Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

sluninka
9. led 2010

ahojte..my pijem stále mlíko ještě i v noci, takže denně tak 600ml...
kaše do toho taky patří... mluví se o 500ml mléčných výrobků - takže třeba i jogurty 😉

malá byla nedávno hrozně opruzená, pomohlo nám být doma bez pleny a pak jsem mazala Sudocrem... Imzol ani Bepathen nám nezabral... udělaly nám to pleny Huggies Classic a měly hroznej průjem kvůli zoubkům...pleny hned letěly 🙂

lehna
9. led 2010

holky díky za rady s mlíkem.
taky jsem někde četla,že má vypít 500ml,ale v noci si dá 220,-, přes den jeden jogurt 120ml a k večeři kaši 170ml,tak to zhruba tak vychází😀

Kaci-tak to máte super, když jste ještě neměli opruzeninky, my je máme jen když dost kadí a teďka je měl jak mu rostly zuby. jinak taky ne. celý rok používáme krém od bubchenu
to spaní ti úplně závidím,snad se to náš pán taky někdy naučí🙂

kacenka25
9. led 2010

jo taaaaaak takže můžu dopo k svačině dát jogurta a vynechat lahvičku s mlíčkem? Jakože k snídani mlíčko čtvrtlitr, pak sváča jogurtek jeden kelímek a véča 170 ml mléčná kaše? Takhle by to šlo?

Leni jsem trouba, máš pravdu, taky se osypal zadeček když lezl první zub. Ale jen co vylezl hned to zmizlo... Nějakou extra péči jsem tomu nevěnovala.... 😅 Mazala jsem to jako každý jiný den. Hele, tak ono je to asi s klukama jednodušší, co se týče hygieny? Jako ale co mi vadí je to přetahování pindíka.... Mě to moc nešmakuje no..... 😖

lehna
10. led 2010

Kačko, jo asi to tak bude s tím jídlem. taky to tak chápu🙂
tak přetahování pindíka mi ani moc nejde, tak to dělá manža😀, ŠTěpimu to jde naštěstí dobře,ale nějak často to ani neděláme,jak se nechá,tak mu to přetáhne.
mě ty noci asi zabijou, od pondělí prostě v noci nespíme, já už fakt nevím co s ním. postýlka není kam jinam dát,zubama už to podle mě není. včera jsem byla s holkama "pařit" přišla jsem v jednu a manžel mi říkal,že od 11 prostě nespí. malý usnul asi ve dvě, pak byl co hodinu vzhůru do rána.takže já nevyspaná, v půl 8 s ním L.vstanul a já trochu dospala do 10ti.
Teďka malý spí skoro hodinu, což je teda fakt úspěch a já jdu vařit.

tak zatím papa

aureliaaa
10. led 2010

Je je tak jsem to našla. Já jsem hledala v termínech a ono je to ve snažilkách. Tak promin Leni psala jsem ti interní poštu.

Jinak moc zdravím všechny co jsme si psali na "Prosinec/leden 2009 - holky březen. I všechny ostatní. Ráda se přidám pokud to neva, když ta naše diskuse osiřela. Ahoj

eximka
10. led 2010

jasně že se můžeš přidat, teda já sem taky moc nechodím 😀 😀 😀 😀 ale zvu tě 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maky82
10. led 2010

Leni, taky to máš trápení teda. My dneska docela fajn, byl jen 3x vzhůru. A dneska se mu podařilo "vyskočit" ze skořápky, tchán ho zachytil na poslední chvíli a pak mi málem spadl z pohovky, jak se otáčel na záda. Začíná být pěkně živej... 🙂

lehna
10. led 2010

Jéééé Aurelko,
tak koukám, žes nás přece jen našla🙂, jsem ti nejdřív odepisovala na IP😀, tak vítej a nikomu tady určitě nebudeš překážet 😉

Maky- trápení trápení. je to fakt už na bednu. jsem chodící mátoha.
tak teda Adík začíná pěkně řádi.no my těch pádů teďka taky máme dost. pořád se někam cpe a pak taky padá. někdymu nevyjde krok, špatně se přidrží a je na zemi. snad to nebude mít nějaké následky s tou jeho hlavičkou. na sono jdem za měsíc, tak snad to bude pořád o.k.

puckalucka
10. led 2010

Ahoj holky,
koukám, že v tom nejsem sama....na dnešek jsme teda KRÁSNĚ spinkali po dvou hodinách a pokaždé papkal, ale přišlo mi to spíš, jako když se tím uspává a tlačí prdíky, ale ty dvě noci předtím byli šílený 😖 . Budil se po půl hodině, po hodině a pořád fňukal, no hrůza a děs. Myslela jsem, že to budou už zoubky, ale vůbec nic na dásničkách nemá....
Přesně vím, jak se cítíte, takové chodící mrtvolky, co? ☹ 😠 🙂
Držím nám všem palce, aby ta dnešní noc byla lepší 😉

luckamb
autor
11. led 2010

Tak člověk tu jeden víkend není a vy se takhle rozkecáte 😀

kaca007
11. led 2010

ahoj holky, teda tady je nakecáno!
to je sněhu, co?

ad plínky) taky používáme papmersky - active baby a občas i sleep and play (ty nemají pružné pásky, ale přesto mi skoro nikdy neprotekly)
ad praní) ze začátku v lovele, ale protože se mi zdálo, že moc nepere, tak ted peru v persilu sensitiv. aviváž používám silan sensitive
ad ubrousky) nevědala jsem o možných alergiích jak psala exim, nenapadlo mě to. zkoušeli jsme různé, nejvíc používáme DM Babylove, bílé, sensitive.
když je pokaděná opravdu hodně, tak pod vodu🙂
na cesty výhradně ubrousky, ale znám holky, co si nosí v igelitáku ten perlan namočený ve vodě

taky jsme zkoušeli huggiesky - bavlněné, píšou, že jen namočené ve vodě a jsou docela dobrý

uf, co jsem chtela dál...
ad kila a diety) strouží s tou cukrovkou to je blbý, ale fakt to dodrřuj, to vydržíš
jinak já mám stále +2-3 kg oproti předtěhu váze a ne a ne se toho zbavit. někdy mám z toho depku, ale říkám si, že to snad ještě nějak shodím...videt to pry na mě není, ale já to prostě cítím

ad jídlo detiček) emmi jí zatim krasne
v noci či nad ránem mlíčko 210 ml, pak znovu k snídani 8-9:00 mlíčko 180 ml, pak oběd domácí nebo sklenička velká, pak sváča kolem 15:00-16 ovoce, přesnídávka či jogurt, večeře 18:00 kaše - poslendí dobou jí ale moc nechce, před spaním mlíčko cca 180 ml
mezi tím, co jsem napsala, sem tam křupka či sušenka, nebo kousek z mého jídla - chleba apod🙂
právě jsem ale ve fázi, že se mi zdá její jídelníček docela nuda, takže přemýšlím, jak ho upravit, změnit, zpestřit

těhulky, dávejte na sebe pozor, at neupadnete na sněhu a vy ostatní taky🙂

jitie
11. led 2010

ahoj holky 🙂
tak, to jsem zvědavá jak bude náš Filda jíst, samí kašičky, mlíčka, jogurtíky, to abych mu napsala jídelníček 😀

a chtěla jsem se zeptat holek, co mají klučiny, kdy se má začít s tím přetahováním pindíka??? 😕

kacenka25
11. led 2010

ahojte holky

Leni myslím, že pády nebudou mít žádný vliv na hlavičku, kontroly se neboj. Kubula padal pořád, na všech fotkách ze září a října má hlavičku samou modřinu ☹ teĎ jsem na to koukala, protože si nechávám nějaké vyvolat. Kolikrát jsem si říkala, že bude blbej nebo tak, ale pády holt k dětem patří. Teď to jde, protože mají kalhoty, ale v létě, až budou vedra, to mi bude Kubíčka šíleně líto, až bude mít rozedřená kolínka a ručičky.....

Jíťo, to ti řekne dětská dr. Mě to řekla až ve středu, takže nějaký rok a kus věku. Jenže to by taky Kubík musel chvíli ležet že, aby se to vůbec podařilo. Stěží ho zvládnu přebalit.... natož chtít, aby ležel delší dobu. Naše dr. říkala, že se to nemusí nějak přehánět, že prý je do tří let čas.... Že nemusíme každý den, prej občas.... Tak občas v naší rodině znamená zatím dvakrát 😀 😀 😀 😀 Nejde mi to, Kuba nevydrží ležet a navíc mi to přijde trochu úchylný..... 😅 Leni to je nápad, ať to dělá manža 😀 😀 😀 😀

Jo, Jíťo, s tím jídelníčkem, uvidíš, to ti teprva začne zábava. Miminko je krásný, jen hajá a nechá se ňuchňat, půlroční batole je krásný, už leze a směje se, roční batole je ještě krásnější. Drndá od rána do večera, vymýšlíš, co mu dát k jídlu, všechno chce ochutnat a je to fakt zábava a sranda. Zkusit jestli mu bude chutnat jogurt, pak ochucenej jogurt, pak čokoládovej pribináček, je to nádherný mít dítě 😵 . Takovej zmenšenej opravdovej člen rodiny 😵 😵 😵 Každý období je krásný a jak roste, je to čím dál krásnější. Máme teď fázi vývoje, že na všechno ukazuje prstem a chce všechno vysvětlovat. Což není tak hrozný, ale 13 hodin denně furt to samý 🙄 už trochu na budku je no..... A běda jak něco nevysvětlim nebo nepojmenuju, začne vrčet jako kočka 😀 😀 a tahat mě za kalhoty 😀 😀

puckalucka
11. led 2010

Tak jaká byla noc? U nás celkem v pohodě jen Matěj výjimečně nechtěl k ránu jíst a tak jsem docela trpěla, protože mám prsa zvyklá na odběr 🙂 po 2-3 hodinách a tak jsem je měla jak vycpané silikonem 😀 .
Jitii, s pindíkem počkej až co doktorka, nám zatím nic neřekla. Kačí ségra to synovci přetahovala při otírání po koupání, tak to zkus a třeba Tě nechá. Jinak mě to přijde úchylný i když to budu dělat já a i když přítel 😀 .
K plínkám - nám teda protekly sem tam všechny značky, voda se dostane všude 🙂. Nejhorší je, když Ti známí a rodina koupí nějaké ty např.z Billy atd. a mají z toho dobrý pocit, já se vždycky těším až je vypatláme a budeme mít naše oblíbené Huggies nebo pampers(kupujeme dle akce), nemůžu jim ale říct, aby to nekupovali, protože pak o nás říkají, že chceme jen to nejdražší, což není pravda, když je akce, tak se kvalitní plenky koupí za cenu těch šitů... Pampersky jsou ale podle mě lepší, jsou takový lehoučký a drobný, takže nemá prcek mezi nožičkama polštář a může se líp hýbat.
K ubrouskům - už jich máme vyzkoušeno hafo 🙂 . Nejlepší mi přijdou obyčejné ZELENÉ My baby z Tesca-i nádherně voní, pak od Hipp a pak asi od Huggies, ale ty se špatně vytahují z toho balíčku.
Preventivně na zadek používáme rybilku a jsme spokojený, dokonce nám i vyléčila začínající opruz. Z naší zkušenosti nedoporučuju Indulonu na opruzeniny.
K jídlu ještě nemám, co říct snad jen, že jsem zkusili už kašičku na noc. Spinkání se nám neprodloužilo a po jedné krabičce kaše se jí Matěj přejedl a to jí měl jen sem tam.

puckalucka
11. led 2010

Jo a k váze, tak já mám ještě o 2kg míň než před otěhotněním, nevím čím by to mohlo být snad jen tím že mám prostě víc pohybu a míň spánku než před tím 🙂 . Pořád od rodiny slyším, že jsem hubená(oproti těhu břichu jsme každá hubená, ne 🙂 )a tak jim s přítelem schválně říkáme, že držím dietu 😀 .

lucasaerik
11. led 2010

Hojky kočky, tak se hlásíme...
já mrtvola, dítě o dva zuby více 😅 ...ale i když vylezly tak v noci ričíme, my vlatsně ještě ričet nikdy nepřestaly, takže snad se někdy vyspím no...
Holky neštěte mě s +2kg než před těhi..já mám a to pssst nikomu jsem to neřekal cca 15kg takže si to umíte předtavit jakou mám asi pychiku a ještě když k tomu dodržujete opravdu striktní diettu...tak budte rádi za svá kg...přibrala jsem vtěhu 13kg cca 9 jsem nechala na sále, ty jsem nabrala zpět a ještě k tomu 5kg, no nechápu to...jsem zvědavá na ty vyšetření...
No tak dnes jsemvalila oči bea snědla celý Activia tvaroh...jsem čuměla jak péro z déro 😀 a na oběd prosím skoro celou porci, tak že by se nám vrátila chuť k jídlu?...no kééééž by...
Jinak malé dávám od nás když dělám takové maso na štávě, rajskou, polívečky, ale třeba maso na pruťáka co dělám rodince tak na to má vážně dost času 😀 😀 😀 😀 ...ošidím koření a dochutím až po odebrání.
Noci stále katatrofa stále to mámino mlíko je HIT 😅 ...
Na opruzeninky které míváme když rostou zoubečky...tak buď pitiol nebo bepanten a eventuelně Sudo crem...
No plínky huggies Clasic,jsou děsný.....když tak prémium..jiné ne a jak jsem psala pampersky a ještě DM jsou fajn...
Noooo tak dítě spí asi hodinu a už ječí..takže nám to začalo dnes dříve...odcházím uklidnovat dravou zvěř...pápá a pokud možné klidnou noc...alespoň pro někoho 😅

eximka
11. led 2010

kuk holky tak hlásím že dneska jsme s niki absolvovali roční prohlídku, míry má madam téměř ukázkové 8 kg a 70 cm, takže lucasku nic si z toho nedělej my jsme taky drobci 😀
no paní doktorka nebyla z váhy moc nadšená já jsem popravdě čekala taky trochu víc, ale prej bude asi po tatínkovi, takže mám zatím být v klidu, říkala jsem ji že poslední týden nechce skoro vůbec nic, mlíko, jogurty, kašičku, oběd, přesnídávku, prostě níííííííííííííííííííííííííííííííc
potvrdila mi mé přesvědčení že nám rostou(konečně) horní zoubky, zatím máme jen 4 dole, a prej mám trochu zarudlej krček takže asi nějaká virózka, takže proto prdelka nechce papat, ted musíme udělat průzkum kdo v rodině měl v roce tak málo abychom věděli po kom ta niki je, doktorka říká že po tatínkovi tak nám tchýně zítra zavolá jeho míry, no jsem zvědavá, ale po mě teda není, já měla okolo 11 kg, takže cvalda
jinak všechno dobrý, dr se mě ptala zda niki sbírá drobky ze země a zda se je snaží jíst, tak jsem řekla že jo, ona na to tak dobrý zrak má v pohodě 😀 😀 😀 😀
Taky se vám musím pochlubit že konečně chodíme, no zatím jen ty nejnutnější vzdálenosti, ale už si je čím dál víc jistější a tolik se nebojí, ale než přejde přes celý pokoj asi to bude ještě nějakej ten den trvat
tak se mějte moc krásně a já jdu koukat na mentalistu papa a dobrou noc všem 😉 😉 😉 😉

maky82
12. led 2010

Exim, to je dobrý, Adam má 8kg v půl roce... 😀

puckalucka
12. led 2010

Matěj má taky necelých 8kg v půl roce 🙂

kaca007
12. led 2010

emmi měla 8900 v 8 a půl měsících...

lehna
12. led 2010

Teri,tak to je Nici fakt drobeček🙂.a gratulujeme k chození🙂. šikulka, to náš kluk lítá jen kolem nábytku nebo za ruce, nebo s chodítkem. ale jde mu to čím dál líp a pořád se u toho strašně směje😀

Štěpi měl v půl roce 8,30 a 70cm😀

My dneska v noci spali jine než Štěpi a celkem to šlo. akorát nám chůvičku něco ruší, pořád tam byly nějaké zvuky, takže jsem se stejnak prd vyspali.ale Štipa spal od 11 do 2, dali jsme mu mlíko,pak od 3 do půl 5 a pak asi od 5 do 7,takže celkem se to dalo. uvidíme dneska jak bude pokračovat.

jitie
12. led 2010

ahoj 🙂
dneska jsme byli na KO a vážíme ve 4 týdnech 4520g 😀 takže 8 kilo budeme mít zachvíli 😀
ale co hlavně že jsme zdraví
David si teď dělal srandu, že máme otesánka a aby mu zachvíli nezačala praskat postýlka 😀

luci, to já počkám až mi řekne dr, jen mě zajímalo, kdy se má začít přetahovat.. 😉 já se do toho jen tak nepohrnu 😅

lehna
12. led 2010

JIti, tak Štěpi měl v 6ti týdnech 4,20 a to se narodil a měl rovné 3 kila🙂. no co halvně, že máš dobré mlíčko a Fildovi chutná,jen ať roste klučina🙂. jinak k tomu přetahování, nám to myslím dr. říkala někdy po půl roce,takže každá dr. to říká asi jinak. hlavu si z toho nedělej, manžel už to zkušel i dříve, je to úchyla 😀 😀 😀

luckamb
autor
13. led 2010

Hoj děfčata 😀 😀 😀

kacenka25
13. led 2010

čau

Leni prej úchyla 😀 😀 tak můj manžel se zase strašně divil, proč jako přetahovat. Že prej je to zbytečný, páč mladej si to přetahuje sám. Holky fakt, jak je bez plínky šup a je ruka dole 😝 To ho drží asi od pěti měsíců....... 😀 😀 😀. Pak je to jen trapný u doktorky ☹

Jíťo osm kilo neřeš, přesně jak říká Leni, důležité je, že kojíš a že Fíla prospívá. Kila neřeš, stejnak to vyběhá jakmile zjistí, že má nožičky na utíkání 😉 Někde jsem četla, že kojené děti nejsou tlusté a že MM neobsahuje žádné zbytečné tuky. Tož směle do kil 😝

lehna
13. led 2010

Kači, tak Štěpi dělá to samé, jakmile sundáme plínu,tak hned kontroluje jestli ho tam má😀
Já už jsem zoufalá z těch jeho nocí probděných. teda on spí,ale já ne. tak nevím, jstli se mu neklubou nějaké zuby či co. včera se vzbudil ve 12 a do půl 2 jsem zas uspávala. dala jsem mu calgel na dudel a usnul, tak nevím jestli únavou nebo., že mu to zklidnilo dásně. pak probuzení v půl 5,to už ale usnul během 20ti minut a pak v 7 budíček. já samo nevyspaná,pže usnout ve 2,pak být ještě 2x vzhůru, tak mi prostě 4h spánku nestačí. ach jo, a to jsem si myslela, že je to lepší. spíš je to od vánoc prostě horší. zase spím,tak jak jsem spala dříve, max 5h denně. \Od 8mého měsíce to bylo 7h občas a to jsem si říkal jak krásně spí🙂. a teďka prdlačky.

Luci- ahoooj mamino, jak se ti vede? co nevolnosti? máš?

luckamb
autor
13. led 2010

leni: jj, nevolnosti mám, ale odůvodnuji si to tím, že mi mimčo dávaá najevo svojí lásku a to jak se mu u mě líbí. Jinak to totiž na jevo ještě dát neumí a tohle je snadnej způsob - mámo blijem 😀

lehna
13. led 2010

Luci- tak hlavně,že to bereš takhle🙂. snad tě brzy přejdou a nebudeš blít jak Strouzek 7měsíců 😕

tercie
13. led 2010

Čaute kočky, hm, tady se probírá téma přetahování, zajímavé 😀 Taky budu pak vyzvídat, jak to jejich nádobíčko opečovávat 😀 Jinak Kači a Leni k tomu hraní, však pindík je kromě televizního ovladače nejmilejší chlapská hračka nééé 😀

Luci pěkný vysvětlení pro nevolnosti 😀 Já včera četla na netu na stránkách vedomematerstvi.cz že si mimčo uklízí bejvák 😉 Tělo se zbavuje nastřádaných toxinů a tak.
V tom případě jsem musela mít vzorně uklizeno předem, když jsem neblila 😀

Nám dneska přišlo pro Lukýnka lehátko od FP, ale skládat ho bude manža až se vychrní po noční, aby taky něco dělal 😀 Sadu do postýlky už máme objednanou přes týden ale nemají jí na skladě, tak jsem zvědavá kdy doleze, aby se Luky dřív nenarodil 😀 Postýlka bude z další vejplaty. Pomalu, ale jistě 😀

Jiti jak se jezdí s kočárem na sněhu, dobrý?

tercie
13. led 2010

Jo a ještě taky abych nezapomněla gratuluju Filípkovi k 1. měsíciiiii 🙂