Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lehna
7. říj 2009

Peti, my taky vstáváme mezi 6-7, ale ještě skoro do 8 Štěpi vydrží v posteli, tak si spolu sem tam ještě dřímkáme. Přes den spaní máme maličko lepší, dopoledne si pospí hodinu až hodinu a půl, ale odpo už jen půlhodinu a to jen v kočárku venku. no neva, aspoň jsme na vzduchu.🙂
Kájulka je moc šikovná, ty krůčky jsou skvělé, fakt šikula🙂

Maky- jj, je fajn, jen unavená stále. U nás je taky hezky, teďka Štěpi spí, tak půjdem ven odpoledne, se těším, takové počasí podzimové mám ráda🙂. Super,že se Šimimu ve školce líbí, tak ať mu to vydrží a hlavně ať se mu vyhýbají bacily🙂

petis
7. říj 2009

Ahojky,

Leni,
tak to ti závidím, že ti tak hezky Štěpánek spí. Kája spí zrovna teď, ona mi spí jen v kočárku, tak jsem ji uvozila před domem, spí na zahradě a já musím aspoň pochystat Káji něco na obídek. Já permanentně nestíhám ☹

lehna
7. říj 2009

Peti,
spí tak asi poslední měsíc a půl. jinak spal katždý den třikrát po půl hodině 😅 . ale taky tu hodinu nemáí každý den, teďka taky spal jen 40 minut. takže není co závidět, a v noci se nevyspíme taky pořád🙂

kacenka25
8. říj 2009

dobré ráno
my vstáváme tak 5,30 - 6,00 jak kdy. Pak jde chrupkat kolem osmé a pak po obídku. To většinou někam jdeme no nebo chrupe doma, když je šeredně venku.

Petis, šikulka Kája 😵 je to nádhera! Takový nesmělý krůčky a za dva tři týdny už se osmělí ne? Vypadá jako že se ničeho nebojí, tak to tipuju na brzké chození sama 🙂 . Jde to nějako rychle, ten vývoj, to je fofr.

Kubi pořád nemá ani jeden zub 😅 , mám doma holt miminko no 😀 bezzubý 😅 a holohlavý 😀 . Chodí jen za ruce a kolem nábytku, občas se pustí a stojí a kouká. Krok bez držení taky udělá, jenže to musí být jako od gauče ke stolu a mezi tím jsou tak dva kroky. Tak jeden se drží pak se pustí a druhý udělá sám a už je u stolu 😀 😀 😀 tak já o nějakém chození nemůžu ani mluvit 😀 😀 😀 . Když se drží rukou, tak utíká, to se mi líbí, začne šíleně vejskat a utíká pryč a já jak tele pelášim za ním. Vždycky začne utíkat, když to nečekám, třeba když povídám nebo něco s někým řešíme. Tak to se mnou vždycky trhne 😀 😀 😝 . Jinak taky nestíhám, ale zas až tak už mi to nevadí, asi jsem si zvykla nebo co. Zítra už se nám vrací taťka, tak zas bude doma trochu veselejc. A tak holky zubatých dětí 😝 už jídlo jen pomačkáte nebo pokrájíte? Já pořád mixuju 😔

luckamb
autor
8. říj 2009

Ahoj holky,
dneska jsem byla na předoperačním vyšetření, takže 3 zkumavky krve, EKG a tak. 15. 10. si jdu pro výsledky a na dovyšetření a pak to musím odnést do nemocnice. No a odedneška přesně za 14 dní už budu mít po laparce. Juchů

strouzek
8. říj 2009

ahoj holky

luci tak to je super, uvidíš teď se bojíš ale až bude po budeš vysmátá 😉 já zrovna loni v tuhle dobu tohle řešila, měla jsem před operací a teď se fakt směju že jsem se toho bála.

kači Kubík furt nemá zuby jo? 😕 tak to holky z diskuze duben 09 už počítají zuby normálně a to mají dítka mladší. buď v klidu a ráda, aspoň je bude mít novější hezčí 😉

lehna
8. říj 2009

ahojky,

jdu na skok, ŠTěpi spinká už hodinku, tak čekm každou minutu,kdy se probere.

Venku je kráááásně¨,ale vichr jak blízen, jsem pověsila prádlo, tak snad ho tam najdu😀

Kači-tak já už nemixuju asi 2 měsíce, mačkám vidličkou a maso krájím an malinké kousíčky. mrkev někdy jen nastrouhám na velkém struhadle. Když mu něco pomixuju, tak to nechce jíst, prostě chce kousat. ale četla jsem,že i když mimčo nemá zuby, tak mu můžeš taky zkusit jídlo pomačkat, že to ďásničkama pokouše. tak třeba zkus brambor pomačkat a uvidíš 😉
Tak Kubíno taky už chodí skoro sám, to je šikula, štěpi zatím ne, taky má ještě čes, přece jen je o měsíc mladší. teďka si začal sám sedat,tak má z toho radost, si sedne, usměje a dělá pápá😀

Luci- super, že to jde to budeš mít brzy za sebou a pak už bude mimouš co by dup🙂

Marti- koukám teda tobě ty týdny taky krásně skáčou. jak se máš? jak se cítíš. jsi vůbec doma, nebo chodíš do práce?

strouzek
9. říj 2009

ahoj leni , no já právě taky koukám jak mi týdny letí, docela mi to utíká jak chodím do práce. cítím se fajn, někdy až moc dobře že si říkám jestli jsem vůbec těhu, spíš mě víc ovlivňuje počasí a změny tlaku než těhu, třeba dneska se cítím unavená, bolí mě hlava ale to jsem měla i jako netěhu. jinak zatím to vypadá na holčičku tak jsem napjatá jestli nám to i příští utz potvrdí

kacenka25
9. říj 2009

ahojka máme dneska pomíchaný režim, Kuba usnul až teď místo v osm 😅 Už jsem pomdlévala hlady, ale už si posílám do bříška snídani, už je to zas dobrý 😝 .

Strouzku ahojka, no nějako se nám zoubky zatoulaly a nelezou, nějak se tím neznepokojuju, ještě jsem žádného bezzubého dospělého nepotkala, všem vylezly 😀 😀 . Je pravda, že už by vylézt mohly, abych nějako nezanedbala kousání, ale snad to dopadne i pak. 18tt ty jo to je mazec, to už ani nepamatuju 😅 . Mě připadá, že to bylo asi tak před stopadesáti lety 😀 😀, připadá mi, že se změnilo úplně všechno, včetně mě samotné.

Leni, myslíš, že dásničkama bez zubu dokáže pomlít oběd? Ty jo, já nevím, nějak se mi to nezdá. Ovoce teda dokáže dásněma zpracovat, rád žužlá jablíčka, švestky, borůvky, hrozno, jenže se toho nenají. Kouše jich pár a pak se hlásí o "normální" svačinu 😀 . Zkusím jeden oběd nemixovat a uvidíme, jakpak si s tím poradí. Maso teda asi nedokáže rozmělnit, to bez zoubku snad ani nejde ne? Trochu přemýšlím, aby mu to nepadalo do bříška ve velkých kusech a pak ho to netlačilo, aby neměl zbytečně bolení kvůli mě, že jsem chtěla posunout ho o level výš než na co má dispozice......

Luci už abys měla po laparce, aby se to pohlo správným směrem! Určo to nějaké výsledky přinese! A pak spolu půjdeme jednou nakupovat dětské oblečky. Zas se chystáme do Bolky, snad to vyjde. Navštívit CA, co mají nového pro děti 🙂

maky82
9. říj 2009

Marti, já čučím, jak ti ty týdny naskakujou 😎 gratuluju k holčičce...Však jsem taky koukala k Jitce do alba, jak jí to utíká a jak se pěkně kulatí, ještě pár dnů a máme tu další miminko 🙂

Adam je malej rošťák, pořád všechno cucá včetně prstů, otáčí se na bok a pořád chce sedět, asi to není moc dobrý a zdravý, že? Šimon jel na noc k našim, už teď trnu hrůzou, aby tam neonemocněl. Zítra zase jedeme k léčitelce, na kontrolu...A 24.10.odpoledne máme vítání...Co tak dítka dostávají tam u vás?

jitie
9. říj 2009

ahoj holky 🙂
jak se máte??????u nás nic nového, jen sem kulatím, jsem jak Míša kulička 😀
týdny letí všem, zachvíli já, po mě hned stroužek a pak Tercii 😵

maky82
9. říj 2009

ahoj jitie 🙂

maky82
9. říj 2009

jejda, já vám ta bříška tak závidím... 🙂

jitie
9. říj 2009

ahoj maky 🙂
já už se zase strašně těším na Fildu 😵 až půjdu s kočárkem ven a tak...vim, že mě to asi rychle přejde, ale zatim se nemůžu dočkat

tercie
10. říj 2009

Ahoj holky, přišla jsem pozdravit...
Jiti koukala jsem, že ses na mě ptala a žádná neodpověděla... no abych to nějak shrnula... od čtvrtka tu byli naši a uklízeli mi barák, abych nemusela já, tak jsem neměla na koníka čas.

No ale taťka nás zlobí, nějak je děsně přitažlivej opačnýmu pohlaví, a zřejmě nedokáže odolat... a já mu na to přišla, zas si píše s nějakou sms, a tak, a jezdí za ní, a já už jsem z toho úplně hotová. Když jsem mu teda řekla, že o tom vím, tak vůbec nereagoval jako jindy, kdy na mě byl hnusnej a zlej, a povídal ať si myslím co chci že ho to nezajímá, teď úplně přesnej opak, že teda je to jen kamarádka (nikdy by víc nepřiznal) ale když si to nepřeju, že za ní nebude jezdit, že mu záleží jen na mě a malým, že má jen nás dva, nic není přednější než abych byla š´TASTNÁ A SPOKOJENÁ A ŽE SE PODLE TOHO ZAŘÍDÍ, že mě miluje a nikoho jinýho...
No chtěla bych tomu moc věřit, ale nebude tahle, a bude zas nějaká jiná, toho se nejvíc bojím, že zřejmě potřebuje bejt permanentně zamilovanej nebo co, vůbec mu nerozumím. Nevím co udělat, jak se zachovat, aby neměl potřebu chodit jinam... podotýkám, že spolu normálně spíme a doma je pozornej a vše v poho... Nevidět ho v její společnosti, a pak nečíst ty zprávy, nejspíš by mě to netrklo... Ale rozejít bych se nechtěla, kvůli prckovi,teď, když se kolem něj konečně zdá všechno v pořádku a měli bysme se z něj společně těšit... Achjo... holky přeju vám všem, abyste si nikdy nemusely ničím takovým projít.

jitie
11. říj 2009

ahoj holky
Míšo, to mě moc mrzí ☹ že si už konečně nedá pokoj, vždyť už jste spolu takových let, máte postavený domeček, čekáte zdravé miminko..ach jo, posílám ti moc sil a hlavně aby se uklidnil!!!
já tohle nikdy nezažila a ani nechci

maky82
12. říj 2009

Míšo, co to tu čtu? To je ale zlobivec ten tvůj chlap...bude dobře, uvidíš...drž se 🙂

kacenka25
12. říj 2009

ahojka

Míšo, to je zlý, to mě je moc líto. Máte konečně dostavený baráček, přesně jak říká Jíťa, vypadá to, že i zdravé miminko, o které jste tak bojovali 😵 a manžovi to asi nestačí nebo co. To zapírání je taky divný, jakože změnil taktiku a jde na to z jiného úhlu? Ty přeci víš, co je v těch smskách, tak z toho můžeš odvodit, jestli je to jen kamarádka, jak tvrdí. Je to hrozná škoda, prožíváš nejkrásnější dobu života, těhu a pak malý novorozeňátko, to je pako ten tvůj manžel, že to takhle kazí. Souhlasím s tebou, taky bych nedokázala manžela opustit když bych čekala miminko.... Je to těžké, je to hnusné, no snad toho nechá!!!

Maky, jaké to je, starat se o dvě děti? Záhul že? Nějak si to nedovedu představit, když se třeba s manželem bavíme o druhém miminku, jako jestli bude nebo bude Kubi jedináček, tak si pak večer zkouším představit, jaký to je, mít dvě děti.... Té práce, výchova, zodpovědnost.... Ale na druhý straně tolika lásky.......

U nás nic nového, zub žádnej 😅 , Kubi chodí už za jednu ruku, začíná se pouštět nábytku, ale neťapká sám, jen stojí a kouká.

tercie
12. říj 2009

Ahoj holky, děkuju moc za podpooru, fakt to nikomu nepřeju, je to hrozná nejistota, navéíc on s tím přestat nehodlá, jen mi vyčet, že to je moje chyba, že se teď trápím, kdybych mu lezla do telefonu, mohla jsem bejt vklidu... hm. Tak nevím, jak tohle dopadne.
Ještě zítra ta genetika, jsem z toho nervózní, nad to bude všechno dobrý. Kdyby se s prckem ještě teď něco stalo, tak asi všechno balím, rozvedu se a začnu někde znova... Snad se nic nevyvrbí a broučínek je zdravej, nic teď není přednější, a manža ať jde do háje 😉.

lehna
13. říj 2009

Ahojík holky,

ma jsem trochu nachípaní, takžýe žádná sláva☹. manžel už týden tady prská a frká a my to teďka se Štěpim chyytli od něj☹. Štěpánek kucká, chudák, se u toho i tak trochu dusí. jsem ho ještě kuckat pořádně neslyšela. tak odpo zajdem do lékárny, jestli nám něco dají. Jinak nvého nic. čekáme a ž nám dojde jídelní židlička, protže v křesílku už o jsou boje🙂

Míšo- teda ten tvůj manžel, co si jako myslí? nejdřív chce mimčo a teďka takhle blbne? Broučínek je určitě zdravej, takže v klidu, jen kdyby to udělal manža dřív, tak bych asi být tebou taky odešla, teďka je to blbá situace. zase máte i barák postavenej, no nevím jak se s tím poprat 😒 . Jasně, mysli na zdravé mimi, na to štěstí které se na tebe konečně usmálo a manžel se buď vzchopí, nebo ať si jde za těma jinýma.

Kačko- tak co, zkoušela jsi Kubíkovi dát ten brambor jen namačkaný?

tercie
13. říj 2009

Ahoj zlatínka moje, tak dneska NT screening, naměřili max. hodnotu 2,1 paráda 😀 mám hroznou radost!!!
Brali mi krev, kdyby bylo něco špatně, tak mi dají vědět do týdne, jinak se výsledky dozvím až na kontrole u mýho gyn. Doporučili mi kontrolní odběr amnio, ale pokud bude screening v pořádku, tak jsem řekla, že zbytečně to riziko podstupovat nebudu, i když je malý. A tripple testy prý mám klidně odmítnout, když NT vyjde dobře, a tripply by náhodou vyšly špatně, tak abych neměla zbytečně nervy, kdyby byly jen falešně pozitivní.
Fotky mám v albu 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

A manža ať si trhne levou zadní, když mu budou čubky přednější, tak si s mrňousem vystačíme sami, nemám zapotřebí se pořád užírat 😉

luckamb
autor
14. říj 2009

Ahoj holky,
tak vás po dlouhé době zdravím.

Strouží: já se té operace vůbec nebojím. Já se na ní naopak těším. Hlavně na to jak si ulevím od té své debilní boule, která bolí čím dál tím víc. A v sobotu mi i slzička ukápla, jak to bolelo. TAkže v pohodě.Ale tak já se doktorů a operací a takových věcí nikdy nebála. 😀

Jitie: Jíťo, tobě teda ten břuch roste. A za chvíli bude Filda na světě. Hrozně rychle to uteklo. To teda jo.

TErc: Míšo, manža je pako. Ale tak třebas se vybouří a dá pokoj. A když ne...ať si trhne, ty si hodně silná ženská a žádnej chlap tě nemůže rozhodit.

maky82
14. říj 2009

Ahoj holčiny moje 🙂

Míšo gratuluju k výslednkům, to je super 🙂 hezky si to užívej...

Katy, někdy to docela ujde, když je Šimon hodnej...většinou ale dost zlobí, tak je to o nervy. Manžel ho vykoupe a uloží ke spaní, ale to je tak všechno. V sobotu jsme byli u léčitelky se Šimonem, lepší to nemá a navíc mi řekla, že on potřebuje ode mě slyšet, že ho potřebuju. Tak jsem se jí zeptala na manžela, jestli se to týká i ho, že je sprostej a hučí a víte, co mi řekla ona? Že ho se to netýká!!! Že Šimon potřebuje mě. Takže já se můžu sebevíc snažit, být slušná a stejně to bude málo. Ten si bude mluvit sprostě a bude nejlepší. Chápete to? Celou noc jsem z toho nespala, brečela jsem, manžel mi ještě vyčetl, že jsem neposeděla s tchýní, když měla svátek...podotýkám, že jsem teda v obýváku jen stála a i kafe jsem si uvařila. Pak byl Adam nevrlej, toho si asi ale nevšiml, šla jsem ho uspávat a krmit, ani chovat ho nikdo nechtěl...
No a aby toho nebylo málo...včera měl Šimon logopedii. Učitelka mi řekla, že tam být nemusím, tak jsem šla do města mrknout na rifle. No a vyzvednout jsem ho přišla něco po půl 4, stíhač dojel až před školku a vyčetl mi, jako proč tam nejsem s malůým a kde lítám, jestli jsem nebyla za nějakým jiným...Já myslela, že ho praštím tou 3litrovou aviváží, co jsem měla v ruce. U našich byl taky hezky protivnej, jenom rychlo oblíct Adama a honem do Olomučan. To je zase období na pos...................................

luckamb
autor
14. říj 2009

Holky, chlapi jsou fakt zvláštní druh co?! 😀

jitie
14. říj 2009

ahoj 🙂
Míšo moc gratuluju k super výsledkům 😵 😵 na manžu se vyprdni, teď máš broučka malýho a zvládnete to, buď se k vám přidá a nebo ne..samozřejmě bych ti přála,abyste to prožívali ve 3 a všechno bylo už v pohodě🙂

Maky, koukám, tvůj muž je taky na pěst...achjo holky, nemáte to lehké ☹

Luci, zvláštní druh teda jsou 😀

tercie
14. říj 2009

Ahoj holky, to jo, chlapy použít na semeno a vystřelit na mars...teda aspoň některý určitě!!! ☹
Někdy mi připadaj jak nějaký primitivní zvířátka... chudinky ubohý co nemaj vlastní rozum... Achjo.

Jiti děkuju, no snad se vzpamatuje, protože jestli ne tak... no radši nemyslet, třeba bude líp. Když jsem ho viděla včera když jsme šli od doktora, a seděli jsme na obědě, jak zářil a usmíval se, jak měl radost že bude mimčo v pořádku...nechci bejt matka hyena která vezme dítěti tátu.

Maky taky to nemáš jak procházku růžovkou, je mi o líto, všechno co se to děje ☹ Snad aspoň ty dětičky nám to trápení vynahradí!! 🙂

maky82
14. říj 2009

Jo jo Terci, ještě že ty děti aspoň máme 🙂 Já bych tak chtěla, aby všechno bylo jiný lepší...nevím, proč je to tak blbý, neumíme se spolu normálně bavit, jen se hádáme...kolikrát si říkám, že by mi bylo fakt líp samotné. Asi je to tak. Já prostě neumím jen tak nad vším mávnout rukou, nechat to plavat, vždyť vlastně některý věci nejdou jen tak přejít...s ním se rozhodně normálně a v klidu bavit nedá, jen mrčí, odsekává nebo neříká nic. Mám pocit, že je nedospělej, hledí si jen svých věcí a pro život preferuje jen to, co se líbí mu. Škoda jen, že jsem to neviděla dřív 😒

tercie
14. říj 2009

Maky mluvíš mi z duše, taky to mám tak, ale nějak je mi těžký to ukončit... uvidím, jak se to bude vyvíjet dál...
Přesně, škoda, že jsem to nevěděla dřív...před sbvatbou, bylo by všechno jednodušší...možná...

maky82
15. říj 2009

Dopředu nikdo nic neví, všechno se vyvrbí postupem let...taky jsem si říkala, jak život s tchánovcema pod jednou střechou třeba půjde, ale nepůjde...nebo možná půjde, ale na úkor mých nervů...

luckamb
autor
15. říj 2009

Holky na to se nedá nic říct, snad jen vám popřát hodně sil. 😉