Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lehna
22. bře 2010

no joo, si to už nepamatuju😀. ale po 20tt vím, že jsme byla ještě ve 24tt na ten kardioultrazvuk a pak mi dr dělala až ve 33tt,pak už néé.

kacenka25
22. bře 2010

ahojka holky,

Leni my už zas nespíme 😢 je to přesně jak popisuješ ty. Už ho dávám spát čím dál později, jenže taky potřebuju večer čas pro sebe a pro domácnost a úklid. V noci se budí po hodině a ráno v pět vstáváme a už neusneme..... Strašný ty vogo a ještě mít druhý dítě no to nepřichází v úvahu. Náš klubající se zub se zastavil darebák jeden máme furt 4 😀 za chvíli výročí 15 měsíců a my jsme jak veverky dva nahoře a dva dole.....

Luci já viděla Kubíčka 8tt to měl srdíčko, pak 20tt a pak 32tt. Jindy mi ho neukázali a UTZ nedělali.......

Leni byl na Divokým Billovi v Hradci. Prý si to užil, bylo to prý dobrý. Já bych spíš něco jako Michal David..... Vyblbnout se, zařádit si......

kacenka25
22. bře 2010

Strouži, četla jsem na Neprokletém porod a kojení atd, píšeš snad o mém porodu nebo o svém? Naprosto stejnej příběh až mě to zaráží.... Každopádně přeju rychlé uzdravení (ne jako já) a rychlé rozkojení (ne jako já) a hodně sil a zdraví. 🙂

jitie
22. bře 2010

taky mi Marti porod připoměl můj 😎
a hojení po šití je strašný, teda aspoň já to tak měla a ještě mám, pořád mě to pobolívá 🙄

luckamb
autor
22. bře 2010

lehni: utz na srdíčko by měl být tenhleten v tom 20tt
kacenka: fakt jen 3 utz za celé těhu? Tak to je drsný. Co mám holky kolem sebe, tak všichni chodí tak nějak po měsíci.

luckamb
autor
23. bře 2010

Ahoj holky,
to je enku krásně, co?!

maky82
23. bře 2010

To je Luci, ale já musím být doma s Adamem, má chycený průdušky... ☹ takže můžu tak maximálně do okna 😀

luckamb
autor
24. bře 2010

maky: okno tak y dobrý 😀

strouzek
24. bře 2010

ahoj holky jak se máte?? všem děkuji za gratulace 😉koníka teď trošku budu zanedbávat těžko stíhám psát na jedno téma natož na více takže kdyby něco mrkejte třeba na neprokleté téma 😉

holky o hojení ani nemluvte každým dnem se mi to zdá horší, jak se ta tkáň hojí a zaceluje tak táhnou stehy včera jsme šli na procházku s kočárem a myslela jsem že nedojdu, měla jsem ještě džíny a ty jak se dotýkali těch stehů tak to byla bolest neskutečná takže teď budu nosit nějaký čas asi jen sukně 😝 měli jste taky ty samovstřebávající stehy??jak dlouho to trvalo než se vstřebali?

jinak teda kojit kojíme ale je to taková slabota, malá tahá dám jí obě prsa ale stejně po hodině snahy o kojení má ještě hlad takže jí musím dokrmit a hlavně spí mi po mém mlíku hodinku dvě max zato po sunaru klidně i 5 hodin takže na noc se přiznám dávám sunáč protože nezvládám vstávat 10x za noc. dneska jsme dali večer sunar a malá se mi vzbudila jen 1x v noci takže paráda takže budu hrozná matka pro ty zastánkyně kojení ale já na to prdím, radši budu pohodová matka s pohodovým vyspaným mimčem než vynervovaná troska. navíc po mým mlíku má malá prdíky i když se snažím jíst zdravě ale prostě něco jí vadí zato po sunaru bez jedinýho problému kadíme čuráme a spíme jak šípková růženka takže sice přes den prso dávám ale na střídačku a na noc jen ten sunáč.

luckamb
autor
24. bře 2010

Ahoj Strouží,
to víš že jo, jeslti malé víc vyhovuje sunar, tak co se budeš zbytečně stresovat. Bude lepší když budete obě spokojené a vyspinkané, než ubrečené a protivné. 😉

strouzek
24. bře 2010

ahoj luci no zatím zkoušíme oboje ale jak dlouho to vydržím takhle lepit to nevím, kojíme hodinu dám jí obě prsa a pak stejně kolikrát musím dovařit ještě kapku sunaru protože má ještě hlad viz ráno takže je to boj a hlavně ty prdíky, to mi říkali i v porodce že ty kojené děti mají větší sklon na bolavý bříško což sedí, po sunaru v pohodě a po kojení má chuďátko bolavý břiško. už i manža přišel s tím že se na to mám vyprdnout, on byl hrozný zastánce kojení a byl z toho takovej dost divnej když jsem neměla mlíko dokonce jsme se kvůli tomu pohádali ale teď když vidí ten rozdíl tak kolikrát když malou beru že jí dám prso tak mi už sám říká ať jdu uvařit sunar že se na to nemůžu koukat jak s tím obě bojujeme a prd z toho.

luckamb
autor
24. bře 2010

Strouží: vy to nějak vykoumáte a uděláe to tak aby vám to vyhovovalo všem 😉 Chce to ale asi čas.

jitie
24. bře 2010

Marti ahoj 🙂
jsem ráda, že jsi se ukázala
s tím kojením je to naprd, já být na tvé místě,tak se na to vyprdnu, jak píšeš ty, lepší abyste byly obě v pohodě a ne se stresovat z kojení 😉
k těm stěhům, já ani nevím kdy vypadaly, ale bylo to krušný, přesně jak píšeš ty, když jsme šli na procházku, tak mě to strašně bolelo..hodně si to maž tou dubovou kůrou a nebo si dělej koupele z dubové kůry, ty jsou ještě lepší a krásně se to potom hojí 😉 mě dr doporučil ještě silikonový gel na hojení jizev a potom se mi to krásně zahojilo, sice stojí asi 1200Kč, ale je fakt dobrej 😉

maky82
24. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Vítám tě Marti doma a přeju tobě i manželovi jen krásné chvilky s Nelinkou... 🙂

Já teda byla šitá hodně, zvenku i zevnitř, bolest prvních 14dní naprosto šílená, sedět jsem nemohla, ale pak se to jen a jen zlepšovalo. Co se týče oblečení, asi to bylo ok, protože bylo léto a já nosila jen sukně a kraťasy. A já si na stehy nic nedávala,zahojily se samy.

Holky, mám prosbu - jak jste začly dávat dítkům sušený mlíko? Já ho Adamovi zkoušela dát (od Hami), ale nechce ho. Přijde mi totiž, že ode mě vypije strašně málo mlíka za celej den.

lehna
26. bře 2010

ahojky,

to je venku krááááásně. to se hned jinak chodí na procházky 🙂

Marti- s tím kojením, každý si to udělá jak mu to vyhovuje. myslím, že tady tě nikdo za to ,že nekojíš neodsoudí(jen si vzpomeň na loňský rok na mě a Kačku25,jak jsme bojovaly a nikdo nás nesoudil 😉 ). Jen fakt,že máš malou teprve týden, tak to kojení je třeba zkoušet,odsávat a mlíčko se rozjede(u mě to teda nefungovalo),ale když ne, buď v klidu,dej sunar a máš klid i ty i malá.
šití si už moc nepamatuju jak dlouho mě to bolelo, já trpěla trochu víc, díky tomu hematomu,ale to mě spíš bolel podbřišek než pipi, a stehy vypadly asi během 14ti dnů. to jsem ani necítila, to mi nevadilo.

Mamy- ty si snad od těch nemocí kluků neodpočineš. to je děs, jak jsou pořád chudáci nemocní ☹. no já dávala mlíko normálně s flašky, teda nejdřív jak jsem se ještě pokoušela rozkojit, tak jsme používali malou stříkačku, malému dali malíček do pusinky, nehtem na jazyk a koutkem pusinky jsem mu tam stříkali pomaličku to mlíko. jak bylo kojení prostě ztracené, dostal flašku. tak zkus třeba jiné mlíko, třeba mu to hami nejede. my začínali na Bebě, pak Sunar a skončili jsme Hippu.

tercie
26. bře 2010

Ahoj holky, krásnej sluníčkovej pátek 🙂 Užívejte, o víkendu má bejt zas hnusně!!!

Přišla jsem vám poreferovat o kontrole, takže... z dnešní kontroly mám smíšené pocity...jelikož tam byla jiná sestřička než obvykle a záznam CTG se nepodařilo pořídit až tak kvalitně, posílá mě dr zítra na kontrolní do nemocnice, prý abychom měli na víkend klid, ale mrňouskovi nic nehrozí, z čehož jsem měla obavu, když se mu záznam nelíbil. Tak uvidíme co zítra. Jinak při minulé kontrole čípek tuhý a jen na špičku prstu, dnes volně prostupný pro prst, a hlenová zátka na ústupu 😀. CS 5. Taky dr miláčkovi trošku srovnal hlavičku do správné polohy na střed čípku, aby si nerazil cestu jinudy.

Takže dneska razím do špitálu, a jsem zvědavá co mi řeknou...

Marti, změň si pas, jsi pořád těhu 😀 Hele s tím kojením, já nevím, nám na kurzech říkali, že pokud to tak budem cítit, tak se nemáme dát odradit okolím, a zkoušet a zkoušet, přikládat, a odsávat, že se po nějaký době nabídka přizpůsobí poptávce a všechno se srovná. Ale jistě že kojit za každou cenu, bejt vynervovaná a dítě bolavý bříško to zas ne... No zatím se mi to kecá,o teorii, jsem zvědavá, jak to půjde nám. 🙂

tercie
26. bře 2010

ne z dnešní kontroly ale ze včerejší 😀 Kopírovala jsem vám to z alba abych tonemusela vypisovat znovu 😀

luckamb
autor
26. bře 2010

Terci: tak to je super, to už bude Lukášek za chvíli na světě 😉

lehna
26. bře 2010

Míšo, tak to jsou super zprávy 🙂. to vypad,že Lukášek vykoukne na Velikonoce 😵 . si nějak nedovedu představit,jak mu dr srovnal hlavičku 😕 😅 .
jsem zvědavá co ti dnes řeknou 🙂

Luci- no já byla na to srdíčko aqž ve 24tt,ale je fakt,že jsem skoro 4 týdny čekala. bylo to na objednání,tak to vychází stejně.
Já těch utz taky neměla moc, ale ty máš výhodu,že je to tvá známá,tak ti ho asi dělá víc🙂

Kači- na Divokého Billa bych tak zašla. jsem na ně byla s manžou ještě než jsem bysla těhu a taky jsem se celkem vyblbla🙂 , ale Michal David, to taky není špatná volba 😀 ,vzpomínky na mladé léta 😀.
zaas nespíte? o jéééj, co ti kluci zas vymýšlí ☹. u nás je to frekvence tři,čtyři dny- spí, nespí. vstáváme taky brzy. se fakt těším na posun času 😔

tercie
26. bře 2010

No holky pomalu se půjdu chystat, ať už vím, na čem jsem.

Leni no jednu ruku měl ve mě, druhou na břiše a trošku ho jakoby jen posunul, protože tlačil hlavičkou jinde než na čípek, a to by se chudinka asi nadřel, kdyby si měl otvírat cestičku jinde 😀
Když sedá někdy celý mimčo manuálně otočit, tak takový posunutí hlavičky musí bejt brnkačka 😀 Ale teda bylo to hodně nepříjemný.

Tak já letím, ještě se musím zkulturnit ať se mě neleknou,a pak dám vědět 😉.

amelie001
26. bře 2010

Ahoj holky,

s kojením jsem bojovala i já a po dvou měsících jsem musela vzdát,seděla jsem a jen jsem kojila.Nijak se to neupravilo a po Bebě už byl klid.Tedka dávám Sunar a ten je milionový,malý ho pije líp jak Nutrilon a Bebu a ty ostatní.

jitie
26. bře 2010

Ahoj holky 🙂
Míšo, gratuluju ke kontrole, hele abych tě příští týden nejela navštívit do prodnice místo domu 😀 😀

já jdu dneska ke kadeřnici, padají mi strašně vlasy, tak jdu na krátko 😒

strouzek
26. bře 2010

krásný páteček holky jak se máte? my byli venku na oběd a na zmzlině, myslím že s takouvou budu mít brzo nahoře ty svoje úspěšně shozené kila, mám o 8 kg méně než před těhu 😎 těhucukrovka není zase tak špatná nemoc 😀
holky s tím kojením, no přikládám dál ale zatím bez úspěchu, kojím 15 min. minimálně z každýho prsa a stejně pak malá nemá dost nechce usnout tak jdu uvařit sunar a ona klidně stáhne 90 ml sunaru a pak usne jak dudek takže je jasný že když vypije celou takovou dávku po půlhodinovém koju tak má málo. stejně tak když mačkám prsa po koju tak nevydoluju ani kapku takže malá vytáhne asi totálně všecko a ještě to není dost. když jí dám výhradně jen kojo tak se mi vzbudí za hodinu zato po sunáči klidně za 5 hodin takže asi budu špatná matka ale my budeme asi na sunáči , ještě budeme zkoušet ty prsa každá kapka MM dobrá ale myslím že se nikdy nerozkojíme tak aby jí to stačilo a co se týče mě tak se přiznám bez mučení představa že bych co hodinu kojila tak skončím brzo na psychině, takhle spíme obě celou noc vzbudí se 1x 2x za noc takže pohoda.

amel no my zkoušeli jen sunar, dr. v porodce říkala že sunar je dobrá značka že ty nutroše a beby jsou reklamní tah, manža se pak na to ptal v lékárně a říkali že je to opravdu výborná značka že je pořád nejvíce kupovaný i kvůli ceně ale že to samé co píšeš ty říká plno mamin že sunar děckám chutnal a seděl víc než nutrilon asi je sladší kdoví . my jsme s ním spokojení hodně, malé sedí, nemá po něm prdíky, žádné osypky, ani neblinká prostě jí sednul hned na první ochutnání takže to asi ani měnit nebudeme.

strouzek
26. bře 2010

jinak s těma stehama mám dojem že každej den je to horší a horší, cítím jak se to stahuje zaceluje a táhne mě to jak šlak, pořád se sprchuju a mažu si to vším možným , doufám že brzo ty stehy vypadnou protože chodím jak kachna

tercie
26. bře 2010

Tak holky jsem tady, ozvy v pořádku, ta pipka včera to asi vážně nějak špatně natočila, a doktorovi se to nezdálo, tak mě pro sichr poslal. Radši jet 3x zbytečně, než něco potento, takže jsem ráda. Akorát mi to mohl říct na rovinu abych netápala 😉
Takže spokojenost a úleva 🙂

tercie
26. bře 2010

Jéje Jitul, abych tě poznala!!!!!! 😅 😉

jitie
27. bře 2010

Míšo, určitě mě poznáš 😉 jsem pořád stejná, jen Filipa mám navíc 😀 😀

tercie
28. bře 2010

Tak to jo, v tom případě by neměl bejt problém 😀

luckamb
autor
29. bře 2010

Dobré ráno hoky!!!!!

jitie
29. bře 2010

ahoj 🙂
jak je Luci???

Míšo, to určitě nebude problém 😉
je u vás ještě sníh??my totiž dneska přezouváme na letňáky,tak abych neskončila někde ve škarpě 😲