Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

kacenka25
3. lis 2009

dobré dopolko 🙂

Tak Luci, přesně jak říká Lehna, 2Bobule fakt super film! Určo zajdi, však někoho překecej. Strašně jsem se nasmála, jednou jsem se přistihla, že se směju i když tam nic vtipnýho není, jen jsem se prostě zasmála, fakt se mi to líbilo. Jasně, konec byl takovej ustřiženej, ale to je teďkomc ve filmech moderní. Byly tam dobrý hlody, a jak nemusím Jiřího Krampola, tak teda tady se mi líbil, ježiš to byly hlášky...... Babička hlídala a my šli s manžou jako za "svobodna" 😀. Parádní oddechovka, fakt.

Péťo ty jo, ty máš to dítko silně akční! Hele a kdy jako budeš péct cukroví? Večer asi doděláváš resty ze dne ne? Já to letos asi odfláknu, jen tak trochu aby se neřeklo (hlavně ty rohlíčky a linecký pro manžu) a prdim na to. Stejnak to pak má každej na návštěvě a všechny babičky tady pečou jak pro armádu a pak nám dávají plné krabice domů, abychom neměli málo 😀 😀. Péťo a to je nějako pravidlo, že když se proříznou první zoubky, tak ty ostatní jdou potom rychle? Jakože dlouho dlouho nic,pak první zub spustí lavinu? Fakt?

Včera se Kubík jen tak držel stolu a najednou se pustil a rozběhl a manža jak ležel a hrál si s ním, tak nestihl ucuknout a srazili se hlavama..... To bylo řevu, ale fakt jsme nikdo nečekal, že se rozběhne. Vždycky jen chodil pomalu, aby stihl přistát na plínce.... Všechno je jednou poprvé 😀 Ale asi jsem prdlá, ale těším se na to, co píše Péťa, prostě jak bude chodit, běhat a všechno se mu bude líbit..... Jde to nějak rychle, anebo ty dny spíš tak rychle utíkají 😀

Jo a do Prahy se chystáme zase, 17.listopadu je zasejc volno a tak vyrazíme. Mě se tam totiž tak moc líbilo, že jedeme znovu 😀 😀 😀

Zítra jdeme na KO na 10ti měsíční, tak jsem zvědavá. Pak písnu ju? Zeptám se na ten zoubek, co roste křivě.....

luckamb
autor
3. lis 2009

OK, tak já někoho znásilním a vyrazím. Jste mě pěkně navnadily.

lehna
3. lis 2009

ahojík,

Míšo- jůůů, první šťouchanečky od miminka, no to je paráda, co?mám radost, žejde vše tak jak má🙂
a manža, no snad to bude dobrý, teda ale jako že že by se uměl až tak přetvařovat? že tě rád vidí doma? tož tak on fakt neví co by. 😠

Kači- Jo Krampol tam měl fakt super hlášky a Švandová k němu taky dost seděla🙂
U nás teda zuby moc rychle nejednou. po prvních dvou měl dva měsíce pauzu a teďka už je to zase dva měsíce a stále nic 😅

Luci- si fakt zajdi, se zasměješ a odreaguješ 😉

Já bych taky ráda do Prahy 😢 , jen to máme dost z ruky 😢

Dneska jsme byli manžovému dědovi na pohřbu, ach jo, já to vždycky ořvu 😢 . Štěpi byl hodný, tak jsme to zvládli.

My jdeme na 10ti měsíční KO za 14dní, tak jsem zvědavá na Štěpiho míry 🙂 .

petis
4. lis 2009

Ahoj holky,

KAČI,
no já nevím, jestli ty zuby pak rostou rychle, ale mi to každý říká 😉 Ale já to nepozoruju ... včera nám konečně vylezla jedna jednička nahoře, tak máme 6 zubů.
Pak písni, jak na 10M prohídce a super, že už Kubík tak chodí, paráda.

MÍŠO,
jé šťouchanečky, to je nádhera, krásný pocit.

LENI,
pohřby jsou smutná záležitost, nedivím se ti, že to obrečíš, já na tom nejsem jinak. A řvu i doma nejen na pohřbu.

Kdo byste se chtěli podívat na nová fota naši cácorky, tak jsou tady : http://petiska.rajce.idnes.cz/KAROLINKA_9.-_10....

luckamb
autor
4. lis 2009

Ahoj kočky,
Petis: Malá je fakt nádherná a šikovná.
Leni: Ok, někoho spalším a na film vyrazím.

maky82
4. lis 2009

ahoj holky 😀

lehna
4. lis 2009

ahojky,

zas na třetí straně 😠

Peti- Kájka moc hezká holčička a hrozná šikulka. moc se vám povedla🙂. kočanda, budete brzy chlapy odhánět🙂

Maky- a ty jako coooo?? jak se máš s těma tvýma chlapama?

a co další holky, nemáte někdo zprávy od Eximky, Lucasaerik,Martek, Amelka? ještě někdo?

U mě byla dneska moje kadeřnice, huráááá, mám zas novou hlavu a cítím se zas jako člověk🙂

a zítra mám sraz s holkama z beremka, se zas těším na pokec🙂

Jo a sem tam si pisnu s Ilonkou, taky nestíhá, Max už taky capká kolem nábytku, tak taky nic moc doma neudělá🙂
KOukám, že jediný Štěpík je pohodlný a nechce se ju capkat 😀 😀 ( já vím, však má chlapec ještě čas a brzy budu nadávat, že už chodí a nestíhám už vůbec 😀 )

lehna
4. lis 2009

Jo a Kači- tak jak jste dopadli na KO?? jaké máte míry a co ten křivý zoubek?

kaca007
4. lis 2009

ahoj holky, tak máme za sebou první a doufám, že poslední pád z postele 😒
chjo, ráno vstávám, dávám emi martinovi do postele s tím, aby jí hlídal, at nespadne. on ještě prohodil něco, jestli jako nespim, když jí u sebe mám, tak já na to, že v podstatě ne, že jsem v polospánku a furt jí hlídám

jdu si umýt vlasy, v ložnici klid, tak tam nechci lézt, a emi budit, chtěla jsem jim dopřát ještě půlhodinku a v klidu se nasnídat, než budu muset odejít
no a najednou rána a pláč ☹ no rána to nebyla, spíš jako když spadne pytel na zem.
tak tam letím, emi na zemi a martin vyjukanej jí zvedá (prostě usnul... a ona přelezla polštářovou bariéru) a utěšuje. krve by se do mě nedořezal a myslím, že ani do něj. tak vystrašenýho a zároven naštvanýho na sebe jsem ho snad ještě neviděla.
jenže pozdě bycha honit že? já si vyčítám, že jsem do tý ložnice nenakoukla, co se tam děje, že je ticho...no a on si to určo vyčítá taky.
naštěstí, si už ted večer troufám říct, že se nic nestalo. postel nemáme tak vysokou, když si emi klekne na podlahu, tak má hlavu výš než je matrace postele (pro představu výšky) nepadala po zádech, že by letěla a bouchla se do zátylku to ne. spíš lezla směrem k nočnímu stolku, kusem těla už přesahovala postel a pak sjela dolů. když jsem přišla do ložnice, ležela na bříšku mezi postelí a stolečkem. tak bych řekla, že ten stoleček pád ještě zbrzdil.
tak snad opravdu je vše OK.
holky, asi nás čeká spoustu pádů prcků, a asi i z větších výšek a více krkolomné, ale je to teda hrozný.

petis .. kájinka je krásná holka.
zubů u nás už je 8, ale to jsem asi psala, se zubama jsme napřed. jinak klasika, emi umí posílat pusinky, teda jen mlaskat, a dělá paci paci. plazí se, resp. začíná se stavět na kolínka a leze. ležící miminko už to není, už je to pěknej divoch

tak zatím papa, miminkům i vám zdar! at jste všichni zdraví.
začínám mít strach s prasečí chřipky, dneska prý na ní zemřelo roční dítě na slovensku 😢

kacenka25
6. lis 2009

ahojka holky,

Kači, těch pádů ještě bude 😝 mě už žuchnul dvakrát, teda jednou mě a podruhé manželovi. A až se začne stavět na nožičky, jakože chce chodit kolem nábytku a pak po svých, to budeš řešit pády asi dvakrát do hodiny, a to jsem ta máma, co je dítěti pořád za zadkem, aby někam nežuchl. Prostě to neuhlídám i kdybych se rozkrájela na čtyři kachny 😅. Prostě mu rupne v hlavně, během vteřiny udělá otočku a už pádí pryč. Jak už je rychlej, tak skutečně během okamžiku je fuč a už leží na zemi nebo se bouchne o nábytek nebo spadne na hračku.... Holky, my jsme samá modřina, čelo, nohy, ruce..... jen prdelka je krásná 😀 😀 😀 Kuba je prdlej, to jsou fakt obraty během setiny vteřiny, většinou když se chce honit a blbnout a z ničehož nic vrazí do nohy stolu..... a to předtím běžel rovně..... Tak asi tak, Kači, kdyby se Emička chovala divně, tak bych k doktorovi šla, kvůli mozečku, ale když je stejná jako jiné dny, neřeš, protože pádů bude....

Byli jsme na 10ti měsíční, tak dobrý, nic nám paní dr. neřekla, tak je asi všechno v pořádku. Zkoušela reflexy, lechtala na chodidle, koukala na varlátka, srdíčko a fontanelu. Holky, taky máte ještě děravé děti? My pořád ještě máme kousek nesrostlý... Zkoukla zoubky a prej takhle do véčka rostou hodně dětem, prej se srovnají, až povyrostou a až se k nim dostanou další zoubky. Prej to nemám vůbec řešit. Trpaslík má 74 cm a 8770 g 😵 😵 . Na to, jak se cpe, jsem odhadovala 9,5 kg.

Holky, můžete mi napsat jídelníček? Mě se zdá, že Kubis jí hodně, ale nějako málo váží. K snídani jak se probudí má 250 ml mlíčka v 6,00, až se pofackují ranní povinnosti tak snídá se mnou toustový chleba (máslo, lučina, sýr, šunka) nebo vánočku, no prostě co je, to je tak 7,30, v 9,00 má další 250 ml mlíčka. Pak je obídek 12,00 a to zmákne 220 - 250 g oběda, pak je sváča 15,00 to má 220 - 250 g ovoce, pak dostane rohlík nebo křupky nebo súšu baj oko 17hod a 19,15 je kaše, 200 ml. Mě se to zdá jako docela dost jídla, ale že by neměl ani 9 kilo v 10,5 měsíci?

maky82
6. lis 2009

Dobré ránko holky,

u nás střídavě oblačno s manželem. Za sprostá slova ho napomínám....bez účinku. Koukám konečně po dárcích na Vánoce, Šimon se zdravotně zatím drží, pokud pominu kašel...Jen Adamovi se od úterý zhoršilo ramínko po očkování na tbc z porodnice. Místo v pichu mu zrudlo, jako by tam měl krev a je vidět i hnis. Stalo se vám to taky? Nevím, jestli jít k dr. Na úterní prohlídce měl Adam 7200g a o půl cm se zmenšil 😀 ach ta jejich měření. Začal se budit v noci po 3hodinách, je to záhul, hlavně na záda, je pro mě nadlidské vydržet těch 10minut sedět a kojit.

kacenka25
6. lis 2009

čauky Maky, s tím zmenšením to znám, Kuba se za dva měsíce zmenšil o 1 cm 😀 😀 . Hele s tím napomínáním, to jo, to by chtělo pořád dokola, aby se mu to přejedlo, že ho prudíš a třeba přestane. Měl by chápat, že před malýma dětma se to fakt nehodí!!! Nám se nestalo, že by ramínko zlobilo, bylo krásný zhojený a bez reakcí. Někde jsem četla, že pokud se objeví hnis, nemá se s rankou nic dělat, natož vymačkávat. Nemá se ani namáčet při koupání.

maky82
6. lis 2009

Dík za radu Katy, taky jsem si to tu na netu v rychlosti přečetla. Do další poradny jdeme až 22.12., tak snad to bude dobrý do té doby...Nenamáčet, tak to je blbý, malej se tak rád koupe!

kacenka25
6. lis 2009

Náš čertík se taky rád koupe a jaký to bylo mrzutý pro mě i pro něj, když nám doktorka zakázala každodenní koupání. Máme koupat maximálně 2x týdně, lepší je 1x. Kvůli tomu našemu malýmu ekzému v podkolenní jamce. Chjo. Ale už jsme si zvykli a v létě, když byla ta vedra, stejnak se čochtal venku v bazénku 😀 😉 . S tou radou není zač, do Vánoc to určo bude zhojené. My měli jít do poradny 30. 12., ale sestřička ví, že mám rodiče v Boleslavi tak se hned ptala, jestli pojedeme na Silvestra k nim, nebo jestli radši chci až 6. 1. na kontrolu. To je jasný, že chci až 6. 1., vím snad co bude na Silvestra? 😀

maky82
6. lis 2009

Někde jsem taky četla, že pokud se to zhoršuje, má se zajít na plicní, klidně i bez doporučení dětského.

Někdy se stane, že když do manžela pořád ryju, ať je slušnej, je to ještě horší, několikrát mi to dokonce i řekl. Ono je to těžký tady...on ve sprostých slovech vyrůstal, jeho otec je to stejný a manžel to teď praktikuje dál. Nevím, co dělat...Nikdy mi to tak moc nevadilo, ale jak jsou děti, leze mi to na nervy čím dál víc.

luckamb
autor
6. lis 2009

Ahoj holky.,
Kačí: budeš určitě přes vánoce v MB, ne?

kacenka25
6. lis 2009

Luci já nevím, na to je ještě brzy. Jasně, že určo pár dnů u rodičů budeme, ale jestli i na ŠD, to nevíme. Už dvakrát jsem ti chtěla psát a už dvakrát se MB odložila.... Jednou byl táta nemocnej a teď zas mamka nějaký extrémy v práci a bude tam celý dny i o víkendu.... Tak zas doufám na příští víkend. Určo sobota dopoledne se vydáme do vsi, tak by se dalo vymyslet nějaké srazeníčko což?

kaca007
6. lis 2009

kaci,já myslím, že kubík papá dost...
naše emi má ráno - cca 4:30, 210 ml mléka. pak v cca 9 zase 210 ml mléka. pak oběd - cca 150 ml zeleniny.
pak za cca hodku až dvě po obědě jí dávám pít slabé mléko, spíš je to teda voda, jako jídlo se to nedá počítat - 120 ml vody+necelé 2 odměrky nutrilonu. ona mi totiž nic jiného nepije, tak jí místo vody dávám obarvenou vodu nutrilonem..
pak kolem 16:00 má cca 100 ml ovoce, večer kolem 18:00-18.30 má kaši cca 150 ml. před spaním v cca 19-19:30 jí dám ještě napít, většinou vypije tak kolem 100 ml nutrilonu, někdy mín

jitie
7. lis 2009

ahojte holky 🙂
koukám s prckama samá sranda 😀
u nás nic nového, na porod se nechystáme, ještě přece času dost - měsíc 😲 letí to šíleně...

tercie
9. lis 2009

No, Jiti, Murynka si taky myslela, kolik nemá času 😀

Holky jdu dneska na kontrolu, v 11, pak vám odpo písnu, co jsem se zas dozvěděla jo? Myslete na mě, papáááá 🙂

luckamb
autor
9. lis 2009

Jíťo: ty jo už jen měsíc. To je .....fakt to uteklo.
Terc: držím všechno co mám a myslím na vás.
Kačí: jj, nějak se srazíme

tercie
9. lis 2009

Ahoj holky, tak kontrola dopadla na 1 s * 😉 UZ nebyl, ale dr poslouchal srdíčko přes břicho, tluče pěkně pravidelně a bříško roste jak má. A protože máme NT screening negativní, nemusíme na tripple testy, tak si ušetřím nervy!!! Jen říkal, že se mám opatrovat a být opatrná, abysme toho prcka cituji: Vypiplali a udrželi do konce 🙂

Luci co vy, kdy se začnete snažit po operce? Já už se těším, až zahlásíš // 😉 Mohly by bejt pod stromeček, viď? 😉

luckamb
autor
10. lis 2009

Terci: gratuluju ti, to je super...a držím ti palečky ...a dávej na sebe pozor.
Jinak my už se samozřejmě snažíme. Kdyby byli // pod stromeček, bylo by to fakt super. No ale uvidíme, nebudu se zbytečně radovat dopředu, ne?! Dneska jedu do Phy na kontrolu po operaci. Mám tam být v 17,40, tak vám zítra písnu, jak jsem dopadla.

tercie
10. lis 2009

Jé Luci, to máš teď akorát před kontrolou, tak moc držím palce ať to dobře dopadne, všechno se krásně zahojí a těhu nestojí nic v cestě!!! 🙂 A moc děkuju, budu na sebe dávat pozor 😉

jitie
10. lis 2009

Míšo, moc gratuluju ke kontrole 😵 jen tak dál 🙂
a máš pravdu, Murynka taky říkala času dost 😀

luci, už se těším až nám tu oznámíš tu skvělou novinu a držím moc palce, ať je to co nejdřív!!!!!! 😵

lehna
10. lis 2009

ahooooooj holky,

tak čím začít🙂

Kači007- my už taky měli pád z postele, taky jsem byla vystreslá, jako každá mamina. ale naštěstí to bylo v pohodě, ten pád co jsi popisovala,jako bych viděla Štěpána jak padá, úplně stejně 😅 .

Kači25- myslím, že Kubík jí dost, prostě si kluk drží linii😀. my taky jíme asi tak jak vy,a Štěpi měl 9,40kg v 8mi měsících. Holt z něho modelka nebude😀 😀

Maky- je mi tě moc líto, že máš takový život s takovým bezohledným sobcem 😢

Luci- na tvoje // se už taky těším a kdyby to bylo o vánocích, tak by to byl ten nejkrásnější dáreček pro vás🙂

Míšo- mooooooooooc gratuluju ke KO, mám radost 😵 . jak píšou holky,opatruj se🙂

Jitiii- tééééda, už jen měsíc, ty vogo to uteklo🙂, taky se ještě opatruj, však on si Filípek řekne, jak bude chtít ven. třeba bude už zvědavý na Mikuláše a čerta a vyklube se 5.12. 😵

Tak jsem vyřídila co jsem četla.
u nás nic nového, Pip lozí jak ďábel a musí mě mít pořád na očích, jinak řve jak tur 🙄

lucasaerik
10. lis 2009

Ahojte holčiny miminky těhulky....
chjo tak snad to koneščně dopíši....po stráááášně velké odmlce...ale opravdu nebyl čas..takže snad tak v kostce
Takže malá je málá 🙂)))
zítra tedy jdeme na 10. měsíční kontrolu takže uvidíme co a jak, ale prostě obřík není, ani toho moc nesní, když do ní dostanu na oběd půl 250ml sklenky jídla je to moc, ona se raději dopucne máminým mlíčkem, chjo ale co sní nadělám.
první zoubeček nám vyrostl teprve 22.10. ale pozor od té doby rpstou jak divé a máme jich už 7 a dnes při přebalování jsem nakoukla a leze nám další...taky ty průjmy a protivná je až to penké není.
Už se odvážíme se pustit audělat kroček sem kroček tam 🙂
Noci od narození katastrofa, ještě jsem se nevyspala co loňské horku od listopadu, kdy začaly zlobit ty ruky, budíme se klidně i 10x za noc a to je ještě klidná noc. Jsme strašně unavené. Jinak máme za sebou stěhování za Brno do domečku, ale holky povím Vám nanžel stále do června nenašel práci, penízky dochází a už to začíná být hodně mrzké, a to jsou před námi vánoce narozeniny atd...bože jak to uděláme nevím...máme s manželem úmluvu (on totiž ani za boha nechce abych se vrátila do práce) že pokud si do únpra nic nenajde (a to vážně hledá intenzivně a maká na tom aby něco našel, a prd, a nebo za opravdu směšný peníz) tak jdu do práce já, holky ale upřímě, neumím si představit od Beuše odejít do práce a to já dělám 12- tky...hlavně jak ta naše závislačky by to vzala.... to vážně nevím, jak nejsem poblíž katastrofa za den si pocumláme x-krát z prsa a běda jak ne 😠 ....
Ale co bych měla dělat, manželovi ted končí podpora a nic nedostaneme, životní minimum máme, půjčky nikoho nezajímají tak se strarejte, no mazec....

Tak snad jste na mne nezapoměli, ale vážně toho bylo ted tolik že jsem myslela že se z toho zblázním...
tak se patrujte apápápá 😵

puckalucka
11. lis 2009

Ahojky holky,
Lucásku teda to je drsný, upřímně bych to teda nechtěla zažít, ale může se to stát každému z nás 😒 , držím palečky ať manža najde nějakou pořádnou práci a ty se můžeš dál věnovat malé. Poslala bych Ti i nějakou energii, ale té mám hoodně málo náš prcek totiž papá ve dne v noci po dvou hodinách(Maky, co já bych dala za papání po třech 🙂 )a to se ještě mezi tím kolikrát vzbudí s prdíkem nebo že chce dudlík a nebo jen tak 🙂 .
Příští týden jdeme na 4.měsíční kontrolu, tak se musím optat jestli bych mu nemohla alespoň na noc něco začít dávat, Nutrilon(už dříve jsme si ho museli koupit, ale nepoužili jsme ho)nám teda razantně odmítnul a ani se mu nedivím je pěkně hnusnej, úplně to člověka kope na blinkání 🙂 .
Jitii spinkej spinkej spinkej dokud to jde 😉 .
Lení Maťula se teď naučil vejskat, tak máme doma veselo a používá to i když mu zmizím z dohledu, prostě něco jako Štěpula 😀 .
Lucíku, moc moc Ti přeju pod stromeček ty"obyčejné" dvě čárky 😵 😵 .
Míšo a ty na sebe dávej pozor a hezky piplej 😉 , budeš si nechávat říct, co to bude?

luckamb
autor
11. lis 2009

Ahoj holky,
tak na kontrole včera všechno v pořádku a teď už by tomu nemělo nic bránit a na testu // by měli být raz dva. No pokud se nezadaří do jara, tak pak už bychom museli jít někam do centra a začít řešit umělé a takové ty věci. Ale řekla jsem, že půl roku tomu prostě chci dát. A věřím tomu, že to vyjde. Myslím,že už mi doktoři pomohli dost a už to zvládneme sami.

tercie
11. lis 2009

Jéje holky, vy jste se rozepsaly!!!

Lucásku to je nadělení, kdyby aspoň člověk neměl ty dluhy viď, to by bylo o moc jednodušší, jenže to bysme zas nic neměli, někdy mi to připadá jako začarovanej kruh!!! Tak přeju ať ta krizovka brzy přejde a abys nemusela od Beátky odcházet do práce... 😵

No holky, o krmení si s vámi povyprávím na jaře, jo? 😀 My zatím kopeme o stopéro, zítra jdem na genetiku na UZ, tak se moc těším, a třeba nám už řeknou, co budeme mít, já bych to nevydržela nevědět, a ani tajit, jsem zvědavka zvědavá a už si chci s prckem povídat v jeho rodě 🙂
Teď řeším kočárek, sice je asi brzo, ale kašlu na to, v minulých těhu jsem taky pořád čekala, čekala, až se všechno pos... teď na to kašlu. Našla jsem holčinu co prodává celou komplet kombinaci casualu za 12tis. krásná cena, a používali ho jen 5 měsíců, to si myslím, nemohli ho stihnout s malým miminkem zničit, je ještě v záruce a navíc tady od nás, takže úplně paráda. Jen čekám, jestli mi to schválí manža, protože ten drží kasu 😝 .
Nemocenská ještě pořád nikde, a to už jsem doma 6.11. přesně 3 měsíce 😠