Bolestivá ovulace. Může k ní docházet, i když to nebolí?

nika77
22. srp 2006

Ahoj holky, mate nektera take zkusenost s bolesti v oblasti vajecniku v dobe ovulace? Ja mivam pomerne intenzivni bodavou bolest, ktera trva cca 4 dny. Nemam to ale kazdy mesic a zajimalo by me, jestli k ovulaci muze dochazet i v cyklech kdy bolest necitim. Nevite nahodou? ... na mereni teploty atd. nejsem dost trpeliva...

chalotka
17. srp 2011

Ahoj holky, tak já se k vám taky připojuji. Před skoro 2 měsíci jsem vysadila HA a začalo mě bolet v podbříšku, byla jsem vyjevená co to je až jsem skončila v nemocnici. Tam plno vyšetření a všechno negativní. nakonec m chtěli dělat laparoskopii, ale to jsem raději utekla. Můj gynekolog mi dal antibiotika, bo si všichni pak mysleli, že je to zánět dělohy a ono to fakt přešlo. Ale teď mě to chytlo znovu. opět mi řekli, že mi zrovna dozrává vajíčko, ale nikoho nenapadlo, že by to mohla být bolestivá ovulace. Tak jsem pročetla plno diskuzí a článků a jsem si skoro 100 procentně jistá, že je to ono. bolest v podbříšku, spíš na levé straně, plynatost, pocit na zvracení, pobolívá mě to 5 - 7 dní, teď to mám 3 den a jsem zvědavá, kdy to skončí. Taky mám ten výtok, ale jak tady čtu, asi je to normální příznak. No je to masakr být v takových bolestech. Četla jsem, že pomáhá nahřívání, tak teď mám hřejivý polštářek, tak uvidím. No doufám, že co nejdříve se podaří 2. mimi, protože takhle trpět dál nehodlám ☹(((

miranda77
17. srp 2011

@chalotka 5-7dni - to je docela dlouha doba . 😝 .. a to nahřívání je výborný nápad!!!! teď mi také dochází, že mi ulevila teplá koupel či sprcha 😅 . dík

petula5
9. zář 2011

Ahojky, taky se přidám. Od porodu mám každý měsíc bolestivou ovu. Že bych jí neměla se mi snad za tři roky stalo jenom jednou. Asi dva roky mi šla ovu jenom z levého vaječníku a pak najednou v loni v prosinci přišla ovu z pravého vaječníku a zjistila jsem, že jsem těhotná. Bohužel se asi po týdnu zjistilo, že je to mimoděložní a odstranili mi pravý vejicovod . Teď už skoro po půl roce snažení se nám nedaří a mě napadá myšlenka jestli něco není o s tím druhým vejicovodem a jestli ta bolestivá ovulace neznačí třeba neprůchodnost a proto to tak bolí.
Bolest je každý měsíc šílená. Začíná v boku a pak postupuje dolů do podbříšku a ten mě bolí teda celý při chůzy a při sedání a to skor 12 hodin. Takže si zase říkám, že to cítím jak to postupuje dolů, takže by to mělo být ok, ale pořád se bojím.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?

jihajiha
12. zář 2011

@chalotka Ahoj, já po vysazení HA taky měla bolesti. Nevěděla jsem, co to je, dr mě prohlídla a říkala, že to může být bolestivá ovulace a taky že jo. Bolest byla šílená - nikdy jsem to nezažila. Dr mi řekla, že podle UTZ se blíží ovulace a druhý den bolest z ničeho nic přešla. NO jeslti to tak bude i další měsíce, tak asi další dítě nehrozí, protože v takových bolestech teda na nic náladu mít nebudu!!!! 😒

miranda77
12. zář 2011

Mne to pokaždé bolí s jinou intenzitou - někdy si prostě musím vzít prášek a jindy je to docela v pohodě ... 🙂

harina
18. zář 2011

Ahoj, taky jsem víc jak před 2 měsíci vysadila HAK, původně teda kvůli bolestem zad, úplně mi v nich cukalo a kvůli vylezlím žílám. Záda prý z toho bolet nemůžou a co se týká žil, že to prý nic není...Sice mi zjisti blokádu zad, ale co jsem to vysadila, tak se to značně zlepšilo i když ne hned. Zato ovulaci mám hroznou, před HAK jsem o ni ani nevěděla a těď mám bolesti horší než při MS, dost špiním i s takovými divnými kusy. Začaly křeče v rukách a nohách, myslela jsem, že mám trombózu nebo karpální tunely, obíhám doktory, všechny krevní testy perfektní, na hormony mi teda testy nedělali... Křeče najednou přestaly a teď když mám ovulaci se zase vrátily, taky jsem měla problémy s krvácením dásní,podle zubařky to může být z HAK...to bych nevěřila, že po pouhých 4 měsících nizkohormonální antikoncepce a následném vysazení, můžu mít takové potíže, doufám, že se to brzo srovná 😒

gaudi
6. říj 2011

ahoj, v srpnu sem vysadila, v zari po rech tydnech sem dostala prvni MS a asi 2 tydny po tom me zacalo bolet v podbrisku. Uplne stejne jako kdyz by mel prit znovu MS. Myslim ze to byla OVU, jista si ale nejsem, protoze bolesti sem mela asi tyden a nejdriv zacaly napravo a po dvou dnech se presunuly doleva. Jestli to byla OVU, tak kdy behem tech 7 dnu mohla opravdu probehnout? a sou takovy bolesti normalni? mate je nekdo taky tak dlouho a divne jako ja?

jihajiha
6. říj 2011

@gaudi já měla bolesti od pátku, další týden v úterý jsem šla k dr, ta mě prohlídla, udělala UTZ a řekla, že to do druhého dne pravděpodobně přejde, že to je ovulace, tak asi s tím mají zkušenosti. NO a taky že jo, ale teda fakt mazec. No další měsíc už to nebylo tak hrozný, tak se to snad srovná.

gaudi
7. říj 2011

@jihajiha taky doufam... a nerekla ti pani doktorka kdy behem tech bolesti ta ovulace probehla?

miranda77
12. říj 2011

@gaudi bolí to prý do prasknutí folikulu ...

gaudi
12. říj 2011

@miranda77 tak ted si pripadam jako uplny neznalek - co to znamena?

miranda77
13. říj 2011

@gaudi taky jsem to hledala 😀
http://galenus.cz/rozmnozovani-pohlavi-zena.php (u ovulace)

mery83
1. led 2012

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost se špiněním při ovu? 26,27,28 jsem měla ovu teda podle příznaků a od té doby jsem začala špinit.A taky jsem chytla střevní chřipku v té době.Myslíte že to muže být i z toho?

miranda77
1. led 2012

@mery83 já jsem u ovu dříve špinila ... před prvním těhu ... pak už ne ...

a také jsem se ptala doktora a mluvil něco o obalech vajíčka, že někdy jsou tužší a proto to bolí...

mery83
3. led 2012

@miranda77 Já nejdřív myslela že se to teda rozjede v ms,ale ono to zase sláblo.

mery83
15. led 2012

Holky špinila jsem během ovu a po o vu a napadlo mě ještě jestli to mohlo být i třeba tím jestli se náhodou nezadařilo otěhu.Manža si dává dost pozor,ale vím že to není 100% ☹ .Máte někdo zkušenost?

honeysun
22. črc 2013

Taky mívám bolestivou ovulaci tak 2 až 3 dny, zaráží mě že tento měsíc bolesti nepřišli ale podle ovulačních testů ovulace byla. Tak doufám, že je vše v pořádku. Tak nějak jsem si na tu bolest zvykla, teď mi přijde divný když ji nemám 🙂))))

miranda77
26. črc 2013

@honeysun mě třeba bolíval jen jeden vaječník ... vpravo

samaras
19. zář 2013

Ahoj zdravim vsechny 🙂 Asi pul roku neberu HA a vcera pri styku jsem mela takove bolesti,ze jsem myslela ze umru. Takovou bolest -křeč- v podbrisku jako bych to mela dostat,ale jsem v 16 dni cyklu tak me napadlo,ze to mozna bude ovu a kdyz to tady ctu tak asi jo.Dnes me bricho poboliva. V dubnu se mi to stalo taky,ale nebylo to tak strasne jak ted. Tak jen doufam,ze to nebude ted tak kazdy mesic 😒

lilygolecka
7. bře 2014

Ahoj lidicky.Trpim ovu bolesti uz nekolik let (asi 10).Nektere mesice jsou horsi,nektere lepsi,posledni rok vetsinou horsi.Zrovna ted mam bolest uz 5-ty den+3 kg.Boli me leva strana jak bricha,tak zad,prsa mam zvetsena,sotva se vejdu do podprsenky,nemuzu se poradne ohnout,behat,skakat...v pase musim vse nosit volne.Prasky pomahaji jen kratkodobe.Docela me stve takhle zit,ovu me dost omezuje,dneska jsem chtela jit cvicit,ale pri kazdem predklonu je mi zle.Za par dni snad budu mit na chvilku klid,nez prijde menses a vse zacne od zacatku....ach jo.Jsem zoufala,v tyto dny se vyhybam I zrcadlu...jsem jeden otekly bolavy puchyr.Pomoc.... ☹

pisisvori
7. bře 2014

@lilygolecka měla jsme to podobně od porodu...všichni dr. mi nabízeli jen antikoncepci.

renca1123
14. pro 2014

ahoj holky chci se zeptat ja mam 2 mesice vysazenou antikoncepci,minuly mesic jsem sla na gyndu s bolesti v podbrisku bolest byla opravdu velka,kdyz me ale doktorka zkontrolovala prohmatanim ultrazvukem a krevnimi i mocovymi testy nenasla nic rekla mi ze mam tekutinu v dutine brisni a ze je tam praskly folikul .a ze mam dojit po menstruaci menstruace prrisla po35 dnech i doktorka mi rikala ze mam posunutou ovulaci ted mam pred plodnymi dny jak ksem si vypocitala a opet nastaly bolesti v podbrisku nejhorsi je ze mam v teto dobe i spatne vyprazdnovani podle dr jsem v poradku a jsou to ovulacni bolesti.snazime se omiminko a ja tedy nevim kdyy mam zacit...

nikca1990
17. únor 2015

@len ahoj to znamena ze muzu mit ovulaci i pri menstruaci,jelikoz ji mam 1 za dva mesice

werik153
17. dub 2015

Holky prosím, jestli sem ještě některá chodíte, prosila bych o radu. Beru antikoncepci již asi 5 let...nevím přesně jak je to dlouho, co mě začalo vždycky, pravidelně v půlce měsíce bolet v podbřišku, až do třísel...jednou byla bolest tak silná, že jsem si myslela, že je to slepák, šla jsem na ultrazvuk, ale vše bylo v pořádku, byla jsem i na CT...a na nic se nepřišlo...na gyndě taky vše ok...a až teď nedávno mě napadlo, jestli by to nemohla být nějakým záhadným způsobem ovulace ? Přichází to vždycky, pravidelně...cca 10 dní od konce menstruace...kterou mám teda krátkou...a pak ta bolest bolí, jako při MS...občas to až jakoby "pálí" jednou na pravé straně...pak i na levé, ale spíše na ty pravé....a trvá to 3-4 dny, pak to samo přejde...a každý měsíc to samé....tak já fakt nevím O.o jsem z toho blázen už....

miranda77
19. dub 2015

@werik153 ano, prasknutí folikulu ...

keny123
4. zář 2015

ahoj...mám dotaz...jestli to teda někdo bude vedet 100%... bolest břicha u ovu je před ovu,při ní nebo po?bolí mě to od včera ale slábne... včera jsem si ovu test nedělala a dneska pozitivní.díky

vercamarek
14. únor 2016

@jitulech ja to mám taky tak a nevíte někdo co pomůže proti te bolesti děkuji

monicen8
3. pro 2016

@nika77
ahoj , já mám teď úplně to stejne. Mám to po porode císařským řezem,po vysazení antikoncepce. Teď to mám podruhé za rok v šílených bolestech. Poprvé jsem myslela ,že mám chytly slepaK,tak jsem šla na pohotovost. Měla jsem zánět mírný,nic Extra nezjistili,jen tekutinu v děloze-vaječníky .až pak mě napadlo.,že je to ovulace. Temer každý měsíc to poznam,někdy skoro vůbec,někdy o trochu víc,ale teď zase extrém :( nvm čim to je,ze teď je silná. Možná jedno z druhým-nachlazení,sex divocejsi.
No každopádně pomáhá antikoncepce,ale nechci se cpát tím svinstvem.
Jinak jsem zvracela,nemohla se hnout a brecela bolesti .člověk se cítí úplně neschopný:( nejde se hnout,musela jsem být jen schoulena v klubicku. Teď to mám druhý den a cítím pořád silnou bolest s celem břiše,jsou bych měla šílenou svalovici a bolest mírnější menstruační.
Tak snad už to odezni a bude klid !
;)to přeji i vám všem 🙂

lobella
15. únor 2018

Ahoj, obnovuji diskuzi... Nevim, jestli bohuzel nebo bohudik trpim ovu bolestmi... Na jednu stranu vim, ze ovu je ale na druhou ty bolesti trvaji dlouho... Nastupuji cca 5 dni pred ovu a trvaji jeste cca tyden po ovu... Boli me v bedrech, podbrisek a to v kuse nejakycj 10-15 dni... Dle dr. Je to v poradku... Nevite jak ulevit? Mne dr doporucila cvicit Mojzisovou...a je to opravdu normalni.. Vsechny tu pisete den dva, max par dni...