Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

luckamb
autor
24. říj 2011

@puckalucka musí!!! Mám mateřskou na dva :D

maky82
25. říj 2011

ahoj holkýýýýý...

luckamb
autor
28. říj 2011

@maky82 Ahoooj :D

maky82
1. lis 2011

@petis Peti, nechceš na Honzíka nějaké kalhoty? mrkni ke mně do bazárku, díky...

luckamb
autor
11. lis 2011

Ještě se tu nerodí? 😀

petis
11. lis 2011

Já bych klidně i rodila, ale miminku se zatím nechce.

petis
11. lis 2011

@maky82
Díky, určitě se podívám !!!

Jen abych vám podala info, tak já jsem po další kontrole na gyndě.
Nález pořád stejný (a to jsem se "těšila", že se snad něco děje, když mě bolí), ale vše v pořádku, zatím to prý k porodu nevypadá ... jediné, co mě může povzbudit, tak to je, že s Kájinkou jsem v den porodu měla čípek ještě 3cm a byla zavřená. A pak hop a jelo se.
Ale co, ještě máme chvilku čas, tak si dělám srandu, že si nakonec přece jen udělám vánoční úklid včetně oken a možná i něco upeču, ha ha 🙂
Jo a váhový odhad už je prý kolem 3,5 kg, pomoc !!!

kacenka25
13. lis 2011

Čauky, tak já taky podávám info z kontroly na gyndě 🙂 . Všeeeeeeechno dobrý a ležet opět nemusím 😵 🙂 . Odcházela jsem nějaká v eufórii a ta mě od úterka, kdy jsem byla na KO, ještě nepřešla. Celá usměvavá a tak nějak veselá. Je to jiné těhotenství než to první a jak se to blíží ku porodu a ležení se nekoná tak si to teprva začínám užívat. V pátek jsem byla na UTZ, měli vypůjčený nějaký nový stroj, asi zázračný či co. Můj pan dr. se "kochal" a asi dvakrát se mě ptal, jestli mi to nevadí 😀 páč jak jsem moc nepřibrala, tak je prý všechno krásně vidět 3D a 4D formátu. Už víme i stopro, co se nám narodí, ale taťka náš to nechce vědět, chce to překvápko. Takže překvápko bylo, když nečekaně přišel v pátek domů o 4 hodiny dřív z práce a já měla plnou pračku růžových overálků, dupaček, čepiček atd a jak jsem nebyla doma, tak mi poprvé v životě pověsil prádlo 😲 fakt nekecám, poprvé v životě. No tak jsem to pak "slízla" když jsem se objevila s Kubou na zahradě, jaktože peru jen růžové a bílé se žlutým po Kubovi.... Překvápko...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak jsem mu namluvila, že modré už je vyprané zvlášť, aby se tohle světlý neobarvilo a že nemůžu prát jen jednu barvu výbavy, že musím prát obě barvy, aby teda nevěděl, co se narodí. Pěkná blbost co? Ale mě nic jiného nenapadlo. V životě prádlo nevěšel...

luckamb
autor
13. lis 2011

@kacenka25 jůů Kačí, to je super a to s tím prádlem je vtipný :D
@petis no tak držím palce aby se sekli a bylo to menší :D

petis
13. lis 2011

@kacenka25
Tak to bude pěkné překvápko 😀 A manželovi nic nedošlo???? Tak to zírám 😉
Budeš chtít nějaké věcičky? Mám tu krásný komplet, ve kterém jsme si Kájinku přivezli z porodky, pak i růžovou zapínací deku ... Když tak se ozvi 😉
@luckamb
No, já ani moc nepředpokládám, že bude prdelka menší, už Kájinka byla kus baby a teď to bude asi chlapák 🙂

kacenka25
14. lis 2011

holky jak hodně jsou ty UTZ přesný s váhovým odhadem? Kamarádka měla odhad necelé 4 kg tak ji nechali rodit přirozeně, páč je prej kus ženský tak to zmákne a mimi měl 5,1 kg! To si nedovedu představit, jak může být tak velký rozdíl v odhadu, tak proto se ptám.... Já UTZ nestihla, jak jsem měla překotný porod 😅 tak nemůžu porovnat. Moje mimi má zatím 1670 nebo 1760 g teď nevim 😅 😝, asi standart a já 6 kilo nahoře, no už to leze 😝 😀 to ty čokolády 😀. V sobotu ráno jsme jeli s Kubou píchnout ouško, to byla noc chjo, spala jsem hoďku a čtvrt, ráno jsem byla jak praštěná palicí a po obídku jsme šli spát všichni jen já zas neusnula, bylo to docela zoufalý 😢 ale už se mu ulevilo tak jsem to dospala. Vůbec teĎ nějak málo spím, 3 - 4 hodinky za noc a stačí, čtu si, zírám do tmy, přemýšlím.... Občas mě přemůže únava a usnu v osm u telky a probudím se ráno v šest když Kuba vstane 😀 😀 😀 tak jednou za týden, říkala jsem to dr. a prej je to normální takhle ke konci, ale že kdybych byla unavená, že mi může dát pilule na spaní. Jenže já právě unavená nejsem 😝

luckamb
autor
14. lis 2011

@kacenka25 záleží na doktorovi co to měří. Moje doktorka když měřila Karolínku trefila se takřka na gram, ale v porodnici mi pak odhadli o kilo víc :D

kacenka25
14. lis 2011

@luckamb 😀 takže když budou vypadat trefně je třeba počítat kilčo navíc 😀 můj dr. váhu ani tak neodhaduje, to je jen na velkým UTZ v 32tt 😲 tak já nikdy nic nevím.... u dr. co má kamarádka se zas dělá kontrolní UTZ pokaždé.... tak přesně ví co a jak, má to pod kontrolou jen já nikdy nic nevim 😕 😅

luckamb
autor
15. lis 2011

@kacenka25 mě malou taky vážili a měřili vždy.
Jinak holky, Martkovi se dneska narodil Oliver, má 3510g a jsou oba v pořádku!!!!! Tak doufám, že se neubde zlobit, že jsem vám to napsala.

kacenka25
15. lis 2011

@luckamb Martkovi moc moc gratuluju!!!! Dočkala se štěstíčka a teď jí to osud a Oliver určitě všechno stonásobně vynahradí!

petis
15. lis 2011

Jůůů,
velká gratulace MARTKOVI a jejímu synáčkovi 🙂
Hodně zdravíčka a štěstíčka do života !!!

LUCI,
kdy měla Martek termín?

Dnes porodila i kamarádka, co měla termín až po mě 28.11. a my furt nic. Tak jsem začala aspoň péct cukroví 😀

maky82
16. lis 2011

Jůů, také se připojuji s gratulací...přeji Martkovi i malému hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky a mlíčka 🙂

kacenka25
16. lis 2011

@petis Péti už cukroví? Hele a nesní ho taťka s Kájinka do Vánoc 😀 ? My pekli várku perníčků jen tak, protože Kubík je má rád a už jsou včudu, vydržely týden...... Po porodu toho asi moc nenapečeš viď? Ale navnadila jsi mě, mňam dala bych si vanilkové rohlíčky..... 🙂 Já bych to chtěla přes ty Vánoce vydržet, ty se na porod naopak těšíš co?

petis
16. lis 2011

@kacenka25
Kdybych měla termín porodu v lednu, jako ty, tak vánoční cukroví ještě neřeším a nechám si to jako vždy tak 2 týdny před Vánocema ... hold je letos situace jiná a než sedět a čekat, kdy "to" přijde, tak se nějak zaměstnávám 😉 Ale nepřeháním to, budou 3 pečené druhy a pak pár nepečených, nebude to 12 druhů jako loni 😀
Jj, já už bych brala jít rodit, ale ani po dnešní kontrole se nález nezměnil a dr. se smál, že se uvidíme na další kontrole na týden, pomoc !!! 😉
Neboj, vydržíš, proč bys nevydržela, vše je v pořádku a miminko se ti narodí řádně v termínu 😉

luckamb
autor
16. lis 2011

@petis měla termín 22.11., ale myslím že nakonec musela na císaře, protože ona má špatná záda.

puckalucka
16. lis 2011

Martku, moc moc gratuluju k Oliverkovi!!!! A přeju Vám hlavně hodně zdravíčka 😉 .

@petis Ahoj Peťul, nemáš receptíky na to co děláš na Vánoce někde v PC, že bys mi to přeposlala? Hlavně by mě zajímalo to nepečené 😉 . Jinak se nebuj, však on v Tobě Honzík nezůstane
😀 .

kacenka25
16. lis 2011

@petis myslela jsem jako že bych Vánoce chtěla strávit doma a rodit klidně tak na Silvestra a později 😀 kdyby to tak šlo zařídit 😀 to byla reakce na Tvé přání rodit už teď, když Tě kamarádka předstihla a dr. na kontrole taky nic převratného nenašel. Tak zas já bych naopak předem nechtěla,já radši na termínek 😝 😀 tolik na vysvětlenou 😀 . Napadá mě, což poprosit ho o Hamiltona? Při Kájce Ti ho taky dr. provedl, tak což o urychlení poprosit?

petis
16. lis 2011

@kacenka25
Kači, myslím, že do termínu vydržíš 😉 U Kubíčka sis užila ležení atd, ale taky nekonec nebyl zase o tolik dříve, nebo ano? Já už si to teď moc nevybavuju, vím, že ses dlouho strachovala, aby se nenarodil o moc dříve a nakonec vydržel celkem dlouho 😉 A teď je vše bez problémků a neboj, miminko se bude krášlit 🙂 a pěkně si počká !!!
Jj, já mám před sebou poslední týden, tak už se mi to zdá nekonečné 😀, ale na druhou stranu si ještě můžu "užívat" relativního klidu s jedním dítkem, co? Pak už tu budou na mne lumpíci dva, ale už se těším ( ikdyž i děsím zároveň, lae to je asi normální reakce, co? )
Já myslím, Kači, že pokud bych vydržela do příští kontroly za týden, tak Hamilton bude. Já jsem říkala i dnes, jestli by tomu nechtěl pomoci, ale dr. říkal, že pokud to tam ještě není nachystané úplně, že mi nechce navodit, abych měla třebas týden poslíky. Říkal mi, že hrdlo mám tvrdé, že se to samozřejmě změnit může kdykoli, že mi může prdnout voda ... ale kdo ví. necháme se překvapit 🙂

petis
16. lis 2011

@puckalucka
Ahoj Luci,
z pečených dělám medové cukroví (to se slepuje karamelovým krémem, nahoru čoko poleva), pak linecké cukroví (letos zkouším nový recept z MMB) a klasika vanilkové rohlíčky.
A z nepečených si řekni, co bych chtěla, dělávám ... Rafaelo, Mandlové tofifé, Kaštanové košíčky, čoko nugát, sunárkové cukroví ...
Některé cukroví mám z MMB, co jsem vyzkoušela a osvědčilo se mi, jiné mám od rodiny, kamarádek.
Jaké bys chtěla, co máte rádi?

puckalucka
17. lis 2011

@petis Určitě je to normální, že se těším i děsíš, já to znám, měla jsem to stejně :o))), ale pak se to dá zvládat, prostě musíš 😉 , já tu nemám vůbec nikoho kromě přítele, kdo by mi pomohl(s dětma a od dětí :o)) a tak i děkuju za to jaká je Kačenka, že má pohodovou povahu po mě 😀 a není to vztekloun a ubulínek jako Matěj(alespoň zatím).
A s tím cukrovím nevím...rafaelo ne, to jsem někde ochutnala a nebylo to nic pro mě, co bys mi doporučila Ty? To mandlové tofifé zní hezky 🙂 a i kaštanové košíčky. Co u Vás mizí nejdřív??? 😀

petis
17. lis 2011

@puckalucka
Nejvíc mizí Rafaelo 🙂 To by stačilo Palovi a tak ze 3 dávek a byl by spokojený 😀
Košíčky jsou super, já vždy dělala Šohajky, to je taky do košíčků - čokoláda-směs ořechů atd-čokoláda...od loňska dělám tu "čokoládu" z ledových kaštanů a je to mňamka.
Mandlové tofifé taky 🙂))
Já to naposílám a uvidíš 😉

puckalucka
17. lis 2011

@petis 😀 😀 😀 RAFAELO
Děkuju moc!!!

kacenka25
17. lis 2011

Péťo jestli to není tajné, můžu také poprosit o rychlé nepečené cukroví? 😝 Děkujuuuuuu. rafaelo a to mandlové tofifé zní fakt nádherně, to bych si taky dala. stačí třeba jen tyhle dvě.
s tím strachem si to myslím stejně jako puckalucka, že je to asi přirozené, nevíš, do čeho jdeš, nevíš co tě čeká, můžeš si to jen představovat.
Ty jo poslední týden, to je fofr, já mám času ještě dost tak mě to tvé těšení ani současné obavy ještě nechytají..... spíš mě chytají Vánoce, začínám se těšit!

petis
17. lis 2011

@kacenka25
To víš, že to není tajné 🙂
Kaštanové košíčky :
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=27217
Mandlové tofifé
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=2123
Sunárky (dělám ze sušeného mlíka)
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=32686
Karamelky (toto chci dělat letos poprvé, takže zatím nemám zkušenosti)
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=11009

Tohle jsou recepty, které mám vyzkoušené z MMB (krom těch karamelek)
A ještě písnu Rafaelo, na to mám recept od kamarádky ze sušeného mlíka, jinak všude je spíš ze Salka a s tím zkušenost nemám. Ale Rafaelo je hlavně u manžela TOP1 🙂

- 20dkg cukru
- 1dcl vody
- 1 Lukana (nebo Hera/máslo)
- 1 vanilkový cukr
SMíchat a zahřát, aby se směs rozpustila
Do vychladlého dáme 25dkg sušeného mlíka a 15dkg kokosu a necháme ztuhnout. Pak děláme kuličky, dovnitř dáme mandli a obalíme v kokosu 🙂

NUGÁTOVÉ ČTVEREČKY
25dkg změklého másla
25dkg mletého cukru
1 lžíce kakaa
2 lžíce rumu
1 vanilkový cukr
25dkg sušeného mlíka
Všechny suroviny smícháme a vyválíme plát, který polijeme čoko polevou a po vytuhnutí nařežema na čtverečky.
U tohohle to teda neválím, nemám na to nervy, nějakou vhodnou nádobu (misku, pekáček) vyložím potravinovou folií a tu hmotu tam tak "patlám", pak ji nahoře uválím (malým válečkem, skleničkou) a na to čoko polevu. Až to ztuhne, tak to za tu potr.folii vytáhnu a nakrájím 😉 To máme taky rádi 🙂

kacenka25
17. lis 2011

@petis děkuji mockrát 😵 vyzkouším taky něco nového, ať je změna. To budou koukat! Dělá se asi jen pár dnů předem viď? Aby to máslo vydrželo datum spotřeby ano?

Jooooo, jakpak se dozvíme, že je zas o jednoho trpaslíka víc? 😵 😵 😵 😵 Ty jo, já se těšim! A pak i na fotky!!!! Nad Kačenkou od puckylucky jsem se vyloženě rozplývala, je moc krásná a taky ty hormony dělaj své 😀