Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lucasaerik
12. led 2009

Dobré ránko holčiny, tak se konečně dostávám Vám napsat a hlavně už jsem doma, Beátka je na světě...bývala bych někomu písla sms, ale nemám číslo ani na jednu z Vás bohužel...
narodila se 5.1.2009 v 11:30 a i když je přesně o 3 týdny dříve narozená tak vážila 3300g a měřila 49cm, v sobotu nás pustily z porodky, hned jak bude trochu času dám fotečky do albíčka a písnu Vám co a jak jaké to bylo atd....
Kačce moooc gratuluji ke Kubíčkovi...musím to tady prolézt cpo nového atd, ale jak jistě chápete už toho času moc není.... 😀

martek
12. led 2009

laciku, gratuluji 😵 😵 😵
preji vam obema hlavne hodne zdravi 😉

maky82
12. led 2009

Lucasku, moc moc gratuluju k narození malé a ať jste obě zdravé... 🙂 těšíme se na fotečky...jjak jsi to všechno zvládla a jak to probíhalo?

lucasaerik
12. led 2009

Tak malá ještě spinká, Erda šel se šimčem do školy, tak mám kousínek času...nu ani mi nemluvte holky...
už jsem to prostě nedávala ruky jsem téměř necítila ale vždy se to dalo nějak rozchodit že to přešlo,alespoň na chvíli atd...v pslední poradně jsem byla 29.12. a doktorka mi řekla že bohužel určitě do 14 dní neporodíme, byla jsem už děsně unavená a tělo už to nedávalo..no děs...
2.1.2009 jsem se ránp vzbudila a zjitila že mám levou ruku po zápěstí úplně modrou a vůbec jí necítím, prostě ta ruka nebyla, byla jsem úplně panická až hysterická co je, nepomáhalo cvičení roztřepání prostě nic, volala jsem ke své gyndařce,ale tam mi to nikdo nebral, tak jsem okamžitě volala do porodky co mám dělat, jenže tam mi řekly že nemají k dospozici neurologa a že si netroufají že spec. pracoviště Brno Bohunice, Erik volal ještě neurologovi jak jsem u něj byla, okmažitě říkal ať příjdu, tak jsem frčela, po prohlídce zkonstatoval že opravdu není na co čekat a musím porodit, tělo už nezvládá a jen těžko řící z čeho to je, ale prostě rodit musí, a že jedině Bohunice tam mají veškeré vybavení atd...napsal mi žádost o ukončení těhu a vyvolání porodu. Dobalila jsem si doma věci odvezli jsem kluky babičce a vyrazily jsem nicméně jsem to chtěla v porodnici kde jsem chtěla rodit to zkusit, sice mne vyšetřily,ale po konzultaci s primářem opravdu uznali že se bojí a neví co mohou čekat od mého stavu a nemají jak zjistit z čeho to je...takže opravdu BRNO Bohunice jsou nevyhnutelná. dorazily jsem do porodky, tam už o nás věděly a hned nás braly, po nezbytných vyšetřeních nás hospitalizovaly na porodní JIP a začal kolotoč vyšetření. Asi se toho taky dost bály a nevěděly z provu co s tím, prošla jsem vším možným a nemožným vyšetřením. Ale v sobotu se tedy lékaři dohodly že odrodíme přirozeně že bych to měla zvldnout, začalo se tedy s preindukcí (chystání porodních cest) to trvalo do neděle, nechtěli to uspíchat a na vše se šlo polehoučku, taky jsem nebyly ani ukončený 37tt...a v pondělí 5.1. se šlo na věc na ostro...Měla jsem taky příležitost okouknout PA a zjistila jsem že na den D tam bude jedna úplně supr a hned si jí "rezervovala" společně s porodním nadstandartním boxem hoodně daleko od ostatních 😀 😀 😀 , po té co jsem poslouchala 2 dny rodící maminky jsem se začala sama sebe bát jak to budu po tolika letech snášet v 7:30 mi byla zavedena první tabletka na vyvolání porodu, kontrakce se dostavily do půl hodinky ale nepravidelné zatím brnkačka, dorazil Erda a s PA hodně žertovali že za 2 hoďky chci mít odrozeno smáli se atd....v 9:30 mi byla zavedena další tabletka, to už začalo být ouvej kontrakce po 2 minutách a branka na 3 cm..byl mi nabídnut epidurál ,ale zatím jsem odmítala, že to smnad zvládnu, pomáhala sprcha..v 10:50 nám praskli vodu a nastal dost velký "hukot", bolesti snad neustupovali a já po několika desítkách minut začala prosit o epidurál, představa že trpím takto a branka je jen na 3 cm bylo dost děsná, PA samozřejmě souhlasila,ale že když je to takto většinou je to hrrrr frrr že se projdu posadím a když nález nepostoupí dáváme epi (musím říci že jsem se cítila dost děsně, jelikož jsem to chtěla zvládnout bez ale ta bolest byla asi ze všech porodů nejvíc intenzivní a neustupovala) no 10 minut jsem chodily, PA mě vyšetřila a najednou říká když vydržíš netlačit tak 2-3 minutky jdeme na věc, nevěřila jsem svým očím uším, ničemu, jenže to nutkání ¨tlačit bylo děsný tak mi dovolila křičet 😅 osudová chyba, jelikož nevěděla jaký mám hlásek 😀 😀 😀 tak jsem jak senkřičela u kluků teď jsem si to z plna hrdla vynahradila 😀 😀 😀 😀 , no a malá byla venku na 3 zatlačení v 11:30 přesně, taťka to zvládl na jedničku, přestřihl si pupečník a byl prostě úžasný, žabička byla dokonalá a kráísná...musím říci že i přes ty nesnesitelné bolesti, které byly opravdu oproti klukům daleko intenzivnější, prý díky tomu že ten porod byl hodně vyvolávaný a tělo ještě nebylo připravené i tak jsme se s PA hodna nasmály, dokonce i během tlačení, a dost jsem si ho užila. Jinak nemám jediný steh jedinou ranku. Malá ovšem kdyby byla v termínu tak má zákonitě přes 4kg, placenta i pupečník byly opravdu velikánské až se na ni chodily dívat ostatní PA 😀 . v 11:30 se malá narodila a já už si zvesela v 11:45 obvolávala rodinu že je malá nasvětě 😅 ....
Na šestinedělkách v poho, ovšem tahali mě po všech čertech na vyšetření a některé i dost bolestivé, ruky se pomale zlepšovala a teď mám hybnost i citlivost tzéměř zpět, zjistilo se že mám v háji karpální tunely a po šestinedělí se stím musí něco dělat, mám už těžký stav..prý 😖 .
malá je v pořádku, jen kyčlíky nejsou úplně ready musíme dávat Frejkovu peřinku, ale už si na ní zvykla a každý mě uklidňuje že se to do těch 6ti týdnu opravdu zpraví...pak den před odchodem z porodky nás zastihla žloutenky takže byla 2 dny pod sluníčkem, a v sobotu nás konečně pustily.
Musím říci že se cítím skvěle....jen ještě otoky úplně neustoupily a potřebovala bych shodit takových 9kg 😀 😀 😀 😀 ,ale jinak super...

petis
12. led 2009

Lucásku,
moc gratulujeme !!!!
Krása, že jste s Beátkou v pořádku, to je nejdůležitější 🙂
Už se těšíme na fotečky 😉

eximka
12. led 2009

lucaásku moc gratuluji k Beátce, no tak ted je ale holky řada na mě, žádné další předbíhání netoleruji, v tomto případě musím ale zavřít obě oči, pač když to čtu bylo to potřeba takže se ani nezlobím 😀 jsem ráda že už netrpíš a máš malou u sebe
holky v 1 jdu na kontrolu tak večer písnu jak jsme dopadli
jinak v sobotu v 7 večer jsem byla na konzultaci v porodnici u jednoho moc fajn porodníka, kdyby to šlo mohla být už Nicolka s námi ale prej bych se jen trápila, malinká je ještě dost vysoko takže vyvolávat nechtěl, udělal mi prej Hamiltona ale ani to nepomohlo, sice jsem po tom měla docela velký křeče, ale ani jsem nešpinila takže nic, no uvidím co dneska, o víkendu jsem se snažila hodně chodit venku, dávala si teplejší vanu ale nic nic nic
asi se tý potvůrce nechce do tý zimy, nebo fakt nevím, na monitoru nic nemáme, teta moje je PA a jak jsme byly v tý porodnici tak se smála se slovy, že si tam asi ještě ta naše holka dělá culíky no tak musíme čekat a doufat

luckamb
autor
12. led 2009

Dobré ráno holky,

Lucinko: gratuluju moc moc moc moc a přeju vám oběma hodně štěstíčka a zdravíčka.

Exi: tak jak je to ale možný s tebou holka jedna 😀

lehna
12. led 2009

Ahoj holky,
teda LLucas moooooooooooc gratuluji k Beátkce 😵 😵 😵 . já to tušila,že už jí máš u sebe🙂. hlavně mže je vše v pořádku a cítíš se dobře.

Exi- tak to jsme na tom asi podobně, dr. mi taky ve čtvrtek řekal,že je malá ještě dost vysoko. no jsem zvědavá jak na tom bude teďka ve čtvrtek🙂. co mám dělat aby klesla???? 😀

strouzek
12. led 2009

jé holky co to čtu, lucásku gratulujuuuu, koukám že sis taky užila svoje při porodu ale malá má krásnou porodní váhu, narodit se v termínu tak má fakt přes 4 kila 😵 ještě jednou gratuluju a přeju zdravíčko a štěstíčko

eximka
12. led 2009

no holky jak ji popohnat dolů???????????????????????????????já taky nevím

eximka
12. led 2009

holky jsem normálka už magor, jdu na wc s tím že musím načůrat do zkumavky na kontrolu, sednu a čůrám do mísy jsem fakt na ránu a to tu zkumavku držím v ruce, takže moč nejni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lehna
12. led 2009

Teri, procházky nepomáhají,vana taky ne, snad nějaký úklid? uklízím furt. jsem na tebe zvědavá co ti dneska řeknou

strouzek
12. led 2009

exim 😀 😀 😀 😀 😀 a sexujete?? prej aji kořeněné jídla pomáhaj 😉

lehna
12. led 2009

Teri- nooo, tak to se mi stává taky. jdu se zkumavkou a stejně do ní nečůrám. však ještě půjdeš několikrát než odjedeš na KO😀

lehna
12. led 2009

MArti- ahojky, koukám do labčíka na tvé teplotky 😵 . no teda, že by se hned zadařilo? to by byla krása,co? moc bych ti to přála 😉

My teda nesexujem, jaksik se mužovi nechce a kořeněná jídla já zas moc nemusím. jo ještě svařák jsem četla,že je dobrý 😅

eximka
12. led 2009

leni prej procházky pomáhají dlouhý a musíš přijít utahaná, horká vana prej taky to mi říkala ta PA a na netu to taky píšou, i 2 moje kamarádky mi to potvrdily, prej běž na dlouhou procházku a porodíš no tak to víš že to není 100%, sex?
já bych mohla ale přítel je posera se prej bojí, nebo nevím jestli se jen nevymlouvá takže ten sex u nás neklapne, ale taky to prej pomáhá no zkusím ho dneska ještě zpracovat
kořením docela dost i tak takže nevím 😀
holt když se nechce ven tak nepomůže nic

eximka
12. led 2009

jo a taky dřepy prej sou dobrý, ted jsem si jich udělala 20 a musím říct že jsem si připadala jako bych jich udělala 100, leni zkus to a uvidíš jaká je to makačka 😀 😀 😀 nebo aspon mě to tak přišlo

lehna
12. led 2009

Teri- já vím,že dliuhé procházky jsou fajn,jenže já je nedávám. začne mě po chvíli píchat v boku,jak kdybych běžela marotn a jsem v prdelce😀 . taky chcu zkusit ještě manžu nějak přemluvit na teb sex. nechápu,že najednou nechce. pořád při chuti a když chcu já,tak nechce 😀
20dřepů jo? tak to jdu teda vyzkoušet. abych se pak ale z té země zvědla,jak udělám jeden dřep 😀 😀 😀 😀

petis
12. led 2009

Ahoj holky,

Těhulky-skoro maminky - já si před termínem dávala do všeho skořici-působí na dělohu. Ale jestli to pomohlo, to nevím 😖 A taky je tu diskuze o nějakém "drijáku", po kterém zaručeně porodíte, ale já se bála ricinového oleje, co se tam má dávat, tak to když tak zkuste normálně se stolním nebo olivovým : V poměru 1:1 olej, meruňkový džus (nebo kompot), panák čistého alkoholu.
A hodně štěstí!!!

lehna
12. led 2009

máš pravdu, dřepy jsou záhul
jo a ještě do toho sedím na baloně a sem tam na něm hopsám, to prý taky pomáhá.
my už fakt vymýšlíme cokoliv,jen abysem to měli za sebou,co? 😀

lehna
12. led 2009

Peťko, ahojky,
jo někde jsem to tu taky už četla, ale tak do toho asi nepůjdu 🙂

luckamb
autor
12. led 2009

😉 teda holky co to tu máte za drijáky??? To je pecka.

luckamb
autor
12. led 2009

To jste šli všechny rodit, nebo kde jste? 😀

lehna
12. led 2009

už jsem tady Luci, jsem byla v obchodě. teda venku je krásně, ale ten vichr, fůůůj, ten je hnus, ale jinak paráda.

luckamb
autor
12. led 2009

tady je zataženo, zima a bolí mě v krku ☹

amelie001
12. led 2009

Ahojky holky,

tak já byla taky v obchodě,měla jsem se jít stříhat ale kadeřnice mě poněkud zasklila,tak zase nic.No jinak mi dneska nebylo moc dobře,od rána mi něco chybí.Jinak tady je krásně a je tu +2,5 stupně.

lehna
12. led 2009

Luci- tak na krk pomáhá mokrý studený kapesník a přes něho šátek uvázat.

kači- ahojky. já bych taky ještě potřebovala ostříhat, ale už to prdím, nikam se mi nechce. možná pokud do víkendu neporodím,tak holička o víkendu přijede k nám🙂

amelie001
12. led 2009

Leni,no tak to já ji mám před domem a docela mě naštvalo,že jsem kvůli ní nešla na těhu tělocvik.Mohla se aspon ozvat a já nemusela jako trubka stát někde venku a čekat jestli dojde.Tak jsem si na tebe vzpoměla při úplnku a Sašence se nechce pořád ven. 🙂

ilonkaa
12. led 2009

Kuik....jsem pořád celáá 😅

luckamb
autor
12. led 2009

Leni: šátek na krk a kapesník už nosím asi 4 dny a je to čím dál tím horší, ale už do sebe cpu vitamíny a chemii a tak. Tak snad to pomůže.