Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

martek
16. srp 2010

@lehna jasny, ze dam 😉
me se dari vyborne, prozivam to nejhezci obdobi svyho zivota 😵 😵 😵

lehna
16. srp 2010

@martek - a co pak? že bys nám tady něco zatajila? 🙂

petis
16. srp 2010

Tak vítám Karolínku mezi námi (mimochodem hezčí jméno nemohli rodiče vybrat 😉 😅 ), ať se jí v životě jen a jen daří, je zdravá, čilá, šťastná a dělá mamce a taťkovi jen samou radost.
Karolínka větší posílá Karolínce druhé velkou pusinku a mamince přejeme brzské zotavení a hodně síly a mlíčka 🙂

puckalucka
16. srp 2010

Luci, moc moc gratulujeme ke Karolínce a Káje přejeme hlavně hodně zdravíčka a ať se jí na světě líbí 😵 . A Tobě rychlé a bezproblémové zotavení 😉

martek
16. srp 2010

@lehna no dobre, to nejhezci jeste prijde 😉 ale i tak je mi fajn 😎

maky82
16. srp 2010

Taky Lucce gratuluju ke Karolínce a přeji oběma hodně zdravíčka a mlíčka hlavně 🙂 🙂

tercie
16. srp 2010

Jééééééééé a Sněhurky jsou skoro komplet!!! Martek ať už je to u vás taky na dobrý cestě, držím palce a ať je ti i nadále fajn jako teď 🙂

@luckamb moooooooooooc obrovská gratulace k narození Karolínky, ať se má na světě krásně a úsměv ať ji neopouští 🙂
A nějakou fotku by to chtělo, pro zvědavý tetky 🙂

Holky a jak se všechny máte? Lukáškovi už jsou 4 měsíce, nějak to strašně uteklo, vůbec mi to nepřijde. Teď poslední týden začal hrozně žvatlat, je to bžunda, a točí se na bok, kdyby nepřekážela ručička, tak je na bříšku 😉 Je šikovnej,jen nevím, co nám na KO 28.8 řekne dr na tu hlavičku, pravá strana pořád převažuje, i když se snažím polohovat. Nu což, nějak to dopadne.

lehna
17. srp 2010

@martek - tak hlavně, že je to fajn 🙂.

@petis - přejeme vše nejlepší k svátečku, hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, hodnu Kájku a pohodovou dovolenou. Štěpánek posílá tetě pusu 🙂

@tercie - Míšo ahooj, my se máme fajn. jen ranní vstávání je u nás boj č.1, vstává na mě mooooc brzy-5.15. ale zase se naučil konečně spát celou noc.
Už jsem ti psala, že i Štěpi má pravou stranu hlavičky sleženou, teďka už to není moc vidět jak je větší,ale jak byl malý šlo to vidět dost, ale nikdo nás nikam neposílal.
Lukášek je šikulka, za chvíli se na bříško přetočí,ani si to neuvědomíš 🙂 a už tam bude 🙂

maky82
17. srp 2010

Peti, také přejeme všechno nej k svátečku, hodně zdravíčka, štěstíčka a spokojenou rodinku... 🙂

kacenka25
18. srp 2010

ahojky

Míšo 4 měsíce? to jsou fofry ten čas letí snad rychleji než dřív nebo co. My máme teď období že nám to fakt letí, jednak s Kubíčkem jsme pořád venku a někde lítáme, tak ten den uteče, když v osm vypadnu a v osm se vrátím 😝 no a druhak řešíme řešíme nějaký věci tak to fakt utíká 😕

@lehna my se naučili spinkat téměř do šesti, vyjímečně dřív.... usíná večer před osmou a kolem 10,30 dopolko jde spinkat 2,5 - 3 hodiny. Tolik jsme nespali ani jako novorozenci 😉 tak se to srovnalo. Ruku na srdce, máma se srovnala tak se srovnalo i dítě 😉

@petis jeeee já zapoměla taky popřát, no tak dodatečně hodně zdravíčka, lásky, pohodičky, Kájiných úspěchů a snad se na mě nezlobíš 😅 .

petis
18. srp 2010

Děkuju za přáníčka k svátku 🙂

misa.ottovka
19. srp 2010

Ahoj holky!
Moc gratuluji Lucce ke Karolínce!!!!! 😀
A vás ostatní také moc zdravíme!!!

luckamb
autor
20. srp 2010

TAk k porodu ..... v neděli ráno jsem malinko zašpinila, tak jsemsi říkala, že třeba to konečně přijde, no ale nic...jela jsem ke známejm a nakonec k mamce. Tam mě začalo bolet břicho, ale mamce jsem celou dobu nechtěl nic říct, tak jsem jí na její otázku co se tak kroutím řekla, že už jsem nebyla 3 dny na WC. Moc (spíš vůbec) mi to nevěřila, ale neryla do mě. No každopádně jsem to tam v 5 zabalila a jela jsem si k našim vyzvednout manžela. Byl u známejch (zapojoval jim kotel), to už jsem si říkala, že to asi jsou kontrakce, ale byli nepravidelné, tak jsem tam přijela a ptala se ho jestli už to má a jeslti se mnou pojede domů. Řekl, že ještě ne, tak jsem mu slíbila, že se pro něj vrátím. (O bolestech jsem mu nic neřekla, abych ho zbytečně nerozhodila ) Jela jsem domů a přijeli na návštěvu známí ukázat mi štěně. No moc jsem z něj už neměla. Nakonec jsem volala asi v 7 manželovi, že už pro něj nepřijedu a ať ho hodí kamarád domů. On se ptal, jeslti už jako jedeme. Jsem říkala, že asi jo, ale že v klídku.No přijel teda hodně rychle. Jeli jsme do porodnice (to už se kontrakce rozjeli asi tak po dvou minutách). Přijeli jsme tam, vyšetřili mě a zjistili, že nález už je 6-7cm Takže jsme přijeli fakt tip top. Volala jsem doktorce (měla jsem domluvenou tu svojí z Phy)....bála se že to nestihne, ale nakonec to stihla. No každopádně do té porodnice jsme dorazili po půl osmé. Ve 20, 20 praskla voda a ve 20,52 byla malá na světě. No a je nejkrásnější na světě. Takže to byl hroznej fofr. Kontrakce se daly přežít, pro mě nejhorší bylo tlačení, musela mi pomoct porodní asistnetka mi musela zatlačit na břicho aby mi pomohla a malou vytlačila. Každopádně určitě nemůžu říct, že druhé dítě už nikdy. Nebylo to nic příjemného ale dalo se to přežít. A ten prcek za to rozhodně stál. Každopádně epidurál jsem nestihla a přířprava se taky nestihla ... takže žádnej klystýr, žádný holení...prostě fofr

tercie
20. srp 2010

Luci ještě jednou gratuluju, a porod teda luxus, měla jsem to skoro stejný, až teda na to roztrhání 😉 No a fotku princezny nahoď, už jsme zvědavý 😉

luckamb
autor
20. srp 2010

už je princezna v albíčku 😉

lehna
23. srp 2010

@luckamb - Luci princeznička kráááásná, moc se vám povedla 🙂. teda porod luxusní, můžu jen závidět 😔

maky82
26. srp 2010

Ahoj holky,

manžel si našel práci. Včera byl na pohovoru a vzali ho. Bude dělat u Technických služebv Blansku údržbu veřejného osvětlení, odečty elektroměrů, asi i sekat trávu, v zimě posypávat chodníky atd. ...Už se tam těší. Nastupuje 1.9.

luckamb
autor
26. srp 2010

Ahoj hoky,

Malá je zlatíčko. V noci se budí jen mezi 2-4 a pak až ráno kolem té 8. Přes den spí a nebo si hrajeme 😀 Kouká a musím si s ní povídat. Ale je fakt, že brečí naprosto minimálně. Je to prostě spokojené miminko.
Už jsme byly u Dr. a ta nás pochválila. Do zdravotního průkazu jí napsala, že je šikovná, že už vidí a když jí dala na bříško, tak hlavičku zvedala jak drak. No a svojí porodní váhu už taky předehnala. Prostě všechno jak má být.
Jo a co se kojení týká, tak to nám jde taky dobře.
Takže tolik chlubení se pyšné matky 😀

maky82
27. srp 2010

Luci, tak to jste tedy holky šikovné, jen tak dál, držím vám palce. A co tatínek? Pomáhá ti? 🙂

lehna
29. srp 2010

ahojky,

Luci- tak to je fáááájn, že je malá zlatíčko a užíváte si to 🙂. Kojení taky super,že vám jde. jen tak dál pyšná matko 😉 😵 😵 . fotečky úúúžasnééé 🙂

maky- tak to je super, že TM má práci hned tak rychle 🙂. je to lepší, než sedět doma a zoufat,že není práce🙂. zase se moc nepředře a bude to mít fajn. Znám to tady od nás jak vidím tady z úřadu "rychlou rotu" jak mají fajn šichty 🙂

No jinak já dostala v práci taky výpověď. Firma se zrušila, teda hlavní pobočka v Plzni, můj šéf tady v Ově pokračuje pod jinou firmou jen mě už novou smlouvu nedal na podespání. proč taky,že?když jsem na mateřské. Tak jsem s ním "domluvená" že jak mi bude končit mateřská, tak se mu mám ozvat a kdyžtak nastoupím znova. No ale kdoví co bude za rok a půl a jestli se mi tam bude chtít. V Plzni mě docela namíchli, protože poslali dopisem výpověď, kde není ani zvedeno kdy mi poměr končí, žádné datum, jen prostě,že mám výpověď. Tak jsem tam psala meil, ať mi laskavě pošlou novou výpověď s výpovědní lhůtou a samozřejmě odstupné. A pak jsem ještě zapomněla na zápočťák. no moje nervy s nima.

Jinak u nás všechno o.k. Štěpi se začíná zas v noci budit tak 2-3x a ráno budíčky stále mezi 5-6h. přes den občas začíná vymýšlet,že nechce spát v postýlce,ale ve velké posteli, kolikrát usíná až někdy kolem 15h!. vymýšlavec jeden 🙂.
netuším jestli mu zas nelezou nějaké zuby, že se tak zas budí. už aby byly na světě 🙂

mějte se krásně a choďte častěji 😉

maky82
29. srp 2010

Jo jo Leni, našel ji rychlo a úplnou náhodou. Snad se mu to bude líbit. Akorát nebude dělat jen veřejný osvětlení, ale i údržbu trávníků a v zimě sníh. Takže pohotovost i v noci. Jen nevím, jak se odsud dostane, když bude nějaká pohotovost na sníh. Jak padá, tak je od nás na 80%nesjízdno.

Já Leni taky práci nemám, bude to "sranda"za necelé 2roky něco shánět...

Adam se taky stále budí, každý večer se mu snažím vnutit mléko ve flašce, ale kdepak ty věci, když může mít prso 😒 chutná mu ochucený kefír, nápoj z bobulek TiBi, naše jídlo...no prostě všechno, co by neměl 😉 začíná se víc pouštět, přejde pokoj a leze po rukách a po nohách, docela sranda to je 🙂

Holky, kdybyste některá měla známou, co shání kočárek, řekněte jí prosím o mém Patronu, chtěla bych ho co nejdřív prodat. Mám tady v okolí pár inzerátů, ale zatím nic. Budu vám vděčná, díky 🙂

lehna
31. srp 2010

No tak to bude muset jezdit vb zime domů traktorem, když bude mít sněhovou kalamitu,aby se tam dostal 😀.

To Adi pěkně vymýšlí s tím mlíkem, teda nechtít flašku. U nás teďka už asi 2 měsíce zase mlíko jede. Večer před spaním, v poledne před spaním, během dne kakao z normálního mlíka. Odmítal před těma 2-3ma měsícema kaši na večeři,tak jsme začli dávat zas mlíko a kupodivu mu to jede. Kaši jsem nedávno zkusila zas udělat a snědl 2lžičky,takže u nás se mlíkuje 🙂

a nezkoušela jsi hodit na MMB ten kočárek? já žádnou těhotnou kamarádku už nemám.
ale vlastně jooo, mám, čekají v listopadu holčičku. tak mi pošli na meil fotky ,já ji je zkusím třeba poslat 😉

lehna
31. srp 2010

Adámek je šikulka, že už se snaží chodit sám, neboj za chvíli už topřijde a bude lítat 🙂. Po rukách a po nohách taky Štěpi chodil, taky jsem se strašně smála, vypadal srandovně 😀.
Jsem zkoukla ještě fotky, no kluci krááásní. Šimi teda už kus chlapa 🙂. Adámek je ti hodně podobný🙂.

maky82
31. srp 2010

ahoj Leni 🙂

Adam že je mi podobný? Já myslím, že je celý manžel... 🙂 a bude hůř 😀 Teď jeden den jsem Adama fotila, jak leze po stole, ty jeho obličeje a výrazy...byla to sranda...a jak se dorozumívá, to je ještě lepší a srandovnější.
Inzerát tady na Koňovi mám. Kočárek je modrý, tak nevím, jestli by ho chtěli pro holku, ale optej se, děkuju ti...

lehna
31. srp 2010

JJ, zdá se mi že je spíš podobný na tebe, manžela na fotce není nikde pořádně vidět🙂.
Je s nima teďka s klukama sranda, co dokážou vymyslet za kraviny, co ? 😀.
JJ, zkusím rozeslat a dám vědět 😉 .
no ještě zkus na Mimibazar, jestli tam nejsi registrovaná,tak kdyžtak ho tam můžu dát já za tebe. jen pisni ještě do meilu více info o něm a taky cenu 😉

luckamb
autor
1. zář 2010

Ahoj holky,
zdravím všechny. Jak se vede?? Mě zlobí net, takže moc nemám nervy na to abych ho zapínala.
Malá je zatím zlatíčko. Už přibrala od porodní váhy 380g, takže nás paní dr. chválila jak hezky papáme a vyrostla o 4cm. Jestli nám takhle poroste dál, tak bude za chvíli obříček 😀 No jo, asi se jí nelíbilo, jak jí všichni říkali, jakej je drobeček když váží 2,9O 😀
Už za sebou máme UTZ kyčlí a tne dopadl taky dobře. Máme dávat jednu papírovou plenu a jednu hadrovou.
Teď máme od všech kontrol klid až do 6 týdnů. Hurááá.
Jinak v noci se budíme tak jednou, někdy dvakrát - takže taky super.
Jen koupání ve vaničce se nám nelíbilo, takže koupeme ve velké vaně a z toho je Karolína nadšená.
Tak a dost dalšímu chlubení pyšné matky 😀

kacenka25
1. zář 2010

čau pyšná matko 😀 však máš na co být pyšná, miminko je zázrak a máma určitě má být na co pyšná. S těma kontrolama si ještě užiješ, do jednoho roku je to furt lítání po doktorech. Ale hlavní je, aby to bylo jen kvůli kontrolám a očkování a ne kvůli pochroumanýmu zdravíčku..... 2,90 to je drobeček, ale má být po kom že? 😅 Taky jsem dávala látkovku, ale jen od porodu do tří týdnů, páč Kubínovi to vadilo v pasení a rozčiloval se v tom. Tak jsem to přestala dávat a v šestinedělní kyčlový poradně mi řekli že má kyčle v pořádku a že už nemusím dávat látkovku. Poděkovala jsem a rychle odešla 😀 . Naštěstí je měl zdravý.

maky82
7. zář 2010

ahoj, jak se všechny máte a co dítka, jsou hodná a zdravá? 😉

lehna
9. zář 2010

ahojky,

u nás jsme zdraví a hodní jak kdy 😀. Co u vás MAky? - jak TM v práci? a kluci? zdraví?

@luckamb - krásně se vám daří 🙂

luckamb
autor
9. zář 2010

Ahoj holky,
nám se daři fajn. Postupně ěvám pridávam fotečky do alba, aby jste viděly jak rosteme. Malá je stále zlatíčko.
Dneska jsme koupily zimní fusak od Emitexu. Je krásnej a krásně teploučko v něm je.
Na další převážení jdeme v 6 týdnech což už je za 2 týdny. Nějak mi to utíká 😀