Boudo, budko. Znáte tu pohádku? Nemám text

verona1
22. únor 2008

Ahoj maminky, neznáte některá prosím Vás pohádku Boudo, budko? Nemůžu ji nikde sehnat. Já si z ní jen pamatuji některé úryvky. Chtěla bych ji Sabince zahrát s maňásky, ale text mi jaksi chybí. Jestli ji někdo znáte, prosím pisněte mi ji. Děkuji ahoj Verona1

kar.la
23. únor 2008

Na paloučku uprostřed lesa stála krásná, malá, dřevěná chaloupka. Jednoho dne šla kolem myška.
Postavila se před ní a povídá: „Jé, to je krásná chaloupka. V takové bych také chtěla bydlet. Zaklepu a zeptám se, zda bych v ní také mohla bydlet.“
Myška zaklepala a zeptala se: „Boudo budko, kdo v tobě přebývá?“
Nikdo se neozval. Myška vešla dovnitř a pěkně se v chaloupce zabydlela.
O několik dnů později skákala přes palouček žabka.
Zastavila se a povídá: „Jé, to je krásná chaloupka. V takové bych také chtěla bydlet. Zeptám se, zda bych v ní také mohla bydlet.“
Žabka zaklepala a zeptala se: „Boudo budko, kdo v tobě přebývá?“
A chaloupky se ozvalo: „Já myška Hryzala. A kdo jsi ty?“
„Já jsem žabka Kuňkalka. Mohla bych tu s tebou bydlet?“
„Pojď, budeme bydlet spolu, bude nás víc, nebudem se bát vlka nic.“
A tak tam spokojeně bydlely spolu.
Zanedlouho hopkal kolem zajíček. Zastavil se a povídá: „Jé, to je krásná chaloupka. V takové bych také chtěl bydlet.“
Zaklepal a říká: „Boudo budko, kdo v tobě přebývá?“
„Já myška Hrabalka, já žabka Kuňkalka a kdopak jsi ty?“
„Já jsem zajíček Ušáček. Mohl bych tu s vámi bydlet?“
„Jistě zajíčku, pojď k nám, bude nás víc, nebudem se bát Vlka nic.“
Šel kolem medvěd a uviděl chaloupku. Zastavil se a povídá: „Jé, to je krásná chaloupka. V takové bych také chtěl bydlet.“
Zaklepal a říká: „Boudo budko, kdo v tobě přebývá?“
„Já myška Hrabalka, já žabka Kuňkalka, já zajíček Ušáček a kdopak jsi ty?“
„Já jsem medvěd Křivošlap a chtěl bych s vámi bydlet.“
Zvířátka se podívala z okna chaloupky a uviděla velkého medvěda. I ulekla se.
Medvěd na nic nečekal a otevřel dvířka chaloupky. Jak chtěl vlézt dovnitř, zbořil celou chaloupku.
Zvířátka se polekala a utekla zpátky do svých pelíšků.

kar.la
23. únor 2008

Nevím, jestli jsi myslela přímo tuto, ale takhle ji zná Mr. Google 😉

jabber
23. únor 2008

taky jí znám takhle, akorát medvěd se jmenuje Všechnosněd 😀 a končí to tak, že ho zvířátka v chaloupce nechtějí, protože je moc velký a on jim jí za to zbourá 😀 . Potvora.

zany
23. únor 2008

Kar.lo, takhle jí taky znám a nedávno jsem jí viděla v jednom MC jako maňáskové divadýlko 😵
A končilo to tím, že když jim medvěd tu chaloupku zboural, tak jimpak postavil novou a hezčí a oni se nastěhovali zpátky a medvěd je hlídal venku 😀

Myslím, že mamka tu knížku má doma a dnes tam jdeme, tak se do ní juknu 😵

zany
23. únor 2008

Jo a myslím, že to bylo v knížce od Miachaila Bulatova - Veselé pohádky a říkadla... 🙂

zany
25. únor 2008

Tak jsem jukla do té knížky a je to v podstatě jak píše Karla 🙂 Akorát tam bylo těch zvířátek o něco víc, asi 5 😕 😵
A skončilo to tím, že si postavili novou a hezčí budku 😵

A v té knížce se ta pohádka jmenuje Dřevěný zámeček 🙂

gaud
14. bře 2010

Taky jsem ji před nějakou dobou na internetu nikde nemohl najít. Je to až s podivem. Takže jsem ji dal na http://radim.sedivy.eu/?q=node/17 tak, jak jsme si ji pamatovali. Odtamtud je zkopírovaná sem.

zex
21. únor 2013

Jsem moc ráda že jsem našla pohádku BOUDO, BUDKO. Pro mého malého brášku. 😝