Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lehna
17. črc 2010

hoj holky,

Luci- máte to mooooc krásně připravené 🙂. jůů, tam bych se chtěla taky narodit 🙂

jdu jen v rychlosti, jsme venku, slavíme.

Marti- no, to máš teda pravdu, že se nás tady sešlo více s většíma miminkama. ale Štěpi se narodil malý a pak to dohnal. Teďka mu taky tipujou něco kolem dvou let 😅 . Je veliký jak Karolínka od Petis. Jsem hlavně zvědavá kolik měří, příští týden myslím jdeme na 18M prohlídku. mazec 18M, kde ten čas uletěl! a Neluš 4měsíce, proboha, nedávno se narodila.
Holky letí ten čas tak jenom mě,nebo i vám? 😅

strouzek
17. črc 2010

ahoj holky,

luci máte to mooooc krásné, fakt šikulka, to se bude malé bydlet, fakt krásňoučké, jéé já bych zařizovala znova hnedka 😵

leni tak aspoň je vidět že Štěpi je dobře živený dítě, já se tím taky utěšuju. hlavně my byli velcí už při narození což nikdo nechápal, moje mamka celý moje těhu stresovala že to dítě bude takový nedochůdče když buď bliju nebo dietuju kvůli cukrajdy, rodit jsem šla s necelýma 3 kilama tak všichni čekali nějakýho drobečka do ruky pomalu a on takovej macoš 😀 nevím kde se malá tak vybaštila, no asi vybaštila ty moje předem nastřádaný špeky protože jsem těhu shodila 10 kilo, takže to byla nejlepší dieta 😀 jinak teď by mě taky zajímalo kde se dojídá, teď v těch hicech za den nevypije víc jak 350 ml mlíka, vč. večerního krmení, už 2x šla spát úplně o hladu a dneska opět vypila ráno 120, odpoledne 140 a večer 90 zato čajů a štáv naředěných vodů nepočítaně tak jsem si malovala jak když teď poslední měsíc skoro nejíme budeme váhově stát a malá i tak přibrala za ten měsíc půlkila 😀 tak jako nevím kde se potají dojídá 🙄 😀

tercie
17. črc 2010

Ahoj holky, jsem hnusná ostuda, tak jdu napravit a aspoň vás pozdravit a poreferovat jak se máme 😉
@luckamb krásnej pokojíček čeká na Karolínku, ty jo nějak to hrozně uteklo těch tvých 9 měsíců 🙂 Holky už tu budem všechny maminy co? To je parádní 🙂 Jo Luci a to povlečení do postýlky se mi taky hrozně líbilo, taky jsem ho chtěla, že je takový jiný, jenže pak jsem vzala to co máme,protože jsem měla jedno koupený už dřív a barevně to pasovalo k mantinelu a nebesům.

No tak my jsme byli 14týho na tříměsíční kontrole, Lukášek už má 6180g a 59cm 🙂dostal dva ďobance, reakce žádná, jen byl trošku protivnej, takže super, ale tak brečel, že jsem se úplně zpotila,chidinka můj malej, bylo mi ho tak líto... a ještě jsem mu musela tu nožičku držet, aby ji nepokrčil...co si asi o mě myslí, místo abych ho pochovala,tak pomáhám, když mu ubližujou...😀 No co vám budu říkat, myslím, že jste to asi měly podobně ne? 😉
Jinak je moc šikovnej,krásně pase, sahá už po hračkách, brouká si a dneska už se dokonce řehtal nahlas 😀 je to skvělý, sledovat ty pokroky 🙂 Fotky průběžně aktualizuju, tak mrkněte, jakej už to je chlapák 🙂
Tak já zas nakouknu, dneska jsem využila,že jsem sama doma,manža je na noční a Lukášek od devíti spinká,a já jdu taky ať jsem fit, až se vzbudí v pět na kojení 🙂
Papa zas se ozvu, opatrujte se a posíláme pusu broučkům vašim 🙂

strouzek
18. črc 2010

ahoj tercie, holka styď se takhle nás zanedbávat 😀 ale odpuštěno, když koukám v kolik si vložila příspěvek tak si říkám žes musela mít asi velký výčitky neboť po půlnoci psát na koně to je mazéééc 😀 Malej je šikula, koukala jsem na ten váš policejní mundůr, to jste sehnali kde??? v policejních skladech?? 😀 to očko znám, i když u nás to bývá o tom že já jsem spocená a vynervovaná dopředu a malá pak je totálně v pohodě, brečí jen při tom píchání, jakmile se vyndá jehla tak je klid a zase se směje, první očko jsme měli taky vcelku v poho, jen jí boleli ty místa vpichu ale teď ta druhá dávka o který se říká že je horší na reakce byla děs, měli jsme horečku ale naštěstí malá byla hodná a zvládla i zábal bez brečení.člověče ty dáváš Lukáška spát až v 9?? to já se snažím malou vyexpedovat do 7 max půl 8 do postele a mít klid 😀

luckamb
autor
18. črc 2010

Ahoj holky,
děkuju za pochvalu pokojíčku. Už aby v něm malá byla.
Terc: malej roste jak z vody, co??

puckalucka
19. črc 2010

Ahojky, všechny Vás zdravíme.
Míšo zrovna jsem o tobě přemýšlela, žes tu dlouho nebyla, že se "ulejváš" 😀 .
Luci, krásná postýlka atd., ten kolotoč je úžasný, škoda, že ho neměli, když byl Matěj malinkej. Sousedům jsem koupila tu ovečku na měsíci, co hraje ukolébavku a málem jsem to vzala i tomu našemu chlapíkovi, který po tom, co měl narozeniny hodil maroda 😢 ☹ . V neděli jsme měli mít oslavu s dortíkem, měli jsme pozvané babičky a dědy, ale v sobotu Matěj dostal teploty a v noci už měl 40,4 a byli jsem s ním i na"pohotovosti"(čekali jsme hodinu na doktora a to jsme tam byli samy-v Motole 😲!!!), protože se mu to celou noc pořád vracelo na těch 40 i když jsem mu pořád dávala obklady a léky na teplotu 😒 . Teď je to už drobet lepší, ale pořád nám teplůtka vylejzá nad 38. Nevíme čím to je, ale prý to vypadá na nějaký vir.....
Jinak na roční prohlídce jsme vyfasovali hodnoty 9,8kg a 81cm(při tom se ale pěkně kroutil a řval, tak nevím na kolik je to pravda) 😉.
Dám Vám sem ukázku naše dortového výtvoru, zakrojili jsme ho včera alespoň tak symbolicky ☹ .
Mějte se krásně a hlavně buďte zdravoučký!!!

maky82
19. črc 2010

Puci, malému přeju hodně zdravíčka a lásky a kamarádů...zrovna včera jsem si na vás vzpomněla 🙂 ať se bobísek brzo uzdraví...a představ, nám v roce dr.naměřila a navážila ty samé hodnoty jako vám 😀 dort je překrásnej 🙂

Jinak Adam má obě spodní čtverky venku.

Jsme stále bez tatínka, měl by dorazit v neděli, ale není to jistý. Chodíme na vycházky, jsme u domu...a večer jsem z nich pěkně utahaná. Adamovo spaní v noci, tak 2x vzhůru. I když v noci na sobotu se mu zadařilo být vzhůru 4x a od 3 do 6nespal 😒

Tak se mějte všcihni hezky a opatrujte se...

puckalucka
20. črc 2010

Maky, děkujeme moc. Vážně mají stejné hodnoty? Tak to máte doma taky velkýho chlapáka 😉 . Ta fotka kluků v pase je úžasná, je vidět, že se mají rádi 😵 . Jo a nepsalas tu, žes Šimonka rodila 11 hodin? Tak dlouho trápil i Matěj mě, tak doufám, že při druhém to bude lepší jako u Tebe, když už se tak opičíme 🙂 .Dneska ráno jsem Matějovi objevila pupínky(jakoby malé kousenečky)na bříšku a zádech, takže máme asi tu šestou nemoc.
Díky za pochvalu dortíka, báli jsme se jak ho zvládneme, ale docela se povedl jen musíme příště ubrat cukr 😉 .
Adámek je oproti nám napřed se zubákama, Matěj má jen tři a všechny dole 😀 .

maky82
20. črc 2010

Jéé, dík za pochvalu Luci 🙂 já pořád lítám s foťákem, jsem prostě na focení praštěná, ale baví mě to. Jsou to vzpomínky, že jo...Jo, se Šimonem 11 h a s Adamem 6h. To byla pohodička 🙂 a s každým jiná porodnice a hlavně jiný přístup. Brno si nemůžu vynachválit. Tak ti taky přeju do budoucna krásně rychlý porod 😀 Zubů má Adam už teda 10 🙂 a na dnešek se vzbudil jen 1x a celou noc byl v postýlce 😉

Na FB jsem četla, jak Nelinka krásně spinkává 🙂 Strouži, ty máš teda klídek a pohodičku, co?

Holky, nevím, jak mám Adama odnaučit kojení. Zkoušela jsem hami, hipp a nic mu nechutná. Už se o prso začíná přihlašovat pěkným ječením.

puckalucka
20. črc 2010

Díky Maky 😉 . A s tím kojením jsme na tom stejně.Matějovi taky nic koupeného nechutná, tak mi kdyžtak pak taky předej zkušenost, jak odnaučit 😉

luckamb
autor
21. črc 2010

Ahoj holky,
tak jsem dnes byla na prvním monitoru v porodnici. Místo 20 minut jsem tam strávila hodinu, protože malá nechtěla spolupracovat. No a pak jsem byla na kontrolním ultrazvuku kvůli té váze. A představte si, že nám vyšlo, že malá váží 3 153g, což znamená, že jeden UTZ jim váží a měří blbě. Otázka je, kterej. Protože je blbost aby od minulého pondělka (2383g) tolik přibrala po hroznovém cukru. Takže když to vezmu tak nějak v průměru máme něco kolem 3 kil. Si myslím.

strouzek
23. črc 2010

ahoj holky, hlásím se ze sauny, nevím jak je u vás ale tady je sice zataženo ale vzduch se vůbec nehýbe a je to šílenost, dusno neskutečný bolí mě z toho hlava 😝

puci gratulujemem s Nelinkou k narozeninkám , škoda že to malý oslavil nemocí ☹ snad bude brzo v pořádku, my měli min. týden 38,5 po očkování, myslím že to bylo právě těma hicama protože po prvním očku byla v pohodě ale to bylo tehdy škaredě, teď ty vedra jsou záhul pro všechny a hlavně pro organismus těch bobšů.dortíček krásný, já na dorty moc nejsem, když mám narozeniny tak si vždycky objednám místo dortu bramb. salát a řízky a do toho si píchnu svíčku ale ten váš je tak krásný že bych si dala 😵

holky mě malá trápila 8 hodin a stačilo, myslím že o minutu déle tak umřu 😀 já měla kontrakce celou dobu po 2-3 minutách , vůbec neznám stupňující bolesti, mě prostě prdla voda a začal fičák bez přestávky na vydechnutí. nebýt epidurálu rodím asi doteď, nebo spíš bych tu už nebyla 😝
maky to je super že tě fotografování tak baví, mě to moc nebaví, manžu jo ale ten je pořád pryč a hlavně zrovna když malá udělá něco novýho nebo se nějak krásně zasměje není foťák nebo kamera po ruce, a než to vytáhnu tak už nechce spolupracovat 🙄 😀 jinak já si teď taky našla koníčka, dala jsem se na háčkování čepiček,na youtube jsem se naučila jak na to, moc mě to baví včera jsem jednu upletla za odpoledne a je moc pěkná, akorát je trošku volnější tak jí malá bude mít až tak na podzim což je i dobře protože v létě by jí stejně nevynosila. dneska se opět vrhnu do obchodu a nakoupím si další vlnu ať mám o víkendu co dělat. jinak jj mám pohodu, malá je hodně spavá, spí celou noc, i přes den dost, když se zadaří je schopná si odpoledne pospat i 5 hodin v kuse, spíš jí musím někdy odpoledne budit aby ho neprospala celý a večer mi usnula takže fakt zatím pohodička. hlavně je naučená na usínání osamotě, hlavně večer to je paráda, okoupu nakrmím a jde do postele, chytne si usínáčka a za chvíli už spí, naopak nesnáší když se jí chce spát abychom byli poblíž nedej bože jí uspávat v náručí to by se uřvala. je to fajn, ušetří to spoustu času a nervů, vůbec neznám takové ty stavy kdy se chodí a hojdá hodinu aby dítko usnulo,malou prostě položím a ona spí hnedka 😀

luci jj to znám, mě malá nespolupracovala na žádném utz.,většinou spala takže se jí pokoušeli budit, já skákala, klepala si na břicho, pouštěla hudbu a malá? spala dál, vždycky jsem na monitorech strávila hodinu a stejně natočili max 3 min. záznam toho jak se malá probudila otočila a spala dál 😀 a když už teda vyjímečně na monitoru nespala tak zase mě bylo blbě takže jsem seděla na břichu ty budíky a pásy a v ruce takový ten tácek na blití protože mě to dělalo hrozně zle mít něco na sobě, někdy mě bylo tak blbě že mi to museli sundat a když mi vyjímečně nebylo blbě a malá nespala tak zase měla škytavku takže křivka lítala. sakum pikum jsem neměla ani jednou za celý těhu normální monitor a doktoři museli jen odhadovat co se tam děje.

kacenka25
23. črc 2010

ahojík,

ta vedra nás taky trápí. Na dva týdny jsme jim utekli na hory, tam bylo příjemně, vedra tam díky nadmořské výšce a lesům nebyla, minulý týden pršelo každý den, jen trošku. Teď je to fičák, malej je ukrutně utahanej a nemůže spinkat těma vedrama, no je mi ho líto. Dneska tady leje od ránka, tak je lepší vzduch a Kubula už chrupká 40 minut, dobrý. Už neprší, tak se dostaneme ven, jen co se nahamá.

Lucko a jak ti je? Už je to za pár, viď, to jsem zvědavá a napnutá.... Máte vymyšlené jméno i pro hošíčka? Víš jak se to uvádí do porodního seznamu..... Kdyby to dopadlo jak u Lehničky ze Sašenky je Štěpánek, no to byl gól 😀 .

My se měli na chaloupce bezvadně, Kubula se rozmluvil, to je fičák, ale v tom krásným slova smyslu. Nočníček vesele ignoruje, dětské prkénko taky....... Chjo, to nás ještě ty plenky vyjdou draho 😅 😠 .Venku je super, vyčůrá se a hlásí ee, vykaká se a hlásí bee, ale vždycky až když to udělá nikdy ne předem 😀 😀 😀 takhle asi daleko nedojdeme co 😅

Taky jsem měla problémy s monitorem, Kubula též pokaždé spinkal a z toho skákání sestřiček po břiše mi pokaždé jen ztvrdlo a pak bolelo až do večera, fuj to byly zážitky. Ty jo, holky, a pomýšlet na druhé mimi no to ani náhodou! Docela se bojím 😔 .

luckamb
autor
23. črc 2010

Tak koukám, že monitor je asi super zážitek u všech. Mě teda u toho nic nebolí a nevadí, ale nebaví mě hodinu čumět do zdi 😀 😀 No jo, ale co se dá dělat, že?! 😀
Kačí, jinak je mi fajn. Děkuju za optání. Vedra mi ani moc nevadí, trávím je v bazénku.

maky82
28. črc 2010

ahoj holky,

máme 11.zub, čtverku vlevo nahoře 🙂

A Šimona dneska ráno v 8:15 brali na sál na tu mandli. Měla bych jít manželovi zavolat, jak na tom je, jak to snáší. Rozmýšlím, jestli za něma odpoledne jet. Jinak je to záběr na psychiku...

maky82
28. črc 2010

jak se všechny máte? co dětičky? jsou zdravé?

strouzek
28. črc 2010

aho holky kde jsou ty vedra z min.týdne?? dneska je venku nechutně, tma, každou chvíli poprchává, zima no hnus,zlatý vedra 😀

kači tak to jsme dvě, já o druhém rozhodně na dlouho neuvažuju, malá je sice zlatý dítě mám vcelku pohodovou mateřskou malá spí parádně, dneska od 7 večer do 6 ráno,pak byla hodinku vzhůru a teď už zase spí přes 2 hodiny prostě pohoda ale i tak mě představa druhého dítka hned děsí.třeba jedna holčina co rodila v březnu jako já je znovu těhule a to ještě plánovaně a to má kromě toho 4. měs. prcka doma ještě 2letý dítko!!!!!!! chápete to? já ne, jsem prostě srač.a ale já bych to nedala, někdy mi hrabe i z toho jednoho 😅 a to nemluvím o těhotenství, nevolnosti, únava, hormony na pochodu, porod.... já měla co dělat abych se pro únavu vůbec zvedla z postele a teď mít doma mimčo a znovu těhu je totální scifi představa 😀

lluci co ty, ještě se nic neděje??

maky tak držím pěsti ať to šimonek dobře zvládne a je brzo v pořádku ale určitě to tak bude je to kluk šikovnej, ale ty nervy ti věřím, já se už 2 měsíce nervuju jen z představy že nás čeká píchání naušnic 😀

maky82
28. črc 2010

Tak Šimon už je na pokoji, chílema prý brečí, chvílema spí, čtou si...tak snad bude všechno ok a brzo se mu to zahojí... 🙂

Marti, já bych chtěla mít tvého spáče. Sotva přijel chlap dom z montáže, Adam se budí 2x až 3x za noc, nechce spávat v postýlce, mě bolí záda, jak mu uhýbám... 😒

luckamb
autor
28. črc 2010

Ahoj,
tak já dneska byla na 2. monitoru a opět jsem tan strávila 3/4 hodiny. Malá prostě nespolupracuje. Už se těším až to bude za náma. Hrozně mě to nebaví. Jinak na kontrole dopadlo vše dobře. Jsme OK. Otevření jsme na 1 prst. (Sice nevím, jeslti je to hodně nebo málo, ale to neva). Tak jsem teď upekla, uklidila a vyvenčila a teď se válím u PC.

strouzek
29. črc 2010

maky pozdravuj šimonka je to statečný kluk, ať je brzo doma. ty tam jseš s ním nebo tam jen jezdíš? jinak si iluze nedělám že to tak zůstane, taky přijde období kdy se nevyspíme ale zatím si to užívám 😀 hlavně malá není zvyklá na naší postel, vlastně se mnou nikdy nespala a je vidět že je na samotu zvyklá, když se jí chce spát tak okamžitě začně mě odstrkovat a vztekat se když jí někdo má v náručí a nebo je u ní, prostě chce do postýlky a být sama, pak teprve v pohodě usne, akorát babičky to nějak nemůžou pochopit a tak se jí snaží uspávat drncáním v kočárku a nebo v náručí což malá bytostně nesnáší. 😀

luci jj to znám,ty holky jsou prostě tvrdohlavý dělaj si co chcou, my taky neměli jeden normální monitor 😀 prst je málo ale při porovnání mě dost, protože já s otevřením na 1 prst rodila 😀 nebo teda ne rodila rodila jsem až při 10 ale při 1 prstu jsem už měla 6 hodin kontrakce po vyvolávajdě, na 2 mě otevřel dr. když mě rval rukama a zbytek až epidurál 😝

luckamb
autor
29. črc 2010

No tak v tom případě Strouží je prst 2 týdny před termínem v poho 😀

kacenka25
29. črc 2010

ahojte

taky nevím jestli je jeden prst dobře nebo špatně 😀 tož jediný co je tutovka je, že jednou porodíš, že to miminko v tobě nezůstane 😝 🙂 mámo jedna 😉 ty jo už aby to bylo 😵 😵 😵 jsem ukrutně zvědavá!

luckamb
autor
29. črc 2010

@kacenka25 no já víc 😀

kacenka25
29. črc 2010

@luckamb to jo, to věřím, je to logický, tak jen přát abys rodila spontanně a aby bylo všechno v pořádku. to bude, to si piš!!!! 😵

luckamb
autor
29. črc 2010

@kacenka25 a ještě bych si moc přála rodit už teď o víkendu a mít malou u sebe. 😀 😀

strouzek
29. črc 2010

to je pravda nějak ho dostanou ven neboj 😀

strouzek
29. črc 2010

ještě si užívej klidu, já včera vzpomínala na bříško a říkala jsem manžovi jestli by malá nešla šoupnout nazpět 😀 😀

maky82
29. črc 2010

ahoj holky, tak Šimon je doma, všechno proběhlo dobře, akorát od včerejšího večera ho bolí v krku a za krkem, je to prý normální, jak byl zaintubovanej. Teď si pořád stěžuje na bolest, pospává, poplakává, ani nechce pohladit, má zvýšenou teplotu. Snad se to brzy zlepší. Byl tam s ním manžel, já se za něma včera odpo byla podívat a dom přijeli dneska ráno.

Dneska jsem s MM řešila, jestli být doma 3 nebo 4 roky. A on na to, že by chtěl ještě 3 mimčo!!Blázen jeden. Co se stane, když si napíšu rodičák na 3roky a neseženu prácu? To bych byla doma zadarmo? Nebo na pracáku za pár šupek?

Luci, krásný bříško 🙂 taky se na malou těším...

luckamb
autor
29. črc 2010

Holky, vy jste si to břicho nějak užívaly?? mě na tom nic moc k úžívání nepřijde 😀 😀 Těším se až bude břicho pryč a malá v kočárku 😀 Prostě tak jak to má být 😀

luckamb
autor
29. črc 2010

@maky82 děkuju ti za pochvalu