Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

strouzek
30. črc 2010

maky to je dobře že už jste doma, to bolení a teplota brzo přejde, přecijen je po zákroku tak má na to nárok si trošku poplakat. a ty ještě nemám napsanej rodičák? já ho psala hned po porodu, začíná mi teď od srpna a mám ho na 3 roky. kdyby ti pak skončila mateřská a neměla práci tak bys brala podporu nebo jen socku, tudíž pár kaček 😝

luci jj to znám, každá těhule před porodem na břicho nadává , těší se na prca a nakonec porodíš, sice budeš mít malou u sebe ale budeš koukat těhulím po břichu jako já a vzpomínat jaký to bylo a přát si znovu bříško 😀 zrovna včera jsem v cukrárně opět hypnotizovala jedné těhuli břuch 😅

kacenka25
30. črc 2010

Luci já už si moc přála, aby se Kubula narodil!!! Pořád mi od konce září říkali, že musim dávat bacha abych neporodila dřív no tím jsem se na to pořád připravovala a v listopadu už jsem toho měla trochu plné brejle. Toho čekání a prázdné postýlky. Když jsem ukončila 36 týden a mimi by bylo považováno za donošené, bylo to ještě horší. No nakonec jsme porodu trochu pomohli a i tak jsem rodila den před vypočteným termínem 😀 😀 😀 😀 Mě to Luci přišlo na palici, to čekání. Taky jsem ho už chtěla mít u sebe. Samozřejmě že pak to bylo jak u Marty, koukala jsem po bříškách a fakt se mi stýskalo po tom hlazení pupíčku a taky po klidu.

strouzek
30. črc 2010

kači mě se taky někdy stýská po tom klidu, sice je malá hodná a spavá ale i tak si říkám jaký to bylo super jak jsem mohla pořád ležet, každý mě obskakoval a taky jsem se těšila, chystala pokojíček atd. prostě to těhu bylo nakonec krásný akorát teda by nemusel být zakončenej něčím tak šíleným jako je porod, to mi úplně zkazilo iluzi 😀 každopádně já teda nenadávala že už chci aby to skončilo, já spíš říkala že bych klidně byla těhu ještě tak o měsíc dva navíc, jen ta dieta mě rozčilovala. spíš mě štvalo že chtěli malou vyhnat dřív protože jsem na to nebyla ještě psychicky připravená 😀

luckamb
autor
30. črc 2010

Ty jo holky, fakt nevěřím tomu, že se mi bude po břiše stýskat. No uvidíme, třebas máte pravdu. Ale upřímně se těším až mi budou všechny moje věci, nebudu muset nosit jedny kalhoty dokola a tak 😀 A nejen to, budu se moct normálně ohnout, lehnout si jak chci :-d 😀 Prostě jsem zkonstatovala, že větu : "Těhotenství je nejkrásnější období ženy" musel vymyslet chlap. Ženská by tohle nikdy neřekla 🙂 To ale samozřejmě neznamená, že bych nebyla moooc šťasntá, že se to po takové době povedlo, to vůbec ne. Ale ta věta mi přijde jako kravina. Ale jak říkám, třeba máte pravdu a budu to za pár dní brát jinak 😀

strouzek
30. črc 2010

luci já taky nevěřila no a koukej už se mi stýská 😀 tobě nejsou tvoje věci? vždyť máš pidibříško, já taky neměla velký ale větší než tvoje bylo a nosila jsem pořád svoje věci, jen džíny jsem měla ustřihlý pás a všitý pruh jinak to moje džíny byli z dob netěhu a zbytek oblečení jsem nosila pořád netěhuvelikosti a ty samé hadry co v těhu nosím někdy i teď 😀 😀
ale chápu to, taky jsem měla ke konci pocit že mě všecko sere a nevěřila že je to krásný období, já jsem těhu problila prodietovala a pronervovala a vidíš už se mi po tom stýská a říkám jak to bylo krásný (i když na druhou stranu si tu krásu na pár let zase ráda odpustím, druhé dítě mi teď přijde jako scifi představa)

luckamb
autor
30. črc 2010

@strouzek no tak vidíš, že víš o čem mluvím. Ne moje věci mi fakt nejsou. Mám o 15 kilo víc 😀 Takže moje džíny a minisukýnky jsou smutný v šatně 🙂

strouzek
30. črc 2010

ty máš 15 kilo navíc? a kde to máš ? v kostech ne? já měla nahoře necelý 3 kila při porodu a přitom břicho jsem měla dle mě velký, ale je fakt že na prdeli a v obličeji jsem shodila takže jsem z porodky šla o skoro 10 kilo lehčí než před otěhu 😀

luckamb
autor
30. črc 2010

@strouzek no holka, tak to taky netuším kde je mám, ale prej jo :-d Váha to říkala 😀

tercie
31. črc 2010

Čus kočky, tak jdu omrknout, jestli nám Luci třeba už nešla rodit 😉
Mě se po pupíku taky stejská,když jsem ho hladila,nebo pozorovala, jak tam skotačí,to bylo super 😀 A mě se těhu líbilo, a doufám, že to ještě zažiju...sice s odstupem, až odezní vzpomínky na porod, ale určitě bych chtěla ten pocit ještě zažít. Porod holt bolí,ale to před ním a po něm to pak přebije...někdy to trvá, ale skoro vždycky to negativní je pak zapomenuto 😉

Maky tak Šimon má fuč mandli? Jéje, snad mu to pomůže a nebude pak tolik nemocnej. Držím palce ať je mu brzo líp 😉 A manža je fakt vtipálek, třetí dítě 😀Já si tak nějak říkám, že ty dvě jsou tak akorát ...

Kačko tak Kubulínek už je takovej ukecánek jo? Taky se těším až si s Lukýnem pokecám 😀

Jé holky já dočítala, ale než dopíšu tak nevím, co dalšího jsem chtěla psát...paměť má jde někam asi do věčných lovišť, žiju ze dne na den, nevím, co bylo včera, natož před týdnem, dny mi splývají, no děs 😀

tercie
31. črc 2010

No a my se máme taky dobře, malej je zlatej, dobře spinká, sice chodí spát po devátý večer, ale usíná sám v postýlce a do postele si ho beru po kojení v těch cca 5hodin, a chrníme skoro do poledne někdy mezitím kojení po 2 hodinách, a přes den taky ještě dost spinká, ale už je s ním sranda, hrozně se řehtá, stačí se na něj jen usmát a už se tlemí taky, je to úžasný Pase kobyly jako profík, akorát pořád zlobí s tou hlavičkou doprava... dle dr máme polohovat, jenže on mi na boku bejt nechce, tak se snažím ho různě vypodkládat,točit na druhou stranu, ale moc nám to nejde, už má trochu spláclou hlavinku, tak mám strach že nás Vojtovka nemine... Ale když to jinak nepůjde nedá se nic dělat. Lepší cvičit než aby měl pak problémy až bude velkej. Třeba jen pitomá skoliosa, já jí mám a někdy skučím se zádama jak pes, ve 30 letech. Jak mi bude v padesáti fakt nevím
😅 😀

maky82
2. srp 2010

ahoj holky...

Luci, víkend za náma a malé se ven nechtělo, že ne? 🙂

Holky, se Šimonem docela bojuju, je to o nervy! Minimálně jí a pije,pořád fňuká, že ho bolí za krkem a hlava, což je prý normální, jindy zase brečí a neví proč, pořád dost huhňá, není mu rozumět, polehává, je unavenej, 90%nocí špatně spí...ve středu jdeme na ORL, tak uvidím, co nám řeknou. Já vím, že je to asi ještě čerstvý, ale měl by se pomalu zotavovat, ale není to u něho vidět. S děckama a s babičkou je docela v pohodě, ale jak je doma a se mnou, je z něj úplný lazar...

kacenka25
2. srp 2010

Luci fakt 15 kilo? Ty brďo kde? Víš co jsem vyčetla? Že štíhlounké holky v těhu více přiberou, protože mají málo tuku pod kůží, tak si tělo instinktivně dělá zásoby na celou dobu těhotenství, porod a následné kojení. Prý holčiny lehce boubelky tolik nepřiberou. Mě bylo hodně líto sukní a kraťásků a košil ve skříni, vloni v létě jsem neobula nic. Bylo mi to malé. Letos už je to lepší, ale mini můžu vyhodit, rozjela se mi pánev a jsem široká 😢 . Tož zas jedna z negativ být máma, ale to se vyřeší koupí nový sukničky, lepší než nebýt máma 😵 😵 😵 😵 😵 .

Kubí si říká Biba. Od božího rána co otevře v pět oči už slyšim Biba hada tam (Kubíček namaloval hada na papír). Biba bába tady (Kubíček se tady houpe). Biba majiji tam (Kubíček jde tam na maliny - ehm na náměstí...... prostě nedokáže pochopit že není na chalupě ale doma 😀 )drndá celý dny, kolikrát jsem z toho tumpachová a je to fakt strašně krásné období. Asi jako všechna období...... každé má něco do sebe... 😵 😵 😵

luckamb
autor
2. srp 2010

Ahoj holky,
jsem zde a stále v kuse 😀 😀
Je mi skvělé mám se fajn. Jen ty poslíčci mě zlobí, ale tak budiž jim to přáno 😀

lehna
4. srp 2010

ahoj holky,

vidím Karolínka pořád odolává a čeká na 12.8.-jdu zrovna k zubařce,tak doufám,že mi bude pípat mobil jak budu na křesle 🙂

Maky- tak co Šimi, jak jste dopadli na tom ORL?

Kači- teda Kubí je krásně ukecanej🙂. Štěpi taky sice povídá,ale pořád tou svoji hatmatilkou a slova zatím ani nespojuje.

jéé a vidím i Míša se přišla juknout s Lukáškem 🙂. to je fajn,že se máte dobře a Lukínek je hodné mimi. Z hlavičky si nic nedělej, my ji taky měli na pravé straně sleženou a je to trochu vidět i teďka. ale nic to neznamená, nikam jsme nechodili. Taky jsme podkládali všude a nevyhli jsme se tomu.

luckamb
autor
4. srp 2010

@lehna neboj, nebude, my stále čekáme 😀 😀 Nevím teda na co, ale čekáme

strouzek
4. srp 2010

ahoj holky, luci co tu ještě děláš?? hybaj rodit 😀 ne že tu budeš "strašit" ještě se svítícím 42 tt 😀

holky já jsem asi divná ale mě těhu postavu zlepšilo, mám štíhlejší prdel i nohy a všichni říkají že mi to sluší víc jak předtí, dokonce nosím hadry co jsem neoblíkla už pár let , takže ještě tak jedno dvě těhudietky a můžu jít fotit do vogue 😀

kači a nešílíš z toho bibi babi.....malá má jednu hrající hračku v kočáru a teď se jí naučila mačkat a já jsem na tu melodii už tak alergická že si říkámco budu dělat až malá bude řvatlat a nebo se pořád ptát "a proč?"😀

luckamb
autor
5. srp 2010

@strouzek ježiši kriste nestraš mě.........🙂

lehna
5. srp 2010

@luckamb - Luci krásné břísko,ale pořád mi nejde do hlavy těch 15kg 😅 .
Bříško ještě vysoko, to si ještě Karolínka počká a pořádně počeše vlásky 🙂

puckalucka
5. srp 2010

Jéé, Luci nádherné břichátko 😵.

luckamb
autor
5. srp 2010

@lehna Leni, bříško už je dole asi 4 týdny a níž už nemá kam jít 😀 😀

strouzek
5. srp 2010

ty jo krásný pupek, no už je fakt větší a nebo je to jen větší detail fotky, ale už i věřím těch 15 kileček 😵

kacenka25
5. srp 2010

@strouzek jo, však jsem napsala, že jsem někdy pěkně tumpachová.......... a běda jak něco řekne a já neodpovím nebo nereaguji, to zvýší hlas a přísahám opakuje tak dlouho a zvyšujicím se hlasem až se na něj kolikrát utrhnu šmarjá co chceš ☹ protože zrovna třeba telefonuju s mámou 😅 hrůza co? Pořád si chce se mnou povídat, meleme jak blázni po cestě kočárkem městem........ nejhorší je, že pořád volá psa hafhaf a ten mu jaksi neodpovídá a tak Kubi volá a volá a volá..... třeba pět minut v kuse chudák... 😝 tak mu dokola vysvětluju že pes neumí mluvit ale prd platný. No to Marti budeš muset přetrpět jako všechny ostatní mámy, zvykneš si... A pak budeš ještě pyšná, jak krásně umí mluvit a jak se tetičky budou rozplývat jak krásně Nelinka mluví a jak brzo se naučila mluvit, počkej 😉

@luckamb no a já ani nepoznala, kdy mi jako bříško kleslo 😀 to jsem nějak neřešila 😀

kacenka25
5. srp 2010

@luckamb no jo to je pupíček už fakt na prasknutí! Ty jo to snad ani už nepamatuju!

strouzek
5. srp 2010

kači tak to se mám na co těšit 😀 mě už teď někdy přijde že mi na mateřský hrabe a postupně mi odumírají mozkové buňky, mám pocit že už se neumím bavit o ničem jiným než o tom jaký udělala Neluš bobek a jaký krém na zadek je lepší 😀

kacenka25
5. srp 2010

@strouzek no jo ty jo taky se mi to stává, že si připadám zakrnělá a že se asi fakt zapytluju doma a nedokážu se bavit o něčem jiným 😝 a to si představ ještě druhý mimi a další tři roky na MD 😅 😕

strouzek
5. srp 2010

kači no ani nemluv, já jsem doma teprve krátko a už mi z toho občas hrabe a představa ještě být doma do 3 let věku malé a pak třeba další mateřská tak zmagořím úplně 😀 teď v létě to jde, tojsme pořád venku, hodně jezdíme na výlety, každý den si zajdu na kafčo, zmrzku oběd atd. buď mám schůzku s někým a nebo tam někoho potkám takže ty dny fajn utíkaj, nepotkávám jen ženský na mateřský, zajdu si na kafe s kolegama z práce, s kámoškou bezdětkou atd. ale zima to bude krize, chceme chodit na plavání a cvičení ale to nezabije celý dny, do toho malá začne lozit a žvatlat tak bude zázrak jestli začátkem jara budu schopná se vůbec podepsat a dostat ze sebe normální větu 😀

maky82
6. srp 2010

zdravím vás holky... 🙂 máte se?

Na ORL jsme vyfasovali antibiotikový kapky + další dvoje koupit sami,střídavě všechny stříkat, mandli prý měl velikou, tak se mu i hůř hojí. Mluvení i chrápání by se mělo postupně lepšit. Noci už jsou o malinko lepší i chrápání, ale ta jeho mluva je katastrofa. Ráno v posteli mluvil fajn, ale jakmile stoupl, zase huhňal, jako by měl ucpaný nos. Ve středu zase kontrola, tak uvidíme.

Jedna novinka u nás - manžel je bez práce 😢 ode dneška, nevím, jak všechno zvládneme, mám nervy na dranc, klepu se jak ratl, je mi pořád do breku...období na posrání...pardon, ale to se jinak říct nedá.

Odpo jdu ke kámošce, aby mi přes aukro pomohla prodat škořápku a kočár a jinak jsme pořád doma. Sečeme trávu, jsme u domu, na zahradě, když je hezky. Dneska jsme chtěli na výlet, ale je škaredě.

Mějte se všichni fajn, radujte se a Luci, na tebe a Karolínku myslím každý den. Ať porod v pohodě zvládnete a máš na něj jen krásné vzpomínky 🙂

strouzek
6. srp 2010

ahoj maky božínku u vás se to všechno se.e ☹ chudák malej, snad se to brzo zlepší a kapky zaberou ale prachy jen lítaj co? to je fakt hrozný že si musíte chodit kupovat za svý kapky určitě to není levný
a manža? tak to se ti ani nedivím, já bych byla s nervama hin, nejen kvůli tomu že peníze potřebujeme, i tak někdy žijeme od výplaty k výplatě ale taky vím jak to chlapy berou když přijdou o práci. snad se mu povede něco brzo najít. kdyby u nás přišel manža o práci hned by mohl nastoupit ke tchánovi do jeho firmy ale toho se bojím jak čert kříže. manža by makal od nevidím do nevidím, žádný spravedlivý odměňování, vím jak to bylo kdysi, pracoval u něho půl roku pořád v práci ale přesčasy mu nikdy neplatil bral to asi tak že syn to dělá pro otce z lásky či co 😠

maky82
6. srp 2010

Marti, koupit dvoje kapky teď nebylo tak hrozný, 150Kč + 50Kč doplatek za ty anitibiotikový, ale v zimě, když býval Š.každý měsíc nemocný, to stovky jenom lítaly. Ale člověk to koupit musí, protože si říká, že to děckovi pomůže. Ne vždy to tak ovšem je, že jo. Od výplaty k výplatě my žijeme každý měsíc, tak se právě děsím toho, jak to teď bude. Dneska se jel někam poptat, jestli náhodou neberou a od 1.září by snad mohl jít dělat do ČKD, domluvil mu to tam jeho otec. Jinak do té doby bude na pracáku. Nejhorší na tom všem je, jakým způsobem se ho jeho šéf zbavil. Ponižoval ho, lhal mu, kamarádům říkal, jak nic neumí a že ho to v práci nebaví. Byl na montáži a peníze dostal stejný, jako by pracoval doma. Jindy na montáži dostával i o 5tis.víc. Cítím hroznej vztek a bezmoc, že si jeden blbeček začne něco vymýšlet a člověka jen deptá a ten pak kvůli němu nemá práci. Manžel mohl u něj pokračovat dál, ale bál se, aby všechno nebylo ještě horší. Jak to snáší? No dělá si z toho srandu, že bude aspoň doma a odpočne si, ale uvnitř ho to štve. A má taky od nervů pořád křeče v břichu. A o moje pocity a nervy a starosti se nikdo nezajímá. A to jsem ještě nemluvila s našema, to zas bude řečí, že nedělá, že v každé právi se najde nějakej blbeček a že to měl vydržet. Je to těžký no...

luckamb
autor
6. srp 2010

@kacenka25 no ale opět hlásím,ž e jsem tu 😀