Bolest v krku. Máte tip na volně dostupný lék?

zuzu_z
25. kvě 2010

ahoj holky, prosím nemáte někdo tip na volně dostupný lék (bez receptu), který zabírá na takový ten knedlík v krku, kdy i zívání působí bolest? mám dr, který hned na vše předepisuje atb a teď nemám čas ho měnit nebo to nějak řešit... už jsem unavená ze zkoušení různých pastilek a sirupů, proto se obracím na vás... děkuji 😵

berynka
25. kvě 2010

zkus Tantum Verde, je to kloktání. Mělo by ulevit od bolesti a je to dezinfekce krku. Tim se nic nezkazí 😉 . Ale jestli je to angína, tak se bez ATB asi neobejdeš 😒 .

zuzu_z
autor
25. kvě 2010

berynko díky... dlouho jsem nemarodila a te´d od začátku roku jsem neustále "na hromádce"... a to má nastoupit Terka v září do školky, tak začnou teprve pravé nemoci... 😒
koukám že tvoje holčička má dneska narozeniny, tak všechno nejlepší!

monik76
25. kvě 2010

berynko, já jsem na angíny trpěla na základce a minulý léto jsem měla po sobě 3x angínu, nechápu, v červenci, v září a v listopadu, valila jsem ATB, bez nich to prostě nešlo a dokonle jsem si asi rozhodila imunitu. Prostě od té doby jsem co měsíc na hromadě, vyzkoušela jsem toho fakt hodně, páč mi všechno hned sedne na krk. Teď naposledy v dubnu, už jsem fakt myslela, že to bez doktora nedám a strašně mi pomohl Strepfen. Taky šalvějový čaj na kloktání a Vincentka. A taky jsem si dala megadávku vitaminu C. Za dva dny byl klid a bez doktora. 😉

heliik
25. kvě 2010

Ahojky, tak já mám zkušennosti s Tamtum Verde Spray Forte, a fakt mi to pomáhá, ležela jsem jakou dobu s angínou a fakt, mě to z toho vysekalo 😀 , ale na každého to může působit jinak. ☹
Můj přítel při angíně používal Bioparox a to pomáhá jemu, na mě to nazabírá.

luciana21
25. kvě 2010

Ahojky Zuzu, o angínách a jiných krčních potížích bych mohla povídat..
Zkus preventivně baštit oscilococcinum(fakt nevím jak se to píše 😅 ) a teď na tu bolest zkus jakýkoliv jitrocelový sirup, dobrý je Stodal a pak Bioparox..ten mi pomohl vždycky..na mě zas neúčinkuje to tantum verde 😀
A jak psala Monik, cpát se vitamínem C, klidně i zvýšené dávky, tělu nijak neublíží, z těla se vyloučí ven..

heliik
26. kvě 2010

Jj s tim ocilo taky souhlasím, brala jsem to v těhu, to se může a taky mi to pomohlo... 😉

luciana21
26. kvě 2010

Anebo potom nějaké homeopatika...jestli chceš napiš mi IP 😉 ty mě hoooodně pomohla...(dokonce i s kvasinkovým zánětem a bolestí zad 😀 )

zuzu_z
autor
27. kvě 2010

holky díky za odpovědi, zkusila jsem Bioparox a na mě teda bohužel taky nezabral, jelikož to se mnou šlo dost z kopce, na středu jsem měla zimnice a nepomáhalo mi vůbec nic, jen se to horšilo, tak jsem přeci jen musela k dr a samozřejmě mám atb. Dost se mi ale uveilo, dneska k večeru už jsem schopní i celkem fungovat
ale stejně děkujuza tipy, to se fakt hodí.

Na doporučení mudr jsem si koupila ještě sprej Orofar, ten je teda uf škaredý,. ale řekla bych, ž emoc pomáhá a kloktadlo Tantum verde, po tom je mi moc a moc dobře - takže tyhle dvě věci moc doporučuji.
To Oscilo taky určitě vyzkouším, nějak jsme poslední dobou hodně na hromádce... nevíte někdo můžou ho i děti? mám 3roky dceru a syna 11m - pro dceru prevenci mám (imunoglukan), ale pro malého toho asi moc není, že?
Luci na ty homeo si ráda nechám poradit \ sama jsem brala Ricinus na kojení a Chamomilu u obou dětí na oubky, plus další
ještě jednou moc děkuji všem 😉

evzikao
15. říj 2015
Uživatel evzikao je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od evzikao.

Zajdi si do lekarny, u nas mi vzdy slečny dobre poradi, a co jsem toho uz ozkousela tak nejvice mi zabira Tantum verde, urcite vis o co jde a normalne ho sezenes snad v kazde lekarne

elusina
25. říj 2015
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Jo da se dobre sehnat v kazde lekarne a hodne se toho da docist na tehle strankce bolimevkrku.cz

evzikao
27. říj 2015
Uživatel evzikao je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od evzikao.

Diky, zajimava stranka, ani jsem nevedela ze toho tolik delaji od Tantum verde

elusina
5. lis 2015
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Tolik toho snad ani v lekarne nemaji, nebo se nato priste alespon zeptam! 🙂

pebi
16. led 2019

ahoj, zkuste Oroxid Forte, existuje sprej i roztok na kloktání, není v něm žádná chemie ani alkohol

darija06
1. říj 2019

Mám li býti upřímná, tak každému stejně pomáhá něco jiného a třeba jak někteří chválí tantum verde, tak na mě je to šíleně silné a dělá se mi po něm zle, takže jsem přešla na halset sprej, už žádné pastilky

katinka56
28. lis 2019

My místo pastilek používáme Halset sprej. Ten nám příjde super.

g_m
28. lis 2019

Za mě jedině stříkací JOX do krku. Je to hnusné, ale na druhý den bez problémů...

g_m
28. lis 2019

A co se týče doporučovaného oscilla, tak mrkněte na článek: https://www.idnes.cz/technet/veda/oscillo-oscil...

snazimese
28. lis 2019

Mě osobně hodně pomáhá buď Stopangin ve spreji, i když to kolikrát pálí jak čert, ale má dezinfekční účinek a během dvou tří dnů mám klid nebo pastilky Septofort 🙂

lennus
28. lis 2019

@zuzu_z http://vyvazenezdravi.cz/recepty/jak-vylecit-za...
Toto mi zabralo, byla jsem překvapená!

zelenaesmolda
28. lis 2019

@snazimese
stopangin je super,septofort nic moc.

snazimese
28. lis 2019

@zelenaesmolda Mě zabírá obojí 🙂 Ale jak tu již někdo psal, co pomůže jednomu, ještě neznamená, že to musí pomoct druhému 🙂

zelenaesmolda
28. lis 2019

@snazimese
presne tak.lepsi nez septofort mi prisel strepsils ale ten stopangin je asi nejlepsi

snazimese
28. lis 2019

@zelenaesmolda co se týče strepsilsu, tak s ním zkušenosti nemám. A co se týče Septofortu, tak bych řekla, že je lepší asi jen na prevenci..

zelenaesmolda
28. lis 2019

@snazimese
tak preventivne neberu nic

rosa106
28. lis 2019

@zuzu_z Streptokill! Jen ho nemají všude a je poměrně drahy. Ale fakt doporučuji ✌🏼

hojda
28. lis 2019

Kurkuma a med.

kafr
28. lis 2019

@pebi @darija06 @katinka56 @g_m @snazimese @lennus @zelenaesmolda @hojda
Holky a myslíte, že někoho může bolet v krku 9 let v kuse?
Jeden chlap prý škytal 13 let v kuse! (Pelíšky) 😂

Chápu, že bolení v krku je aktuální, ale koukejte na datum 😉👍

zelenaesmolda
28. lis 2019

@kafr
ja vim,ze diskuze je stara ale tak tohle tema zrovna neni nic co by se nemohlo stat i ostatnim,nejsou to rady primo na telo a pomuzou i nekomu koho zrovna boli v krku 🙂

hojda
28. lis 2019

@kafr Já na datum koukala, ale tahle rada tu myslím, není tak jsem jí přidala, nebo se musí na bolení v krku založit nové téma, když už tu je?

zelenaesmolda
28. lis 2019

@hojda
super,konecne nekdo,kdo premysli a nezaklada nove diskuze na kazdy prd 🙂