Bojíte se stáří nebo ho berete jen jako fázi života?

karot
22. lis 2008

Zajímalo by mě,jestli se na stáří těšíte,nebo je pro Vás spíš noční můrou?
Jak byste ho chtěli prožít/přežít? 😀
Nedávno jsem v TV zahlídla úsloví,které mě trochu povzbudilo:
"Staří je smutné,ale je to zatím jediný způsob,jak se dožít vysokého věku."
Kterého věku byste se chtěli dožít?
Začnu já,když jsem si to vymyslela 😀 :
"Já osobně budu spokojená,když se dožiju 50ky a když ani potom neumřu,nerada bych tu otravovala déle,než do 80tky. 😅
Pak už by mi pomřeli všichni vrstevníci a já bych tu byla jako kůl v plotě". 😅

nanyka
25. pro 2008

klasika 😒 asi by to tu chcelo viac mužov 😀 😀

nika70
25. pro 2008

...víc mužů nebo víc životních zkušeností a nadhledu.... 😉

libka1
26. pro 2008

Nika70 😉 dobre vystihnuté....

nanyka
26. pro 2008

presne tak..ale to tu asi moc nehrozí..baby sa tu vedia pohádať na kadečom ..niekedy má človek pocit, že je v "slepičiarni" 😝

a potom tá staroba hrozí taká, ako tu niektoré píšu - ufrflané stareny, ktoré každý potomok radšej strčí do DD, aby mal od nich pokoj 😀

kocurik16
16. led 2009

mám 46. a zdravotné problémy tak bojím,ale uvidím čo prinesie čas..............snažím sa to radšej neriešiť 😒

sonja3k
16. led 2009

mám 47 rokov,zatial nemám žiadne problémy s tým,že som už "stará",každý je tak starý ako sa cíti,to že mám vrásky,šedivé vlasy mi nevadí,to budú mat všetci,nikto nebude naveky mladý,treba sa s tým zmierit,nie je to táké hrozné ako to možno pripadá mladým,.....

r123
18. led 2009

já momentálně nad stářím a hlavně smrtí hodně přemýšlím.v rodině sme měly několik úmrtí za rok takže dost ošklivé období.taky mám dvě malé děti a taky přemýšlím nad tím že jak moje babička tak dědeček i strejda měly rakovinu a moje mamka měla naštěstí nezhoubný nádor.taky mi loni zdělili podezření na roztr.sklerozu a nevyloučili ji ač zatím neemám další žádné příznaky tomu nasvědčující.takže se snažím moc nepřemýšlet nad tím co bude až zestárnu-neumím si to představit či to že umřu.nebo nedejbože to že by se o mě musel někdo starat když bych byla nemocná no to bych asi raději zvolaila sebevraždu!nesnesla bych že se o mě někdo stará a má se mnou trápení!!říkám si co moje dvě malé děti když by se mi něco stalo nebo manžel!ne raději nad tím nepřemýšlím a snažím se žít každým dnem a radovat se z každé maličkosti hlavně ze své rodiny!pocit že jednou umřu a nebudu tady je totiž naprosto staršný!!!!!!!!!

dioliana1
18. led 2009

čo je to staroba? a odkedy sa to bere ako staroba? Ked som mala 15 tak som si hovorila že 30 je staroba........ a teraz ked mam 39 tak sa mi zdá že ani 50 nie je staroba. Ved človek ked sa narodí hneď začína starnúť a na smrť sa vlastne pripravuje celý pozemský život. Tak prečo sa báť.......a chorý môžeme byť od narodenia, tak nás vlastne nemá čo msužovať alebo trápiť....

sonja3k
18. led 2009

myslím,že tu ide hlavne o to,že "starý"človek má vrásky,nerozumie si moc s mladými,už tak nevládze a pod.Ja som "stará",ale necítim sa tak vždy,že mám vrásky a šedivé vlasy mi vobec nevadí,a myslím že to má aj zopár výhod,viac sme zažili a tak robíme menej alebo žiadne hlúposti-kto ako?

kocurik16
19. led 2009

r123 predstava,že tu nie som bynebola taká hrozná,ako predstava,že by ma musel niekto opatrovať,pozerať na moje trápenie,a ja by som vedela /možno/že aj oni sa trápia.Od toho je smrť lepšia.

zveron
28. led 2009

tiez by som uprednostnila dostojnu smrt, alebo to obdobie pred tym, nie byt na tarchu.

titkovamiriam
28. led 2009

tak staroby ako takej sa nebojim,len nech zdravie sluzi.mama nemala ani 50 ked dostala porazku a statocne bojuje so zivotom a moja babicka 4m umierala doma na rakovinu-tak viem co je to starat sa o cloveka a aj to ze smrt je niekedy vyslobodenim.pisem o babicke a uz aj revem 😢 -sedem rokom po tom co jej zisitili rakovinu zila v pohode bez jedneho prsnika a potom sa to vratilo a 75r.clovek sa uz nedokazal branil-segra este namala skoncenu zdravotnu ked jej mohla pichat morfium a potom jedno rano bolo neskutocne ticho.....mala po trapeni.tak zostarnut a umriet zdravy alebo rychle. 😔

expertka8
28. led 2009

...staroba...vrasky....vnucata..../moj nasetreny/doxodok....to vsetko si uzijem 😉 😀 😀 😀 ...ak sa dozijem... 😀 😀 😀

derek
8. únor 2009

Hlavy hore dievcata, nie je to az take hrozne ...Moja matka ked mala 60.rokov nechcela ziadnu oslavu, ze uz je velmi stara, ma vela rokov, vrasok ...ani na oslave sa velmi natesene netvarila...Roky letia, casy sa menia , v lete bude mat 75 a uz teraz chysta velku party a tesi sa ze sa stretne cela rodina a bude veselo ... 😀 😀 😀

petruna
9. únor 2009

karot : tobe bude stacit 50 ? 🙂 to budes mluvit sakra jinak, az ti 50 bude. On si clovek totiz porad mysli, ze je mladej a co znam padesatniky tak tam tuplem.... 😀
Ja se stari bojim, nejvic se asi bojim toho jak budou kolem me umirat lidi co mam rada, bojim se nemoci, ze nebudu moct delat cinnosti co me bavi atd. Taky se bojim toho, az zemre MM (pokud pujde prvni), hodne se bojim toho jaka budu, jestli budu neprijmena, nevrla starena, ktera bude celej svet nesnaset, nadavat na mladez (to uz nekdy delam totiz ted 😀 😀) , no proste se bojim toho, jestli budu jako babka snesitelna pro sve okoli.
Radeji na to moc nemyslim. A hlavne, je fakt blbost se bat dopredu. Zvlast kdyz nevim, jestli se vubec stari doziju (jak tu psala Gedren), uvedomuju si, ze muzu umrit tragicky jeste pred 50 nebo na nakou hnusnou nemoc atd...Fakt nema cenu na tyhle veci myslet. Ale hold se obcas tem myslenkam neubranim a kdyz me prepadnou, tak se hold bojim.
Ale treba takovych vrasek, bilych vlasu atd se nebojim. Ja nikdy nebyla nejak extra v kurzu, takze jakoby nemam co ztratit 🙂 , MM me ma rad, kvuli tomu jaka jsem a staci mu, kdyz se ze me nestane furie, tloustku, sediny ani vrasky neresi (a snad mu to vydrzi ! 😎 ), on taky neni zadnej playboy.
No ale ja se vzdycky vseho dopredu bojim, bala jsem se jestli se nekdy vdam 😀 , jestli budu mit deti, jestli to zvladnu atd....tenhle rys svoji povahy nesnasim, hrozne to cloveka obtezuje a brzdi v tom, si zivot poradne uzit.
Snazim se o to, byt vdecna za kazdy den a zivot zit naplno (zvlast ted, kdyz mam male dite je to hrozne fajn obdobi), ale jak jsem psala, strach z budoucnosti se ke me obcas vkrade.
Jinak, ja bych byla stastna za vek 75, na 80 uz si netroufam pomyslet a hlavne taky nechci zazit takovou tu samotu, kdy mi treba odejde manzel, pratele uz budou taky po smrti a budu odkazana na to, jestli me navstivi naky dite nebo vnouce.
Ale pokud budu mit hezke rodinne vztahy, tak mi samozrejme rodina bude bohate stacit.
Vzdycky jsem si myslela, ze stari je kolem 60, ale tchanovcum je po 60 a jsou neuveritelne vitalni, plni zivota a energie a nedovedu si predstavit, ze by ted meli zemrit.
Jako diteti mi prislo stari uz od 30 😀 , ted je mi 31 a fakt si stara nepripadam (az na ty fyzicky neduhy, co uz se postupne hlasi 😀 )

petruna
9. únor 2009

suki : ty si s tema Gilmorkama nedas pokoj vid ? 😀
vetsiho maniaka neznam 😉 😉 😀 😀

petruna
9. únor 2009

nanyka : ja dite mam a taky mi tipuji min nez 31 a to jsem tlusta... 😉 😀
nemusi to byt vzdy detma.
Mam kamaradku, ktera ma 3 deti a v hospode se ji ptaji, jestli ji uz bylo 18 😀

petruna
9. únor 2009

jinak, dost dobre nechapu, proc si nekdo mysli, ze mit dite nutne znamena vypadat stare a hnusne...

ja chapu, ze nekdo neni matersky typ (nepatrim k tem, co si mysli, ze kazda zenska by mela mit dite a ze az to pozna, tak teprve pochopi a bla bla....), chapu ze nekdo deti mit nechce, at uz z duvodu, ze rvou, smrdi 😀 , omezuji nase zajmy, parby, zlobi, lezou do penez atd atd....ale kdyz tady nektere zenstiny porad dokola melou neco o tom, ze materstvi zenskou hyzdi, dela starsi apod...tak to moc nechapu.
Staci se podivat treba tady na MK, me teda nepride, ze by tady byli same hnusne, tluste, stare vypadajici matky. Naopak se tu vetsinou zavistive divam na hezky, stihly, mlady maminy, na kterych casto neni vubec videt, ze nekdy rodily nebo ze maji 1,2, 3 decka.

Me treba dite poznamenalo k horsimu, co se vzhledu tyce, ale me to za to stalo. Chapu, ze nekomu to za to nestoji, kazdy mame jiny priority a ani jednu bych nepovazovala za lepsi, hodnotnejsi nebo tak.

Zkuste nepodsouvat holkam, co deti nechtej nebo je chteji pozdeji, ze materstvi je to nejkrasnejsi na svete (tak je to treba pro vas, pro nas) a vy, co deti nemate, zkuste nam nepodsouvat, ze mit je, znamena byt hnusna a stara a na odpis...
dik

svataterezicka
11. únor 2009

Já se nejvíc bojím že mi bude 40 nebo 50 let, manžel chytí druhý dech /jako chlap nebude stárnout tak hrozně jak baba/ a najde si nějakou mladou pipku a já budu bydlet někde sama, rozvedená a opuštěná...

darina77
27. čer 2009

áno bojím, najma chorob ved staroba- choroba, a ešte toho, že moji blízky okolo mna budú postupne umierat

zanett
27. čer 2009

Svataterezicka - to je bohuzel jedna z nespravedlnosti sveta, ze zenska a chlap starnou kazdy jinak. Chlap kolem padesatky muze byt jeste svihak i s vraskama (vim, o cem mluvim, MP ma 52 a ja 26), ale stejne stara zenska bude s tema stejnyma vraskama proste vypadat stare. Muze byt upravena, moderni a sik, ale chlapi budou vzdycky vic slintat po mladym mase, kdezto naopak: i mlady holky myslej, ze udrzovani starsi panove muzou byt sexy... Nevim, jestli jsem to tu driv uz psala: mam ve svem okoli dost paru, kteri jsou stejne stari a po urcitem veku (zhruba po 35) ta zenska vypada jaksi sesla (i kdyz je treba upravena a opecovavana), kdezto ten chlap je porad svihak a ackoliv jsou treba stejne stari, tak ona vypada casto o nekolik let starsi... 😒

Jinak - to, ze si chlap najde mladsi zenskou (nebo i holku), jeste neznamena, ze dotycna je 'pipka'. Je proste mlada a casto hezka a to zenskym v prechodu dost vadi 😀 Mne osobne by dost urazilo, kdybyby o me exmanzelka meho pritele mluvila jako o pipce jen proto, ze jsem o dost mladsi a v porovnani s ni i mnohem hezci.... 😎 😝

ada32
27. čer 2009

podla mna zalezi aj na tom,ci clovek starne sam alebo s milujucim partnerom.
napr. moja mama svoju 50 odmietla oslavovat a mali sme byt vsetci tak laskavi a ten den jej to nijak nepripominat.bola rozvedena bez partnera v tom case.ja som presvedcena,ze ak by zila s niekym,kto ju ma rad,
urcite by to nebrala tak tragicky.

zanett ja som tiez "ta druha" bohuzial povazovana za mladu "babenku"alebo pipku alebo ani neviem co.a radsej ani nechcem vediet 😀 .byvala je rocnik mojej mamy odo mna o 20 rokov starsia a bohuzial sama pokial viem.aj ja by som ziarlila ako blazon.ja to aj chapem.
moj bol od nej vlastne mladsi a suhlas,ze muzi starnu pomalsie.tak sme dopadli,ze ked si nasiel mna,uz sa to zratalo a medzi mnou a ex je cela generacia.a to uz je dost vela.
musim zdoraznit,ze si ma nasiel az po rozchode.ja by som nikdy nechcela rozbit niekomu vztah.

ada32
27. čer 2009

tym som chcela povedat,ze asi by som si rozmyslela,ci pojdem do vztahu s mladsim partnerom.
viem ze to nie je len o vyzore-ale predsa....
muzi starnu pomalsie.

zanett
27. čer 2009

Ada - souhlas. Ja taky nevidim vztahy starsi zena + mladsi muz moc nadejne (ani zadne fungujici ve svem okoli nemam), protoze driv nebo pozdeji tomu chlapovi zacne vadit, ze ona vypada dost starsi...To jen nejakym zajicum imponuje, ze ona je starsi a zkusenejsi, ale az je chlap sam starsi (kolem 40 a vys), tak nechce mit doma babicku, kdyz vi, ze muze mit doma petadvacitku...

berenika39
27. čer 2009

ahoj, zrovna my jsme případ - já starší než partner o 4 roky. ale je fakt, že už jsme oba starší a zkušenější o jeden předchozí vztah. takže snad už víme, co je důležitý a co ne. co chcem a co ne. stárnout budem spolu a prcek nám to jenom zpříjemnuje. jen se bojím nevyléčitelných nemocí, to je strašák.
Je ohromný rozdíl - třeba 35 žena, 20 muž. Nebo 40 žena a 36 muž.

ada32
27. čer 2009

berenika ja rozdiel 4 roky nepovazujem za relevantny.ale takych 10-15 rokov,to uz je na zvazenie.
zo zaciatku to moze byt fajn,laska ,ona je rada,ze ju chce mlady chalan,on je rad ze ma skusenu zenu-z jeho strany mi to pride sice patologicke trochu ale dobre....
ale presne po takych 10-15 rokoch on zistuje,ze predsa moze zbalit aj 18tku a nie sa len pozerat na svoju 50nicku.a uvedomi si ,ze si predsa moze este uzivat.nemusi to byt kezdy taky pripad ale ja by som sa toho bala.

moja mama mi vzdy hovorila-lepsie je ked sa ludia otacaju a hovoria si-aky stary chlap a aku ma pri sebe peknu mladu zenu ako keby mali hovorit opak 😀 😨

sisstin
27. čer 2009

tak já si stáří nějak nepřipouštim.. 😕 vůbec o tom nepřemýšlim..asi hodně dělá to, že vypadám mladě... 😕 některý lidi mi v pohodě tipujou 18...takže fyzické následky stáří zatím vůbec neřeším 😕

ada32
27. čer 2009

ja tiez neriesim.
ani hrozu z toho zatial nemam.
ale som kozmeticka,tak som zvyknuta sa o seba starat,mozno je to aj tym.postavu slusnu,muza milujuceho a o dost starsieho odomna,
😀 🤐 ,takze zatial som v klude.

sisstin
27. čer 2009

ada: tak jsme na tom stejně 😅

kubaka
27. čer 2009

Já se těším do důchodu - budu pořád na zahrádce a rýpat se v zemi 😀 😀