Bojíte se stáří nebo ho berete jen jako fázi života?

karot
22. lis 2008

Zajímalo by mě,jestli se na stáří těšíte,nebo je pro Vás spíš noční můrou?
Jak byste ho chtěli prožít/přežít? 😀
Nedávno jsem v TV zahlídla úsloví,které mě trochu povzbudilo:
"Staří je smutné,ale je to zatím jediný způsob,jak se dožít vysokého věku."
Kterého věku byste se chtěli dožít?
Začnu já,když jsem si to vymyslela 😀 :
"Já osobně budu spokojená,když se dožiju 50ky a když ani potom neumřu,nerada bych tu otravovala déle,než do 80tky. 😅
Pak už by mi pomřeli všichni vrstevníci a já bych tu byla jako kůl v plotě". 😅

marinka
23. lis 2008

Zajímavé téma 🙂
Já se snažím na stáří zatím moc nemyslet, zatím mi furt připadá, že jsem mladá a je to hrozně daleko 😅 Ale jsou chvíle, kdy nad ním přemýšlím, třeba když jdeme navštívít mého devadesátiletého dědečka, který už patnáct let žije sám a mně dochází, jaký to je život, kdy každý den sám usíná, obědvá, sám kouká na telku a z toho je mi hodně smutno. Nebojím se vůbec toho, jak budu ve stáří vypadat, mám pětašedesátiletou tetu, která se oblíká na pětatřicet, pečuje o sebe, ale nepřehání to, jako že by neměla míru a vypadala směšně, to vůbec ne, naoapak jí to moc sekne, i když má samozřejmě vrásky, ale je štíhlá a chlapi po ní pořád koukají 😉
Je mi jedno, kolika se dožiju, klidně umřu v sedmdesáti, smrti se nebojím. A radši umřu dřív, než aby první umřel můj manžel a já tu pak byla sama dvacet let. Ale on chce taky umřít první, tak nevím 😅 😀 Nejlepší by bylo umřít spolu.. A přála bych si být co nejdýl zdravá, fyzicky i duševně, abych nebyla rodině na obtíž a neskončila jsem někde v domově důchodců, kde jsem byla mnohkrát na praxi a to je taky hrůza 😖
A moc bych si přála, až budu stará bábinka, abych měla pocit, že jsem život prožila co nejlíp to šlo, že jsem dobře vychovala děti a že můj život nebyl zbytečný..

mirka414
23. lis 2008

no ked to mojmu manzelovi bude chutit tak ako svokrovi,ked markusa mali ako 50rocny tak sa mam na co tesit 😀 😀 to bude staroba...dcerka nam bude po hlave skakat,to bude veselo.

maart
23. lis 2008

....taky se obcas bojim, ze opravdu budu takova ta hodne stara, neschopna, dementujici babice a ze si mne moje deticky, z kterych jsem ted "pripokadena" (myslim pozitivne) budou prehazovat jako horkou bramboru....asi sepisu nejakou zavet, ze v tomhle pripade chci jit do ustavu....a at me radsi ani nechodi navstevovat nebo co..... 😅 😖 ....jojo, bude to asi boj.....

suki
23. lis 2008

zanett no vidíš já jsem asi příklad toho, že strará jsi tak jak se cítíš, je mi 27 mojí holčičce 15 měsíců a lidi mi pomalu ani 20 netypují 😀 😀 Já jsem třeštidlo, vím to, ale udržuji si tím takovou tu dětskou naivitu-opravdu ani ještě stále bych se klidně zařadila mezi puberťáky a naprosto mi to vyhovvuje. A potom i to, když je malá nemocná beru tak, že to prostě zvládnem a že zítra bude líp 🙂 😉

suki
23. lis 2008

maart ne tak depresivně prosím 😉 pozitivita je polovina k úspěchu, aby všechno člověk zvládl líp a i to stáří zvládnem- Věřím tomu, že jaký si to uděláš, takový to máš 🙂 😵

zanett
23. lis 2008

suki, tak at ti to dlouho vydrzi 😉

aponchie
23. lis 2008

ja se na stari tesim a doufam,ze budeme zdravi a budeme si poradne uzivat a nebojim se toho,ze bych mela bejt na obtiz nekomu..prinejmensim nase deti se o nas postaraji aspon tak aby se za nas nemuseli stydet a my za ne a navic se o ne starame ted tak si nemysli,,ze je to nejaka strasna obet pomoct rodicum kdyz budou potrebovat

maart
23. lis 2008

Aponchie, fakt se tesis? Ja si to proste nejak neumim predstavit, tak treba to fakt nebude tak hrozny.....Suki, vzdyt Ty jeste skoro pubertak jsi, 27 je fakt jeste v naproste pohode 😉 !

suki
23. lis 2008

MAART já vím, že je to supet věk, jen jsem tím chtěla říct, že ani naše malá ze mě zatím nedělala opotřebovanou ulítanou holku. Podotýkám ZATÍM... 😀

bubba
23. lis 2008

suki ja tiez ked som mala 28 a bola som tehotna s mojou prvou dcerkou tehotna som isla na autobus a sofer sa ma opytal,ze ci polovicny listok 😅 😅 😅 😅 dement tak to trochu prehnal,lebo zvycajne mi tipuju tych 19 😀

fender
23. lis 2008

jinak me jeste napadlo.... kdyz mi bylo nejakych 15, tak jsem si myslela, ze jsem v nejlepsi fazi zivota a rikala si, ze az mi bude tricet, to uz budu teda stara.... ted mi bude brzo 30, mam dojem, ze jsem v nejlepsi fazi zivota a rikam si, ze az mi bude 60, tak uz budu teda stara.... 😀
a kdyz se kouknu na me rodice, kteri maji pred sedesatkou, jak jsou vitalni, cestuji, chodi na spinning, do sauny, zacali si plnit sve sny a stavi domecek, vztah maji porad jak z cervene knihovny.... mozna to nebude az tak hrozne.... 😵

nicmene na druhou stranu taky souhlasim se zanett v tom, ze mam trochu obavy z vrasek a podobnych zalezitosti... zensky to stari asi obecne nesou hure nez muzi... chlap si i v 60 s klidem nabrnkne mladou kocku, ovsem mam trochu obavy, ze zena ve stejnem veku uz bude mit sance omezenejsi.... coz?

zanett
23. lis 2008

fender - viz. druhy odstavec; jo, bohuzel 😒 Chlap s vraskama a plesi muze byt maximalne sexy a letej po nem i mlady holky (napr. MP, ktery je v 51 letech opravdu sekac 😵 , zadny dedula s pupkem, ale fakt smrncovni chlap, znam jich takovych par 😵 ), ale zeny v temze veku proste nikdy nebudou tak siroce libive, i kdyby se na hlavu postavily (muzou byt upravene, sik a mladistve, ale po vrascite padesatce bude prahnout asi maloktery pubertak 😒 )...spousta lidi si mysli, ze fyzicke vzrezreni neni v zivote to nejdulezitejsi a cim je clovek starsi, tim vic uznava spis jiny hodnoty, ale na druhou stranu, kdyz si kazdy sahne do svedomi, tak kazdeho potesi, kdyz vypada pekne a ostatni mu polichoti a vetsina lidi by rada vypadala na min nez je jejich skutecny vek...To rikaji jen pokrytci (a osklivci), ze vzhled neni vubec dulezity a prave to, ze na ten vzhled uz clovek na stari nemuze moc spolehat, to je jedna z veci, co me docela desi 😒 😖 😔

lenkabu
23. lis 2008

Bojím,protože jsem viděla v nemocnici spoustu ošklivých případů jak může stáří vypadat....a čiperné staříky skoro neznám.Mám velký strach že dopadnu jako ti v nemocnici 😖

fender
23. lis 2008

lenkabu, ja te seznamim s mym dedou, letos oslavil 90 a to bys zirala 😉 a babicka ma nejakych 87 (myslim 😅 ) a letos jeste lozila po stromech a sbirala tam jablka 😀 me malem odvezli, jak jsem to videla 😀

jinak souhlas - fyzicky vzhled sice neni to nejdulezitejsi, ale rozhodne dulezity je. a co se vztahu tyce, tak obzvlast. clovek muze byt dusi sebelepsi, sebehodnejsi a sebeuzasnejsi, ale pokud nebude aspon trochu dobre vypadat, tak si toho nikdo nevsimne. bohuzel......

hrozne bych si prala, abych umela zestarnout s gracii.... takova kveta fialova je muj velky vzor 😵

marinka
24. lis 2008

federer, přesně, můj děda taky letos oslavil devadesát a pořád je v plné síle: http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=158...
😵 😵 😵

marinka
24. lis 2008

A tady s mojí pětašedesátiletnou tetou - důkaz, že i v tomhle věku můžete být šik a můžou po vás koukach chlapi 😀 http://rodina.cz/scripts/album/photo.asp?id=158...

lenkabu
24. lis 2008

fender,marinka:díky,to je balzám na duši tohle vidět 🙂

zanett
24. lis 2008

fender - tak to ja spis nez kveta fialova, ja bych spis radsi starla jako Joan Collins pripadne Cher 😀 Priznam se, ze (pokud na to budu mit), urcite sahnu po plastikach a pevne doufam, ze az budu ve strednim veku a dal, ze plasticka chirurgie bude tak daleko, ze nabidne zakroky, ktere nejsou na prvni pohled tak patrne (viz dolly buster 😝 )

elise
24. lis 2008

ja už som stará lebo ma od určitého veku začali deti na ulici oslovovať "teta koľko je hodín" 😀 😀 😀 beriem to úplne v pohode. 😉 aspoň zatial 😀 😀

fender
24. lis 2008

elise 😀😀😀

taky jsem premyslela, zda se jednou necham vylepsit, nebo ne 😎
pokud budu po mamine, tak jsem klidna, ta ve svych 57 nema snad jedinou vrasku a vypada tak minimalne o 10-15 let mladsi. primarne bych se tomu asi taky nebranila, nejaka uprava poprsi po dvou detech je jiste i v nejlepsim zajmu meho manzela 😅 😀

marinka
24. lis 2008

Já teda do budoucna určitě žádnou plastiku neplánuju 😉 Jednak teda vypadám mladší, ještě furt se najdou blázni, co po mě chtěji občanku, když kupuju víno 😅 a věřím, že budu stárnou jako mamina, která taky vypadá mnohem mladší, než kolik jí je.. A v tomhle je můj vzor taky Květa Fialová, mě naopak děsí typy jako Cher apod., které se v šedesáti tváří, že jim je dvacet pět 😅 Myslím si, že pokud se žena cítí mladě, tak to z ní vyzařuje a opravdu mladší vypadá a nejsou k tomu zapotřebí plastiky..Ale samo, to je každého jeho věc a když to někomu pomůže, aby se cítil líp, tak proč ne 😉

zanett
24. lis 2008

fender - ja nemyslim zadnou drastickou plastiku (nejaky lifting obliceje apod bych nechala az po padesatce 😀 ), ale myslim takove to jemne 'doladovani' - uz mam par takovych zakroku za sebou (vetsinou laserove omlazeni pleti atd 😉 ), ja proste nechci byt zenska s trvalou na hlave, ktera by si zakryvala vrasky na krku rolakem 😝 Hrozne moc se mi libi herecka Demi Moore 😵 😵 😵 http://media.philly.com/images/DemiMoore1.jpg Je ji pres 40, ale vypada hrozne mladistve (i kdyz za cenu plastik) - nelibi se mi zeny, ktere po urcitem veku povinne zestarnou a ostrihaji si vlasy a zacnou si kupovat usedlou modu (nizke podpatky, pastelove barvy 😝 😝 ) jen proto, ze se to ma. Kdyz budu ve 40 vypadat jako Demi, budu nad miru spokojena 😀 😀 😀 😀

fender
24. lis 2008

no, cher je na muj vkus taky trochu "az moc", ale demi je fakt naaaaadherna, to uplne souhlasim.

jinak jo - taky bych rekla, ze nektere zenske to v urcitem veku proste "zabali" a prestanou se o sebe starat, "stejne uz jsem stara, tak co". k tomu bych se teda dopracovat nechtela.

marinka
24. lis 2008

Zabalit to je blbost, já nesnáším taková ta nepsaná pravidla, jako že ženská po třicítce čtyřicítce (někdo dokonce říká po třicítce 😝 ) by neměla mít dlouhé vlasy a nosit trička bez rukávů apod. Když má ženská pěknou postavu a dlouhé vlasy jí sluší, tak proč ne?? Ale jde spíš o to, najít tu správnou míru. Třeba ta moje teta, když si vezme úzké ryfle, kozačky, vypasovaný kostkovaný kabátek a super klobouk, tak vypadá fakt úžasně, hned jí to ubere minimálně dvacet let! Chodí pravidelně ke kadeřníkovi, na manikůru, chodí tancovat, je plná života. A plastiku vůbec nepotřebuje! Jasně, má vrásky, ale sluší jí to 🙂
A pak znám třeba ženskou, která má tak pětačtyřicet a nosí vyčesaný culík a tičko nad pupek, taková strará mladá a to teda vypadá fakt děsně 😖 Nebo naopak třicítka, co se obléká jak padesátiletá a taky proto na těch padesát vypadá..

titkovamiriam
24. lis 2008

ja sa nebojim 😀 staroby vobec ale skor nech je clovek zdravy 😀

lebo mozes byt mlady a chory a to je na prd

kedze sa bojim akehokolvek lekara plastika urcite nie!!!!! 🙂

zanett
24. lis 2008

marinka, ale kolik je takovych zenskych, jako tvoje teta? Moc jich nebude. Vetsina zenskych v urcitem veku proste povinne zestarne, vzdyt to vidime kolem sebe (nebo teda alespon ja). Na ulici totiz nepotkavam zastupy smrncovnich padesatek, ale prave naopak 😒

suki
24. lis 2008

marinka super fotky 😵 😵 😵

zanett já myslím, že když na tom člověk trochuzapracuje, nejlépe začne už v mládí tak že to jde 😉 Až na to, že spousta lidí už na to v tom věku spíš kašle, ale kdyby do toho trošku investovali, tak to určitě jde, tomu věřím 🙂

zanett
24. lis 2008

suki, to vis, ze jo...jenze spousta mladych lidi je zvykla vypadat dobre zadarmo (po prohyrene noci vypadaji a citi se dobre, nemaji problemy s postavou, nedelaji si vrasky se zdravou zivotospravou - vzdyt na co, vypadaji i tak dobre a kdyz se prekuli 30, tak najednou zjistuji -treba jako moje dve sestrenice - ze uz to da praci vypadat mlade a sveze a po urcitem veku to neni zadara. No a ted jde o to, kdo se chce snazit a vydrit si to a komu je to jedno ...)..a proto na tom pracuju uz v mladi 😀 , k Vanocum si preju poukazku na dalsi laser zakrok 😀 😉

suki
24. lis 2008

zanett a můžu se zeptat, jestli ti to teda nevadí, kolik ti je? 😀 😀 Dobře, že na sobě makáš, já myslím, že hodně dělá i psychika, kdo je utrápený a nespokojený, tak se to odrazí i na vzhledu a samozřejmě napak 😉

slnieckova
24. lis 2008

a co som celebrita aby som sa bala vrasok na riti? 😀

nie, nebojim, beriem ju ako dalsiu fazu mojho zivota 🙂 nikto nezhori na slnku.... 😝