Bolesti břicha ve 28tt

miba10
10. únor 2019

Ahoj holky, vím že žádná nejste doktor, ale jen se chci zeptat, zda jste se stim některá nesetkala....
Teď jsem ve 28tt a už přes měsíc mě bolí břicho. Ne celé je jakoby kolečko ve velikosti zavařovacího víčka vpravo vedle pupíku. Gynekologovi jsem to říkala, vyšetřil mě, udělal utz zda se nezačínám otevírat, ale vše bylo v pořádku, tak napsal hořčík a že by se to mělo zlepšit. V pátek to byl týden co jsem u doktora byla a žádné zlepšení se nekoná. Přijde mi, že je to snad ještě horší. Ne že by se to nedalo vydržet, ale když třeba stojím tak to hrozně tahá a chvílemi až jakoby štiplavě pálí. Při prvním porodu jsem měla prirostlou placentu, tak mě i napadlo, zda to nemůže být i projev toho že to budu mít znovu.
Díky za zkušenosti a názory

brookmichaela
10. únor 2019

@miba10 já jsem v prvním těhu měla taky něco podobného, byli místa které mě tahali, pálili a boleli. Přikládala jsem to ale tomu, že mě tam už tlačí miminko.

miba10
autor
10. únor 2019

@brookmichaela já při prvním tohle vůbec neměla. Vím že se vše roztahuje a napina, ale tohle je tak nějak jiné

neomenia
10. únor 2019

Ahoj, jsem těsně před porodem a určitě od 20-25.tt me boli místečko cca 3x5 cm nad pupkem. Jako bych tam mela modrinu treba, vic to boli vecer. Mam placentu vepředu, třeba to souvisi. Dr.. jsem to ani neříkala, vše je ok...

misicka1988
10. únor 2019

@miba10 U prvního těhu mě bolela přímo jakoby pupík, + kolečko tak 3 cm okolo. Fakt jako by mě někdo bodal nožem přímo do pupíku, i ze vnitř. Doktorovi jsem se tenkrát zmínila, a prý jak se vše roztahuje, vazy atd. Faktem je že to bylo taky okolo toho 25- 30 tt. A vše bylo v pohodě - tedy kromě té bolesti.

barberiska
10. únor 2019

Bolest v pravém pólu břicha je velmi častá. Na obou stranách jsou ligamenta ( vazy) a na pravé straně jsou anatomicky více zkracene a růstem dělohy která od 26 do,32 tt udělá největší pokrok v růstu pak tato strana bolí. Druhá věc je apendix který by se měl vyloučit. Pomoc by mohl břišní pás který odlehčí dělohu. Magnesium placebo.......již dávno dokázáno a pokud ti lékař napíše směšné dávkování 2-2-2 nemám slov. Max můžeš mít bolesti břicha právě i do budoucna z něho.

miba10
autor
10. únor 2019

@barberiska ty jo a to jsem si myslela, že mám ještě vázy dost vytahnute z prvního tehu. Podruhé jsem otěhotněla 9 měsíců po porodu 😁

barberiska
11. únor 2019

@miba10 ono to někdy u druhého těhotenství bolí ještě více tělo si pamatuje předešlé těhotenství a dříve se rozvolňuje pánev svaly a vazy a i děloha se uvolňuje podstatě dříve. Tak i proto jsou u druhého těhotenství maminky dříve profláknuté