Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

maky82
3. únor 2010

Zdarec holky moje,

hlásím sněhovou kalamitu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a taky že po delší době Adam spal v postýlce, sice asi od 3 do půl 7, ale už to je úspěch 🙂 🙂

Ten sníh už mi pěkně leze na nervy. Co jsem ráno odmetla, už je zapadený. Se na to můžu...

Holky, můžu se vás zeptat, od kdy jste dětem dávaly jogurty? Jedné mé známé tady její dr.doporučila dávat bílý jogurt od 6.měsíce. Je to možné?

maky82
3. únor 2010

Jitie, co Filípek? Je hodnej? Kojíš?

Jo a ještě jsem vám chtěla říct, že máme doma malýho upírka. Říkám mu "moje malý upíře" 🙂 😀 🙂 😀 Adam má jedničky dole a dvojky nahoře a vypadá strašně srandovně, když se směje. Už mu roste i jednička nahoře vpravo.

lehna
3. únor 2010

ahojky,

Maky- jo u nás taky vítr, do toho sníh. dneska rozhodně ven nejdu.
já začla dávat jogurt kolem 7mého měsíce, bílou activii, nejdřív tu neochucenou a pak tu sladkou.
Jééé už máte taky upírka🙂. malá má nahoře 4 zuby,jenže když se směje tak mu jdou vidět jen ty spodní, tak je taky srandovní 😀

A kde máme KAčku25? se nám někde ztratila, už tu týden nebo více nebyla 😲

maky82
3. únor 2010

No tak já mu ten sladkej asi taky začnu dávat. Mně a Šímovi moc chutná.

No jo, Kačenka se nám určitě ztratila v závějích, tam u nich to musí být hrozné... 😉

lehna
3. únor 2010

no já právě dávala jen tu nesladkou, protože v tésladké je cukr a Štěpi je veliký dost,ale pak mu nějak nelezla, tak jsem začla kupovat tu sladkou. a moc mu chutná i bílý florian, ten je fakt dobrý.
Koukám, že jsem místo "malý má 4zuby" napsala "malá má 4zuby", no tak jako Štěpi má 4 zuby(nahoře),jo? Sašenku teda fakt nemáme 😀

lucasaerik
3. únor 2010

hojky kočky...
tak já taky jogurt dávala cc od 7 měsíce, ale mylsím až koncem... dávali jsem jen bílé, neochucené . vesměs Bio od jéééé ted si na to nevzpomenu tu značku takový zelený kelímek...a docela úspěch,když jsem chtěla ochutit tak většinou banánem namačkaným...
co se týče cukru taknejde ani o rlůst, ale o zoubky, a to že si s rafinovaným cukrem ledviny děti neumí moc poprat...tak proto nedoslazovat atd...
a tak cca v tom 11 - 12 měsíci jsem začala dávat ochucené sem tam..ale dnes jí leze tvaroh..ochucený např od Activie Milko atd...
Jinak holky, dostal jsem od tchána pozemek...takže asi budeme stavět domečk velikostně nám vyhovující a nemusíme dělat kompromis...ted už se jen dokotrcat k tomu vše vyřídít atd atd..ale bude to dlouhá cesta...

eximka
3. únor 2010

ahojjjjjjjjjjjjjjj

eximka
3. únor 2010

hlásím že u nás všechno v pohodě, až na zuby 😠
roste nám jich asi hooooooooooodně najednou, dole máme 4, nahoře pravou jedničku, a lezou nám tam asi hned 3 naráz a dneska jsem objevila nahoře vzadu napravo jestli je to už stolička to nevím ale je hodně vzadu, 😀 😀 😀 😀 😀
horní dásně máme hrozně natelký, zoubky vyrýsovaný, v noci skoro nespí, pořád ji to budí, tak už abychom měly všechny venku, jsem jako po flámu
ale jinak se máme fajn,

lucasaerik
3. únor 2010

ahojky ex...nám vždyvylesly min 3 zuby naráz...děs....ted se taky klubou...jinak jsme marodi dotáhli to mladosi...a bea včera lehla rýma jak trám...teploty do toho zuby takže taky zábava...

tercie
3. únor 2010

Teda holky chvíli tu nejsem a tady dvě strany prokecaný 😀

Jiti drátem? 😀 Paráda, taky nějaký zahákování vymyslíme 😀 Máš to někde v albu, nakouknu 😉 A jinak,dobrý,v pohodě? 🙂 Kdy pojedete na chalupu, už je únor 😉

Jak je to s jogurtama nevím, ale mě taky chutná ta sladká activie 😀

Zoooouuuubkyyyyyy 😀 To mi připomnělo Ledový ostří, pamatujete se na ten film? 😉 Je to asi patálie, ale až budou mít vaše piraňky zoubky všechny, tak budete mít už klídek 🙂 Zato nás to teprve bude všechno čekat... viď Strouži 😀

Luci a domeček,to je paráda, moc držím palce aby vás ty úřednický štrapáce neodradily a mohli jste si postavit vlastní hnízdečko 🙂 Už bych neměnila, vlastní je vlastní, a i když jsme taky měli hromadu zádrhelů, stálo to za to!!!

maky82
3. únor 2010

Ahoj Miši, jak se vede? Lukášek je hodnej? Tak já dneska malýmu dala poprvé tu sladkou activii a moc mu chutnala...

lucasaerik
3. únor 2010

ter nooo to nás vše čeká, ale začali jsem podnikat kroky, největší zádrhel je ale manžova práce že...takže musím zamakt táta aby hooodně rychla našel bo chceme začít na jaře 2011, tak abychom nezačali a nedošly peníze hned na začátku 😅 .... joooo ale už se těším až to bude dle našich představ, hlavně se těším na to až kluci budou mít každý svůj pokoj a nebudouse stále dohadovat a když tak šup s nimi do svého pokoje a je to
😀

lehna
4. únor 2010

dobré ránko,

Lucásku- tak to je super, že budete moct si postavit svůj baráček. my mít finance a pozemek, tak do toho jdeme taky. jsme sice na baráku,ale s mými rodiči. no a není to žádný med. no jak kdy. mít možnost, určitě jdem jinam. máme sice byt kousek za Havířovem,ale tam já zas nechci. vyrostla jsem na baráku a nějak mě byt teda netáhne☹

Teri- tak zoubky,jo? konečně víš jaké to je být nevyspaná 😀 😀. já už nespím skoro rok 😝 😀
teďka týden spal relativně dobře,ale že bych si připadala nějak vyspaná to teda nééé.

Míšo- jooo, zooooooooouuuubkyyyyyy si moc pamatuji, ten film je super:D, a teďka mají dávat v sobotu myslím jeho parodii Ledově ostří, se budu dívat 🙂

JO a Strouži- moje známá kvůli cukrovce taky rodila ve fakultce, no a hele,kdyby jsi tady rodila, bysme se přišli i se Štěpánkem podívat na tetu a Nelinku, my to mám 10 minut autem 🙂

tercie
8. únor 2010

Teeda ostudy, byly jsme až na 4. straně😉
Kde jste kdo?
Kačka už tu dlouho nebyla...?

lehna
8. únor 2010

Ahojky,

jj, taky si říkám, kde všechny jsou ☹.

nám asi roste zas nějaký zub, už 4 dny zas nespíme, ach joooooooo, to jsou nervy 😠 😎

aureliaaa
8. únor 2010

Leni my už máme dvě stoličky heč 😀 Obě dolní 4. jedna je už skoro do půlky a druhá je zatím špička, ale vidět jdou dobře. Aďa je se zuby akorát protivná, ale v noci spí dobře.

lehna
8. únor 2010

hééééj, my chcéém takýýý. závidím, že Adi aspoň v noci normálka spinká. štipa je zas přes den v poho, ale ty noci 🙄 .
tak koli, už teda máte zubů dokupy?

aureliaaa
8. únor 2010

My už máme dlouho 8 zubů a teď ještě 2 stoličky. Tak máme celkem 10 zoubků.

lehna
8. únor 2010

Aurel-no tak my máme taky 8 a čekám teda kdy vylezou ty stoličky 😕

aureliaaa
8. únor 2010

Leni. Nám ty stoličky lezly strašne dlouho. Asi měsíc tam byly takové hrby jakoby se měly vyhrabat každou chvíli a furt nic. Děcko protivný, uslintaný, pořád ruce v puse pomalu až po loket. Děs běs. Tak snad budeme mít zase na chvilku pokoj když už jsou venku. Dneska jsme měli jakýsi plačtivý a ňuňací den. Pořát se po mě plazila a chtěla se tulit když jsem ji odložila tak lítostivě řvala tak zase na ruce. Na chváli se zabavila sama hračkou a pak zase chovat a tulit. Nevím co to bylo, běžný to nebývá. Mám trochu obavu, aby po mě netrpěla depresema. Já si s tím užívám docela dost sama a ještě to řešit u dítěte.

lucasaerik
8. únor 2010

Ahojky holky, tak už je to definitivní...
koncem února se přemisťujeme okres Znojmo a musíme chvíli přečkat než postavíme domeček našich snů u tchána...
takže doma to začíná opravdu žít...
Aurel tak jak píšeš že Andy byla jeden den taková tak to já mám u Beby stále, přesně jak to popisuješ tak toto já mám normálka 😅 ..... takže někdy na provaz....opravdu
Jinak noci ani nezmiňuji, holky opravdu když je dobrá noc vstávám asi tak 8x, a když špatná tak to se raději ani neptejte...tak buďte ještě spokojení 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .....
No držte nám palečky ať to ve zdraví přežijeme a zachováme si zdravý rozum všichni 😅 .....
Zatím to beru jako nutnou daň za to že budeme mít ten svůj velký (pro naší velkou rodinku jak jinak) domeček, který si uděláme dle našich představ..... 😉 , ale povím Vám jak se cítím za pár měsíců až budu sdílet dům s tchánem...jako rozumíme si atd nemám s ním nijaký velký problém, ale víte jak nikdy jsme společně nebyly déle jak pár dní na chatě 😀 😀 😀 😀 ....
Nic kočky jdu ještě pověsit prádlo a vyskládat nádobí z myčky a jdu hajinky....dobrou pokud možno klidnou noc všem 😵

aureliaaa
9. únor 2010

Luky. Držím palce protože naprosto přesně vím jaký to je. My stavěli 3/4 roku a v tu dobu bydleli u tchýně v zahradní chatě z unimobuněk 2+1. Moje i manželova domácnost byly rozstrkaný po všech čertech po známých po krabicách. Žili jsme jen s nezbytným minimem. I když jsme se s tchýní obě snažily třecí plochy byly a nejspíš obě jsme v duchu nadávaly na tu druhou. Já v jiným stavu doufala, že třeba stavitel stihne všechno dřív. Nestalo se a do domečku jsem se stěhovali s měsíčním miminkem. Ale už je to za náma a teď jsme ve fázi kdy se snažíme náš domeček pomalu jak peníze dovolí šlechtit. Vymaovat zatím nemůžeme, jsou na to čerstvý omítky, ale v létě už to pujde a moc se na to těším. Ahoj

strouzek
9. únor 2010

ahoj holky jdu vás pozdravit, koukám že se tu válčí se zubama 😉

luci držím palce aby vše s tím domečkem vyšlo a brzo jste bydleli i když čeká vás práce jako na kostele to ti povím. já bych domeček chtěla ale jen na klíč, stačilo mi teď malování a výměna oken a oba jsme s manžou usoudili že to není nic pro nás. neumím si představit jak někdo třeba rok dva každý den po práci jde na stavbu na druhou šichtu, to bych umřela. a co se týče tchána tak hodně štěstíčka snad bude soužití v pohodě, já bych se svým nebydlela ani zaboha, nejen v jednom baráku ale ani v jednom okrese 😀

maky82
9. únor 2010

Ahoj kočky... 🙂 zdravím vás všechny po pár dnech...

Zuby...Adamovi roste už šestej a kupodivu to zvládá docela dobře...bez teplot, bez většího kakání, snad jen to častější buzení v noci, ale pocucá si prso a spí...

Š.je ve školce, včera měli divadlo, ale skoro nic si nepamatuje...no a manža je v nemocnici. Včera jsem mu musela zavolat rychlou, chytla ho záda, nemohl se ani posadit...dostává kapačky, včera rtga dneska po vizitě snad bude vědět víc. Aby toho nebylo málo včera, vyskočila rybička z akvárka. Jak jsem to uviděla, myslela jsem, že mě odvezou taky. Já tady tu havěť nemám vůbec ráda 😠 ležela pěkně mrtvá nahoře na akvárku a já ji musela odklízet. Manža byl z toho pěkně vysmátej. Pak mi teda volal z nemocnice a první, co bylo, jestli jsem prý nakrmila ryby. Tak jsem mu řekla, že budou týden bez žrádla, když mi připravují takový šoky... 🙂 🙂

Jo, jo, vlastní byteček, baráček, to je můj sen... 🙂 ale asi zůstane nesplněn...Luci, držím palečky při vyřizování a pevné nervíky...

strouzek
9. únor 2010

ahoj maky koukám že se doma nezastavíš co? hlavně ať je manžovi brzo lépe

tercie
9. únor 2010

Čau kočky, koukám, zoubky, ještě téma na dlouho co,než všechny vyrostou 🙂

Luci my bydleli s tchánovcema,švagrovou,jejím manželem a dvěma dětma v jednom baráku 8 let 😀 Z toho jsme 4 roky stavěli... Na palici, já už se taaaak těšila do svýho, to si ani představit nedovedete...
Ale dočkali jsme se, přečkali jsme to a vy to taky zvládnete. Ona ta vidina toho svýho, a soukromí a klídku je pořádnej hnací motor 🙂

Strouži my taky zezačátku uvažovali že si to necháme udělat na klíč, ale po finanční stránce je to věc nereálná,a nakonec jsme rádi že jsme si to udělali sami...půl nákladů jsme ušetřili a navíc si toho člověk úplně jinak váží...když si vzpomene...jak jsme vylejvali ten překlad nad FR. oknem betonem, celej den, v zimě a ještě mrholilo, já zvedala ty kýble betonu manžovi na lešení...fuj všechno mě bolí jen si na to vzpomenu 😀 Pak se nám ukroutila míchačka plná betonu a já pod ní držela to kolečko...celý se zkroutilo a já vůl furt držela 😀
A nebo když jsme dělali iziolaci ve stropech, a vycpávali to tou skelnou vatou, chodili jen po trámech protože jinak tam byly jen igelity zespodu...a já sletěla skrz tu vatu a igelit, cestou se majzla o trám a dopadla 3 metry dolů na beton a zádama jsem vzala prkna co tam ležely, vyrazila si dech, rozflákala brejle a 14 dní se pak nehla... 😀 Jooo barák má duši 😀 A užý se těšíme, až to budem vyprávět dětem 🙂

Maky máš doma veselo, teda hlavně s těma rybičkama 😀
Hele a ty manžovo záda bych pojala jako výchovnou lekci, jak bude na tebe hnusnej tak bych ho nechala ležet a bylo by 😀

lucasaerik
9. únor 2010

Ahojky holky, díky za podporu...
ter..no u nás to taky rozhodně nebude ze dne na den - musíme se zbavit hlavně nějakých těch dluhů co se objevily v průběhu let že 😀 ...takže stavba nepůjde hned rychle, ale zprvu pomale a poté až se vše zaplatí a splatí snad rychleji...jelikož se budou moci strkat více peníze tam 🙂, ale doufám že do těch 4 let budeme už ve svém komplet 🙂
Holky já moc dobře vím co to je bydlet s tchánovcama, s prvním manželem jsem bydlela rok u tchánovců ež jsem zrekonstruovali půdbí byt u nich na baráku...bylo to 3+1 bydleli jsem tam my 3 (tedy já ex + naše dítě) oni 2 a ještě švagrová - dost na bednu.....takže já moooc dobře vím do čeho jdu...
strouži je to sice hezké že na klíč...ale my ty peníze prostě nemáme...abychom mohli zadat stavbu a je to...bohužel, bude to vypocené našima ručičkama postavené...samozřejmě za pomocí i odborníků...které naštěstí máme v rodině.. 😅 .... my bychom stavěli už dříve ale brdil nás pozemek, který byl kolikrát dražší než samotný dům, alepsoň tady v okolí...
a jak píše ter, člověk ví co si udělal, má k tomu naprosto jiné hodnoty a vztah..prostě vím že to bdue mazec, ale vlastně se na to i těším - upřímě....znám spoustu rodin co si nechali postavit na klíč a těch nedostatků .... jak jim to odflákly atd...neříkám samozřejmě že všichni, ale znám jich dost...takže asi tak no...
holky dost divočina u nás doma, musíme toho tolik zařídit atd, chjo už aby to bylo za mnou bylo vše vybaleno z krabicí v novém bydlišti a už se to tak nějak začalo hýbat 😅

luckamb
autor
9. únor 2010

Ahoj holky,
Miminko meří 6 cm a nějaký drobý, je krásný, zdravý, mrskalo se tam jak drak. Dávalo mi pěkný pěstičky. Riziko downa je 1:4100. A pozor teď to nejdůležitější ............... na 90% je to kluk!!!!!!!!! řekl nám to pan doktor a viděli jsme to i my dva s manželem
fotky jsou v albu.

tercie
9. únor 2010

Luci mooooooooooc gratuluju k perfektní kontrole a k chlapečkovi!!!!! Tak aby mu ještě nenarostla pipina 😀 Fotky jsou krásný, už jsem koukala. Tak jen tak dál 🙂

aureliaaa
10. únor 2010

Luci moc gratuluji. Už si skoro nepamatuji jaký to bylo když jsme našli 2 čárky a začal se nám měnit život. Všechno se začalo hýbat rychleji a přizpůsobovalo se jedinému. A když nám řekli na UTZ že budemem mít holčičku tak bylo radosti kopec. Tak ať to jde bez chyby dál.