Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lehna
26. čer 2010

ahojky,

Marti- jj, je fakt, že ta váha se taky projevuje i tím, jak to mimčo spí. Štěpi je sice taky velký na svůj věk, ale zas není velký spáč,tak to má v genech. MM byl a je kus chlapa pořád 🙂

to zavinování, jj tvůj názor jsem pochopila, my s tím doma bojovali docela dlouho co s ním že tak pořád špatně spí. pak jsem tady někde na koňu narazila na to zavinování a řekla jsem si,že koupíme knížku a zkusíme to. a ono se to zlepšilo, tak jsem byla ráda a konečně se po dvou měscích trochu líp vyspala. ale jen dočasně, začly zuby a bylo po klidném spaní, ani zavinování moc nepomohlo.

čaje- Štěpi taky usíná s čajem, a někdy mám fakt pocit,že je na něm závislý, protože ho vyžaduje i v noci, když se probudí. ale jak můžeš poznat, že se budí jen ze zvyku a nebo má fakt žízeň? hodně i dospělých se budí v noci žízní,tak proč by i to dítě nemohlo mít žízeň? jak všude píšou,že dítě v noci čaj nepotřebuje. a o tom ,že nekojené děti čaj nepotřebují je pěkná kravina, protože UM je úplně jinak složené než mateřské mléko, a pokud bys nedávala čaj, tak ti malá pěkně zatvrdne,takže se spíš doporučuje dávat čaj.

jinak fígle na zuby, těžko říct, my taky používáme calgel, ten nám vyhovuje nejvíc a malému nejvíc chutná, ještě je prý lepší mundisal a ještě teď si nevzpomenu něco na k.. je to přímo na protézy. a my když Štěpimu lezly naráz trojky a čtyřky, tak jsme sáhli po homeopatikách, buď čípky Viburcol nebo kuličky, co rozpustíš v čaji Chamomila. Je to obojí na klidné spaní při bolesti prořezávání zoubků 😉. a kousátka taky dobrá věc, neboj, jen jií je dávej do ručičky, ona na to přijde co s nima brzy 😉

Kači ahoooooj,
jéé, vy jste byli na Krétě, no to závidím, hézké fotečky 🙂. sluší vám to 🙂.
tak zoubky se vám tak krásně rozjely, my jich máme zatím pořád 16. a já mu je už ani nečistím, čistí se i je sám.posadím si ho vedle umyvadla na koš s prádlem, dostane kartáček do ruky a on si je šudlá. sice bych mu je měla čistit já,ale je to boj jak u vás,tak ho nechávám a ukazuju na sobě,jak si je má čistit.

Maky-tak co Adam, teda holka, ty to vůbec nemáš jednoduché☹. a já bych přijela hned. tyjo tolik jídla, to jsi tady ani neměla psát 😀. škoda,že bydlíme tak daleko ☹.

Luci- jasně, času dost, já balila asi 2týdny před porodem 🙂

strouzek
26. čer 2010

leni já mám na čaje stejný názor, ale myslím si že čaj je potřebný i u koja, moje neteř byla kojená a byla hrozně uřvané dítě, nespala snad půlroku v kuse, ani přes den ani v noci, pořád řvala k tomu bylo léto hrozný vedra tak jsme to nevydrželi a zkusili jí potajmu dát s mamkou čaj(švagrovka totiž čaj neuznává u koja), a světe div se ona spala a spala celý odpoledne. potom jsem si jí půjčovala často na hlídání a pokaždý jsem jí dala čaj ona ho vyzbunkla a byla najednou úplně jiný dítě. neteři je dneska už 10 let, švagřina nic neví o čaji ale dodnes vzpomíná jak jen se mnou spala že doteď nechápe jak je to možný 😅 takže toť můj názor na čaj, díky tomu jsem prostě už před těhu věděla že já ač kojit budu nebo nebudu čaj dávat budu a pak se mi to potvrdilo i v praxi, jsme sice na UM ale já myslím že malá by měla žízeň i pak, sice u koja je to přední mlíko a zadní ale je to podle mě omezené množstvím, myslím že to funguje že první teče jako na žízeň a pak na hlad ale moje malá pije hrozně moc v porovnání třeba s kamarádčinou malou, vyžaduje čaj před jídlem i po jídle pokaždé ho vypije jinak, jsou dny kdy vypije třeba 200 ml za celej den ale někdy i 500 ml a nezáleží na tom jaké je počasí má prostě většího sušáka 😀 takže proto mě i dost vadili názory v porodce kde mě prostě neskutečně do něčeho nutili a dotáhli do to neskutečných rozměrů (zákaz čajů, zákaz dudlíků, nucené zavinování místo aby malé dali najíst atd.) protože názor dětské dr. nechat dítě vyhladovět až bude řvát hlady a mamině se instinktivně udělá mlíko to je na mě fakt moc takže když slyším o porodnici vstávají mi vlasy hrůou.

luckamb
autor
28. čer 2010

@lehna Leni, já chci dva týdny před termínem porodit 😀 😀 😀 😀

lehna
28. čer 2010

@strouzek a zae moje kámoška malou kojila rok, do půl roku fakt nedávala čaj a v pohodě. ono možná i záleží na ročním období. já bych čaj asi taky dala, než mít mimino celý den u prsa. Jj, na porodnici v tomhle směru mám taky docela děsné vzpomínky, hlavně když mi teda dva dny v noci vkuse řval,a sestra z šestinedělí mi ho tam chovala, že on chce cítit maminku a že chce ponosit, a to jsem ho nosila celou noc, dva dny v kuse, byla jsem bezradná, druhou noc přišla ta setřička, co mi se snažila zavinovat, zkoušet kojit, viděla že to nejde, pak šla pro UM a byl klííííd. ještě že tam na tu směnu přišla.

@luckamb proč chceš rodit 2týdny před termínem? jako že bys hned balila tašku den porodu,jo? 😀

lehna
28. čer 2010

jinak teda všem ahooooooooj 🙂

Maky-tak jak dopadly oslavy?

luckamb
autor
28. čer 2010

@lehna protože to už bude malá zralá a mohly by jsem se vidět 😀

lehna
28. čer 2010

@luckamb - ahááá😀. tak nikdy nevíš,kdy se malé bude chtít ven 🙂

luckamb
autor
28. čer 2010

Lehni: no právě, tak já jí o tom lpovídám každej den, že si myslím,ž e by se jí tu už na konce července líbililo 😀

strouzek
28. čer 2010

ahoj holky,

leni no já znám kupu holek co čaj nedávají a v poho ale když jsou vedra tak podle mě to fakt nestačí, navíc každý dítě má jiný pocit žízně, naše Neluš velkej dneska vypila za den víc čaje jak mlíka takže kdybych jí jen kojila tak jí to určo nestačí. s tou porodnicí jsme to měli podobný, noc a den s UM naprostá pohoda malá klidná , pak den bez příkrmů a děs běs malá uřvaná neklidná celou noc nespala 😝

luci to si nesmíš říkat, právě že když mamina chce dřív tak si mimčo dupne a nechce se mu ven a naopak 😀

lehna
28. čer 2010

@luckamb - no přesně jak říká Marta, jsem taky Sašenku vyháněla už v prosinci, ale jaksik si postavila hlavu a vylezl Štěpánek den po termínu 😀.
Hele tak když červenec, tak aspoň 17tého, ať se mi to dobře pamatuje 😉 😀 . no ale to je zas moc brzo, no☹

@strouzek - to je fajn, že Neluš tak toho čaje vypije, to Štěpi za den nedá ani litr a to by měl vypít něco přes litr, jenže já to do něho nenatlačím, tak už vařím aspoň polívky, ať to má i v tom to pití.

Teďka má chudák jakousik rýmu, celý den jen pčikal a snolíky tekly proudem, včerejší noc byla katastrofální, protože měl pořád plný nos a chrčel a funěl, tak jsem byla pořád vzhůru, v půl 12 jsem si ho dala k sobě do postele, MM vyhnala do obýváku na gauč. V 1.30 rána jak z děla, řev, Štěpi spadl z postele, naštěstí mu nic nebylo a ani není,ale v té chvíli se mě málem krve nedořezali. uf.

luckamb
autor
29. čer 2010

Ahoj holky,
tak včera jsem byla na utz a na kontrole.
Malá váži 2,20, takže super.
No a já mám zákaz už i chodit do práce. TAkže včera jsem byla v práci naposledy, mám buď ležet, nebo stát 😀 Sedět ne a odpočívat. Žádnej sex a žádná aktivia. Čípek už je dost zkrácený a malá se na něj hodně tlačí a chtěla by ven. Takže klidový režim a vydržet alespoň do 12.7., kdy jdu na další kontrolu. A od 19.7. budu chodit na kontroly do porodnice.
TAkže se s váma loučím, teď tu moc nebudu, protože když je venku tak krásně, nebudu se válet u internetu. Ale občas nakouknu. Tak papa.

maky82
29. čer 2010

gratuluju Luci ke kontrole a držím palce, ať ještě chvíli vydržíte 2v1 🙂 hezky odpočívej a užívej si malé v bříšku... 🙂

strouzek
29. čer 2010

ahoj holky

leni a je nějaká tabulka na příjem tekutin u dětí? no některý děti mají s pitím problémy, bráchova malá ta taky moc pití nedá natlačit do ní jeden čaj je boj
ty bláho chudák malej, no právě toho se bojím že by mi někdy malá spadla z postele, hlavně že se mu nic nestalo ale ten šok úplně věřím. mě stačí prkotina u malé a jsem na nervy 😅

luci no nechci ti nic říkat ale mě strašila dr. předčasným porodem od 34 tt myslím , doma všichni vyšilovali že můžu každou chvíli rodit, moje máti hysterčila že malá bude drobná nedonošená a nakonec jsem šla na vyvolávačku a malá macek jak blázen a hlavně jsem nebyla vůbec otevřená ani při porodu 😀

lehna
29. čer 2010

@luckamb - no vida, jak se Karolínka tlačí ven. to já měla kolem vánoc to samé(měsíc před porodem), klidový režim, žádný vánoční úklid,jen tak lehce. halvně,že jsme začátkem prosince měnili okna,takže úklid být musel. a vidíš, stejnak jsem porodila ještě den po termínu. ale radši jo, lež a odpočívej 🙂,

maky- ahojky 🙂. tak jak ty oslavy? 😕

@strouzek - no někde jsem četla, že dítě by mělo vypít na 1kg své váhy 100ml tekutin, takže Štěpi by podle toho měl vypít skoro 1400ml. haha, on dá tak půlku 😅 .
Někdy člověku vyhrožují, že porodí dříve a stejank je z toho prd. Však Kačka taky musela ležet a odpočívat 😉

strouzek
29. čer 2010

leni nápodobně, my jsme taky měnili na začátku 9. měs okna a pak jsem gruntovala celej byt a stejně jsem šla na vyvolání, sice kvůli cukrovky ne kvůli přenášení ale kdybych na ní nešla tak bych na 100% přenášela protože jsem nebyla nachystaná na porod tělesně vůbec

s těma tekutinama no malá váží 6,9 kg a denně vypije tak 400 ml včera i víc tak víc jak půlku dáváme , akorát mě štve že do toho 4. měsíce není moc čajů na výběr pořád ta stejná podobná chuť už se těším až bude starší budu moct jí ty chutě měnit

strouzek
29. čer 2010

jo jinak kolegova manželka půl těhu proležela s nohama nahoru aby neporodila dřív a pak přenášela, asi to vzala zodpovědně to držení mimmča u sebe 😀

maky82
30. čer 2010

ahoj...

Oslavy...no...nakonec se to dalo...děcka dostaly hodně dárků, maso se skoro všechno snědlo, dort jsem dala do mrazáku a spousta drobného cukroví zbyla. Tchán nepřišel, chtěl síct trávu, ale nebyli lidi, tak řezal dřevo. Večer šel bez jídla a koupání spat, protože ho nikdo neobsloužil. Je to jeho chyba. Ostatním nechyběl a my jsme si to užili. Akorát s tou masovou mísou prý byl problém. Nechtěli ji manželovi dát, že na mé jméno tam nic není objednané a na žebra musel čekat. Vůbec nebyla tak dobrá, nakořeněná, jako jindy. Tak mně přede všema nadal, že jsem neschopná něco objednat.

Holky, Adam má po pondělním očkování zase teplotu...38,5 ☹ já se už zblázním, včera už vypadal jakž takž, ale v noci strašně hořel ☹ málo spal, tak to dohání teď 🙂

Dneska nás čeká ještě úklid zbytku sena, tak uvidím, jestli vydrží s babičkou...

Mějte se fajn a užívejte si sluníčka 🙂

kacenka25
30. čer 2010

ahojík

v pátek jdeme na 18M prohlídku, tak jsem zvědavka, kolik budeme vážit a měřit a vůbec.... Asi dostanu trochu za uši páč mladej nechodí na nočníček..... ani si nesedne bez plínky, v teplákách jo a do půlvteřiny je na nohou a uhání pryč 😢. Jak jsou ta vedra, chodíme na zahradě bez plenky a koukáme, jak čůrá 😀 😀 😀 ale bez výsledku že by si řekl nebo udržel až ke stromečku..... Boj no. Asi to zatím nechápe nebo to na mě skvěle hraje. 😀

Pitný režim - taky jsem četla, že na 1 kg váhy by malé děti měly vypít 100 ml tekutin. My dáme litránek za den (1/4 l mlíčka k snídani + 1/4 mlíčka na noc + 1/2 l šťávy nebo čajíku nebo džusíku přes den). Na Krétě pil mnohem víc, jak tam bylo vedro. To si myslím, že je důkaz toho, že každý dítě pije jinak a je blbina být vystreslá tím, že dítě údajně málo pije. Holt když je velký teplo pije víc no. Ale nutit do pití se musí, jinak by snad nepil vůbec 😀 nemá čas, furt někde lítá v luftě 😀. Kolikrát se mi stane, že nabídnuté pití odstrčí a jde lítat dál. Tak se mu vnucuju s melounem nebo jahodama, tam je taky vody dost. Taky mám taktiku jako Lenička s polívkama..... ty má rád víc než druhý jídlo, tak vařím hustý polívky, aby ho zasytili a prdim na to 😝. Jedna holka co jsme se potkaly u dr. zas vyprávěla, že aby splnila ten limit tekutin, dává hošíčkovi 5x denně mlíčko, k tomu samozřejmě obědy, svačiny a trochu čaje.... Hošíček byl trošku velký 😅 to je zas druhý extrém tohlento.... Ale když to tak cítí, tak jí do toho stejně nemůže nikdo kafrat.

No jo však mě strašili od 27tt porodem, ležela jsem jak lazar ani sednout jsem si nemohla a pánev podložit polštářem... a Kubíček si počkal na termín porodu 😉. Luci jen radši odpočívej a nic neriskuj, nestálo by ti to za to, kdyby se Kájinka narodila dřív.... Jsou s tím pak jen lápálie. To je lepší fakt poslouchat doktory 😉

maky82
30. čer 2010

no jo, tak jsem si volala k dr., jsem jako kdybych měla 1.dítě, ale já fakt nevím a nechci něco zameškat - a dneska by mu měla teplota polevit. Má hodně pít, nechodit ven. Jíst nic nechce, ani ode mě a jen brečí ☹

Šimon už se vrátil z prázdnin od našich, byl tam 3 dny...holky, já to s ním asi 2měsíce nevydržím. On tak zlobí...

amelie001
30. čer 2010

Ahojda,

Dan spí tak píšu,Dan nechce ani deci kojeneckého mléka,pije jen kefíry a čaje,tak ani neřeším jestli je to dobře.Jí všechno,včera tlačil do sebe špagety s brokolicí a jak mu jely🙂

strouzek
30. čer 2010

ahoj holky tak jsme byli dneska poprvý na koupáku a bylo to super, Neluš chrupčila pod stromem hned ten den utekl lépe než když musím jezdit furt dokola po městě

maky to je dobře že se oslava vyvedla, s tchána si nic nedělej, vždycky se najde jeden blb který chce pokazit oslavu. chudák malej no jo teď ty teploty jsou ještě horší jak je takový počasí, já jsem ráda že jsem stihli očko ještě když byli chladnější dny i tak byla mírně zvýšená teplotka ale teď bych se bála že by z toho byli horečky. na další očko dávku půjdu podle předpovědi počasí 😅

jiinak holky já nevím jestli nám to zůstane ale zatím s pitím fakt problém není, malá pije a pije, dneska úřes den vypila jen 450 ml mlíka ale kolem 600 ml čaje!!!mazec, sunar jsem vždycky uvařila a pak jsem ho vylila, chtěla jen pít, bude to vedrem ale ona tak pije i když je venku škaredě. jinak jsme zkusili dát dvě lžičky přesnídávky ze srandy a malá nám málem ukousla lžičku jak jí to chutnalo tak se fakt těším jak za 14 dnů začneme pomalu příkrmy jestli jí ta chuť k jídlu zůstane i při brokolici 😀

luckamb
autor
1. črc 2010

Ahoj,
zdravím od bazénku ze sluníčka je mi fajn a vůbec nic mi nechybí. Večer máme v plánu grilovačku , takže se pěkně nadlábnu. TAk si to tu užívejte a pusu pa 😀

strouzek
2. črc 2010

ahoj luci no teda ty se ale máš takovej pohodovej konec těhu jsem já teda neměla, my jsme malovali uklízeli takže jsem myslela že pojedu do porodky v monterkách 😀 my zase chodíme každej den na koupák je to bezva , ten den tak pěkně uteče hůř bude v zimě

luckamb
autor
2. črc 2010

Strouži, tak to my malovali a uklízeli už v zimě, ake teď je klídek 😀

kacenka25
2. črc 2010

AHOJÍK HOLKY¨jejda caps 😝 tak Kubula na 18M kontrole 10,6 kg a 82 cm 😵 hošan dlouhej jak tejden a na to, že se pořád cpe Brumíkama tak váha docela jde 😅. To je taková neřest ty Brumíci, holky to je taková bašta mňam, jen se mi nestává často, že by na mě zbylo ☹ 😀 to spíš mi dá kousnout 😀.

Luci uklidím se na dva týdny s našima do Jizerek na chalupu, tak ne že se tady bude rodit a na Káču se zapomene! Koukejte mi někdo poslat zprávičku!!!!!!!!!!!! Už se tam těšim, na bazének a lesy a tak..... Jdu balit a uvařit, ve dvě je manža doma a frčíme. paaa.

strouzek
2. črc 2010

luci tak to jste udělali dobře, teď bys makat stejně nemohla, já se toho taky právě bála že budu mít na konci těhu klidovej režim a jak bych to pak udělala to nevím doma bylo jak po výbuchu po tommalování a chlap to neuklidí pořádně 😝

kači no jo brumíci, chipsy a jupíci to jsou neřesti asi u všech děcek 😀 váhu máte krásnou, horší bude u nás, jestli máme 7 kilo ve 3 měs. tak v roce a půl budeme mít asi s brumíkama tunu 😅

puckalucka
3. črc 2010

Ahoj holky, jak užíváte teploučka vedroučka? Asi jste všechny střídavě u bazénů nebo v chládku, co, jako my 😉. Matýsek už týden sám chodí a musím říct, že je to super, konečně se líp sám zabaví 🙂.
Mějte se krásně a nespalte se 😎

luckamb
autor
3. črc 2010

kači: neboj, SMSku pošlu a snad na nikoho nezapomenu 😀
Luci: ahoj, já si sluníčko užívám v bazénku u našich a mooc se mi to líbí 😀

strouzek
6. črc 2010

ahoj holky tak jak jste prožili sváteční prodloužený víkend? my v sobotu a neděli na chalupě, v nedělu jsme byli na výšlapu na Praděd a děs běs, vedro, plno lidí, plno cyklistů kteří jezdili jak šílenci dolů, táhli jsme nahoru kočár, pití, věci na oblečení protože se furt měnilo počasí, nohy plné mozolů, v půlce kopce se mi rozpadli boty tak jsem pak šla jak magor v žabkách ještě že jsem je měla sebou v báglu a ještě jsem si dala na nahoře klobásu ze který jsem proseděla noc na záchodě. takže tyhle přírodní výlety asi už nikdy více a příště radši pojedu do šopingu nakupovat 😀
pondělí úterý jsme pak už byli doma a odpočívali 😵

lehna
7. črc 2010

čauky všem,

Marti prima výlet 🙂

my byli včera v Dinoparku a řeknu vám moc mě to nennadchlo, jak na to každý opěvuje slávu. Možná to jinde vypadá jinak,ale v Ově teda nic moc. Mají to narychlo otevřeno,tak to jde vidět. terén kolem dinosaurů hodně neupravený,samý plevel a tak. projela jsem se se Štěpim na takovém vláčku, který objížděl ten areál. No to jsem si myslela, že objede areál jak třeba v ZOO,ale za 40,- cesta trvala ani ne 10minut, objeli jsme pár metrů, ukázal nám asi tři druhy dinosaurů, cosik zažbleptal do reproduktorů o druhohorách a těch dinosaurech, v jedné chvíli to bylo jak scéna z Jurského parku,že utekl tyranosaurus rex. to bylo celkem dobré,jinak o ničem.
fotečky dodám jak bude malý spát 🙂

JInak se máme dobře, já jsem ještě pořád nachlazená, Štěpi taky ještě má rýmu, ale je to lepší.

Noci se nám zas trošku zlepšily, ťuk ťuk. jen vydržet co nejdýl 🙂.

@luckamb - jen odpočívej, tak to má být 😉

@kacenka25 - Kačko, to má teda Kubík hezké míry, jen náš Štěpi neměl takové míry ani v roce 😅 😀 . To měl 12kg a 86cm 😅 . No koncem července jdeme taky na 18m prohlídku,tak jsem fááákt zvědavá na ty míry 😅

@puckalucka -ahoooooj, tak Maty už tak krásně chodí 🙂. To je krása,co? To si kluk pospíšil 🙂. ale je to i pro tebe trochu větší odpočinek, jak už se zabaví tou chůzi sám 😵