Bolestivá prsa po ovulaci. Je to normální?

sonka.77
30. bře 2010

Ahoj, je normální mít bolestivá prsa po ovulaci? Většinou mě začnou bolet po ovulaci a přestanou až s MS, ale někdy bolí už před ovulací a někdy nebolí vůbec. Je to hormonama? Jde tomu nějak zabránit? Dost mi to vadí hlavně při sportu, ale i při milování. Poraďte.

eloana
30. bře 2010

Ahoj asi to normalni je.ja to mivala vzdy tyden pred ms.
Po porodu me bolely prsa hned od ovulace. Jednou jsem s tim byla u gynekologa neb me napeti a bolest neprestavaly ani po ms a dal mi nejake prasky,ovsem byly dost drahe

sonka.77
autor
31. bře 2010

Eloano, já myslím, že většina holek má nějaké bolesti prsou před MS, ale mě vadí, že mi to začne už při ovulaci. Vlastně mě tak bolí prsa 14 dní a 14 dní ne a pak zas. Přijde mi to fakt hodně a říkám si čím to je a proč mě někdy nebolí až do MS vůbec. Jestli tomu třeba pomůžou nějaké byliny, nebo tak. Máte někdo zkušenost?

eloana
31. bře 2010

Ahoj jasne -no me to bolelo pokazde.jednou mi na to gynekolog dal nejake prasky.Ale jestli by na to byla nejaka bylinka ci homeopatika netusim

sonka.77
autor
6. dub 2010

Nikdo další nemá zkušenost?

veronikaprostenika
6. dub 2010

já jsem to mela jednu dobu celé podivne, 3 tydny v cyklu jsem mela prsa.. obrovska 😀 , napnuta a v tydnu kdy byla MS, tak se zmensila. Ted to mam naopak :/, 3 tydny "mala" a tyden a neco, co je MS jsou strasne bolestiva 😖
Jak dlouhy mas cyklus sonka.77?

sonka.77
autor
6. dub 2010

Většinou mám cyklus 26 dní plus mínus dva dny. Jo týden před MS bych brala jako normální. Ty tři týdny teda musely být nepříjemné.

veronikaprostenika
6. dub 2010

tak to mame stejne-ja mam cyklus 26 dni, takže ovulka mi vychazí na 13DC, zatim se zeleznou pravidelnosti,snazime se teprve 1.mesic, tak uvidim, jestli mi to bude k necemu 😅

andilek
6. dub 2010

ahoj, já se s bolestí prsou "peru" už nějakých 12 let 😝 , dřív to bylo jen týden předs MS a pak se to začalo postupně zhoršovat, zkoušela jsem myslím pupalku, ale nic moc, pak přišlo těhu, to mě bolely kozeny zase z kojča, ale pak to přestalo, po 2 letech jsem nasadila HA a začlo to nanovo 😝 , teď jsem HA vysadila a bolest prsou mám tak 4 dny před MS 🙂

dr. jsem to řikala, tvrdila, že se to těma práškama srovná, ale bylo to horší a horší, hledala jsem na netu různé rady a nic moc jsem nenašla ...naprosto tě chápu, je to bolest jako prase a ani podprdy mi nesedí, tak mám doma více velikostí 😝

vidim, že se snažíte, takže asi HA nebereš, že by jsi zkusila vysadit nebo přejít na jinou...jinak zkus tu pupalku, je to bylinka, třeba ti to pomůže 😉

sonka.77
autor
6. dub 2010

Veroniko, jo tak to máme stejně, tak ať vám to snažení vyjde lépe než nám. 🙂

Andilku, já už HA neberu asi 4 roky, ale prsa mě začly bolet hlavně teď poslední rok. Nejvíc mi nejde do hlavy, že někdy nebolí vůbec. To by bylo fajn, to tak mít pořád. Různé bylinky pro ženy užívám, ale na toto to nějak vliv nemá.

veronikaprostenika
6. dub 2010

son:ja jsem bez antik. uz dva roky a prvni rok byl ok(prsa se mi dost zmensila 😒 a netrpela jsem zadnyma rozdilama, ale posledni rok muzu s nadsazkou rict, ze behem cyklu stridam velikosti podprsenek 😀 , akorat mam tedy stesti, ze nemam takove bolesti, jako ty 😔 , snad to prejde tak rychle, jako se to objevilo

lorca
6. dub 2010

Ahojky, mě taky bolely prsa, cca týden před MS a zabral mi na to Gynex. brala jsem ho ráno a večer.

sonka.77
autor
7. dub 2010

Veru, tak já podprsenky nestřídám, ale je fakt, že ta moje mi je v druhé půli cyklu trochu menší. 😀

Lorco a už tě nebolí vůbec, ani těsně před MS? A jak dlouho jsi brala Gynex?

karotky
23. kvě 2013

@sonka.77 ,...........................poslední půlrok má stejným problém a zvažovala jsem,že se s tím za měsíc na prevenci gynekologovi svěřím.Ale teď jsem na vážkách,když vidím,jaké potíže(kolikrát i horší 😅 )s tím mají ostatní ženy-aby se mi pak nevysmál do obličeje 😀
Je tu ještě někdo se stejným problémem,který na něj nějakým způsobem vyzrál?
HAK a jiné hormony brát nesmím kvůli vysokým jaterním testům ☹

sonka.77
autor
23. kvě 2013

@karotky mě to nakonec přešlo samo, hodně pomohlo, když jsem přestala řešit otěhotnění 🙂 u mě to asi bylo přílišným pozorováním 🙂

karotky
23. kvě 2013

@sonka.77 ,........................tak to u mě nehrozí,protože mám 2 kluky a už se těším na to,až se za 2,5 měsíce vrátím do práce 😀

vekisek
26. únor 2015

@sonka.77 ja teda nejsem těhu ale chtěla bych a mě trnou , ted poslední dobou a z praveho mi teče :/ tak nevim co mam od toho očekávat .. jestli je to kvuli ovu , nebo ne ja teda mam uz dve děti ale nikdy mi to nedělalo