Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

petis
8. led 2009

Hlavně je asi důležitá ta intenzita, ono to bude chodit pravidelně a bolet, ale až vás to donutí jinak dýchat a neuděláte ani krok, je to ono.
Je to šílené, mě bolelo dlouho co 5 minut, ale chyběla tomu ta intenzita...ale kdo to má vědět, když rodí poprvé.

lehna
8. led 2009

já to taky furt nechápu, kdy to poznám, ale každý mě ujišťuje,že to prostě poznám. z toho jsem víc na nervy jak z cekého porodu 😅

amelie001
8. led 2009

Holky,i já mám dotaz.Kdy jste začali něco nakupovat?

petis
8. led 2009

holky, to fakt poznáte, toho se nebojte!!!

eximka
8. led 2009

tak to máme podobný, zatím se to ale dá vydržet to tvrdnutí, je to sice hodně nepříjemný ale nic hroznýho

lehna
8. led 2009

přesně Teri, ale je to jen sem tam za den, a tak jako aby se neřeklo.

Peti-nevíš,co ta KAčka s Kubíkem???

Kači- já začla nakupovat tak v šestém mesíci,sedmém, pořád jsem měla čas 🙂

lehna
8. led 2009

peti-jak jako jinak dýchat?? že se ti bude dýchat hůř? nebo jak?? já jsme prostě magor 😀

eximka
8. led 2009

kači to já asi ve 3 - 4 měsíci abych toho pak najednou neměla moc 😀 😀 😀 😀

amelie001
8. led 2009

Tak to už bych pomalu mohla,ne?Mamka mi říkala zrovna včera,že bych mohla,abych to tak měsíc dopředu měla vypraný.Já si nevím rady co všechno musí být... 😒

lehna
8. led 2009

pomalu si něco Kači nakupu, ale moc to nepřeháněj 🙂.
vypráno měsíc dopředu? no to sedí, já prala mezi svátky, jak nám udělali okna.

Teri- a nebolí tě třeba třísla??? já sipřipadám jak po nějaké horské túře

lehna
8. led 2009

já taky Kači nevěděla co mám vlastně nakupovat, ale tady někde jsme našla takový seznam u některých holek v albech a podle toho jsme se tak trošku zorientovala. nebo když si do vyhledávače na seznamu najedeš třeba základní výbavička pro miminko,tak něco vyjede a budeš vědět.

eximka
8. led 2009

leni během první doby porodní, to je když máš pravidelné kontrakce se má správně dýchat, to znamená do břicha, stačí když si položíš ruce na bříško a poznáš to tak že se ti břicho zvedá při nádechu nahoru a při výdechu jde zase dolu, musíš se pořádně a zhluboka nedechnout a pak všechen vzduch zase vydechnout,takhle budeš dýchat během kontrakce, abys ji jakoby rozdýchala, je dobrý během první doby porodní měnit polohy, aby se ti to nezdálo moc dlouhý, to dýchání je hodně důležitý pro tebe abys zaměstnala mozek a nemyslela na bolest a pro miminko protože mu tím dáváš dostatek kyslíku pro dýchání, když kontrakce odejde dýcháš už jak jsi zvyklá a odpočíváš

eximka
8. led 2009

jinak třísla mě nebolí 😀

eximka
8. led 2009

pak až se ti bude zdát že se ti chce tlačit tak to musíš někomu z personálu říct oni zkouknou jak si připravená na druhou dobu porodní, pokud ještě nebudeš dostatečně otevřená neměla bys tlačit, a tak budeš dýchat jako pejsek, takový jako vytlačovaný dýchání, nesmíš tlačit pač by ses mohla potrhat, a když jsi už na tlačení připravená tak je to super, to už máš vyhráno a jde se na věc 😀 pak už to moc dlouho netrvá

eximka
8. led 2009

to mám všechno ze cvičení a z předporodních kurzů 😀

lehna
8. led 2009

jo tak to znám taky jak mám dýchat. já na ten kurz chodila taky.
ale mi spíš nede do hlavy,že když budu mít tu kontrakci,že prostě mě to bude nutit dýchat jinak

lehna
8. led 2009

no nic, musím jít něco dělat. berou mě záda.

tak zatím pa, ozvu se zas později 😉

ilonkaa
8. led 2009

Ahoj holky....tak jsme tu ještě všechny 😀

amelie001
8. led 2009

Díky za info,zkusím něco pohledat,jinak mě se nic nechce,uvařím si při koníkovi polívku,budu nakukovat... 😉

eximka
8. led 2009

holka to pak všechno poznáme myslím že to zvládneme levou zadní 😀

eximka
8. led 2009

ahooooooooooooj ilčo 😀

amelie001
8. led 2009

Ahojky Ilonko,taky už 40tt,a já jenom 20tt. 😠

ilonkaa
8. led 2009

Ahoj exim a Amel...

eximka
8. led 2009

no nic holky já se loučím odpolko se tu možná ještě ukážu když ne tak zítra po kontrole papa

luckamb
autor
8. led 2009

TAk když jste byly tak rády že mě vidíte, tak jsem ještě na chvíli tady.
Za chvíli teda mažu na oběd.
puckalucka: já byla na hor. profilu a dopadl dobře a manžel na HP a spermiogramu a dopadl skvěle, prý u něj není už ani co zlepšovat. Takže mě dr. poslal domů a říkal, že když se nezadaří do jara, tak mám přijít na jaře.
exi: já myslím že ty dneska v noci porodíš 😀

puckalucka
8. led 2009

Luci, tak to je zvláštní 😲 . Jste oba dva v pořádku, ale ještě se Vám nepodařilo...to mimi Vás ale sakra napíná. Do jara se Vám určitě zadaří, moc moc Vám držím pěstičky, palečky, cokoliv 😉 !!!!!!

petis
8. led 2009

Měla jsem tu taťku a pak jsem konečně uspala malou a mohla aspoň naškrábat brambory na oběd, tak jsem se odmlčela.

Leni,
s tím dýcháním ... bude to taková bolest, že tě donutí změnit dýchat. Buď tě to jakoby zatne a budeš chtít zadržet dech a budeš se chtít stáhnout než ti dojde, že je to "ONO". Aspoň tak jsem to měla já.
Já měla taky pořád pochybnosti, doma jsem se zatínala a pomalu nedýchala, než ta vlna bolesti přešla.
pak jsem se trochu uklidnila a začala jsem dělat to, co nám doporučovala PA na kurzu - dýchat do břicha, ať má kontrakce možnost "pomoct" k miminku. No ale v porodce už to moc do břicha dýchat nešlo, tam už jsem chvílema dýchala jako pejsek, to jak už to bylo hodně silné.
Tělo si samo řekne, fakt, ono ti "dovolí" buď dýchat tak nebo tak.
No a pak u samotného porodu jde o hluboký nádech a dlouhýýýýýý výdech, do kterého budeš talčit. Nesmíš tlačit do hlavy, ale do břicha, jakobys polkla balonek a jím se snažila tlačit do miminka, aby vylezlo.
Já měla celou dobu hlavu ohnutou dolů, bradu pomalu až na hrudi a zavřené oči (aby mi nepopraskaly žilky), až mi pak museli říct, ať se podívám, že už je malá tady.

LuciMb,
to je fakt nespravedlivost, že jste oba OK a mimi ne a ne přijít. Třeba se chystá přijít v tu nejvhodnější dobu, nebo nevím... Já jsem to asi blbě napsala - ono je super !!!, že jste v pořádku, ale miminko je asi tvdohlavec.
Určitě se brzičko zadaří, není možné, moc vám to přeju, opravdu !!!

lehna
8. led 2009

Peťko,
tak díky moc za vysvětlení 🙂
Já vím,jak mám dýchat i u porodu, chodila jsem na ten kurz taky. jen jsem chtěla vědět to dýchání nnež do té porodnice vlastně pojedem jak ty kontrakce vypadají,víš? já si připadám jak nějaký blbec. pořád si myslím,že to nepoznám kdy jet, ale asi to fakt poznám, podle toho jak mi to krásně popisuješ 🙂 . díky moc.

Lucimb- no tak Eximka tušíš kdy porodí, a co my ostatní,jako??????

jednou mi Puckalucka napsala,že porodím v termínu, tj.19.1. a to tak,že 12.25 mi praskne voda, pojedu do porodnice, tam to bude tak rychlé,že 14.23 bude Sašenka na světě 🙂. No to by bylo,co??

lehna
8. led 2009

tak bacha ne 14.23, ale 14.42 to bude🙂

puckalucka
8. led 2009

A já nelžu 😉