Bolest vlasové pokožky, jak si ulevit?

mrsnikola
20. únor 2016

Ahojte holky, nevim kam se uz obratit ☹ mam strasne bokesti vlasove pokozky, ktera se stupnuje ode dne umyti. Nemam mastne vlasy a ani suche, myji je obden a stejne vladova pokozka boli. Na radu kadernice jsem vyradila veskerou vlasovou kosmetiku, ktera by vlas zatizila. Pouzivam aktivator pro vyziveni korinku, nebarvim se a zmenila jsem jidelnicek, nekojim. Vlasy mam pod lopatky a nejsem si jista zda-li by ostrihani melo vliv... Jsem jedina mama s malym ditetem, co nenosi vlasy svazane 😀 jelikoz to po rozpusteni neuveritelne boli...
Proste nemate nekdo zkusenost, jak si ulevit od te velmi neprijemne bolesti? Jsem uz zoufala ☹

mrsnikola
autor
20. únor 2016

Omlouvam se za preklepy.. :-/

alutep
20. únor 2016

Ahoj, mám stejný problém. Má mladší dcera má téměř 5 měsíců a já už se cca 2 měsíce nemůžu dotknout vlasů. Mytí hlavy je pro mě utrpení, česání taktéž. Jediné, co pomáhá, je nenosit vyčesané culíky nebo drdoly a taky - ač se to zdá nechutné - omezit mytí vlasů. jsem bohužel typ, že se mi vlasy dost mastí, ale snažím se alespoň 3-4 dny vydržet, než vlasy umyju.... a světe div se, pomáhá to. už se to začíná pomalu zlepšovat.

lumixii
20. únor 2016

@mrsnikola mela jsem to samé. Ostrihala jsem se. A od te doby mám klid. To však neznamená, že když to pomohlo me, že by to pomohlo i Tobě.

mrsnikola
autor
20. únor 2016

@alutep takze myslis, ze mam zkusit to nemyt dele nez obden? Pro me je to toiz utrpeni...zkusila jsem dva dny a pak mi uplne tekly slzy bolesti, kdyz jsem se predklanela do vany...s drdoly a culikama jsem se rozloucila tajy...
@lumixii premyslim nad tim strihanim, ale kdyz uz je to tak dlouhe, bylo by mi to lito..tak chci zkusit nejdriv vsechno ostatni 🙂 a o kolik jsi zkracovala?

werumka
20. únor 2016

@mrsnikola Mela jsem to, kdyz jsem mwla rozjetou seboreu. Nevim ale, jestli mluvime o stejne bolesti. Pomohl mi peipravky od sebclaire. Sampon a pak mast, ktera se pak nanasi prave do pokozky a promasiruje. Moc mi to pomohlo. Jeste jsem k tomz brala B komplex.

lumixii
20. únor 2016

@mrsnikola jen o pulku. Na kratoucko bych taky nesla. 😀

atka68
20. únor 2016

@mrsnikola zasla bych za kozni lekarkou, to prece neni normalni takhle se trapit☹

kvakuska
20. únor 2016

@mrsnikola také mě kožní lékařka napadla jako první ... kadeřnice se zeptáš, ale k lékaři s tím nezajdeš?... když se ti na ruce udělá bolestivý flek, tak s tím nakonec také někam zajdeš ... když tě bude kůže na ruce strašně svědit, tak to také budeš řešit ... no a kůže na hlavě je prostě také jen kůže, a na kůži je kožní lékař ... takže já bych neotálela, proč se takhle trápit, když řešení může být třeba velmi snadné? ... držím palce 😎

bella22
20. únor 2016

@mrsnikola měla jsem úplně stejnej problém když jsem měla stejně starý dítě. Nemohla jsem mít culík a bolelo to prostě jen tak. S pokožkou jsem nic neměla, možná prostě hormony. Přešlo to samo a už se to nevrátilo.

alutep
21. únor 2016

@mrsnikola Mně to omezení mytí max. 2x za týden moc pomohlo. také jsem zkoušela různé přípravky, ale to bylo k ničemu.... a to omezené mytí se projevilo rychle, výsledek byl cítit už za týden nebo dva. a navíc se mi i dost zlepšilo to mastění vlasů, držim palce, at se netrápíš dlouho, vim, jak je to nepříjemný :(

zmuzle
21. únor 2016

Tak asi mas něco jiného než ja. Me se pokozka stahuje, bolí. Jeden čas jsem mela strupy, bolaky. Pouzivam sampony na citlivou pokozku, i zklidnujici šera. Musím mýt obden, tak 3x umýt (dlouhé huste vlasy) a střídat sampony. Mam od Davine, na citlivou pokozku, časté mytí. Přírodní, bez chemie a koupíš na mameradivlasy

mrsnikola
autor
22. únor 2016

@kvakuska díky 😀 popravdě jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, že by to mělo něco vyloženě s pokožkou...no koza no 😀

všem moc děkuju za názory, zítra jdu na kožní, hyň sa pozná 🙂 dám vědět, o co šlo...třeba to do budoucna bude někomu k něčemu 🙂 ještě jednou děkuju holky!