Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

tercie
9. zář 2010

Ahoj holky,jdu se zas konečně zahlásit, já vím, jsem fakt hrozná, ale je toho tolik, a stěží zvládám přispívat do jedný diskuse. A když jsem na netu tak akorát večer když Luky spí, dnes je výjimka,a to už nikdo nikde není a mě nebaví si psát sama...radši bych si popovídala online 😉 ale chodím až po devátý hodině no. Spát chodím kolem půlnoci,jenže s prckem vstáváme v jedenáct, tak si to můžu dovolit 😀
Máme se dobře, teď jsme měli oba rýmu ale už je to o moc lepší a taky Lukáška začínají zlobit zoubky, tak snad se brzo vyklubou. Zduřelý dásničky se mi zdá nemá, ale asi ho už svědí, hrozně cintá a hračky má pořád v puse. Nebo palec 😀
Už se umí otočit na bříško, a nejradši by seděl, potvůrka.

Koukám, že se máte všechny taky fajn, to je dobře, užívejte 😉 Já číst chodím pravidelně, jen s tím psaním jsem na štíru, ale pořád na vás moc myslím 🙂

tercie
9. zář 2010

@luckamb Luci taky jsem koupila ten fusáček, černá/limetka a je supráckej, jen jsme ho ještě nevyzkoušeli v kočárku, budu ho dávat až do sporťáčku, a nebo až bude fakt veliká zima. Zatím se Luky vejde do korby, tak snad nám vydrží co nejdýl 😀

maky82
10. zář 2010

Leni, manžel vpráci ok, jen řízení auta - stoleté ještěrky - multikáry mu moc nejde. Jde tam prý špatně řadit. Ale bude se to muset naučit. Jinak si na nic nestěžuje, líbí se mu tam. Dostal stravenky, tak půjdeme na nákup dneska. Zdraví docela jsme, jen mě trápí zub, pořád mě bolí, čistila mi kanálky zubařka, včera mi odvrtala plombu a bolí to pořád dál. Adamovo spaní v noci nezměněno, několikrát vzhůru,pije - cucá, brečí, leze po posteli...Včera mi kámoška radila dát ho do pokoje se Šimonem. Nebo mu koupit velkou postel. Má vyčtený z časopisů a ví ze zkušenosti od sestřenky, že děcka tak začly spávat. Asi to budeme muset vyzkoušet.

Zítra máme jít na oslavu tchýnina odchodu do důchodu a v neděli bych měla jet k babičce na hody...

luckamb
autor
10. zář 2010

@tercie jj, fusak je super. Ale na zimu se netěšímani trošku. Jinak holky, malá včera usnula v 11 večer a vstávala v 7 ráno. Mezitím ani ťuk. Takže super.
Ale máme "problém" Karolína nechce spát v postýlce. Jak jí tam dám je řev. A to i když vypadá že tvrdě spí. Takže spí u mě v posteli. Jenže řvát v postýlce jí nenechám - 1. manžel vstává každý den ve 3,40 do práce a musí být vyspalej 2. nemám na to srdce. Nemáte nějakou jinou radu?

kacenka25
12. zář 2010

ahojík holky,

zimní téma s fusakem? Nestrašte, mě se to léto a teplo taaaaaak líbí 🙂 to zimní strojení je něco příšernýho. Nu snad nebude krutá zima, mohla by být jen třeba na Vánoce a pak už zas ne 😀 😝

My se máme taky dobře, teď máme oba rýmu, ale dobrý, nějak nás to netrápí. Teď tu máme úplně modro, nádherný počasíčko. Však zas poletíme ven, až se mládě vyspinká.

Luci, spousta miminek spí s mámou v posteli. U nás to bylo stejné, Kubi se probudil a už nechtěl spát. Jakmile si lehl ke mě, usnul jak špalek. Tím jsem se vyspala já i manžel do práce. Pak jsem jednou řekla a dost, páč mě pěkně utiskoval v mý vlastní posteli, no a začal spát v postýlce. Ze dne na den, asi už byl na to připravený, prostě v ní zůstal a dodnes. Jediný co je blbý, jestli to teda máš taky, je ten pocit abys mimi nezalehla..... Takový ten napůl spánek napůl bdělost, abys stihla zareagovat kdyby ses převalila a zalehla si dítko. Já spala na boku, to jsem cítila takouž jistotu, že ho nezalehnu 😀 .

tercie
12. zář 2010

@luckamb Luky taky v postýlce nechtěl bejt, pak měl období kdy v ní spal půl noci, a na první kojení jsem si ho vzala k sobě a teď zase má takový období kdy chce bejt u mě a tulit se 🙂 Takže nezoufej, ono se to bude měnit, Teď holt potřebuje tě mít blízko no 🙂

@kacenka25 já se na zimu taky netěším, proto pořádnej fusak, abych toho navlíkání neměla tolik 😀 ale to jsem asi naivní 😎 A to je jasný, jen ať je teplíčko co nejdýl
Kači a s tím zalehnutím, já myslím, že spím celkem tvrdě, docela se probouzím odpočatá, a nemám strach, že bych ho zalehla, vím že tam je, tak se prostě ani nehnu 😀 Kolikrát jsem, když byl malinkej s ním usnula na ruce a držela jsem pevně, nikdy jsem ho nepustila 🙂 ještě aby, žejo 😀

@maky82 to jsem ráda že se manžovi v práci líbí, to je totiž hlavní. Kdyby měl z práce chodit zpruzelej že ho to nebaví odnesli byste to vy 😉

luckamb
autor
13. zář 2010

@tercie tak to jsem ráda, že v tom nejsme samy 😀 Každej mě straší, že už se malé z postele nikdy nezbavíme a že děláme velku chybu a tak. Když ona prostě spinká jak andílek když je u mě. Je to prostě kráska moje 😀
@kacenka25 Kačko, e jí zalehnu se nebojím vůbec, a hlavně oni říkaj, že pokud rodiče nechlastaj, tak to dítě nidky nezalehnou, že máš prostě v sobě takovej pud, že jí nezalehneš. A hlavně když jsme měli malinký štěně (půl kila) taky jsem ho nezalehla :-d

tercie
13. zář 2010

@luckamb jé Lucko to teď vyznělo jako že Kačka chlastá 😀😀😀 No jasný hele musíme si ty prcky užít, pak už až my budem chtít, tak oni s náma spát nebudou 😉

Holky Lukáškovi je zejtra 5 měsíců...kam se to podělo ten čas, mě přijde že se včera narodil, straaašně to letí!!!!!

maky82
14. zář 2010

Tak to jsem ráda s tím spaním, že v tom nejsem sama...jsou to naše potvůrky, co nechtěj spát samy 😉

Míšo, o čase mi ani nepovídej, pamatuju si, když byl Šimon malej a když jsem rodila Adama a zítra to bude už 15měsíců, co je s náma!!! Neuvěřitelný!!

Teď jsem se dozvěděla, že kámoška z gymplu musí jít na potrat v půlce těhu, mimčo je prý dost nemocný, má střeva mimo tělo. Je mi z toho mdlo, chudák holka a chudák mimčo!!

kacenka25
14. zář 2010

Luci mě taky strašili, že už se Kuby z postele nezbavím a zbavila, přešlo to samo časem. Chytrých rad je všude spousta, jenže já se jima třeba řídit nechtěla. Jako to spinkání, já byla ráda, že aspoň chvíli spíme tak jsem chytré rady ignorovala. 😖Chvíli se mi to líbilo, že se ňuchňáme spolu s miminkem, pak už ne když mě utiskoval tak šel do svý a bylo to zas v pohodě. Užít si je dokud jsou malý páč on ten čas tak letí!!! Přesně jak Maky a Tercie..... To je fofr na těch nejmenších je to nejvíc vidět.

Maky chudák ta tvoje kamarádka 😲 ježiš proč se takový věci dějou, půlka těhu a najednou mimi nebude.... Život je někdy krutej, ach jo 😢

Mámo mámo mámo chjo dneska zas nebude spát po obědě?

maky82
16. zář 2010

Ahoj holky, mám na vás prosbičku: máte zkušenosti s prevenarem nebo synflorixem? Rozmýšlím se, čím nechat Adama naočkovat. V pondělí máme jít na zarděnky..., tak že bych to vzala za jednou. Naše mudr.tvrdí, že synflorix stačí. Díky za odpovědi...

lehna
16. zář 2010

ahoooooooj holky,

nějak nestíhám 🙂. jéé a tady byla i Míša se kouknout🙂. No Lukýsek roste jak z vody🙂. 5měsíců?? cože?
A Karolínka 1měsíc?a Áda 15m? Kde jsou ty dny a měsíce?? 😅
my už máme měsíců 20 a 4dny 😅 . Je to velký kluk, dám vám tady odkaz na fotky jestli se chcete mrknout. Na koňa to nějak nestíhám dávat 😀, tak už to mám jen na rajčeti 🙂

Jinak fusák od emotexu jsme měli loni taky- červeno-černý 🙂, ať nám ladí ke kočárku 😀. a byli jsme max spokojeni,letos už ho asi nevyužijem, tak ho asi prodám kámošce,co má holčičku🙂.

Štěpánek s námi nikdy v posteli nespal, neučili jsme ho to, spíš jsme měli jen postýlku přiraženou k naší posteli a natahovali ruce. Do dneška s námi v posteli nespí,jen přes den nechce moc spát v postýlce,tak spí v naší velké. ale jinak nikdy neprotestoval, že nechce v postýlce být jak byl maličký.

maky- tak s tím ti neporadím, Štěpi není očkovaný ani Prevenarem ani Synflorixem 😉

lehna
16. zář 2010

jo a tady jsou ty fotky

http://lehna.rajce.idnes.cz/

kacenka25
17. zář 2010

Maky my máme synflorix. Neměli jsme nikdy žádnou reakci, píchali nám to s hexou dohromady od tří měsíců.

misa.ottovka
18. zář 2010

@maky82 my máme taky Synflorix,malá ho měla po 2. dávce společně s HEXou, měla týden rýmu a horečky,ale ona je hodně drobná, takže to přisuzuju tomu 😉

misa.ottovka
18. zář 2010

Jinak vás opět všechny zdravím. U nás to letí taky strašně rychle, prožívali jsme a prožíváme ted blbé období, kdy manža ztratil práci, ted jí zase má, ale neví se na jak dlouho a ještě ktomu za málo. Já se v únoru vracím do práce,už ted je mi smutno že budu bez malé a jsem zvědavá, jak to bez sebe zvládneme.

ale nejsem tu od toho abych si stěžovala,nýbrž abych vás všechny pozdravila 😉 😉
luckamb: gratuluji že tak krásně prospíváte, a stim spaním v posteli, já mám názor raději ne, jednak bych se bála, jednak jsem nechtěla malou navyknout. Od půl roka mi spí totiž sama ve vlastním pokojíčku, a bez protestů, a já jsem tomu ráda 🙂 No a do toho půl roka, protože jsme kojily 5x za noc a já byla kolikrát grogy, tak je fakt že jsem při kojení v leže třebas i usnula s malou jsem ležela v posteli až do dalšího kojení. Ale od 5 měsíců ne. Znám spoustu maminek co ale spí s dětmi od narození v posteli, a dneska s nimi spí dítě v posteli ještě v 7letech🙂

luckamb
autor
22. zář 2010

Ahoj holky,
mám v albu nové fotky, tak kdo chce, tak se mrkněte.

maky82
22. zář 2010

ahoj Luci, fotečky jsou nádherný, Karolínka je moc krásná 🙂 jak si užíváš role maminky? 🙂

luckamb
autor
24. zář 2010

@maky82 je to fajn, užívám si to, ale pravdou je, že trocha práce mi fakt chybí. 😉 Jako nechtěla bych tam být furt, ale alespoň jednou za týden určitě. 🙂

lucasaerik
27. zář 2010

Hojky Kočky, jdeme Vás pozdravit po tááááááák dlouhatánské odmlce....tolik se toho u nás stalo...bohužel špatného a snad už to pomalinku půjde nahorů
To že manža přišel v červnu 2009 o práci jistě víte či si matně vzpomenete....musli jsme se z fin, situace stěhovat chvíli to vypadalo nadějně že bychom i časem postavily, ale soužití s tchánem opravdu nešlo, navíc tak daleko od Brna , kde manžel nemohl ani za prase najít práci, jediná možnost byla vrátit se do brna, ale kde na to vše vzít, dluhy děti bydlení....takže jsem musela nastoupit do práce, strašně mne to užírá a jsem z toho strašně smutná, že s Bebinkou nemůžu být doma, ale abychom nějak optě rodinu postavily nanohy jsme to udělat musela, jenže co s Beatkou když budu chdot do práce, takže jsem to vyřešily tím že jsem jsme si musela najít práci na ráno aby mohla dopolko hlídat moje mamka, která chodí do práce jen na odpoledne, poštěstilo se mi a 1.7.2010 jsme nastoupila do práce jako doručovatelka- lidově řečeno pošťanda - chjo holky je to makajda jak blázen neumíte si představit co musí vše pošťačky dělat kolik to stojí vše práce atd...jsem totálka zedřená. Ráno chodíme na 4:45 a měla bych končit v 13:15, ale je to jak kdy podle toho kolik je důchodů a poště, ale zase někdy se stane že končíme dříve. Pak rychle pro malou k mamce, pro kluky přes půl Brna do školy domů rychle něco udělat atd atd...strašně mě to užírá,ale..ale...manžel našel práci holky držte se....až po více jak roce, nastupoval do práce ještě později než já a to 15.7.2010.....a to za práci méně placenou než jsme byly zvyklý, prozatím bydlíme v mini bytě...2kk, co jsme měli z dob kdy jsme měli zdřívějška - jestli si vzpomínáte, povím Vám dost mazec pro 5-ti členou rodinu.....ale doufáme že se to zlepší...no doufáme, musíme v to věřit, jinak by to bylo na bednu, kolikrát je mi z toho všeho na nic a chce se mi řvát proč zrovna my....ale náklady na bydlení malé...musíme to hodl zvládnout...Během toho roku se toho tolik událo a kolikrát Vám nevím jak jsme to zvládli udělat abychom vůbec přežily, když manžovi skončila podpora byl bez ničeho a na dávky jsem nedosáhly....měli jsem živ. minimum a hodl dělejte jak umíte..byly jsem ve skluzu s platbami...teď to doháníme..atd atd...no prostě hnus....
Staršně mě štva, jak jsem se těšila jak si malou užiji a vychutnám, a ono to dopadlo takto...někdy si pohrávám s myšlenou že...někdy třebas...ale co když se zase přihodí něco...a 4 děti?....to už mi přijde tak docela divoké,ale v létě jsem viděla rodinku co měli 3 děti a čekali 4 a strašně pěkné to bylo jak ten taťulda tu mamču opečovával a jaký měl hezký vřelý vztah k těm dětičkám...a to je měli celkem brzy po sobě..ale kdo ví jak to s námi dopadne...že...
i vztah mezi mnou a Erikem dostal dost nafrak,ale ustáli jsem to a snad už nás nic horšího nepotká, zvládli jsem při sobě stát i opravdu ve špatné době...tak to nějak ustojíme..ještě vydržet tak rok a bude to zase dobrý..snad...zatím jsem to tak nějak propočítávala....
Budu se snažit sem tam na Vás kouknout....taks e mějte mamče miminka batolátka atd...L a spol

lehna
28. zář 2010

@lucasaerik -
ahoooooj holka, na tebe myslím dost často jak se máte.
teda vy jste si užili behěm roku. to je teda román. Jste moc dobří,že jste to s erikem ustáli. Moc ti(vám) přeju ať je to u vás vše jen a jen na dobré cestě a všechny problémy ať jsou za vámi a už budete jen šťastná rodinka 😉

@luckamb - fotečky jsou skvělé,. malá je primcezna🙂. tak práce ti chybí,jo? no za pár měsíců jak bude Karolínka pohyblivější si snad stěžovat nebudeš 🙂. práce bude víc a víc 🙂

luckamb
autor
30. zář 2010

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=12027
holky prosím o hlas, děkujeme 😀

kacenka25
30. zář 2010

ahojík,
to jsou osudy, člověka až mrazí.... ☹ Snad to brzy a rychle všechno skončí a zas bude modro nad hlavami!!!!!! 😉

Luci mě vás to nějako nenašlo, buď jsem jouda nebo je počítač jouda nebo tady mám šotka 😠 lump jeden. Pošli mi to ještě jednou třeba do IP.

Hoooooolky, my tak válčíme s nočníčkem, to jsou boje! A marný 😀 😀 😀 😀 Pamperska vyhrává v plné čáře 😀 😀 😀 😀

lehna
30. zář 2010

Kači- píšou tam,že ta hledaná fotka čeká ještě na schválení,tak musíme počkat, než začnem hlasovat 🙂
Nočník,jo? no u nás je to asi jak u vás 😀 😀

lehna
1. říj 2010

tak už se povedlo, máš Luci odhlasováno plných 10bodů 🙂

luckamb
autor
2. říj 2010

Ahoj holky,
díky za vaše hlasy.
Jo berete někdo antikoncepci Azalia?? Chtěla bych vědět vaše zkušenosti. Prý po tom některým miminkům přestává chutnat mlíčko.

puckalucka
6. říj 2010

Ahoj holky 🙂 ,
dala jsem do alba pár foteček abyste věděly, že toho našeho Matese pořád máme 😀 . Mějte se krásně,papa.

luckamb
autor
6. říj 2010

@puckalucka žádné fotky mi to neukázalo Luci ☹

puckalucka
6. říj 2010

Tak to nechápu Luci, když si otevřu album já, tak tam jsou 😒 . A jak se jinak máte, Kája roste jako z vody, co?

puckalucka
6. říj 2010

Už vííím čííím to je 😀 . Měla jsem blokovaný fotoblog...