Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

puckalucka
22. kvě 2009

Ahoj Petis, budete kupovat nový kočárek? Ten jak máš v albíku vypadá moooc krásně. Šla jsem tam hned šmírovat jestli tam máte princeznu vyfocenou s náušničkama 🙂 .

jitie
22. kvě 2009

ahoj holky 🙂
maky,koukám to má za pár a bude další miminko 😵

peti, jéé, to by bylo super, samozřejmě si řekni cenu, já ti to zaplatím 😉

jitie
22. kvě 2009

peti, kočárek vypadá suprově, já chci stejný typ,ale od Maxi cosi, rovnou celou trojkombinaci 😉

petis
22. kvě 2009

Náušničky brzy fotnu, teď nejsou nabité baterky ve foťáku, ale já to napravím !!!

Jj, kočárek bude nový - sporťák, manžel si koupila brusle, tak bude jezdit i s malou, ale sháněli jsme kočár s ruční brzdou. Nakonec koupíme Casualplay, je starší, ale má být jako nový a budeme ho mít 6.6. v tomhle kompletu 😉

Jitie,
nad Maxicosi jsme taky uvažovali, ale namá ruční brzdu a taky není ke sporťáku nánožník ☹ Tak vyhrál tenhle 😉 My máme autosedajdu Maxi cosi a je super !!!

maky82
22. kvě 2009

Ahoj holky, však já vím, že mám chlapa ... domyslete si radši samy. Na jednu stranu mi řekne, že se mám šetřit, je teď i víc s malým, ale pro něj je prostě asi přednější práce. Jak kdyby se bez něj šéf 1den neobešel...Snad mu to budu muset domluvit já nebo fakt nevím, je to s ním jak s malým děckem!!
Teď už mám strach každej den někam jít, hlavně teda s malým do školky autobusem, kdyby náhodou mi někde rupla voda...no ale co nadělám...
Dneska jsem malýmu koupila do postýlky mantinel...a chtěla jsem si vzít kočár dom, ale nějak to neklaplo.
Jinak je mi fajn, břicho tvrdne stále, ale malý se hýbe. No a o svědění ani nemluvím, v noci nemůžu spát...

maky82
22. kvě 2009

Peti, kočárek je nádhernej!!

A já taky zjistila, že nemám nabitý baterky do foťáku do porodnice. Kdyby aspoň člověk věděl, kdy pojede. Včera nám umřel soused 😒 , tak třeba pojedu brzo. Víte, jak se říká...že někdo umře a někdo se narodí...
Manželovýmu dědečkovi umřel brácha začátkem května 2005, Šimon se narodil 1.7.2005...neteř se narodila 6.9.2005 a manželův dědeček umřel 15.10.2005. Takže tady to asi dokonale sedí 😒

tercie
23. kvě 2009

Ahoj holky, jdu vás pozdravit a popřát hezkou sobotu. U nás se nic neděje, tak ani nevím, co bych psala... V pondělí se jdu zeptat na práci, doktor už mě nemůže nechat na pn, a na pracák se mi moc nechce, tak uvidím, jak se to vyvrbí.
Budu držet palce, kdyby náááhodou se tu někomu zachtělo drát na svět 🙂

Jo maky, to s tou smrtí a narozením mi povídala i tchyně, u nich v rodině to taky tak je, že někdo umře a pak se někdo narodí, ale teda v naší straně rodiny to nějak nefunguje, v posledních 4 letech se narodily 4 holky a neumřel nikdo... když o tom přemýšlím, tak třeba to moje miminko nemůže přijít protože tu nemá místo... nebo já nevím 🙂 ale to je asi blbost.

Opatrujte se!!!

tercie
24. kvě 2009

Ahoj Sněhurky, koukám, venku pěkně, a tady za celej víkend akorát moje noha 😀

Já se jdu zítra ráno ptát na práci, a odpoledne k obvodnímu dr, tak to je takovej mezník, kdy se dozvím, co se mnou v nejbližší budoucnosti bude... Nějak vůbec nevím, co chci, jestli ta práce bude k něčemu a jestli se mi tam bude líbit, když to vyjde, měla jsem to v makovici úplně jinak naplánovaný a nějak mě ty změny moc nejdou... no peru se, peru 🙂 Tak já vám sem zítra přijdu povědět, jak jsem dopadla, myslete na mě, jo? 😅 Papa a hezkej zbytek dne 🙂

maky82
24. kvě 2009

ahoj holky, my byli dneska na delší procházce, pak jsem si pšikla, ale vůbec si nejsem jistá, co to ze mě odešlo! Od té doby (od 12h) je mi divně, nemám na nic chuť, tvdrdne mi břicho v jednom kuse a asi poslední hodinu cítím tlak na pánev. Není to ale tak hrozný jako ve středu. A malej se jaksi jinak hýbe, tlačí mi hrozně na žaludek...já nevím, jestli jet nebo ne. Co mám dělat?

amelie001
24. kvě 2009

Maky,nerodíš ty náhodou?

amelie001
24. kvě 2009

Já bych si aspon zajela na monitor,on ti nikdo nic neřekne...Nečekala bych a jela,za to nic nedáš a navíc si budeš jistá,že jste ok.

maky82
24. kvě 2009

To jsou hrozný šoky, že? Se Šimonem jsem toto nezažila...No uvidíme.pa

amelie001
24. kvě 2009

Dej vědět,co a jak....asi mě předběhneš. 😎 😀 opatruj se!!!

jitie
24. kvě 2009

ahoj holky 🙂
míšo, zítra na tebe budu určitě myslet, když se ti nechce, tak určitě všechno bude ok 😉 a stejně si myslim, že do práce nenastoupíš a nebo tam nebudeš dlouho 😎

maky, ty jo, to z tebe mohla odejít hlenová zátka 😉 uvidíš, když se tvrdnutí bude zkracovat, tak 100% jeť do nemocnice,teda nakaž to manžovi, ať se taky stará!! 😠 🙂

jitie
24. kvě 2009

máte někdo na maky číslo a nebo spíš ona na vás??abysme věděli, jak to dopadlo 😎

amelie001
24. kvě 2009

Ahoj jitie-já nemám číslo na maky,na mě má číslo akorát Lucka a Kačenka... 🙂

maky82
24. kvě 2009

No já si nejsem jistá, jestli to byla moč nebo plodovka. Ale celý odpoledne jsem měla vložku a nic ze mě neteklo. Mám doma i tester na plodovku. Nic mi to neukázalo. Manža je ještě víc nervóznější než já. Břicho mi tvrdne pořád, skoro v jednom kuse.

amelie001
24. kvě 2009

nevypadla ti fakt zátka?

maky82
24. kvě 2009

On mi nadal, jakto, že to nepoznám. Já mám číslo na Stroužka a Léňu a na Tercii. To víte, že se hned ozvu. Zatím se ale rozmýšlím, co mám dělat.

maky82
24. kvě 2009

Holky, byla to nažloutlá tekutina...při tom pšiknutí si fakt nejsem jistá!!! Jsem pitomá, ale co mám dělat? 😀

amelie001
24. kvě 2009

Jak se pozná začátek porodu
Každá nastávající maminka by si měla pozorně přečíst následující řádky. Dozví se z nich, jak se má zachovat v situacích, které předcházejí odjezdu do porodnice:

• jestliže mi odteče plodová voda – vezmu si vložku a po jejím prosáknutí se do dvou hodin dostavím do porodnice. Vždy hodnotím barvu tekutiny, co odtéká. Je-li voda narůžovělá s příměsí mázku a nemám kontrakce, je vše v pořádku a nemusím spěchat. Má-li jinou barvu (žlutou, zelenou, nahnědlou nebo obsahuje jasnou krev), na nic a nikoho nečekám, zavolám sanitku a odjíždím do porodnice ihned,

• jestliže začnu krvácet jasnou krví a je potřeba použít více než dvě vložky – na nikoho nečekám, volám sanitku a odjíždím ihned. Špinění nebo hlen s krví nejsou na závadu, to způsobuje otevírání porodních cest,

• jestliže mám jakoukoliv pochybnost ohledně pohybů, ať se miminko hýbe moc, až to bolí, nebo ať se hýbe málo, je dobré přijet kdykoliv do vybrané porodnice a nechat si natočit kontrolní křivku (odborně kardiotokografický záznam). Nikdo se nebude zlobit. Je normální, že miminko má asi dvacetiminutové intervaly, kdy spí a kdy se zřetelně pohybuje. Vždy se snažím rozeznat, zda se pohyby liší od běžného denního normálu,

• jestliže mám pravidelné stahy, které zesilují a které mě nutí měnit rytmus dýchání a polohy těla. Intervaly mezi jednotlivými kontrakcemi by měly být asi 5 minut a nelze od nich odpoutat pozornost a musím se plně každé kontrakci věnovat.

Prvorodička by měla pociťovat tyto stahy zesilující alespoň 2 hodiny a z toho by nějakou dobu měla vyzkoušet koupel v příjemně teplé vodě asi 37–38 °C. Musím cítit pohyby a nesmím krvácet. Jestliže mi ve vodě odteče plodová voda, nic se nestane. Jestliže po koupeli zjistím, že plodová voda odtéká, odjíždím do porodnice. Plodová voda teče až do porodu miminka, tudíž ji nelze přehlédnout,

• jestliže mám velký tlak na konečník (ne jako při pravidelné stolici, ale jako při veliké zácpě), je čas jet do porodnice i při delším intervalu pravidelných zesilujících kontrakcí. Pravidelnou masáží hráze od 36. týdne těhotenství poznám tento tlak, je velmi podobný jako při masáži.

Odchod hlenové zátky nebo poslíčci mě do porodnice nemusí přivádět. Hlenová zátka zpravidla odchází 24 hodin před začátkem porodu, proto mohu očekávat v následujících hodinách pravidelné stahy. Může být i narůžovělá, hodně vodnatá nebo naopak hodně hustá. Hlenová zátka odejde jednorázově a potom již nic neodtéká.

Naopak plodová voda přestane téct teprve po porodu miminka.

Poslíčci – předzvěstné stahy – dokážou být velmi nepříjemné, ale nemají pravidelné intervaly, nezesilují, jsou stále stejně silné a často i bolestivé, ale koupelí v teplé vodě zjistíme, zda ustupují či zesilují. Jestliže kontrakce ustupují, prodlužují se intervaly a slábnou, jedná se o poslíčky, a ty nevedou k porodu. Jen porodní cesty připravují na porod.

amelie001
24. kvě 2009

maky-nic proti manžovi,ale chtěla bych vidět jak on by poznal na sobě že rodí a jak by porodil,já se ti nedivím,já bych to taky nepoznala hnedka,každý porod je jiný...

maky82
24. kvě 2009

Am díky za info.

Volala jsem na porodní a prý můžu být v klidu. Mohla to být plodovka, hlenová zátka, mám nosit vložku a kdyžtak testerem zkoušet. Ze mě ale zatím nic neteče. Tak uvidíme v noci a zítra.

maky82
24. kvě 2009

Ve středu mi bylo fakt hůř. Jdu do sprchy. Mějte se hezky...pa a dobrou

jitie
24. kvě 2009

maky,teda manža je ...... 😠 jak ti může v takovýhle situaci vynadat, ach jo, někteří chlapi prožívají stresové situace vylíváním si na manželce 😔 maky drže se, a vyčkávej, mohla to být moč, přece jen už ti trochu povolují svaly

jitie
24. kvě 2009

maky dobrou a klidnou noc 😉 paa

maky82
24. kvě 2009

no právě Jitie, já s tím únikem mám posledních pár týdnů problémy, ale nikdy to nebylo v takovým množství. Manža je nevyspělej a moc vystresovanej.

maky82
24. kvě 2009

co s ním nadělám, já od něj můžu čekat jen odvoz do porodky...

jitie
24. kvě 2009

maky, aspoň něco 😉 horší by bylo kdyby ti zavolal sanitku a nestaral se..

petis
25. kvě 2009

Dobré ranko,

tak co, Maky, jsi stále "celá" ? Podle toho, co píšeš, to asi byla moč, bych tak tipovala. Ale člověk nikdy neví 😕 Jak ti je? Plodovka by byla spíš narůžovělá a hlenová zátka není úplně tekutá, spíš mi to připomělo "smrkání", i když to zní nechutně, tak k ničemu jinému to přirovnat neumím.