Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

strouzek
7. črc 2010

ahoj leni, no o tom dinoparku v OV jsem slyšela že je nic moc, hlavně prý s kočárkem je to tam prý terén šílený já jsem tomu nevěřila ale teď vidím že to je pravda.paráda že noci u vás jsou lepší snad to vydrží 😵

holky co máte holčičky kdy jste nechali dávat náušničky? já řeším dilema kdy a jestli nastřelit nebo napíchnout tak poraďte prosíííím

lehna
7. črc 2010

@strouzek - Marti s kočákem jsme neměli problém. to je v pohodě, c estičky jsou vysypány jemným štěrkem. i když asi se spor´tákem s malýma kolama by trochu problém byl. my radši vzali ten velký sporťák. když někam jedeme a nevíme jaký tam je terén,tak berem radši velký, ať se se sporťáčkem se netrápíme.
jj, trochu ser to zlepšilo, nevstáváme tak často,ale pořád vstává brzy, kolem 5,30 a to jsem prostě nepoužitelná a jak praštěný pytlem, tak to by si taky mohl někdy protáhnout,apsoň o hodinku 🙂

strouzek
7. črc 2010

no my máme jane slalom, má nafuk. kola na tom pradědu byl taky štěrk a jezdilo se dobře (akorát teda blbě do vrchu)

lehna
7. črc 2010

jj, my na tom velkém kočárku taky máme nafukovací kola, a je to fakt poznat,když jedeš s ním nebo se sporťákem. zimu si v tom malém sporťáku nedovedu představit kam bych se s ním tady po dědině dostala,tak i proto jsme vybírali velký kočár s velkýma nafukovacíma kolama. a spokojenost maximální,jen je trošku těžký a blbě skladný. ale už ho chcu sbalit a schovat. nebo prodat, nevím zatím se mi do druhého mimina nechce,tak ho asi někam prodáme. a na druhé,kdyby náhodou tak si pořídíme jiný.
jsem od začátku zamilovaná do emmaljungy, ach, ale cena je trošku jinde,no ☹. jsem ho loni viděla u jedné paní v Globusu a málem jsem jí ho vyrvala z ruky a MM taky 😀 .

strouzek
7. črc 2010

no tak na vesnici to každoádně, my bydlíme na náměstí takže jsem spíš koukala na skladnost do auta, a variabilnost např. v obchodech. máme tříkolku a líbí se mi že se vytočím na místě ve dveřích. já teď spíš řeším golfáče, nejradši bych golfáče s nafukovacíma kolama ale ještě jsem nic takovýho neviděla
a kolik je ta cena té emmaljungy??

petis
7. črc 2010

Ahoj kočky,
vím a kaju se, že vás zanedbávám, ale poprvadě už sem mocka nechodím, jsem hrozná. Jsem na FB a rajčeti, no lenoch ze mě.
Ale hlásím, že se máme fajn, Kája je neuvěřitelný čertík, nevydrží chvíli sedět, ležet, stát, je pořád v pohybu. Pokud je pěkně, jsme pořád venku, má před barákem své hřišťátko a pak taky chodně chodíme za kamarády a kamarádi k nám, tak se pořád něco děje 🙂
Teď jsme se v sobotu vrátili z dovči na Slovensku na Oravě a Jedním slovem byla dovča PARÁDA. Počasí vyšlo na 1*****, dětičky byly šikovné, jídla bylo až moc, pití jakbysmet, no paráda.
Každý den jsme něco podnikali-ať už výlet pěšo do Námestova, 2x jsme byli v aquaparku (Oravice a Dolný Kubín), pak na hradě Oravský podzámok, na Slanickém ostrově. Prostě program jsme si udělali pěkný, děti byly utahené, Kájinka v noci spinkala ukázkově a nejdéle ze všech dětí, prdelka moje. Sice se domů vrátila s obitýma kolenama, je samá modřina, ale spokojená
Akorát jedni kamarádi po dni odjeli, ptž byl jejich roční syn marod, měl teplotu a dost kašlal (už tam přijeli s rýmou a kašlem, což já bych asi nejela), poslední den pobytu už kašlal i Vašík a Eliška, Kájka se držela. Uf uf.
Pak další mínus bylo, že nám vykradli jeden pokoj, naštěstí jen peníze a boty, doklady a klíče od auta nechali, ale i tak jsme do konce pobytu nenašli klíč od toho pokoje, takže kdo ví, jestli se tam ještě pak ti zloději nechystali.
Domů jsme přijeli v sobotu, to u nás byli naši a dělali jsme rojberku, v neděli měl hned Palo hraní a přijeli nám kamarádi z Prahy, tak jsme večer po uspání Kájky jeli za ním na hraní. V pondělí jsme byli u palovy sestřenky na grilovačce na noc a dnes jsme konečně doma u televize a PC. Prádla na žehlení mám až až a ještě plný i koš na vyprání, už teď se mi nechcééééééééééééééééééééééééééé....

Koukala jsem, že KAČKA byla na Krétě, teda super, whaw, já bych si na dovču letadlem netroufla, my uvažujem, že zmákneme to Chorvatsko autem, pojedeme na noc, ale to je ještě ve hvězdách ...
MARTI,
add zuby, my si obrečíme každý zoubek, Kájka na ně hodně trpí a používali jsme ve velkém Calgel, Mundisal gel, Kamistad gel a teď taky homeopatika a ta nám, myslím, dost pomohla. Kája brávala CHAMOMILLA VULGARIS 9CH, dávám jí ho i občas teď, když je "kvašná".
Jinak kočár a vesnice - my jsme začínali s Mikadem a jezdilo se mi s ním dobře, ale teď nedám dopustit na Jané Slalom, max. spokojenost kdekoli 🙂 Na dovču jsme koupili golfky, bohužel, MARTI, s nafukovacími koly jsme žádné nenašly a nakonec vyhrála obyč značka, ale měli toho daleko víc, něž třeba chicca nebo dražší firmy, Máme Baby design Elf, nakonec jsme si ho vybrali kvůli jeho délce na ležení, která byla nejdelší, pak že šel skoro do lehu, když se skládá, tak se nemusí sundával madlo (to je asi jedno z nejhlavnějších, ptž by mě asi otravovalo před každým složením do auta sundávat ho), pak taky váha je super 6 kg, skladnost. Takže dávám tip 😉
Kdo byste se chtěli podívat na fotečky z dovči, tak jsou tady :
http://petiska.rajce.idnes.cz/Orava_2010/
Pa pa a pusinu dětičkám 😀

strouzek
7. črc 2010

ahoj petule, koukám že jste si to na slovensku fakt užili, teda jak píšeš byli tam i ty špatný momenty ale ty parádní to určo vyvážily. fotečky taky parádní, malá ti je čímdál víc podobná, což je zvláštní většinou se říká že holky jsou na tatínky, u nás to tak je, malá je celej manža od hlavy k patě,vč. nehtů a má po něm i krevní skupinu 🙄 😀 jak se říká že otec je vždy nejistý tak u nás by spíš sedělo že otec je jistý ale kdo je matka to teda nevím 😀

díky za tip na ty zoubky, teď je zase období klidu ale ty homeopatika si seženu. ten kočár no my máme jane slalom taky a golfíky taky uvažuju nad značkou jane solo, hlavně kvůli variabilitě, když máme už jane doma tak můžeme na ten golfáčový podvozek dát autosedačku i korbičku ještě což se mi líbí, akorát teda nemají ty nafuk. kola to jsem mrkala že to fakt nemá skoro žádnej kočár golfovej, no tak snad koupíme dobře, zatím ho jen vyhlížím na netu, naživo jsem ho ještě neviděla tady ho nemají ani v obchodě ani jsem ho neviděla u nikoho. jen docela mě ty umělohmotný kola děsí, někdy když jedu po městě a vidím maminu s golfáčem jaký jim vydávají zvuky na dlažbě tak mám z toho strach abych po pár dnech ježdění neměla z kočáru traktor 😝

luckamb
autor
8. črc 2010

Ahoj hoky,
zdravím vás všechny¨. Dneska je venku zase božsky. Odpoledne půjdu k mamince k bazénku. Teď mi za chvíi přijde holčina, budu jí doučovat anglinu. Tak jsem na to zvědavá 😀
Petis: krásně jste si tu dovču užili 😉

strouzek
8. črc 2010

ahoj luci teda takový parádní konec těhu to bych taky brala, já v březnu mohla sedět akorát doma a koukat na závěje sněhu. 😀

petis
8. črc 2010

MARTI,
no, oči má Kájka po mě, ale jinak je to celý taťka, fakt. jak mu sedí na klíně a usmějou se oba, tak jako by byli přes kopírák 🙂
Zrovna ten Jane Solo jsem viděla naživo. My jsme totiž ten náš kupovali v obchodě v PL v Bielsko Bialej,je tam mega obchod s kočárky, tolik jsem jich pokupě nikdy neviděla. To Janéčko bylo moc hezké, ale zdálo se mi dost velké a těžké a takové robustní. Ale samo, že je pro tebe výhodné, že na podvozek můžeš dát autosedačku.
Já jsem měla původně zálusk na Chicco Multiplay, Bébé confort loola, Casualplay, ale nakonec vyhrály u nás tyhle obyč, co jsme koupili za cca 2000,-. Však co, záruka na ně je, tak určitě poslouží 🙂
LUCI,
užívej klídku a pohodičky prozatím 2v1 😀

strouzek
9. črc 2010

Peti nene malá je celá po tobě 😀 😀
díky za tip na ten obchod v PL, uvažuju že tam zajedu. ten solo mě překvapuje že se ti zdál těžkej, je to prej jeden z nejlehčích kočárů. já uvažuju nad ním nebo casualplay, ale pro tu variabilnost zatím vyhrává jane akorát jsem ho naživo neviděla ještě

petis
9. črc 2010

MARTI,
jj, jak jsem měla vedle sebe solo, ten bebe a toho našeho elfa, tak byl ten elf nejlehčí, má cca 6 kg, u sola se uvádí myslím 8,5. Ale to může samo klamné.
Jasně, já taky razím heslo raději vidět a osahat naživo 🙂
Taky pak bude záležet, jak dlouho budete používat autosedaču vajíčko a kdy kupovat golfáč, ptž Kájka jezdila cca od 8M ve velké sedačce. Stejně jak jezdím tady u nás, tak si beru Janéčko, golfky jsme kupovali jen kvůli dovči a skladnosti do auta, když jedu do města atd.
Přeju ať si dobře vyberete 🙂 😉

Jo, nevím, jestli jsem sem dávala míry naší princezny, před dovčou jsme byli na 18M kontrole a výsledek je whaw : 14,96kg a 90cm. No, asi tady máme největší dítko tématu ... jinak je Kája největší i tady mezi dětma kamarádů, hold geny jsou geny 🙂

maky82
9. črc 2010

ahoj holky, moc vás všechny zdravím 🙂

Peti, museli jste mít krásnou dovču podle fotek, hlavně, že dítka byla hodná 🙂

Jinak my jsme pořád doma, občas zajedeme k našim, od včerejška zase sušíme seno, Šimon se buď koupe na zahradě v bazénu nebo v místním rybníku, jinak jsme u domu, s Adamem trénujeme chůzi, Š.jezdívá na kole, kopeme si...co jinak dělat, že jo...

lehna
9. črc 2010

ahojky,

Peti- ahoooj, jééé taková dovča a fotky kráááásnééé 🙂.
myslím,že s těma mírama vám budem konkurovat 😅 . I když váhově asi ne, minulý týden jsem Pipa vážila a měl něco přes 13kg. On mi teďka moc nechce jíst, hlavně pečivo, namazaný chleba,rohlík s čímkoliv sní 2-3 kostičky a nic. tak pojídá křupky, tyčinky, jogurt, sem tam mlíko, nebo kakao, oběd, nějaké ovoce a večer odmíttá i kaši, tak do postýlky dostává mlíko. Tak snad se mu to zas zlepší. na centimetry vás asi předženem, Na roční prohlídce měl Štěpi 85cm, tak teďka v 18M bude mít asi víc jak 90cm. Uvidíme, jdeme koncem července.

Luci- ty si krásně užívej, je fajn,že ti vychází počasíčko a tááááák si to užíváš 🙂

maky- my jsme na tom stejně jako vy🙂. pořád u baráku, v bazénu, kopeme balonem, sušíme seno 😀

marti- ty homeo chamomila bereme i my, ale ne tu 9CH ale 15Ch,jde to poznat. ale myslím jsem ti to psala. my zkoušeli ještě i čípky,taky homeo, ale ty nám vůbec nepomohly,jen v tom,že přes den spal Štěpi krásně i přes 2hodiny!. jinak spí tak 1,30h maximálně!

tak pááá, jdu věšet prádlo a napouštět bazének.

luckamb
autor
9. črc 2010

Jo holky,
fakt si to krásně užívám. KKOnečně nezvracím, vedro mi nevadí, užívám si bazének. Jen mě palí žáha a občas nějakej ten poslíček (vím prd jestli je to ono) 😀 Ale jinak fakt super.
V albu mám fotku bříška, aby jste viděly, jak jsme za týden krásně povyrostly 😀

luckamb
autor
9. črc 2010

Jo holky,
fakt si to krásně užívám. KKOnečně nezvracím, vedro mi nevadí, užívám si bazének. Jen mě palí žáha a občas nějakej ten poslíček (vím prd jestli je to ono) 😀 Ale jinak fakt super.
V albu mám fotku bříška, aby jste viděly, jak jsme za týden krásně povyrostly 😀

strouzek
9. črc 2010

ahoj holky tak jsme se dneska pěkně vypekli na koupáku a je nám fajn. malá krásně usnula večer tak mám klídek, manža šel hrát karty tak jsem vytepovala koberec tím práškem z reklamy no a nevypadá to vůbec špatně, za chvíli to musím vysát vysavačem 😀

peti taky si chci jet ty golfáče prohlídnout možná vyberem jiný uvidíme, my chceme malou dát do golfek i sportáku nejpozději v září, ona už bývá v hlubokém protivná chce vidět ven, když jí hodím do sedačky a na podvozek je spokojená jak želva ale v korbě se jí dobře spí ale jak je vzhůru tak se normálně snaží přitahovat aby viděla, jak jsme šli z toho pradědu tak v korbě vyváděla tak jí manža vzal na ruce tak klid. zkusili jsme pak jí dát na zkoušku do sportáku doma a chvíli jezdit a pohodička. naštěstí ona není žádný drobek, vypadá jak půlroční dítě tak si myslím že stejně se za chvíli do korby nevleze tak jako tak takže myslím že vajíčkood jane které je do 13. kilo a dá se protáhnout na prodlouženou velikost ta opěrka nám ještě chvíli vydrží.

jinak holky mě o tlustých genech něco říkejte, mě nikdo při pohledu do kočáru neřekl že je to hezký dítě, nezeptal se na jméno ale všichni udělají výraz jak je velká vypapanou pusinu a že vypadá o dost starší. nejhorší jsou prohlídky u mudry, položím malou vedle těch stejně starých děcek a jakoby tam ležel obr 😀 ale co nadělám my jsme byli s manžou oba hrozně velký děcka teď taky nejsme drobci, dokonce malá je proti manžovi drobek, tchýně vyštrachala fotku jak vypadal manža v jejím věku co je teď a tak tlustý a škaredý děcko jste neviděli. nemá tam vůbec krk, no ale vyrostl z toho a v pubertě byl jak reklama na koncentrák 😉

strouzek
9. črc 2010

maky to je prostě letní pohodička co? no já se jen bojím co budeme dělat v zimě 😀

luci já taky nevěděla co jsou to poslíčci,zprvu ani pohyby měla jsem je 3 týdny a já to nevěděla 😀 jinak pupík moc pěknej takovej akorát, a ty tvoje šatičky tééda ty na nich snad ujíždíš každá fotka jiný šatičky 😵

maky82
10. črc 2010

Jo Marti, pohodička 😎 včerejší odpoledne jsme strávili u toho rybníka, Šimona jsem pak nemohla dostat dom, plaval a jezdil na člunu, ovšem s Adamem to tam bylo horší...teplo, v kočárku ho to moc nebavilo, do vody jsem s ním nechtěla, je to špinavý a studený, ale nakonec jsme to zvládli. Dneska opět odpoledne, budeme sklízet seno, přijede manžel...akorát grilovačku s našema nestihneme, mám koupený pivní steaky, sýrové tyčinky a makrely...snad někdy jindy no...

Dneska od půlnoci zhruba do 4 byl Adam vzhůru po hodině! Mlíko nepije a jestli, tak minimálně a stačí mu pocucat si prso, katastrofa...

Valím uspávat...mějte se fajn a opatrujte se...páčko 😉

luckamb
autor
10. črc 2010

strouži: díky za pochvalu šatiček 😀 a i bříška. Každej mi říká jak je malinký, tak si mě potěšila 😉

luckamb
autor
12. črc 2010

Ahoj holky,
tak máme po kontrole. Vážíme 2,400 takže budeme drobečci. Dostala jsem za úkol koupit si horznový cukr, abych malou ještě vykrmila. Jinak stále máme dodržovat klidový režim, to se nemění, ale jakmile budeme 37+0 tak už je všechno v pohodě. Já mám plus 11kg, což je taky v pohodě. (Další míry v albu 😀) Na další kontrolu jdeme už do porodnice ve středu 21. 7. v 7 ráno a tam mají malou ještě pro jistotu prý jednou převážit.
Tak se mějte fajna neupečte se :D

strouzek
12. črc 2010

jůů luci ty mě štveš, já žrala bílí jogurty a graham rohlíky a pila holou vodu aby malá neměla 10 kilo při narození a ty ještě kupuješ hroznový cukr jo? to je bordel 😀 buď ráda že bude drobnější, bude mít pěknou normální váhu a dobře se ti bude rodit, ne jak ten náš otesánek, já se hambou propadala už v porodce když jí sestry nemohli najít pořádně nic na oblečení a záviděla jsem maminám ty jejich pidimiminka 😀

maky82
13. črc 2010

Jéé Luci, váhu malé ti závidím 🙂 ale i když měl Adam 4250g, porod byl lepší než se Šimonem...se Šimonem to bylo i strašně dlouhý a vyčerpávající(11h)

jitie
13. črc 2010

ahoj 🙂
tak sem vás dočetla, ale byl to záhul, jenže teď už si nic nepamatuju 😀
@strouzek my máme taky obříka, u doktorky byl vždycky nejmladší a největší 😀 a golky s nafukovacíma kolečkama jsou od I´cco,má je známá je s nima moc spokojená, stáli přes 6tisíc a jsou hezký

@luckamb teda Luci, tobě ty týdny utíkají 😲 ty už budeš rodit 😵 jen hezky odpočívej, v tomhle počasí se ani nic jiného dělat nedá a váha malé je krásná, ještě jí trochu vypapej a bude akorát 😉

luckamb
autor
13. črc 2010

HOlky díky za pochvalu. Včera jsem z toho byla chvíli docela špatná, že to je takovej drobeček. Ale ona fakt asi nemá být po kom velká (já 50kg mažel 62kg) 😀 Tak kde by malaá nabrala 4 kila, že jo?! 😀

fim
13. črc 2010

Lucí, váha je naprosto nádherná - malá bude roztomilý mazlíček, navíc je to holčička a má být po kom. Když máme my s manželem 80 a 100kg, tak pak měl Tonda 4,15. S těma vašima váhama být menší prostě musí. A moc ti to sluší, maminko. 😵
Strouži, to znám - nejmladší a největší. Už teď vypadáme na 3 roky. Občas mi to přijde líto, že vypadá jak retardovanej, když neumí to a ono - ale na tříletý dítě. Jenže to ti cizí lidé nevědí, že je mu ve skutečnposti tak málo. Máte slyšet ty kecy, když jedu občas busem a on je ještě v kočárku. Kdyby nebyl zdrhač obecnej, tak by tam bejt už taky nemusel - sílu na šlapání má úžasnou - ale on je a já nemám kor teď sílu ho věčně nahánět a prát se s ním o ruku. A rozum má prostě na 21 měsíců. 🙂 Takže lepší menší a mile překvapovat než větší a všude vysvětlovat, že mu je ale míň než vypadá. 😎
A když jsou to cvalíci, tak zas taky klídek - vím, že mu nic nechybí, má z čeho brát, z polštářků už dávno vyrostl a je to čahoun. Ale to obhajování je blbý, no. 😉

luckamb
autor
13. črc 2010

fim: děkuju ti 😉

strouzek
13. črc 2010

ahoj holky tak koukám že jsme se tu sešli partička mamin s obříkama co? 😀 akorát lucka vybočuje, tak doufám že ten hroznový cukr baštíš poctivě ať nás doženeš 😀 fim já mám z toho taky občas nervy a je mi to líto, štve mě že nikdo nekoukne do kočárku a neřekne že je hezká nebo se nezeptá na jméno, každej druhej udělá překvapenej výraz a řekne že je to puclík, obřík, otesánek či něco jinýho. každopádně věk nám tipují všichni snad od porodky víc, já vyjela po příchodu z porodky ven z kočárem a potkala jsem známou a nevěřila že je to novorozeně 😀 jinak ale mi to zase až tak nevadí, kámoška má drobka, skoro jí nepřibírá a ani není ta malá tak šikovná, jsou s neluš od sebe měsíc a když je položíte vedle sebe tak vypadají že je dělí tak půlroku jak velikostně tak dovednostma.
jo a ještě perlička, naše Neluš na oslavě půjčovala plínu neteři které je rok 😀 tak nevím jestli má Neluš velkej zadek nebo neteř malej 😅

luckamb
autor
17. črc 2010

Ahoj holky,
tak jsem si dnesk a ppovlékla postýlku, s manžou jsme přitloukli obrázky a nalepili samolepky. Moc se mi to líbí a chodím na to každou chvíli koukat.
Jinak to tu vypadá na pořádnou buřinu.Tak uvidíme.

luckamb
autor
17. črc 2010

Tady je malá ukázka 😀

maky82
17. črc 2010

to je tak krásňoučký Luci 🙂 závidím ti ty přípravy na malou 🙂