Bojíte se stáří nebo ho berete jen jako fázi života?

karot
22. lis 2008

Zajímalo by mě,jestli se na stáří těšíte,nebo je pro Vás spíš noční můrou?
Jak byste ho chtěli prožít/přežít? 😀
Nedávno jsem v TV zahlídla úsloví,které mě trochu povzbudilo:
"Staří je smutné,ale je to zatím jediný způsob,jak se dožít vysokého věku."
Kterého věku byste se chtěli dožít?
Začnu já,když jsem si to vymyslela 😀 :
"Já osobně budu spokojená,když se dožiju 50ky a když ani potom neumřu,nerada bych tu otravovala déle,než do 80tky. 😅
Pak už by mi pomřeli všichni vrstevníci a já bych tu byla jako kůl v plotě". 😅

marinka
24. lis 2008

zanett, já jsem to s tou tetou myslela spíš jako příklad pro nás - že když člověk chce, tak může vypadat super i ve stáří a ani k tomu není ta plastika potřeba 😉 Ale samo máš pravdu, že takových moc není. Ale my nemusíme jít s davem 😉

aponchie
24. lis 2008

podle me je dilezita psychicka pohoda a nalada vecne radostna a kdo to ma dokaze zit hezky v jakemkoliv veku..presne tak ja se tesim az deti odrostou odejdou z domu pripadne se budeme starat o vnoucatka budeme chodit slidit do parku 😀 na dorticky rumicky a dovolene a delat na co ted nemame cas 😀

maart
24. lis 2008

Tak Aponchie, takhle to mam naplanovany i ja....jojo, vnoucatka, park....dorticky a kavicko v cukrarnach uz ted planuju s kamoskama (jako az budeme babiny) a uz ted si s manzelem obcas planujeme, kam vyrazime, az budeme mit decka z domu 😀 ....takze jako na tohle se vlastne fakt tesim.....

zanett
24. lis 2008

marinka 😉

suki, je mi 25 🙂 To o tech mladych lidech jsem tim minila predevsim pripady mych sestrenic (obema je kolem 30), hlavne ta jedna je moc a moc hezka a vzdycky to brala tak nejak samozrejme, ze pro to nic nedelala, a presto byla bez namahy krasna. No a najednou ji bylo 30 a s hruzou zjistuje, ze najednou nejak pribira, objevila prvni vrasku i sedy vlas a panikari, protoze ted uz musi na sve vizazi pracovat (chce-li si svuj vzhled co nejdyl udrzet)...

aponchie
24. lis 2008

maart no jasne ja kdyz vidim duchodce v bavoraku jak jedou tak pokazde rikam manzovi to je zivot co kde na to berou a prej nemaji penize a on rika pockej sak co budeme delat az budeme v duchodu sami tak co bydleni mame svoje auto mame tak si budeme uzivat tak si treba taky koupim bavoraka at si udelam radost a pojedu do vidne vanocni trhy jen tak lazoplazo a strasne se tesim az budu cist na co ted nemam cas a hlidat deti svejch deti pac vim jak je tezke nikoho na pomoc nemit a konecne zacneme jezdit po laznich a masazich a tak no proste se moc tesim,ze na sebe budeme mit vic casu nez ted a stravime ho v pollidu ne v poklusu a nejake vrasky a jine podobne veci ja vubec neresim ,nechci mit vylisovanej ksicht plastove prsa a prodlouzene zhustene vlasy a vnitre nebejt v poho 😀

johanda
24. lis 2008

Stáří se nebojím, jen bych je nerad strávila někde V LDN jako inkontinentní a senilní babka, která má ovšem dost rozumu,aby si situaci uvědomovala 😔 Jinak do důchodu nemám v úmylsu jít, snad mě tam nedostane alzheimer nebo parkinson.
Šedivé vlasy mě nestrašíí, mám už je od 16, takže děsy mám už za sebou, vrásky nemám a nepřibírám, takže celkem hřeším na svůj genetický potenciál. Pravda, kritické oko neznámé osoby by na mě nejspíš našlo milióny chyb, no co už 🙂 Pokud budu ve stáří furt při smyslech a přiměřeně inteligentní tak se na ně docela těším, vzhled staré čarodějnice je mi sympatický, docela si snad užiju to, že nebudu nucena vypadat k světu 😀

anatanka
24. lis 2008

Tak ja teda patrim k lidem, co se stari primo desi.
Desim se i veku treba kolem 40-ti. Uz i ted si styskam, jaky to byly casy, kdyz mi bylo 20, co mel clovek moznosti, jak bylo vsechno vzrusujici, jak jsem byla nezavysla, mohla si jezdit po svete atd, brat vztahy na lehkou vahu, nic moc neresit, tesit se, co me ceka atd.

V padesati clovek uz moc iluzi nema a bohuzel vi, ze nic prevratnyho ho uz neceka a lepsi nez to je, to nebude. Pro me je stari ohromne depresivni, tak se na nej snazim nemyslet.

maart
24. lis 2008

Docela zajimavy, jak se na to ruzne divame, co?

petule.h
24. lis 2008

nikdy jsem o tom nepřemýšlela...asi začnu až mi bude víc a né 28 let 😀 ...ale stáří se nijak nebojím, spíš toho co nastane než umřu, aby to nebylo bolestivé...atd, ale to by chtěl asi každý 🙂

suki
24. lis 2008

anatanka jak víš, že v 50-ti tě nic nečeká? Třeba to bude lepší než teď, to já si teda rozhodně nemyslím, já doufám , že v padesáti budu mít krásné děti, snad i vnoučata a budu cestovata když budu mít štěstí tak budu vypadat ,tak dobře jak Lorelai z Gilmorek, i když ta ještě 50 nemá 😀 😀 😀 😀 ale ta herečka má snad 41 a vypadá na 30, takže, nic není ztracené.. 🙂 a třeba vyhraju ve sportce a budu si užívat 😀 😀 to já jen tek, že už začínáte být holky dost depresivní, tak posílám trošku optimismu. Možná by vám neuškodilo občas kouknout na Gilmorky, já vím, že je to jen seriál a mě teda dává strašně moc optimismu, nemůžu si pomoct 😉 😵 😵

suki
24. lis 2008

anatanka mrkla jsem ti do albíčka, tak ty rozhodně budeš ve 40 kočka neboj, to se pozná 🙂 🙂

zanett
24. lis 2008

ze zaciname byt depresivni??...to je realita, suki, realita 😀 😀 😀 😀

suki
24. lis 2008

to jo, ale zaleží na tom, jak se na to díváš. Když už teď to vidíš, jak to vidíš, tak asi tak dopadneš 😕 , ale když to bereš s nadhledem, tak dopadne líp než čekáš. Podle mě

1. Proč přemýšlet a trápit se něčím co nevím, jak u mě bude probíhat a jestli to teda u mě vůbec bude...myslím to stáří. Já si radši užívám den, který žiju a nepřemýšlím, jestli budu mít vrásky až budu stará, protože třeba stará vůbec nebudu. Samozřejmě starám se o sebe, ale v rámci možností času a situace.

2. Nic se nemá přehánět a všeho moc škodí 🙂 😉 To si přeberte každá jak chcete 🙂

suki
24. lis 2008

aponchie moje řeč 😀 🙂

danulka2
25. lis 2008

starnutia ako takeho sa nebojim. Skor sa bojim aby na mna nesadla nejaka choroba. Nerada by som bola rodine na obtiaz. Ale vitalna by som sa chcela dozit aj 90tky a mat kopu pravnucat 😉 😀 😀 😀

tajo
4. pro 2008

no ja sa priznám bojím sa staroby. Keď som mala 18 som si myslela, že 30 je strašný vek..... 😉 ale viac ako staroby sa bojím smrti.

libka1
22. pro 2008

Nebojím 😉 škaredá som už teraz, pribratá po tehotenstve, môže sa to len zlepšiť 😀

zdenallicka
22. pro 2008

AHoj, ja se stari prilis nebojim, jsem docela oprimisticka (zatim)... 😀 Ceho se ale bojim a to dooost, to je umirani... Smrt je potom vysvobozenim jak me, tak i mych bliznich...

zdenallicka
22. pro 2008

JO a porad rikam memu muzi, ze az si nebudu moct navarit a dojit si na zachod, radis se obesim, nez byt detem nebo vnukum na obtiz... To rikam ted, co bude za 40 let, to nevim... 😕

nanyka
23. pro 2008

tiez som si v puberte myslela, ze ked budem mat 30, tak budem uz stara 😀

no a teraz taham na 32 a zivot si uzivam plnymi duskami, vobec na to nevyzeram, vsetci mi hadaju poooodstatne menej 🙂 ..labzujem si po svete, vzdelavam sa, zarabam slusne peniaze..nemam sa na co stazovat.. 😉

myslim, ze to, ze nemam deti na tom ma ale velky podiel..kamaratky,co mam okolo seba, vyzeraju vsetky starsie..a dufam, ze v 50-ke nebudem este babicka, kedze decka planujeme az tak o 5 rokov..

nebranim sa takisto roznym vylepseniam - sice som este ziadne neabsolvovala, no urcite v buducnosti nejake vyuzijem..len v ramci normalu - aby som nedopadla ako napr. cher 😝

zanett
23. pro 2008

nanynka 😉 - tvuj postoj me moc tesi 😵 Takovych jako ty by melo byt vic 😉 😉 😉

siwama
23. pro 2008

Ahoj holky, nedá mi to, abych nereagovala, jen jsem se začetla do diskuze,jen jsem přečetla začátek a jsem fakt na infarkt.
Zanett,muslím tím reagovat na tvé příspěvky.
V březnu mi bude 42 let, vůůůůbec si nepřipadám stará. Vrásky mám, no a, šedivé vlasy taky, no a , jsou i barvy na vlasy. Mám 4 děti!!!!, je to nejlepší, co mě v životě mohlo potkat. Nejmladší dceři jsou 2 roky a můžu říct, že jsem při ní opravdu, ale opravdu omládla. jestli ne fyzicky, duševně určitě.
Každým dnem čekám zprávu, že jsem babičkou a nesmírně se na vnučku těším.
Ty, v 25.letech máš takovéhle myšlení??? to mě fakt vytočilo!!!!!
Např. babička mého manžela, je jí 86 let, nikdy jsem ji neviděla jinak, než načesanou, nastrojenou starší dámu.
Je fakt, že někoho potká nemoc, bolest, hold už život je takový.
ale přemýšlet v 25.letech jak budu vypadat ve 40ti??? Jsi normální???

libka1
23. pro 2008

Siwama klud 😉 Aj mna jej postoj prekvapuje, ale Zanett je proste ina, ma uplne ine ciele v zivote, nazory nehovoriac... pre mna tiez nepochopitelne, ale kazdy sme iny... ale zit cely zivot v strachu z vrasok a sedivych vlasov mi pride sialene 😀 😀 bud stastna ze mas taky postoj aky mas, mnohi ti ho mozu len zavidiet, ja ti k nemu gratulujem 😵 🙂

nanyka
23. pro 2008

zanett 😉

nanyka
23. pro 2008

siwama, podľa mňa je to normálne, rozmýšľať ako budem vyzerať, keď budem staršia..
a nielen rozmýšľať, ale aj robiť všetko pre to, aby som sa sama sebe páčila..to je podľa mňa povinnosť starať sa o seba, o svoje telo a zdravie - jedno s druhým súvisí...
samozrejme je iná vec, ak niekoho postretne choroba - o tom reč nie je..reč je o starobe ako takej..a to, že väčšina starých ľudí trpí rôznymi chorobami - to je asi daň za životný štýl, teda aspoň čo sa týka klasických civilizačných chorôb..nevravím o úrazoch apod.

a cieľom je, aby bol človek šťastný, aby pre to urobil maximum..takže ak si šťastná tak ako si, super 😉 tak si potom nekaz deň tým, že sa vytáčaš preto, že niekto iný má iný názor..mimochodom - to tiež škodí kráse...takže: trošku viac tolerancie 😎

100 ľudí = 100 chutí 😉 ..

siwama
23. pro 2008

Tak jsem zdárně přečetla celo diskuzi.
Chápu, že někdo má obavy, jak bude vypadat ve 40, 50, 60...... . A Zanett, myslíš, že ti pomůžou jen plastiky a peníze ???? Ne!!!!
Co třeba správná životozpráva, cvičení a správný životní styl??? říká ti to něco??
A na šedivé vlasy budou i korunky krátké. 😀 Ale pomůže barva, víš???

A víš vůbec, že děti jsou koření života?? Že je opravdu dar je mít?? 6e málokterá žena, která děti nemá, je nemá nedobrovolně??
A vážně chceš vypydat jako Cher??????????????????????????????????????

zanett
24. pro 2008

siwama - zklidni hormon 😀 ....kdyz laskave dovolis, ja se o svoje starnuti postaram sama, tvoji peci nepotrebuji a nevyzaduji, ty se starej o sve stari....kazdy necht si zamete pred vlastnim prahem! Ptas se, jestli jsem normalni...Pokud mam byt uprimna, tak ja si pripadam uplne normalni a ty mi prijdes vypatlana....proste ty nepochopis me, ja nepochopim tebe...No a co? Ja nehodlam s kazdym souhlasit jen proto, abych sla 'na ruku'....kazdy at si to zaridi podle sebe, ty se starej o svoje vnoucata, ja se budu starat o svoje pripadne vrasky.... 😝 😝 😝 😝 😝 Nehodlam si kazit Vanoce ctenim tvych moralistickych kecu 😝 🙄 ...takovy kydy jako mas ty, ty uz jsem slysela (na jinych diskuzich) od spousty dalsich....schovej si svoje moralisticky poucky pro svoje decka/vnoucata, ja na tvoje radoby chytre rady nejsem zvedava!!! Tohle je diskuze, kde se diskutuje, tak si laskave uvedom, ze ruzni lide maji ruzne nazory a priste se zdrz nejakych priblblych poznamek o tom, zda jsem nebo nejsem normalni... 😠

amatula
24. pro 2008

nahodou ja uz sa tesim az budem v strednom veku a deti budú sebestacné a na chvilu mi dopraju klud 😀
a zanett,suhlasim s tebou......kazdy nech si zariadi podla seba........... 😎

maca793
24. pro 2008

na to ešte nemyslím, žijem v prítomnosti tak nanajvýš 2 hodiny dopredu. 😉
ale určite by som nechcela skončiť v starobinci ☹

libka1
25. pro 2008

Celkom sa to tu vyostruje 😀 😀 😝 Z akej blbosti aká víchrica 😀 😀 😀