Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

kacenka25
12. kvě 2010

tak to přeju úspěšný boj a hlavně ať z něj vyjdeš vítězně ty a ne Kájinka 😀 u nás je to tak napůl, občas vyhraju já občas Kubajs 😀 😀 😀

luckamb
autor
12. kvě 2010

Kačko, no tak to jsem zvědavá. Ale vypadá to, že ona si ho radši vyčistí sama 😀

puckalucka
12. kvě 2010

Ahoj Kačí, jaký máte kočárek, hoď sem fotečku, prosím.

puckalucka
12. kvě 2010

Lucí, u nás je to s čištěním nosíku jako u Kačky, tak buď ráda, že si ho Kája vyčistí sama 😀 .

luckamb
autor
12. kvě 2010

No jo, tak já teda už jí nebudu řikat že v nose se nedloube 😀

maky82
14. kvě 2010

ahoj holky, máte se? to je počasí, co?

co podnikáte s dítkama, když je tak hnusně?

kacenka25
14. kvě 2010

ahojka,

my máme nejen hnusný počasí, ale i rýmu a kašel (oba). Je to na palici fuj. Doma nás to za chvíli nebaví, Kubula stojí u dveří, bundu má oblečenou a v ruce čepičku a fňuká že chce ven. Chudák. Ani mezi děti do MC nechodíme, abychom někoho nenakazili..... Víkend má být taky šerednej no to je síla.

Posílám fotku golfáče.

puckalucka
14. kvě 2010

Jéé Kač, tak to máte podobný golfáček jako my 😉 . Super do auta, na nákupy i procházky 😉. Včera tu bylo počasí fajn, dělala jsem venku nový záhonek a jednu chvilku bylo i dost vedro, ale dneska 😖 .
Maky já Matěje zabavuju doma jak se jen dá, hračky ho neba, tak pořád vytahuju něco ze skříněk a šuplíků-hlavní je, že to není hračka 🙂 . A neustále trénuje chození, takže máme pořád co dělat 🙂 . Jak se má Áda a co Šíma je v pohodě nebo ho zase trápí nějaký bacil, doufám že ne?
Potřebovala bych vyžehlit najde se nějaká dušička, co k nám na to přijede? 😀
Jinak máme za sebou další horší noc, vlastně půlku noci ☹ . Od dvou to bylo celkem fajn... Budí se, cestuje po posteli a brečí...nevím co s ním...energii nemám žádnou a stejně u něj přes den jen tak neusnu ☹ . Nemáte pro mě nějakou radu, prosím.....
Co Štěpánek Lení? Pořád dobře spinká?

lehna
14. kvě 2010

ahojky všem,

počasí je fakt hnůůůůůs!!!

Maky- no,taky už mi dochází nápaqdy co pořád vmýšlet. je protivný,protože chce jít ven, nepustím ho ze dveří aon tam chuák stojí a pláče,že tam prostě chce.
budu muset koupit gumáky, abychom mohli.

Kačko- super sporťáček. ať jste brzy zdraví. co spinkání,pořád dobré?

Pucíí- jaj ty vaše noci. no u nás dneska nic moc,ale nebylo to hrůza jako bývala. mys dáváme skoro 14dní homeopatika Chamomila,tak i tím se to spaní asi spravilo. fakt doporučuju. já taky nechtěla mu nic dávat, že to vydržím,ale už jsem dál nemohla, tak jsme to vyzkoušeli a po týdnu braní spí krásně 😵 . Luci,tak zkus,za to nic nedáš a hlavně to není ani drahé 😉 s nesjou to léky. to budou totiž asi zuby, že tak špatně spinká ☹. známe beruško. a právě ty homeo jsou při prořezávání zoubků a klidnější spánek.

maky82
14. kvě 2010

Luci, Šimona mám od úterý doma, kašle. Už je to ale lepší a v pondělí asi už půjde do školky. Teď je čekají 3výlety, tak by mohl být zdravej. Ovšem to počasí tomu zdraví asi taky moc nepřidá 😒

Adam je dneska ufňukanej, v noci byl vzhůru 2x a leze mu 7.zub a nechce zeleninu 😒

Kačí, golfáček je krásnej, my už taky vytáhli golfáč, když jedeme do Blanska nebo někam na výlet...

Holky, Adam má zítra 11 měsíců!!!!!!!!!!!! Ani nevím, jak rychlo to uteklo.

maky82
15. kvě 2010

dobré sobotní dopolko ženský... 😒

je to na prd, v noci jsme skoro nespali, Adam má šílenou rýmu a horečkoval...

přeju vám všem pěkný víkend 🙂

luckamb
autor
17. kvě 2010

Dobré ráno holky 😉

lehna
17. kvě 2010

ahojky,

u nás povodně. ještě že jsme na kopci.
právě jsem mluvila s kámoškou, co bydlí u potoka, v 97 byli drsně zatopeni, v 2007 taky,ale míň, a teď jim to hrozí znova. ještě,že jim stihli ten potok prohloubit a rozšířit, jinak by už byli pod vodou. zatím se drží, děti ale radši odvezli k babičce do paneláku do města.

lehna
17. kvě 2010

Peti- jak u vás,???

kacenka25
17. kvě 2010

ahojka,

Leni ty brďo ještěže jste na kopci!!!! Zprávy jsou k pláči, to je fakticky hrůza. Lidi, co už mají dvakrát za sebou tu příšernou hrůzu, čekají potřetí vodu v baráku..... Jako ti vaši známí.....

Holky, my měli hnusnou reakci na Synflorix, už ten čtvrtý poslední. Do čtyř hodin horečka a začalo mu téct z nosu. Rýma se spustila až za dva dny, to právě klesla i horečka. Nikdy jsme reakci neměli, ani na hexu ani na spalničky ani na synflorix. Teď mi ho bylo teda líto..... Rýmu má od středy minulý týden a chudák nechce nic jíst.... Teď ještě kašel..... Já to od něj chytla taky...... Myslíte, že ta reakce mohla vzniknout z toho, že mu lezou zuby ve velkým? Před tím vlastně zoubky neměl a nelezly mu....

tohle jste četli? http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-osudy/1...

se mi udělalo špatně, že je to podobný jak u nás.... ale my měli reakci na Synflorix, ne na ty živý bakterie. Tak je to snad rozdíl.

maky82
17. kvě 2010

hoj holky,

povodně jsou šílený, chudáci lidi ☹ je mi jich líto...Leni, držte se, myslím na vás!!!

Adam je nemocnej, vyfasoval kapky do krku, do nosu a do očí, chudák můj malej, rýma se nelepší, má hrozný zelený hleny, nos červenej... ☹

A v sobotu se kámošce narodil Samuelek, 3600g a 49cm, viděla jsem na FB fotky, je nádhernej 🙂 🙂 moc se na ně těším 🙂

lehna
18. kvě 2010

ahojky,

jj, jsme rádi,že jsme na kopci,jinak nevím kam bysme šli 😅 .

Kačko-my Synflorix nepíchali, takže reakce nevím. ale možné to asi teda je🙂. a k zoubkům bych to asi taky trochu přiřadila. my měli jen u jedné čtyřky trochu teplotu,jinak žádné problémy nebyly,jen se spaním 🙂
čánek jsem četla, je to síla ☹

maky- božátko Áda. to se zase chudáku moc nevyspíš,co? 😢 . teda, jeden se uzdraví, a druhý je zas nemocný. Kam vlastně jede Šimi na výlety? Jůů a k miminku kámošky gratuluji🙂, kus chlapa 🙂, ať je zdravý 🙂

jinak u kámošky voda trochu opadla. myslela jsem na ně celou noc. jenomže má pořád pršet , tak snad to nedopadne jako v Troubkách. to je síla tam. po povodních jsme jeli jednou kolem, byla to hrůza vidět to,že tam stály baráky a najednou tam nic nebylo. za pár let jsme jeli kolem znovu, lidi postavené nové baráčky, krásně vše spravené a teď mají zas po všem. Je mi jich hrozně líto. voda je nezmar. a Bohumín a Karviná,kde je to taky hrůza je od nás cca 30km.

luckamb
autor
18. kvě 2010

To je hrozný s tou vodou ☹

petis
18. kvě 2010

Ahoj holky,
četla jsem si, koukala jsem, jak Lenka v Ostravě a jsem ráda, že k nim voda nedošla.

My jsme v pořádku 🙂, ale jinak situace v okolí nic moc ☹
Třinec je pod vodou, Palo se nemohl odpoledne dostat z práce domů, z neděle na pondělí se v nociutopila jedna paní, hrůza a děs. Před barákem stojí kolony na Třinec, nejde projet i vesnicí, co je mezi náma a Třincem, je tam jezero na cestě-slitá voda z polí, fakt kalamitní stav. My se z baráku dostaneme ven jen v gumákách a ty už pomalu nestačí, před námi louka a naše příjezdovka je jedno velké jezero
My jsme byli odpo u našich, pak jsme vezli mamku na nádraží do Třince, museli jsme to na 3x objíždět, holky, já měla husinu až nevím kde, ta voda je všude
Když jsme přijeli domů, tak jsme se zaradovali, že už přestává lít, jen mžilo, ale bylo to pedčasné, teď opět leje jako z konve.
Já jsem tolik vody u nás nikdy neviděla, hrůza ((My můžem děkovat, že jsme my i naši relativně na kopci a v bezpečí, díky za to.

Jinak se máme s Kájinkou dobře 🙂 Třeba včera dopo jsme byly s Kájkou u kamarádky Anetky, ale musela pro nás přijet kámoška autem, nedošli bychom. Bylo skvěle - 4 dětičky si krásně SAMY hrály v pokojíku a maminy povídaly, fotečky jsou na rajčeti, kdo by se chtěl juknout.

Holky, já jsem úplně nadšená z komunikace, jak začíná jít kupředu a kupředu. Kája začíná hodně opakovat, mluvit a už řekla svou "první" větu - šla po obědě spinkat a když se vzbudila, tak začala povídat zvířátkům, co má v postýlce, já ji poslouchala z chůvičky a najednou řekla MAMA DUDU BÁC. Byla jsem úplně vyjevená, šla jsem za ní do ložnice, dudlík byl na zemi, Kájka na něj ukazovala a opakovala, že DUDU BÁC. Byla jsem z ní naměko
Jinak u nás je hit říkat si říkanky, do toho ukazovat, to ji moc baví a neustále rozšiřujeme repertoár a pak na druhém místě je DVD Cvičíme s Míšou, u toho pořád tancuje a už dopředu ukazuje, co tam dělají ty děti - zatím u dvou oblíbených písniček.
Fakt je to úžasné, jak ty dětičky rostou.

Bavily jste se o monitoru dechu. My máme Angelcare - je to monitor spolu i s chůvičkama, jsem maximálně spokojená a třebas já za sebe můžu doporučit, byla jsem o hodně klidnější. Však uvidíš, Luci, sama 😉

Katuš, pěkné golfáče 🙂 Už nejezdíte v Cortince?

Pa pa, holčinky a pusinu drobkům 🙂

luckamb
autor
19. kvě 2010

Ty jo Petis, tak to máte pěkně na prd ☹ Ale tak snad to brzy přejde.
Tak Karolínka už umí větu, to je super. Je to šikovná holka. No pomalu jí budete muset pořídit toho sourozence 😀

maky82
19. kvě 2010

zdravím vás holky... 🙂

Šimon mají v plánu 2divadla, obden a pak za týden (9.6.) jedou tady kousek do Letovic do skanzenu (25km asi). No jo, to je Leni asi úděl 2dětí, zvlášť, když to jedno je tak často nemocný. Adam je v noci překvapivě tak 2x vzhůru, musím ho ale chovat a nechce pít. Ale zatím to zvládáme. Prořezává se mu 8.zub a kašel se nelepší, zítra jedeme na kontrolu, snad nedostane ATB!!!

A včera jsem byla se Šimonem na ORL na kontrole, vyšetřila mu pořádně krk, nos a uši. To bolavý po zánětu středního ucha se jí nelíbilo, že prý je zase nějaký špatný tou rýmou, kterou má už asi 14dní, stejně jako kašel. Bere teda prášky na posílení dýchacího systému a dr.nám předepsala dva spreje a uvidíme, co se bude dít dál, zda to pomůže nebo ne. Kdyby ne, doporučila odstranění nosní mandle. Rozhodne se na konci června nebo na konci července, podle nachlazení. Takže docela posun kupředu... 🙂 K dětské bychom chodily pořád s nachlazením a poslouchali, jak není nemocnej, že se mi to jen zdá.

lehna
19. kvě 2010

ahooojky

Peti- jj, my jsme v pohodě. Kr.Pole je na kopci,takže voda je od nás daleko. no ale vy to tam máte pěknou hrůzu.Hlavně,aby to zůstalo na cestě a nedošlo až do baráku. ale vody opadly,tak snad o.k.
Kájka je mooooc šikovnáá 🙂. já mám ze Štěpiho taky radost, taky už se s ním dá domluvit,ať nám něco podá, nebo někam jde apod. Taky vše opakuje, umí snad všechny zvířátka už říkat, pořád něco čteme,tak opakuje knížky a ukazuje prstíčkem obrázky co na nich je 🙂. říkat říkanky ho moc nebere, nejradši má knížky,kde je spousta obrázků a my musíme ukazovat a on pak opakuje 🙂

Maky- to je super,že to se Šimim na ORL tak dopadlo. Doporučení odstranit nosní mandle schvaluju, určitě to pak bude lepší🙂. Od kamarádky klučina, je teďka co nastoupil loni v červnu do školky taky věčně nachlazený, stejně jako Šimonek, a taky jim teďka doporučili nosní mandle dát pryč. tak hlavně aby to pomohlo 🙂
a Adámek to je fajn,že i přes to nachlazení tak hezky spinká 🙂

Luci-krásně ti týdny naskakují 🙂. jak se vede? ty jdeš nějak dřív na mateřskou? že máš v Pase uvedeno ještě 35dní?

luckamb
autor
19. kvě 2010

Leni - nejdu dřív. Jdu 6 týdnů před porodem, což je ještě 33 PRACOVNÍCH dní. Teda vlastně už jenom 😀 NO a to je 30. 6. naposledy v práci 😀

lehna
19. kvě 2010

fakt to tak vychází?teda to jsou fofry 😀. se ani nenadějem a bude další mimííí na světě, teda vlastně skoro poslední z březnovek 🙂

lehna
19. kvě 2010

a ještě jsem chtěla popřát Kačence k dnešním narozeninám hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, hodného manžela a Kubíčka 🙂
Štěpánek posílá tetě pusůůů 😉

maky82
19. kvě 2010

Jo jo Leni, tím vytrhnutím si paní doktorka nebyla jistá, zda to pomůže, ale zkusit by se to mělo. Prý do 8let věku dítěte by mandle měla zmizet , nevím ale, jestli sama nebo vytrhnout.

maky82
19. kvě 2010

Jo holky a Adamovi se prořezává 8.zub... 🙂 🙂

luckamb
autor
19. kvě 2010

Lehni: úplně poslední mimi z březnovek - teď už pojedeme jen druhá kola 😀

lehna
19. kvě 2010

market- aha, no tak uvidíte jestli to pomůže nebo ne. přeju ať jo 🙂
jo a 8mý zub Áďův jsem zanazmenala,ale nereagovala 🙂. vy už jste taky pěkní zubáci 🙂. rostou vám rychle jako nám 😅 . nevím teda jestli už má Štěpi tu čtyřku prořízlou,tak je jich 15 nebo už 16 🙂

maky82
19. kvě 2010

aha, až teď jsem si všimla, že jsem se s tím zubem opakovala, moc se omlouvám, jsem zmatená! 🙂 🙂