Bonsaj fíkus microcarpa z Ikey. Opadávají jí lístky

knobloska
13. zář 2009

Ahoj, před rokem a půl mi tchán koupil tuto květinu a už když jí přinesl, hnědly jí listy a nássledně opadaly. Pak se mi jí podařilo dát do kupy, no ne úplně, ale vypadala líp, jenže teď to začala dělat znovu.
Poraďte prosím co s ní mám dělat, rostou jí nové lístky, ale zhnědnou a opadají ☹

drago
13. zář 2009

ahoj knobloska. My ji měli taky a tak jak tobě nám začaly ty listy hnědnout a opadala celá. Já jsem četla, že jsou náchylné na průvan, musí se zalívat tak ať není hlína suchá, ale ani přelitá- jinak právě vyschne a dát ji někam kde je víc světla. U nás byl problém ten průvan, máme velkej otevřenej obývák a nebylo kam ji jinam dát. ☹

knobloska
autor
13. zář 2009

Drago a ta vaše ještě žije? 😅 . V průvanu u nás není, ale je fakt, že mi jednou vyschla, tak to bude asi ono.
Ta moje je teď fakt hnusná, ale nechci jí vyhodit, "starou dámu".

jabjunka
13. zář 2009

Na opadaný a vyschlý fikus benjamin mi pomohlo,namočit celý květináč na jeden den do kýble s vodou. 😉

naty
14. zář 2009

http://www.bonsai-dnes.cz/forum/index.php

Zeptej se tady, tam vždycky rádi a dobře poradí!! 😉

knobloska
autor
14. zář 2009

Díky, asi jsem párkrát zanedbala zalévání a to se mi vymstilo. Jabjunka zkusila jsem to jako ty, uvidíme, jestli vyrazí zase nové listy.

naty
14. zář 2009

já když měla novej, tak taky zežloutnul, opadával, vydrželo mu to asi 2 měsíce a pak se aklimatizoval...ale na druhou stranu mám jeden fakt takovou chudinku, máme ho u podnájemníků, který to se zalíváním moc nepřehání, a ten se drží furt zelenej a svěží, i když už má pod sebou půdu popraskanou...zkus ho taky přesadit, i když teď už to není nejvhodnější, dát ho někam, kde bude mít stabilní teplotu a světlo a ono to časem snad přejde.. 😉

renatapetr
25. led 2013

tak takhle dopadla ta moje. Nevím co s tím. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.