mít děti, tak musí být smířený i s tím, že je potřeba je nějak dostat ven - normální porod ani císař nejsou žádná hitparáda, ale stojí to za to. Já jsem chodila od 16tt na cvičení pro těhotné a pak i na předporodní kurz a nebála jsem se vůbec.¨K čemu je bát se dopředu? K ničemu, naopak s pozitivním myšlením jde všechno lépe. Já vím že se mi mluví, porod mi trval 1,5 hodiny a celou první dobu porodní jsem nevěděla že už rodím 😅 ale samotné tlačení taky bolelo jak prase, to jsem měla jako každá jiná rodička - ale na konci - můj nádherný syn 😵 Nástřihu jsem se obávala hodně, víc jak samotného porodu, v životě mi nic nešili - pořídila jsem si Epino a cvičila, ale bohužel ne úplně dostatečně - nebyl čas a doufala jsem, že budu přenášet. Nakonec nástřih mám, ale drobný (příště jdu do Epina zase, ale budu cvičit poctivěji) - jeho provedení jsem necítila vůbec, následné šití netrvalo dlouho, bylo to umrtvené, cítila jsem jen poslední 3 stehy a to už jsem stejně byla v euforii, takže trauma z toho nemám. Seděla jsem normálně, bolelo to jen trošku, mazala jsem si to gelem z dubové kůry, na wc jsem si došla hned dopoledne po porodu, na velkou druhý den a bez problémů. Týden po porodu byla jizva zhojená, dneska vůbec nevím kde je, nemůžu si ji ani najít 😅 Jasně že mě mrzí, že se to neobešlo bez nástřihu, ale pokud to není extra velké poranění (což není velké %), není třeba se toho tolik bát. O sexu ještě referovat nemůžu, i když bych už dávno chtěla - únava je silnější, zatím. 😒