Bojíte se stáří nebo ho berete jen jako fázi života?

karot
22. lis 2008

Zajímalo by mě,jestli se na stáří těšíte,nebo je pro Vás spíš noční můrou?
Jak byste ho chtěli prožít/přežít? 😀
Nedávno jsem v TV zahlídla úsloví,které mě trochu povzbudilo:
"Staří je smutné,ale je to zatím jediný způsob,jak se dožít vysokého věku."
Kterého věku byste se chtěli dožít?
Začnu já,když jsem si to vymyslela 😀 :
"Já osobně budu spokojená,když se dožiju 50ky a když ani potom neumřu,nerada bych tu otravovala déle,než do 80tky. 😅
Pak už by mi pomřeli všichni vrstevníci a já bych tu byla jako kůl v plotě". 😅

julie123
29. čer 2009

Kubala to vystihla krasne!! Optimisnus, spokojenost a usmev na tvari udelaji vic nez tisic plastik 🙂

Zanet, je to jen muj osobni nazor 🙂 A nemyslela jsen jen tebe samozrejme, vim, ze takovych holek je vic.. A taky si nemyslim, ze deti zenu udelaji starsi. Jsme skoro stejne stare a ja si nedovedu predstavit, ze bych uz ted trikrat rocne chodila na nejake procedury..

Jinak ja nejsem vubec proti plastikam a podobnym vecem, kdyz to clovek opravdu potrebuje a zvedne mu to sebevedomi, tak proc ne. Ale vseho s mirou 🙂

darina77
29. čer 2009

Či sa mi to páči alebo nie, musím skonštatovat že je teraz kult mladosti a krásy. Krajší ludia si lahšie nájdu zamestnanie, partnera. Viac ako v minulosti sa človek posudzuje podla vzhladu.

poupe
29. čer 2009

ja vubec na takovy veci nemyslim,jak ten zivot plyne tak to beru 🙂

zanett
29. čer 2009

julie - 😀 pry vseho s mirou 😀 No nastesti se te nikdo nebude ptat, kolik plastik mu milostive dovolis, aby si nechal udelat 😀 Kdy konecne lidi pochopej, ze je to snad kazdyho osobni vec? 😝 Kdyz ty na zadny omlazovaci procedury chodit nechces, tak nechod, ale laskave nemoralizuj ty, ktery chodi. To, ze ty si neumis predstavit jit 3x rocne na zakrok jeste neznamena, ze kdyz nekdo chodi, ze je tim padem okamzite necim horsi nez ti, kteri se o sebe nestaraji vubec nebo jen minimalne 😝 To mi pripomina, jak lidi casto rikaji, ze chudy clovek ma moralni zasluhy, narozdil od bohatych (kteri jsou vsichni udajne krivaci) - tak pry umele vylepseny clovek ma mensi hodnotu nez ten 'prirodne osklivy' 😀

darina - souhlas 😉 Darina ma pravdu, ze dnes je kult mladi, at se nam to libi, nebo ne. Je sice pekne povidat neco o krasnych vraskach a laskavem, usmevavem obliceji duchodkyn a bla bla bla, faktem ale je, ze stale casteji se v pracovnim prostredi uprednostnuje (spolu s kvalifikaci a praxi) taky reprezentativni zevnejsek zejmena na pozicich, kde bude jedinec nejakym zpusobem reprezentovat firmu. Libit se to nikomu nemusi, ale je to proste holy fakt.

pepibubu
29. čer 2009

Zanett, přečetla jsem si tvé dva příspěvky 🙂 Neber to prosím jako jedovatost, spíš věcné konstatování a dobrou radu....

Dokud nepřehodnotíš svůj přístup, PROSÍM, nepořizuj si děti.... Proč? Tak za prvé bys asi jen těžko snášela "tloustnutí" (pochybuju že bys tomu láskyplně říkala přibírání,) navíc když není nikde psáno že pak shodíš vše, cos nabrala. Navíc by ti mohla povisnout prsa, zůstat rozestoupená pánev atd. Další - nedovedu si představit, že bys s tímhle přístupem vstávala v noci k dítěti - a co ty kruhy pod očima posléze? čím bys je retušovala?

Ale jsi dost mladá, třeba to časem přehodnotíš sama, až potkáš někoho s kým budeš vědět že chceš zůstat a i ty děti mít... Já, když mi bylo 24 jsem o dětech neuvažovala ani vzdáleně.

Neříkám že máma od dítěte má být tlustá a neupravená, to vůbec ale zkrátka někdy to už prostě nejde, vrátit se k dívčí postavě a vzhledu 🙂

Takže - nic ve zlém, opravdu... Ale užívej si zatím svých liftingů či co to podstupuješ (druhá otázka je, zda to ve 24 máš zapotřebí ale to si musíš zodpovědět sama), krásných oblečků a nocí kdy tě nikdo nebudí, a uvidíme za pár let 🙂
A budeš-li ta, která zodpovědně řekne "ne, děkuju, děti nejsou nic pro mě," tak klobouk dolů. Málokterá to dokáže přiznat na plnou pusu 🙂

inkinka
29. čer 2009

na starobu sa naozaj treba pripraviť, je to viacvýznamové. Napríklad v starobe nás dobehnú všetky hriechy mladosti, napríklad ak niekto zanedbáva starostlivosť o pleť, tak áno, bude to vidieť, ak niekto zanedbáva fyzické aktivity, bude mať problémy s pohybovým ústrojenstvom, s obezitou, s osteoporózou, ak niekto nechá zlenivieť svoj mozog, má vačšiu šancu dostať Alzheimera. A mńa Alzheimer, osteoporóza atď. desia omnoho viac ako vrásky. A potom treba sa na starobu pripraviť aj tak, že ju treba vedieť prijať, prijať dostojne,mnohí to nedokážu. Ten kto sa spoliehal na svoj vzhľad, že mu v živote pomáhal, ten bude starnúť veľmi ťažko a smutne

kubaka
29. čer 2009

zanet - trochu legrační: sice musíš být reprezentativní vždycky a všude,ovšem to dokáže žena s vkusem i bez plastik, ale hlavně musí mít něco v hlavě a musí mít kouzlo osobnosti - to působí na lidi neverbálně a stejně silně jako vzhled. Blbá uhihňatá prsatá krasavice si práci najde těžko a když, tak ji tak taky budou brát: jako ozdobu.
U nás třeba éra "kindermanagementu" je silně na ústupu. Zralí lidé s dětmi a se zkušenostmi mají větší šanci. Ti mají za sebou užitečnější věci než liftingy.
Klult mládí je jen mýtus a zdaleka neplatí všude - možná v kruzích, ve kterých se pohybuješ. Ale nedá se to tedy zobecnit.

inkinka - souhlasím
pepibubu - naprosto výstižné

sisstin
29. čer 2009

tak zanett se teda rozhodně nebojí říct na plnou pusu, že děti nechce 😎 a co? Každý není ten typ, a nevidím na tom nic divného...nevidím ani nic divného na omlazujících procedurách 😝 zanett je hlavně chytrá a svá..a její příspěvky jsou pro mě vždy rozptýlením z běžný řečí matek, těhulí a snažilek..navíc píše gramaticky správně, vtipně, svižně a ironicky..co víc si přát 🙂

pepibubu
29. čer 2009

siss - vřelý souhlas, a upřímně, víc si vážím ženský která řekne rovnou "ne, děkuju, děti nechci," a skutečně je nemá, než té která děti sice nechce, ale společnost to od ní čeká, tak je teda má.. Pak je mi líto i těch dětí abych řekla pravdu. Jediné co mi teda vrtá hlavou - a prosím opravdu to nemyslím ironicky ale zvědavě - co tedy zanett dělá na serveru o dětech, když je sama nechce?

sisstin
29. čer 2009

pepi: myslím, že už to tu zanett několikrát psala..dostala se sem tak, že ji její kamarádka dala odkaz na fotky svého ditěte 😉 a chodí jenom do témat, ke kterým mají co říct, i netěhotné, bezdětné a nesnažící se 😉 do dětských a těhotenských témat nechodí 😉

pepibubu
29. čer 2009

siss tak díkes za objasnění 🙂 fakt jsem to nevěděla 🙂

sisstin
29. čer 2009

pepi: já mám zanett fakt ráda, a tak v 90% souhlasím se vším, co píše 😉 akorát holt tady na konovi( což je teda asi i pochopitelný 😝 ) zrovna nejsou ostatní holky tolerantní k někomu, kdo děti nechce ani omylem 😉 já to chápu moc dobře, taky jsem nikdy nebyla ten typ..což neznamená, že když dítě mám, že ho nemiluju 😉 ale též nevidím smysl život v tom mít kupu dětí a být v domácnosti 🙂

jinak k tématu, též souhlasím s tím, že kdo blbě vypadá, respektive o sebe nedbá, nemá v týhle době šanci...je dokázané, že např. při pracovním pohovoru se zaměstnavatelé nevědomě rozhodují během prvních 10vteřin, dle toho, jak účastník vypadá, jak je oblečen a co z něj vyzařuje...takže většinou neupravení lidi mají smůlu, teda pokud to není zrovna nějakej vědec, který celý den sedí v laborce a bádá 😀

já se snažím vypadat nejlíp, co to jde...moje noční můra vždy byla a je, že se ze mě na MD stane umaštěná ženská v teplákách s 20kg navíc...no naštěstí se nestalo, a je tu spousta pěkných maminek, které vypadají super i s jedním či více dětmi 🙂

zanett
29. čer 2009

sis to vystihla - deti neplanuji. Nikdy jsem je nechtela, cim jsem starsi, tim je moje averze vuci pripadnym vlastnim detem vetsi. Cizi deti mi obecne nevadi (ziju s detma pritele).

Uff, uz jsem tady dlouho nebyla a zase vim proc - abych se nemusela donekonenca obhajovat za to, proc na kone chodim. No uz sem zase dlouho neprijdu.... 😝

Pepibubu, jen pro upresneni; je mi 26. Jinak nechapu, proc bych mela poslouchat nejakou pepibubu v otazce porizeni deti? 😀 Jako ano, ja je neplanuji a nechci (at uz se mnou nekdo souhlasi nebo ne, to je mi suma, koneckoncu nikdo jiny muj zivot zit nebude, ze...), ale prijde mi legracni, kdyz tu pepibubu a podobni rozdavaji rady a prosi me, abych si neporizovala potomky apod! 😀 Sorry pepi, ale nehodlam te zadat o dovoleni, co muzu a nemuzu delat se svym vlastnim zivotem (i kdyz ty deti fakt nechci, ale myslela jsem to obecne - nepotrebuju nici rady....).

No nic, ja jdu, narozdil od matek na materske nemam cely den cas na sezeni na konovi 😀

Sis - diky 😉

pepibubu
29. čer 2009

Zanett, omlouvám se že jsem tě udělala o dva roky mladší. A - já narozdíl od tebe - jsem nebyla jedovatá....

Nic, jdu si plkat o plínkách a pokrocích svýho potomka, a nebudu tě obtěžovat. Ale mrzí mě jak jsi zareagovala, protože jsem proti tobě fakt nedělala žádnej výpad, jen jsem jaxi předpokládala že když chodíš sem, tak ti třeba někde vzadu ta myšlenka na děti hraje. Nehraje - A JE TO MOC, MOC, MOC DOBŘE.

sisstin
29. čer 2009

pepi: ona zanett je trošku zbytečně útočná kvůli tomu, že už očekává ten výpad dopředu 😉 jinak je to moc milá holka 🙂

obecně já se stáří nebojím, nebo spíš si ho nepřipouštím, vcelku jsem hodně štíhlá, nenalíčená vypadám tak na 13 😝 😅 takže vrásky apod. na to vůbec nemyslím, já se furt cítím skvěle..no uvidíme, až padne 30tka 😔 😅

pepibubu
29. čer 2009

siss, já už zanett řešit fakt nebudu, abych dostala céres kvůli vcelku nevinnýmu příspěvku, kterej zakončím tím že klobouk dolů před někým, kdo to řekne na férovku? To se fakt radši budu v srpnovkách bavit o hovnech v nočníku... to nemám zapotřebí.

Měj se, sissťule, a pohlaď tygra 🙂

dagina
29. čer 2009

Ahojky, Zanett, tebe jsem párkrát zastihla na beremese ..., jsi to ty???? Ale to už je hrozně dávno, ještě jsem tehdy neměla malou, byla to diskuse Proč jsem se rozhodla nemít děti 🙂....

Jinak můžu říct, že mateřství není pro každého. Být dobrou matkou/otcem je mnohem těžší než být úspěšnou manažerkou, ředitelkou.... . Je to něco tak neskutečně náročnýho, že jsem si to ani nedovedla představit..., pokud tedy není typ maminy, která mrskne dítě na půl dne do postýlky a děj se vůle boží 😠 .

A otázka stáří.... 😖 , těžko říct...., víc mě děsí, jak mi malá roste pod rukama, jak moc rychle mi to s tou mojí treperendou utíká..., ale i s tím je třeba se smířit... 😒

sisstin
29. čer 2009

dagina: no já měla dost časově a fyzicky náročnou práci, a s Tygrem se to teda srovnat nedá 😀 jinak já si až ted začínám uvědomovat, že jsem si Tygra jako malý miminko neužila vůbec a je mi to docela líto 😕 no třeba si to ještě jednou vynahradim..třeba za tak 10let..možná 😅

dagina
29. čer 2009

Sis, já někdy nemám čas se jít aji vyčůrat 😀 , opravdu.
To mi povídej s tím pocitem, že si člověk nedostatečně neužije mimča, já takový pocit mám také, a to se malé věnuju úplně maximálně od začátku 😉

sisstin
29. čer 2009

dagina: já i věřim, že dítě v pozdějším věku hrozně omladí tu ženskou 😉 já teda žádný děti nechtěla, max. 1..ale už tak nějak občas přemýšlím nad tím, jaký by to bylo mít zase malý mrně...kupovat mu výbavičku, oblíkat ho do těch mini věcí a tak 😝 asi mi hrabe, u nás to nepřichází vůbec v úvahu..ani bych to nezvládla, ale takové nevinné myšlenky jsou 😝

inkinka
29. čer 2009

áno , dnes je kult mladosti a kariéry a testosterónových náplastí, ale objavuje sa aj iný úkaz: ženy s rozbehnutou kariérou okolo štyridsiatky zatúžia po materstve. A vtedy tie predvídavejšie - šup do dusíka pre svoje vajíčka, ktoré si dali odobrať, keď boli ešte mladšie a potom tie mediálne známe mediálne prezentujú, aké je materstvo fantastické a ako si to užívajú. Možno namietnete, že ony nezmenili svoj názor na materstvo, len si ho vedome posunuli do vyššieho veku, čo vo vačšine prípadov je aj pravda. Lenže často povedia aj to , že teraz ľutujú, že tak nespravili skor. Ale veď - každý sám vie, aké má priority. A tie ženy , ktoré nechcú mať deti určite neodsudzujem, to by som si nikdy nedovolila, ani matka Tereza nemala...

sisstin
29. čer 2009

inkinka: hodně úspěšných žen děti nemá, protože na ně nemají čas..a co si budeme povídat, dítě v hodně věcech omezuje 😉 kdybych měla nějakou hodně slibnou kariéru, tak do dítěte asi taky nejdu..nevím teda, jak bych mluvila třeba za 10let, jestli by ty hodiny nezačly tikat..ale před těhu bych do dítěte určitě plánovaně nešla 😕 neumím posoudit, jestli by mi dítě třeba ve 40chybělo..já věřím, že jsou ženy, který tyhle tendence nemají..a ne každá 40letá bezdětná žena musí být hysterka, co kouká do každýho kočárku...

ale, to je off topic asi 😝

berenika39
29. čer 2009

😀 , ve čtyřiceti se dá otěhotnět i přirozeně, nedělej z nás nějaké krabice do sběru 😀 😀 .

sisstin
29. čer 2009

berenika: já nemyslím, že se nedá otěhotně..ale třeba už není s kým, nebo není chut 😉 ten věk byl příklad.. 😉

susik77
29. čer 2009

Ahojte, aj mne pripada, ze to je dnes moderne, mat deti v neskorsom veku...asi som nemoderna 😀 ale mne to pride proti prirode schvalne to posuvat a potom sa ludia dohaduju, ci je to mamicka al. babicka 😎 ani nie kvoli tomu co na to hovoria ludia, ale celkove-myslim, ze proste je obdobie v zivote zeny, kedy lahsie otehotnie, lepsie tehu znasa-a lepsie sa regeneruje po porode-celkove...aj pre dieta je lepsie ked ma mladsich rodicov, kt. maju viac energie...
Ja som mala celkom fajn pracu aj plat ale hovorim si, ze praca neutecie, teaz je cas na deti a pracovat budem dalsich 30 rokov...
Inak samotneho starnutia sa nebojim, beriem to v poho, snazim sa udrzovat, ale do botoxu al. inych plastik tvare a pod. by som asi nesla-pripada mi to take nekonecne, staly boj s prirodou 😎 asi keby som mala nej. vrasky, kt. by vypadali fakt hrozne, dal by som si ich odstranit. Ale niekt. zeny okolo 40-60 vyzeraju super aj s vraskami-myslim, ze to je dost o vnutornej hamonii a charizme...

sisstin
29. čer 2009

susik: tak já, pokud si pořídím druhé, tak to dřív jak v 35letech zřejmě nebude 😉 mně to přijde fajn, mít vlastně dva jedináčky..do dvou malých dětí bych nešla ani omylem, to by byla moje smrt asi 😅

susik77
29. čer 2009

a este si mylim, ze je to kazdeho osobna vec-kto chce mat deti nech ma, kto nechce nech nema al. ak sa pritrafi nech radsej da na adopciu ako by ich mal zanedbavat...

inkinka
29. čer 2009

berenika 😀 že krabice do zberu, to sa ti fakt podarilo 😀 , jasné že to tak nebolo myslené, ale vajíčka sa zakladajú už u fetu a potom starnú s matkou a čím vyšší vek, tým vačšia pravdepodobnosť vývojových chýb, tak preto tie banky na vajíčka.
sisstin - deti alebo kariéra, to je veľká dilema mnohých žien a každá si to musí vyriešiť za seba, ja som aspoň jedno chcela vždy, tak som moc nešpekulovala nad tým, že či chcem, ale nad tým, ako si to čo najlepšie zariadiť. Ako sa mi to podarilo, neviem, pošlem dieťa, nech sa sem vyjadrí 😀

susik77
29. čer 2009

siss: jasne, vsak o to ide 😉 ako to komu vyhovuje...ja myslim, ze 35 je este v poho. ja som to chcela stihnut do 35 kvoli tomu ze po 35 uz dr. stresuju a robia vsetky mozne vysetrenia-geneticke...aspon mna by to znervoznovalo 😖

briketa
29. čer 2009

Ja beriem kazdy vek ako pride. Na kazdom je nieco pre a nieco proti. Zijem len raz a uzivam si naplno kazdy den. S radostou a plnymi priehrstiami. Ci v 21, 35, 50 alebo 90.
Optimisticky zivotny postoj je to najdolezitejsie.
Poznam dvadsatrocnych starcov, poznam osemdesiatrocnych mladikov...