Bolestivá ovulace. Může k ní docházet, i když to nebolí?

nika77
22. srp 2006

Ahoj holky, mate nektera take zkusenost s bolesti v oblasti vajecniku v dobe ovulace? Ja mivam pomerne intenzivni bodavou bolest, ktera trva cca 4 dny. Nemam to ale kazdy mesic a zajimalo by me, jestli k ovulaci muze dochazet i v cyklech kdy bolest necitim. Nevite nahodou? ... na mereni teploty atd. nejsem dost trpeliva...

betty
23. srp 2006

Ahoj Niko, já mívám také bolesti v oblasti vaječníků v době ovu. Bolest ale trvá většinou jen jeden den, max. 2 dny. Někdy je bolest mírná, ale někdy dost intenzivní. Jinak podle mě může k ovu docházet i bez bolesti, protože jsem holky, které bolest při ovu vůbec nemají. A BT také neměřím, takže dle bolesti jen tak tipuji, že ovu právě probíhá. Ale my se nesnažíme, takže je to jen tak pro mě, že se asi něco děje.

len
23. srp 2006

Niko, jak na bolest neporadím, zažila jsem ji jen párkrát a nikdy netrvala moc dlouho (třeba jen hoďku), ale měřím BT a bezpečně vím, že ovulaci jsem měla i v cyklech, kdy jsem ji vůbec necítila 🙂

vobluda
25. srp 2006

Niko, bolest v oblasti vaječníků mívám taky. Někdy si myslím, že bezpečně poznám ze kterého cestuje vajíčko.Tentokrát mě to dost zaskočilo, protože bolesti trvají už 5 dní a jsou dost silné.Tak doufám, že je vše v pořádku.
Teplotu taky neměřím, nejde ani tak o trpělivost, ale o lenost.Tak se měj.

hata
25. srp 2006

ahoj,jsem na tom stejně,poslední rok pravidelné silné bolesti,které trvají různě dlouho k tomu křížové bolesti zad...no hrůza!!Měla jsem ale bolesti i celý měsíc,trochu jiného rázu a doktor nic nenašel,tak mě odeslal na laparoskopii s podezřením Endometrioza-toto téma tu je N80,bolesti mi zatím ustala jen ty ovulační přetrvávají,s tím asi nic nenadělám,může ti pomoct antikoncepce, já ji užívat nemohu

teri
25. srp 2006

Já mívám bolesti v podbřišku napravo nebo nalevo nebo i na obou stranách (jedna ale vždycky víc). Trvá to den až dva a podle prvního měření BT je to opravdu těsně před ovu.

grettka
25. srp 2006

ja mavam tiez taketo bolesti.. niekedy trvaju dva dni, niekedy pat.. tiez striedavo na oboch stranach, ale castejsie na pravo... absolvovala som niekolko vysetreni, ale vraj je vsetko v poriadku.. takze to beriem ako normalne..

deto
25. srp 2006

Já mívám bolesti taky při ovlulaci, ale teploty si neměřím a jsem dost překvapená, jak teri píše, že to je těsně před ovu, já myslela, že je to při a v době trvání ovu, jsem chytřejší

nika77
autor
25. srp 2006

holky, dekuju moc za odpovedi. taky me boli stridave na obou stranach a podle me dr. jsou tyto bolesti naprosto normalni. protoze se ale uz rok
s manzelem snazime o mimi a tyto bolesti jsem mela jen 5x, bojim se, ze v ostatnich mesicich ovu vubec nebyla. pred dvema dny mi vysel pozitivni ovu test a bolesti nikde, tak to snad opravdu je tak, ze to boli jen nekdy... doufam 😉

chaluska
28. srp 2006

Ahoj holky, tak mě minulý měsíc bolelo břicho 15dní. Docela jsem se bála. Doktor mi potvrdil, že po vysazení antikoncepce se to stává a že mě to ještě nějaký měsíc trápit bude. Tak hodně sil všem!!!

zuzitad
29. srp 2006

ahoj holky, já po vysazení HA mám každý měsíc taky bolest 2 dny na pravé straně jakoby u vaječníků, dokonce jsem s tím běžela, jestli to není slepák, ale žádný moudrý doktor mi neřekl, že to může být ovulace, ani na gynekologii, takže "porad si sám".
zvláštní je, že před porodem a před braním HA jsem nikdy tyto bolesti neměla a prášky jsem také občas vysadila. Nevím, že to ted tak cítím.

Zuzka 🙂

vero
29. srp 2006

Tak já jsem teď měla taky mírné bolesti. Přičítala jsem to spíš HA, které jsem před měsícem vysadila. Naštěstí bolest byla jen slabá, spíš jsem měla hodně citlivý vaječníky. Uvidím příští měsíc, jak to bude vypadat.

babyna
29. srp 2006

ahojky
tak ja jsem taky vysadila HA a jsem v 11 dnu cyklu, vcera jsem mela bolesti bricha (vajecniku) jako kdyz to mam dostat a jeste ke vsemu me strasne bolelo v krizi (jindy problemy nemivam) tak nevim jestli to byla ovu nebo ne. uvidime priste.

vondrule
4. zář 2006

Zavidim vsem, kteri ovulacni bolesti neznaji. Me trvaji treba i 3 dny a to v intenzite, ze napr. dnes jsem celou noc vubec neusnula. Dle lekarky jsem v poradku, tvrdi mi, ze to budou spise strevni potize, ale uz podruhe se mi tyto bolesti objevily pri ovulaci - soudim dle bilkoveho hlenu.

olina
6. lis 2006

Ahoj holky, ja mam za sebou jeden bezbolestny cyklus po vysazeni HA. Dnes jsem 19den druheho cyklu a cely den nemuzu ani sedet jakou mam bolest. Presne v miste praveho vajecniku. Uz jsem zacala trochu plasit jestli to neni slepak, ale trosku me uklidnilo jak pisete ez jste meli tez bolest intenzivni. Snad to brzo prejde a nebudu muset k doktorovi.

jitulech
27. lis 2006

Ahoj holky, připojuji se k těm, co mají bolestivou ovulaci.Přesně v polovine cyklu dostanu takové křeče, že můžu jen schouleně ležet, naštěstí to trvá tak 15 minut, přichází to téměř 100% v noci. Následně mě celý den už jen lehce pobolívá břicho, bolest je podobná zánětu močového měchýře, chodím i častějí, ale není to už nic hrozného. Chodím pravidelně na gyn. prohlídky a prý jsem v pořádku, bolesti jsou normální. Doktor mi to vysvětlil takto: při prasknutí folikulu se do dutiny břišní vyleje tekutina, a to způsobuje bolest. A teď mi poraďte, nikde jsem se to nedočetla. S manželem se snažíme o mimčo, nijak dramaticky, ale podle hlenu a bolestí poznám ovulaci, tak se občas trefíme. Kdy začínají a končí plodné dny ? Začínají dnem, kdy začnu mít bílkovitý hlen, někdy lehce zabarvený krví a končí prasknutím folikulu a v mém případě bolestí? Nebo se dá otěhotnět ještě po prasknutí a v mém případě po bolestech. V mém případě toto trvá tak 2-3 dny, 12. den cyklu začnu mít hlen a 14. den bolesti, plus mínus den. Možná vám přijdu natvrdlá, ale fakt jsem se nikde nedočetla. Nyní milování vyšlo přesně do 2 dnů před bolestmi a dnes v noci bolesti přišly, tak nevím jestli můžu být těhotná či ne, či to ještě máme zkusit. Ovulační testy jsem ještě nezkoušela.

xctij01
27. lis 2006

JItule, co já vím, tak plodné dny mohou být až 5 dní před ovulací (tedy před prasknutím folikulu). POkud máš ovšem hleník, protože v tom ty spermie přežijou. Takže bych to brala tak, že plodné dny začínají s hleníkem. A co s týče konce, tak někde psali, že i ženské vajíčko je schopné si na spermie počkat ještě třeba i den (pokud je dost silné). Takže i den po prasknutí folikulu by teoreticky mohl být plodný...

xctij01
27. lis 2006

Jinak ti Jitule závidím, že máš tak jasné příznaky ovu, to je skvělé🙂

len
27. lis 2006

No, hlen sám o sobě je velice pozitivní, protože právě v něm dokážou spermie přežít a počkat si i několik dní, než se vajíčko uvolní, takže pokud máš hlen 2-3 dny před ovulací, určitě se v těchto dnech snažte 🙂 Ani po ovulaci není otěhotnění vyloučené, ale čím dále od ovulace, tím pravděpodobnost klesá, protože vajíčko má pouze omezenou životnost. Takže ještě den po ovu nějaká šance je, dva dny po ovu už je hodně nízká. Čili je určitě lepší, když víš přesně, kdy ovu přichází (tak, jak to popisuješ, jsem to zažila 2x taky - velice intenzivní, ale poměrně krátce trvající bolest - a potvrdilo se mi to i sledováním BT), tak se snažit PŘED tímto dnem, v období bílkového hlenu 🙂

jitulech
27. lis 2006

Jíjo, díky za odpověď, tak nějak jsem si to myslela. Ovulaci mám pravidelnou, stejně tak menstruaci, ale čím jsem starší(ji mi 33 let) tím je to vše bolestivější, jak ovulace, tak menstruace ☹ Už by to chtělo nějaké bejby 🙂

jitulech
27. lis 2006

Svůj dotaz jsem hodila do dvou témat, tak se nezlobte. Díky moc za odpovědi, doufám, že Vám nepřipadám jako nevzdělanec, ale kolikrát je ta přehršel informací na škodu a přestanu se v tom orientovat. Jsem ráda, že možnost otěhotnění není jen v době těch silných bolestí, to jsem totiž taky někde četla. To bychom mimčo asi nikdy neměli, bylo by to neproveditelné 🙂

elucinka
27. lis 2006

Já jsem měla největší bolesti jak při ovu,tak při MS mezi 16-22 rokem, někdy jsem měla pocit, že to snad nevydržím. Hlavně při MS, křeče v nohách, průjem, děsný. S věkem se mi to hodně upravilo. Teď mi je 34 a jde to zvládnout.

megy
27. lis 2006

tak to já bohužel ovulaci cítím, ikdyž užívám ještě AB. Možná se divíte, ale mám ovulace ikdyž musím ještě zobat antikoncepci kvůli spravení hormonů. A nejhorší na tom všem je, že krvácení trvá asi 2/3 měsíce i přes ty zatracený prášky. Kdo poradí tentokrát mě? 😅 Jinak při ovulaci mám strašně zaplyněné střeva a strašně mi bodá v pravém vaječníku

len
27. lis 2006

Změnit antikoncepci (i HA jsou desítky druhů a každému sedne něco jiného)? Určitě existuje něco, co na tebe bude mít míň vedlejších účinků... Protože pokud HA neplní jednu ze základních funkcí (zablokování ovulace), asi je někde chyba 😒 Co na to gynekolog?

xctij01
27. lis 2006

Jitule, ty jsi mě oslovila "Jíjo"? Jak víš, že se mi tak říká?

Megy - tak zažívácí potíže já mám vždycky při nástupu MS a je to fakt hnus...

megy
27. lis 2006

já gynekologa změnila, protože mě bývalý gyndař předávkoval hormony, antikoncepce je změněná už po šesté, ale ovulace probíhá i tak. Pro gynekologa jsem tvrdý oříšek. Jináč jsem úplně O.K

jitulech
27. lis 2006

Jíjo, klikla jsem na tvoje fotoalbum, protože oslovovat Tě xctij01 mi přišlo divné 😉 Díky moc za reakce na můj příspěvek, jsem zase chytřejší.

xctij01
27. lis 2006

Jitule - aha, ani jsem si neuvědomila, že jsem to tam napsala🙂 Říkají mi tak jen blízcí kamarádi, tak mě zarazilo, odkud to víš a jestli se náhodou neznáme 😀
Mám blbý nick, nevěděla jsem, že se přihlašovací jméno ukáže i takhle v diskuzi. Jinak mi tu holky říkají GREJ🙂

imzadi
27. lis 2006

Ahoj holky...mam dotaz...v sobotu, kdy jsem mela mit ovulaci jsme se s manzelem milovali a bohuzel nam prasknul kondom...vcera mi bylo cely den zle, vetsinou nemam vubec zadne bolesti kolem ovulace, tak si rikam, jestli to neni nahodou znamka toho, ze se to "podarilo" a jsem tehotna...jsem ted jak na trni...mimco jsme chteli az tak za dva roky, ted zrovna neni idealni doba:( co myslite, cim muze byt zpusobena bolest? diky za reakce

megy
27. lis 2006

jestli jsi měla mít ovulaci, je možné, že se uvolnil folikul, ve kterém dozrávalo vajíčko. jestli jsi těhotná, to ti určitě neřeknu, ale pokud je ti špatně a nedostala jsi menses, nebo se ti něco nezdá, zajdi k lékaři, on už na to přijde, v čem je háček

caira
28. lis 2006

tak ja jsem na sobe ovulacni bolesti taky behem poslednich pul roku zacala pozorovat, stejne bolesti, jake pred MS i krizove bolesti..akorat nevim, je to tesne pred ovu nebo uz behem ovu? zajimalo by me, jestli si diky tomu muzu az vysadim HA regulovat, kdy je nejlepe se snazilkovat..