Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

petis
23. srp 2011

@kacenka25
Takže budte tajnůstkařit, ju 🙂 😉 ? A jaká jména jste nakonec vybrali? My v okolí žádného Honzíka nemáme, naštěstí. Zato tady máme 3 Tomášky, Davídka, Štěpánka, Šimonka, Vašíka, Kubíka, Ondráška ... 🙂
My se máme jinak fajn, ta vedra jsou teda úmorná, to mám pak večer trošku oteklé nohy, ale co můžu čekat, když mám 20kg nadváhy a k tomu 5kg nahoře v těhu ...
Bříško roste, připadám si tak odule, no teda necítím se jako hezká těhule, marné. Při holení už si tam dolů nevidím, bříško má úplně jiný tvar, je vypouklé dopředu. Mimi kope jak hrom, mám boule na břiše, noťas nadskakuje 🙂 A ještě jsou 3 měsíce před námi 😉
Věcičky pomaloučku něco málo prodávám, od kamarádek mám už modrásky, něco málo jsem nakoupila v akcičkách 😉 Kočárek je doma (teda hluboká korba a autosedačka) a jinak asi nic takového kupovat nebudem, akorát potřebujem pro Káju skříň nebo komodu, aby ta stávající Kájčina mohla být pro prcka, když už tam jsou navrtané dírky na přebalovák.
Byli jsme na dovči v Maďarsku, paráda, užili jsme si to, Kájinka nadšená, tak to má být 😉 a zítra jedem ještě za benefit od Pavla z práce sem kousíček od nás na 3 dny 🙂
Tož tak tolik od nás 🙂
Ještě vám sem šoupnu odkaz na fotky, kdybyste se chtěli kuknout ...
http://petiska.rajce.idnes.cz/Madarsko_2011_-_H...
http://petiska.rajce.idnes.cz/Srpen_2011/

kacenka25
24. srp 2011

@petis Tajit budu, respektovat jeho přání se musí, i když myslím, že nakonec to bude chtít vědět 😉 . Nakonec kluk Míša a holčička Emička nebo Adélka, i když taťka chce Emičku, tak ho nechám vyhrát, páč Kubíčka jsem chtěla zas já a on ne 😀 😎 . No a kdyby to byla holčička tak holt nějaké růžovky dupajdy a bóďa před ním schovám no 😀 . Mám bříško také dopředu, to jsem měla i s Kubou, vůbec ne do strany, prostě jen "boule" 😀. Zatím mám 1 kg navíc, tak jsem pohyblivá v pohodě, jen ty vedra by mohly odejít k moři a nechat mě být.... Já kočárek nový kupovat nebudu, je oranžovo černý tak to může mít i holka, zas tolik peněz není. Co se uškudlí tak jde do baráku, furt se něčehož něco dodělává. Taky jsme museli doma něco předělat a přestěhovat, Kubíčkova komoda co byla kdysi přebalovák už je v druhém pokojíčku, Kuba má nové skříně, takové ty modré Mammuty z Ikey, líbilo se mi to 😵 a tu komodu zas užije druhé dítko. Jen je polepená Bořkem, Tomáškem a Šmoulama, tak to už druhé dítko zdědí i s výzdobou od brášky 😀 😀. Já tu v děcáku budu spát s miminkem, páč v ložnici je to tak blbě udělané, že by se přes postýlku skákalo do postele a ještě by se přes ni lezlo do šuplat pro ponožky a tak, to by manžel akorát budil, tak budu spát vedle. Na čas. Aspoň se už koupí velká postel a ta tu zůstane po složení postýlky pro druhé dítko. Když si vzpomenu, náš starý byt, ty jo, jak jsme se tam mohli vejít 😕 .
Jo jak říkáš že se necítíš hezká, tak to já taky ne. Sotva zmizely beďary, tak zas ty pihy mě trápí a furt něco. Navíc se mi zbláznily vlasy, nejde s nima nic dělat, krepatí a jsou rozlítaný, řasenka mi spustí proud slz z očí.... tak se radši nemaluju, jen když musím do města nebo čekáme návštěvu 😝

luckamb
autor
25. srp 2011

Ahoj holky,
tak na roční prohlídce 8330g, 72cm, sedm zubů a pochvala jak je Karolínka šikovná :D

luckamb
autor
25. srp 2011

@petis Péťo hezky fotky.

puckalucka
26. srp 2011

Ahoj holky,
na tvar pupíku se nekoukejte, já měla stejný jako s Máťou, stejně jsem vážila a vypadala jsem taky stejně a narodila se nám holka...jsou to prostě povídačky ;o).
Peťul týjo, Ty už to budeš mít taky za chviličku, jak na to připravujete Káju?
Jinak musím tu naší Kačenku pochválit, je to miláček, prostě holka šikovná a zatím i hodná. Úplný opak toho, co jsme zažívali s Matějem. Teď jí máme opupínkovanou potničkama, tomu se prostě v tomhle vedru nedá ubránit 😒 , už aby bylo normálně.
Luci, Kája je extra šikovná. Jestli jí to takhle půjde i dál, tak budete přeskakovat ročníky ve škole 😉 .
Leňul a jak Vy se máte?
Maky, co u Vás nového. Srovnalo se to neustálé marození?

kacenka25
26. srp 2011

ahoj holky, velký UTZ naštěstí dopadl dobře, co má být je a co nemá být není tak jsem ráda, že se vyvíjí zatím dobře. Na ty moje počáteční nemoci....... Jen to vedro bylo ukrutný, jak jsem zvyklá být u lesa a u řeky a teď najednou v tom dlážděným asfaltovým městě, pěkně rychle jsem si odvykla. Bylo tam na padnutí. Ale zas jsme se stavili u kámošky, tak si děti hrály v bazénku a na písku, užily si to.

@puckalucka koukala jsem na facebook krásné fotky máte, Kačenka je moc hezká, ty jo jak to uteklo a princezna se má čile k světu...... Ty potničky chápu, vždyť to není normální ani pro dospěláka natož pro takovýho prcka malýho, pod plínkou to je taky mazec? Nebo tam se to drží aspoň trochu v normálu ty potničky? Hele prý se to říká, že druhé dítko je jiné, pokud první je ďáblík s andílkem jen v obličeji, tak prý druhé je ten andílek dokonalý.....

puckalucka
27. srp 2011

@kacenka25
Děkujeme za pochvalu foteček 🙂 . Nebylo to s nima vůůůbec jednoduché, Matěj se mračil a na některých fotkách div nevraždí pohledem 😀 . A Kačenka v den focení absolutně nespolupracovala, tak jsme tam s ní byli ještě jednou 🙂 ...nějaké fotečky z té spousty určitě vybereme 😉 .
Potničky má naštěstí jen trochu na obličeji, pod plínkou je naprosto OK 🙂 . Doufám, že jí to andílkovství zůstane 😉 . Jinak gratuluju k bezvadnému UTZ jen tak dál a za chvilku budete mít dalšího špuntíka doma 😉 .

Všem, co reagovali na to dětské lehátko moc děkuju, ale nakonec jsem si našla jedno na prodej kousek od nás.

A nějak nestíhám napsat nic o porodu(už je to měsíc 😲 ), tak alespoň ve zkratce...Kačenka si to rozjela už večer před porodem, to jsem měla kontrakce po 10minutách, ale dali se rozdýchat a k ránu odezněli. Další den se nic nedělo jen už jsem věděla, že to přijde každou chvilku a tak se mnou nic nebylo ani jíst mi nechutnalo, tělo to naprosto odmítalo. No a rozjelo se to znova ve 20 hodin a ve 23 jsme volali sousedku jestli nám přijde k Matějovi, že pojedeme. Pořád jsem čekala na pravidelné kontrakce a doma jsem se jich nedočkala, byli po 11,2,2,8,12,3....no výborná pravidelnost, tak jsem zavelila, že i kdyby mě chtěli poslat domů jako s Matějem, tak jim tam zůstanu na chodbě, protože ta bolest už byla veliká...no a ve 23:30 jsme byli u výtahů v motole, pak mě přijímali a točili monitor, pak jsem měla dát Ládísovi věci ve kterých jsem přijela a vzít si od něj věci do porodnice, to bylo o půlnoci a už mě honili rychle rychle jinak že jim porodím v té převlíkací kabince, tak jsme se ani nerozloučili a já jsem šupala na sál a za 20 minut tu byla naše Kačul 😀 . Takže všem dávám dobrou radu, nečekejte na pravidelné kontrakce, kdybych nedala na svůj pocit, tak rodíme doma nebo v autě 😕 😀 .

puckalucka
27. srp 2011

Ještě...po příjezdu do porodnice jsem byla otevřená na 7-8cm a nestihla jsem ani epidural ani klistýr a kontrakce mi do papíru napsali, že jsem měla po 3minutách. Rodila jsem otevřená na něco málo přes 8 a doktor i asistentka byli nadšený, jak je to ukázkový porod, tak jsem jim říkala, že živit bych se tím teda nechtěla 🙂 . A ještě aby nebyl, když si to Kačenka chystá den předem a hlavně se jim asi líbilo, že se mnou nemají tolik práce 😀 . A narozdíl od Matýskova porodu jsem si tentokrát pořádně i zakřičela 😀 ...a to je asi tak nějak vše 😉 .

luckamb
autor
27. srp 2011

@puckalucka Tak to si měla super. Já přijela s Karolínkou do porodnice taky otevřená na 6-7cm takže byla venku na to tata :D Druhý porod prý bývá rychlejší, tak jsem zvědavá :D :D A co se týká pravidelnosti kontrakcí, tak taky můžu říct, že žádná moc nebyla 🙂

luckamb
autor
27. srp 2011

Holky,
poraďte mi, jak přestat kojit?? To je strašnej řev, když jí nechci dát prso a já na to nemám srdce,ale fakt už bych moc chtěla přestat.

puckalucka
27. srp 2011

Tak na to radu nemám, Luci, asi někam odjet a nechat jí s tátou-ten mlíčko nemá 😉 . Matěj se odstavil sám až v 15-ti měsících...

luckamb
autor
27. srp 2011

@puckalucka No tak to jsem zvědavá, jak já to vymyslím :D

maky82
29. srp 2011

ahoj holky,

Luci, ani jsem ti nestihla odepsat na FB...tepla s klukama byla katastrofální, sušili jsme v tom všem seno, no děs...a jak jsme mohli, tak jsme se koupali v bazénu, jinak jsme skoro nevylízali...
A nemoci zatím ok, je léto, tak je žádný bacily neklátí 🙂 jen asi před skoro měsícem měl Adam o víkendu vysoký horečky a Šimon 1x zvracel s horečkama...ale po víkendu byli naštěstí oba hned ok, ani u dr.jsme nebyli, jak mě zas všichne přemlouvali...

Luci, co se týče kojení, Adam taky hodně řval, 1.den asi půl hoďky, v noci byl vzhůru tak po 1,5h, nijak ale nehysterčil, 2.večer si zase vzpomněl, trochu se vztěkal, ale zamluvili jsme to hraním a 3.večer už byl klid. Jedna známá odsud z dědiny má kluka o měsíc mladšího než Adam a stále kojí! Prý jak mu nedá, začne modrat. Taky jsem četla nechat s tatínkem, s babičkou, zalepit prsa...je to na tobě...Držím palečky!

misa.ottovka
3. zář 2011

Ahoj holky🙂
Luckamb: já odstavila asi ve 20ti měsících, šlo to ani nevím jak, prostě jsme kojily čím dál méně. V noci jsme nekojily už od půl roku, ke konci pak už jen 1x denně. Vyřešila jsem to 2 dny hlídáním u babičky, a pak už jsem jí nedala, a byl klid, ani se nedožadovala. Je ale fakt, že Síma od té doby nechce ani umělé mléko, ani ted kravské, ani kakao prostě nic mléčného. Doktýorka říkala, že je to tím, jak jsme dlouho kojily.

luckamb
autor
5. zář 2011

@misa.ottovka no uvidíme jak to dopadne nakonec u nás. Zatím se mi podařilo odbourat kojení přes den. A o víkendu začnu zkoušet to večerní a noční.
@maky82

luckamb
autor
3. říj 2011

No kam jste všechny zmizely? JE tu teda fakt mrtvo mrtvoučko :D
@misa.ottovka
@maky82
@puckalucka
@kacenka25
@petis

maky82
3. říj 2011

Luci, já se chodím dívat, ale nikde nikdo, že...

luckamb
autor
3. říj 2011

@maky82 no je to tu nějaký umřený :D

kacenka25
4. říj 2011

také se chodím koukat, ale na poslední téma odnaučení kojení nemám co říct 😅 tak jsem jen koukala zda se nenaskytne nové téma ke kterému by už byla nějaká ta slina v puse 😀 . Holky to jsou krásné dny co? Já se tak bála, po tom divném létě, že budem od září topit a chodit v bundách...... Když jsme měli v květnu zápis do školky tak chumelilo...... Je to nějaký celý divný to počasí. Ale zasadila jsem si kanadské borůvky tak se mi aspoň lépe chytnou v zemi, čím dýl bez mrazů tím líp. Ale stejnak je asi mám na mrazíky přikrejt že? Pošlu chlapy pro chvojí. Ale je to super teploučko, ráno pověsím prádlo a poledne je suchý 😀 Chtěla jsem si vyprat výbavičku, když je teda tak krásně venku, ale je zas schované u manželový mamky, tak se mi nějak nechce být zavřená doma v bytě když můžem být venku, furt něco odkládám jsem hrozná...... Tak jsem aspoń vyprala peřinky, povlečení, mantinely, atd. Tak zas až tak líná nejsem 😀 😀 😀 a vyklidila a uklidila komodu co bude pro sourozence na oblečení..... Zajímalo by mě, jak Petis... ale taky sem nepíše......

petis
4. říj 2011

@kacenka25
Kači, teda klobouk dolů, já nemám pro prtě uděláno nic !
Ale asi už bych taky měla začít ... kamarádka, co má termín 2 dny přede mnou, mi včera psala, že má nejen vše popráno, nakoupeno, nachystáno, ale má sbalenou i tašku do porodnice a napůl udělaný vánoční úklid. Tak to mne dostala.

Jinak se máme fajn, bříško roste moc a moc, prcek je fotbalista, spát v noci mě moc nenechá ...

luckamb
autor
4. říj 2011

@kacenka25
@petis Hele vy jste si tam nějaký týdny přičarovaly navíc, za tu dobu co jste tu nebyly, ne?? A šup sem s nějakýma fotečkama bříška.

luckamb
autor
4. říj 2011

Já už chci taky naskakovací týdny :D :D

puckalucka
4. říj 2011

@luckamb Hezky jsi to tu rozhýbala 🙂 . Já přidávám fotečku našeho malého pokladu 😉 .

luckamb
autor
4. říj 2011

@puckalucka Luci je krásná.
No bylo mi líto, že se známe takovou dobu a nejdnou ticho a mrtvo.

puckalucka
4. říj 2011

@luckamb Děkuju, láskou bych jí sežrala 😉 .To víš, není tolik času jako při prvním snažilkování 🙂

luckamb
autor
4. říj 2011

@puckalucka jj, je to rachot s nima :D

puckalucka
4. říj 2011

@luckamb Kája neví na co dřív skočit, co? :o)))

puckalucka
4. říj 2011

Na fotce je pyšnej bráška 🙂 ...jinak ale taky pěknej hajzlíček 😒 🙂 ...mám co dělat abych Kačulu občas ubránila. Chvilku by jí jen pusinkoval a hladil a najednou po ní něco háže a škrábe jí ve vláskách...Myslím si, že má štěstí ten, co má prvorozenou dceru...

luckamb
autor
4. říj 2011

@puckalucka no ale tady se tváří hrozně důležitě :D

puckalucka
4. říj 2011

😀 (nevím, jak tu fotku otočit 🙂) . Důležitej je, ale hlavně taky děsně hlučnej, užíváme si klid jen na návštěvách, to z něj nedostaneme ani slůvko 🙂 .