Bouřky. Bojí se jich vaše děti?

j.a.n.u.s.
23. črc 2009

Z chvilku aktualni tema 😉

Jak to mate? Bojite se? Co vase ratolesti...

Ja mam respekt, nesla bych ven za bourky...ale nebojim se-bavi me se na to koukat.

Elishka je uplne v pohode, bere to jako "blesky-tresky-plesky" hromu se taky neboji....jsem rada 😉

kalerat
23. črc 2009

Tady párkrát zahrmělo a jinak nic.

j.a.n.u.s.
autor
23. črc 2009

Ja myslim, ze tu Moravu to obejde, my na severu(Karvina)...to zas ozelime...blyskne jak by nekdo fotil z vedlejsiho balkonu a nic....trosku zkrapne, foukne do stromu a dost....to je jedno, hlavne at se vycisti vzduch, bo tu mame furt 28st!!!

jakoubka
23. črc 2009

Tak tady se zvedá hrozný vítr a v dálce se blýská,tak uvidíme 😕

janulle22
23. črc 2009

no u nas taky brutalni vetr, poprchava a blsyka se, ale daleko zatim... projistotu sem se presunula do loznice kdyby vypli proud... 😅 😀

kalerat
23. črc 2009

No tady už to taky začíná, před chvilkou byla taková rana, že jsme oba s manželem nadskočili 🤐

kubaka
23. črc 2009

kalerat - to jsme to na vás poslali z Prahy - 😉 - ake pozor, jde druhá vlna - před dvěma hodinami tu byla pěkná fujavice a zase nebe zaplakalo. Fičelo teda slušně - takže u vás to bude po půlnoci ☹
Já si dám na noc špunty do uší - pro jistotu. Nerada se lekám a ty náhlé rány... fuj 😢 .

janus - jo, fakt se tu houpou lustry a hopsá gauč pod prdýlkou. Jako by byl na gumě. Když jsem to cítila poprvé, myslela jsem, že má nějaké "pohybové" halucinace, pak se při poryvu rozhýbaly listy od kytek a lampy. Takže to bylo jasné.
Teda ale zažívat výbuchy jako u vás, to bych byla strachy bez sebe. 😖

j.a.n.u.s.
autor
24. črc 2009

dobre rano, tak k nam to dorazilo presne o pulnoci, ale jen vitr a dest, a blyskani se-hromy se nekonaly....a ted? modra obloha, 25st....i kdyz fakt je venku cerstvo 🙂 , uvidime v pokracovani dne....

janulle22
24. črc 2009

jani, u nas to samy ... trochu i zahrmelo, ale nic hrozneho.... a ted uz je tam parak... 😝 snad nic neprijde vecer a bude teploucko...

kubaka
24. črc 2009

dneska je nádherně, příjemně, svěže - takhle by to mohlo vydržet celé léto. Akorát trochu fouká .

j.a.n.u.s.
autor
24. črc 2009

Je to cerstvejsi diky vetriku...buhvi-hlasi bourky aji navecer...😉

soanpe
24. črc 2009

bouřky se nebojím, ale SE.E mě, že nám skoro pokaždý nejde el.proud 😠

luciusek
24. črc 2009

Ahojky,

já se bouřky bojím.A když jsem sama doma,tak jsem pěkně podělaná. 😅 Ani nekoukám z okna.Mám z toho hrůzu.Na výpadek proudu jsem připravená.Svíček mám hafo a nějaký zapalovač se taky určo najde. 😉

krembonzur
24. črc 2009

zdravim, tak ja bourky teda muzu-pokud jsem doma, jinac venku ani moc ne...
luci-neboj 😉

luciusek
24. črc 2009

Moni 😀 😀 😀

aponchie
25. črc 2009

bourky sou super a miluju je ..u nas se nikdo neboji,ale bereme je jako vzacnost pac uz jich tolik neni..spis jen chcije a poradne hromy a blesky sou malokdy 😀 nejlepe vypnout elektriku mit jen svicky a bat se za okny 😀

j.a.n.u.s.
autor
25. črc 2009

U nas se to ted toci, a je fakt rozdil pres den a pres noc....ani clovek pres den nevidi blesky, jenom hromy slysi....v noci to je lepcejsi podivana....a treba na horach???? To musi byt fajne, jak se to tam rozliha v tech hvozdech 😵

...v mych osmi letech uhodil blesk cca 3metry od nas - sli jsme ze zahradky....chlapek tam opravoval auto a byla to takova racha, ze mu odskocil sroubobak z ruky....ani neprselo, z niceho nic blesk a rana.... 😕

aponchie
25. črc 2009

janus ja zazila loni na horach desnou bourku ve 3000m..jako mazec teda.. 😝

liviky
25. črc 2009

taaaak ted tak před 10min. tu švihl někde ve dvoře blesk,to byla šupa,sme s malou poskočily snad o půl metru 😀 ,ale strach žádnej,hned se smála a eťeeee bum 🙂 ......jinak před chvílí sme v tom lijáku dorazili domů,pěkně mokrý do poslední nitky a pes do posledního chlupu,chudáček náš se lekl blesku a málem mi shodil kočár,ted se uvelebil do gauče a spokojeně chrupká 😅

j.a.n.u.s.
autor
25. črc 2009

liviky 😀

apo...se neda srovnat, co?

martinka79
25. črc 2009

super bouřka byla na šumavě před více jak 8lety a pěkně nám to uhodilo do hromosvodu začalo to jiskřit a klid. neteřinka si to MM užívala. já těhule ani neporodila. nakonec to vypálilo jendu chajdu níže než my. ☹
předevčrem se u nás krásně blýskalo a řachalo déš´t skroo žádný a bez eletriky jsme byly více jak 16hodin takže rodinná pohodička a romantika na balkoně při svíčkách. 😉
dcera se tedy bouřek a ran trochu bojí, je na táboře v lesích a zatím to tam zvládá dobře.

aponchie
25. črc 2009

no to ne,ale je to desne nebezpecne 😝

j.a.n.u.s.
autor
25. črc 2009

apo...no dyt, si vem co to udelalo s Viktorkou od Babicky 😝

marti...dceri uplne zavidim 😉

liviky
25. črc 2009

holkyyyyy a je to tu zas......tak před 5 in. tu začal šílený vichr a máme tu zase bouřku a šílenou průtrž mračen,....tu to vypdá jako by už bylo 8 hodin večer!!!

j.a.n.u.s.
autor
25. črc 2009

no, liviky....k nam to prislo taky...bracha ze senova hlasil, ze je u nich buřa jako prase a tu na Ka byla modra obloha....krasne se to tu strida 😉

j.a.n.u.s.
autor
25. črc 2009

http://www.novinky.cz/ekonomika/174705-tisice-d...
co holky odtama delaji, kdyz nejede net??? 😀

martinka79
25. črc 2009

jé já to měla jen 16hodin a nešla ani voda... tak jsme dopo sbalila rodinku a hurá na zkrášlení a to byl žužo den. 😉

aponchie
25. črc 2009

ted tady hodinu cerno a bourky a ted prazi slunko fakt silene 😝

skuli
25. črc 2009

Holky o bouřkách mi ani nemluvte.Jak vás tady čtu,tak si v tom některé libujete.Já mám z toho respekt a když jsem na chalupě v horách,kde kolem dokola nic a nikdo není a jsou hromy a blesky,tak se to tam strašně rozlíhá a světla je tam jako ve dne.Já se bojím,chodím po chalupě s baterkou-z umělé hmoty,na kovovou bych nešáhla 😀 a několikrát jsem brečela strachy,ale to bylo fakt jak ve válce.To bych vám přála zažít,určitě by jste měly taky strach.

aponchie
25. črc 2009

no jasne ve meste je to v poho tam je lidi kdyby neco ,ale na vesnici nebo na samote to je adrenalin 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. srp 2009

Znovu oteviram tohle tema..... 😀

http://zpravy.idnes.cz/varovani-nejsilneji-bour...

Tak jak budou postupovat????

Co hlasi zapad CR? Holky, uz u vas bouri? Nebo se aspon schyluje???

Tady na Morave horko, hic, slunko doslova pali....