Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lehna
1. bře 2011

@puckalucka - tak jsem na výsledky zvědavá, ale myslím,že bude vše O.K. 😉 .
no to máš pravdu,je to dávno, si to už taky nějak moc nepamatuju,takové miminko,jak začlo lozit atd. hrozně to letí.
Jé vy jste taky nemocní. kolemnás všichni nachlazení, i vdruhé diskusi co chodím, tak všechny dětičky nemocné ☹.

@luckamb - Štěpimu bylo o něco víc, spíš už tak 7měsíců,takže Karolínka je šikovnááááá 😉

@maky82 - jak se máte? co kluci? a ty?

luckamb
autor
1. bře 2011

@lehna jsou to sluníčka :D

lehna
1. bře 2011

@luckamb - a jak rychle vyrostou ☹

luckamb
autor
1. bře 2011

jo já vím :D
@lehna utíká to strašně rychle

lehna
1. bře 2011

@luckamb - to jo, už se jdu ptát do školky jestli ho od září vezmou nebo až v lednu. no síla 😅

luckamb
autor
1. bře 2011

@lehna ty vado to je děs :D

lehna
1. bře 2011

@luckamb - se nenaděješ a půjdeš taky 😅 .
co jinak jak se máte? co pejsek? jak to dopadlo?

luckamb
autor
1. bře 2011

@lehna hele u pejska nic nezjistili a samo od sebe ho to přešlo .
Hollky, dával jste někdo oprcka do chodítka??

lehna
1. bře 2011

@luckamb -fakt? tak hlavně,že to přešlo. to je divné,že ani nic nezjistili. hlavně,že je v pořádku.
my chodítko neměli. já jsem proti nim. dítě se to má naučit samo. mi pak přijde,že to dítě chodí i jinak,jakoby po špičkách,když už to umí samo.

luckamb
autor
1. bře 2011

@lehna jj, lpřešlo. Já chodítko koupila. A Kiki nechodí po špičkách. Vzepře se o poult stoupne si a je spokojená :D A já můžu luxovat :D

luckamb
autor
1. bře 2011

@lehna Ale samozřejmě jí tam nebudu dávat na hodiny denně. Prostě na pár minut, když potřebuju něco udělat.

puckalucka
1. bře 2011

Holky, tak výsledky jsou v pořádku, všechno je v normálu, díky bohu 😵 !!! Hold moje hormony nejsou vůůůbec určené na nějaké testy 🙂 a ukazují kraviny.

@luckamb Lucí, my jsme chodítko měli a já si na něj nemůžu vůbec stěžovat 😉 . Matěj chtěl hrozně brzo chodit a s chodítkem to byla paráda. Já si mohla sem tam něco udělat v klídku a Matěj byl ve svém živlu a chodil a chodí úplně normálně 😉 .

@lehna Jojo zrovna nedávno jsem známé, co jsou nemocný psala, že se zatím držíme a sotva jsem to snad dopsala už se nás to taky chytilo 😒 . Dnešní noc byla lepší, tak snad to bude na ústupu. Jooooo a Leníííí, ještě jsem Ti chtěla písnout, že už nám Matěj cca 14 dní před tím než nastydnul spával lepší. Né teda každou noc, ale většinou to vydržel a vzbudil se tak 2x 🙂 . Doufám, že se k tomu po uzdravení zase vrátí. Jen já na to nejsem zvyklá a budím se v noci snad 10x 😀 , takže se zatím i když spinká moc nevyspím-paradox 🙂 .

maky82
1. bře 2011

Ahoj holky,

kluci jakž takž, Adam dohání v jídle, co ztratil a Šimon trochu pokašlává. Ale jinak dobrý.

Holky poraďte mi prosím, kam si chodíte kupovat boty, sportovní...díky moc...přemýšlím nad Deimannem a A3sportem...

maky82
1. bře 2011

Lucíí, tak to moc gratuluju, juchů, hlavně, že je všechno v pořádku. A necháte si říct, co to bude??

petis
1. bře 2011

Ahoj mamky,
PUCI,
super, že jsou výsledky v pořádku, mám za tebe radost !!!
LENI,
my máme zápisy do školky v květnu, ale blbé je, že je tady plno, tak asi budu objíždět okolní dědiny, jestli mi ji někam aspoň zapíšou :(
LUCKAMB,
my chodítko měli, ale ne takového "pavouka", co do toho dítko posadíš, ale takové, co se ho drží a tlačí před sebou. Koupili jsme ho, ptž Kájka tlačila vše před sebou, akorát že se u nás dlouho neohřálo, koupili jsme ho, když měla cca necelých 9 měsíců a za necelý měsíc začla chodit sama :D

Já jsem taky nastydlá, bojím se, aby to nechytila Kájka, sice dávám vitamínky, ale je se mnou pořád, mi lije z nosu, bolí v krku ...no tomu se asi nevyhneme :( A máme problém s kakáním, Kájku to jednou bolelo, musela jsem jí hovíno doslova vytahovat a od té doby zadržuje, co to dá. Dávám probiotika, koupila jsem i v lékárně cosi, dáváme všechny osvědčené babské rady, ale když to na ni přijde, tak stáhne půlky, že se bojí. Ach jo.

lehna
1. bře 2011

@puckalucka - Lucííí, to je SKVĚLÉÉÉ 😵 😵 😵 . uf, já to věděla,že vše bude dobré 🙂. jen ty nervy,kdyby u toho takové nebyly 😠 .
to je super, že snad i Maty dostal rozum a spí líp 🙂. Np,to že se budíš častěji jak on, to buď v klidu, to budeš ještě dlouho 😀 . já to měla tak samo a někdy i teďka 🙂. a počkej až si zvykneš na to,že se budí jen tak 2x za noc a pak se ti vzbudí zas 3-4x, to zas budeš nadávat,že se zas budí 😀. kolotoč 😀

Holky, já vám ty chodítka nerozmlouvám, vím,že když chcete něco udělat, tak je to fajn,když se dítko zabaví i jinak 🙂. já prostě k tomu měla jen názor,že by se dítě mělo naučit chodit samo a ne ho v tom podporovat chodítky 😉 .

lehna
1. bře 2011

@maky82 - no já si boty většinou kupuju v deichmanu, ale pro značkové bych šla do Adidasu nebo tak.
fajn, že kluci jsou o.k. 🙂

@petis - u nás je zápis koncem března, tak se půjdu poptat zda ho vezmou aspoň sem tam od září na pár hodin týdně, jinak tady berou až od věku tří let,což do ledna ještě čas 🙂. ale chtěla bych ať si pomalu zvyká. u nás je taky plno,ale doufám,tak snad se vlezem. přibírají přistěhovalce a na místní není místo. a do Poruby se mi moc jezdit nechce.
S tím kakáním Kájky - kámoška to měla skoro stejné s malou, taky nechtěla za boha na nočník si káknout,ale pak se to nějak naučila. ještě se poptám jak to přešlo 😉 . Štěpi taky do nočníku moc nekaká, tak jednou za dva dny a do plíny kadil i 2x denně někdy 😒 , tak snad to nebude protahovat 😕

JO a to chodítko jsme měli to co píše Peťka, taky co mohl tlačit, tlačil. a dneska s ním lítá i po venku a hraje si na malého 😀

petis
1. bře 2011

@lehna
My jsme se byli ve školce ptát už v lednu, ale tady u nás nám řekli, že letos přibírají 12 dětí a 10 už z loňska, takže není šance. No v okolních vesnicích školky jsou taky, nefandím si, že tam bude situace jiná, ale budeme zkoušet ...
Kájka momentálně odmítá kadit i do pleny, prostě se bojí, že ji to bude bolet ☹ Ona je jiak bez plen, ty má jen na spaní, ale i tak bylo předtím hovínko vždy do plínky, když ji dostala na spinkání, prostě čůrá ukázkově, ale kakání nešlo. Ale co bych teď dala za to, kdyby kadila aspoň do pleny. Snad se to zlepší, pořád si říkám, že není možné po tom všem, co do ní dávám.

lehna
1. bře 2011

@petis - no tak to jsem právě zvědavá jak to bude i u nás.
Možná to je jen ten přechod z té plíny na nočník,že odmítá kadit. ale není boha,aby si nekákla po tom co jí dáváš na to aby si kákla. co čaj heřmánek,nezkoušelas? nebo který to byl,jak jsme dávali na prdíky a kakání jak byli mimča.
a co jinak ,jak se vám daří s otěhu? 😵 😵

luckamb
autor
1. bře 2011

@puckalucka přesně, právě že je to takové vysvobození pro mě :D Můžu něco udělat.

petis
1. bře 2011

@lehna
Včera se kakando podařilo a dnes taky !!! Juchůůůůůůůůů 🙂 Sice dnes jsme kadili od rána, pořád hlásila, plenku nechtěla, ale když došlo do tuhého, tak odmítla tlačit, ale večer už to neudržela a šlo to, juchů, to bylo slávy 🙂No uvidíme, co bude dál ... 😉
Leni, těhu nejsem, zatím ne, uvidíme, co tento cyklus ... jsem v polovině, ale popravdě nemám na nic náladu, jak jsem nazdechaná, tak se mi chce spát a ne nějaké tachtle mechtle 😀

lehna
2. bře 2011

@petis - tak to je parááááda ,že se podařilo 🙂 😵 .
jo to se ti nedivím,že na nějaké techtle ani mechtle nemáš náladu 😀.
já zas pořád váhám jestli do toho jít znova nebo ne ☹

kacenka25
2. bře 2011

@petis to je bezvadný že se konečně podařil boban! Chuděra musela mít bříško nafouknuté.... Tak teď už to snad bude dobrý, když zjistila, že ji to už nebolí.... A tak jsi na řadě s //? No to je velká šance, že na Vánoce budete zas čtyři 😵

@lehna Leni neváhej, zkuste to! Zasejc čím dál to budeš odkládat třeba si to rozmyslíš úplně a nebude se ti chtít
Já teda mám co mluvit, stále zobu HA 😀 tak se mi to radí co? Ale v pátek nám předávají baráček, už uklízím tam, kde to jde pomaloučku polehoučku, stejnak jsou všude naskládané dveře a podlahy a materiál a tak... Příští víkend se stěhujem hurááááá. Tak už zobat nebudu, je to zas jak před třemi lety, v březnu jsme se stěhovali do pidibytu a já přestala zobat pilule a otěhotněla a už je to tu zas, březen a stěhování... Zavzpomínala jsem si, to je jasný 😉

kacenka25
2. bře 2011

@petis to je bezvadný že se konečně podařil boban! Chuděra musela mít bříško nafouknuté.... Tak teď už to snad bude dobrý, když zjistila, že ji to už nebolí.... A tak jsi na řadě s //? No to je velká šance, že na Vánoce budete zas čtyři 😵

@lehna Leni neváhej, zkuste to! Zasejc čím dál to budeš odkládat třeba si to rozmyslíš úplně a nebude se ti chtít
Já teda mám co mluvit, stále zobu HA 😀 tak se mi to radí co? Ale v pátek nám předávají baráček, už uklízím tam, kde to jde pomaloučku polehoučku, stejnak jsou všude naskládané dveře a podlahy a materiál a tak... Příští víkend se stěhujem hurááááá. Tak už zobat nebudu, je to zas jak před třemi lety, v březnu jsme se stěhovali do pidibytu a já přestala zobat pilule a otěhotněla a už je to tu zas, březen a stěhování... Zavzpomínala jsem si, to je jasný 😉

luckamb
autor
2. bře 2011

@kacenka25 Kačí tak šup do toho a půl je hotovo :D

lehna
3. bře 2011

@kacenka25 - ještě mám měsíc na rozmyšlenou,pak uvidíme zda do toho půjdeme nebo ne. pořád váhám,no 😒 .
Jůů,tak to je super,že už se budete stěhovat. to je super, a to máš pravdu, stěhovali jste se a ty jsi otěhotněla, tak třeba to bude zase tak 😵

kacenka25
4. bře 2011

@luckamb žjova takhle jednoduše kdyby šlo zařídit všechno 😵 to by byla paráda. Kdepak, něco to stojí holt ale recht máš že je třeba neztrácet naději a optimismus.

@lehna Měsíc na rozmyšlenou? To už není moc.... Já bych pro nové pilule už nešla, nevím teda sice, jak to vypadá u vás doma, jak jsi se lehce zmínila, ale mě když docházely pilule v podstatě jsem se smířila s tím, že to zkusím. Když jsem jich měla ještě hodně, neuvažovala jsem a nechtělo se mi. Dneska tady máme všude krabice, včera večer jsme balili, je to jak v pohádce, že se nám to podařilo 😵

lehna
4. bře 2011

@kacenka25 - měsíc na to jestli si mám jít pro antiko nebo ne. Váhám,protože chceme dělat tu rekonstrukci za 2 měsíce, MM v práci zatím zůstává, šéf ho pustit nechce,ale vozí se po něm pořád. my to doma před měsícem taky neměli nic moc, takže je to pořád takové ,že i by člověk chtěl a na druhou stranu se nemůže rozhodnout. asi to zkusíme taky,ale asi to zas necháme náhodě jako v prosinci 🙂. a beztak zas otěhotním napoprvé 😀.
Docela ti ten baráček závidím, my sice máme taky, ale s našima a tak nějak si nemůžem dělat co bychom chtěli, venku apod.

včera spal Štěpi odpo 3h! čtete dobře, trhl další rekord, a to jsem ho musela jít budit,jinak by spal ještě dýl. ale bylo 15.15,takže by zas večer neusnul. Pak jsem s ním šla ven,ať se vyvětrá a normálně usne. a usnul fakt normálně, do 20ti h byl tuhý 🙂

luckamb
autor
4. bře 2011

@lehna kašli na prášky!!!

petulak1988
4. bře 2011

Ahojky neporadite mi nejake vyitaminy nebo rady na vcasne otehotneni???Snazime se s pritelem uz 9mesicu a nic ted jsem prestala brat utrogestan pry muze vadit ovulaci..piji kontryhel prvnim mesicem a beru kyselinu listovou a calibrum baby...nevite jeste neco ty vitaminy beru jiz dlouho ten cajik zacinam...predem moc dekuji

luckamb
autor
4. bře 2011

@petulak1988 tak to já ti neporadím. Podle mě jsou všechny čaje a vitamíny k ničemu. Já brala akorát listovku. Snažili jsme se dva roky. Prostě příroda si to udělá stejně po svém.